TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 06:20:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda kolena-TEZA-savet!  (Pročitano 29102 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #52 poslato: Jul 26, 2012, 03:32:09 posle podne »

Preparat koji si naveo je dobar za zglobove, za očuvanje i regeneraciju hrskavice... Ne znam koliko veliki efekat ima u tvom slučaju, delom svakako će pomoći... Potrebno ti je zarastanje vezivnog tkiva, a tu je kolagen gradivo. Glubozamin, hondrotin i msm su za hrskavicu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #51 poslato: Jul 26, 2012, 03:26:39 posle podne »

Polako se povlači otok i razbijaš priraslice. Važno je da povratiš obim pokreta a posle i snagu...
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #50 poslato: Jul 26, 2012, 11:59:36 pre podne »

Napredujem polako sa terapijama,popusta me polako onaj pritisak u nozi i sve vise mogu da je savijem...

Razmisljam da uzmem ovaj preparat http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/UN046-Jointment-Sport.html

Moze neko misljenje o njemu?

I kako bi trebalo da ga pijem jer sam "povredjen" ? :)  2 kapsule tri puta dnevno posle obroka ili ?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #49 poslato: Jul 24, 2012, 09:28:11 pre podne »

Nodol krem je glukozamin i MSM, što su supstance za oporavak zglobova i regeneraciju hrskavice...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #48 poslato: Jul 24, 2012, 09:26:57 pre podne »

Fastum gel je po sastavu ketoprofen, što je slično ibuprofenu, ali....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #47 poslato: Jul 24, 2012, 09:15:50 pre podne »

Deep relief provereno radi instant. Znaci kako ga namazes odmah ti bude lakse, manje boli. Fastum, nodol i ostalo ne deluje instant ali verovatno ni sastav nije isti. To je ono sto sam probao : )
deep reliefe sastav je ibuprofen, mentol i pomoćne supstance. Efekat je veoma dobar....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #46 poslato: Jul 24, 2012, 09:07:14 pre podne »

Ako ništa dobro je da imaš deep reliefe u fioci. Lioton ti je za smanjenje otoka, a deep za bol.
Pozz
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #45 poslato: Jul 24, 2012, 12:59:24 pre podne »

Hvala na podeljenom iskustvu :) Ali mene koleno uopste ne boli :) Ali uzecu ipak taj deep relief umesto fastuma,smorio sam se sa liotonom :DD
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1651


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #44 poslato: Jul 24, 2012, 12:22:22 pre podne »

Deep relief provereno radi instant. Znaci kako ga namazes odmah ti bude lakse, manje boli. Fastum, nodol i ostalo ne deluje instant ali verovatno ni sastav nije isti. To je ono sto sam probao : )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #43 poslato: Jul 23, 2012, 07:30:28 posle podne »

Drago mi je da ti je bolje, samo polako, atrofijq je posledica mirovanja, zato sam ti pisao za statičke vežbe kvadricepsa da se spreči i smnji hipotrofija mišića. Bez brige vratićeš mišić, samo moraš da budeš uporan da vežbaš. Fizikalna će ti ubrzati oporavak. Suplementacija se uzima da obezbedi gradivni materijal za oporavak tkiva i zglobova...
Javi kako napreduješ....
Pozdrav
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #42 poslato: Jul 23, 2012, 06:37:01 posle podne »

Bio sam na fizikalnoj,trajace 2 nedelje :) Svidjaju mi se vezbe i terapije,noga mi je profunkcionisala :) Cirkulacija mi se pokrenula i bio je to dobar stari osecaj :)

Kada sam zagrejao nogu uspeo sam bas dosta da je savijem i da je zadrzim u vazduhu...Kod kuce ponavljam vezbe 3 puta dnevno  i pored toga sto ih tamo radim.

Imam atrofiju misica 4cm ... Bice tesko to povratiti! Kad potrosim lioton gel,uzecu deep relief i najverovatnije animal flex i kolagen C :)

Javim napredak :) Ocekujem da za mesec dana pocnem polako da trcim i da krenem na bazen da plivam i u teretanu da jacam kvadriceps :)

Tebi Pedja jedno veliko HVALA,pomogao si mi dosta iako si zauzet preko celog dana nasao si vremena da kuckamo na forumu :) Hvala jos jednom ;)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #41 poslato: Jul 23, 2012, 01:31:05 pre podne »

Ok, samo napred sa fizikalnom. Chimoral se daje za smanjenje otoka, deep reliefe ima bolji efekat od fastuma, uzmi ortozu. Animal flex možeš uzeti, preparat pomaže svakako, kao i kolagen c....
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #40 poslato: Jul 20, 2012, 09:44:07 posle podne »

Od ponedeljka krecem na hidroterapiju,elektroterapiju,magnet-terapiju i na vezbe...Sve u istom danu :D

Do tada hladni oblozi,lioton gel,hemoral...rekli su mi da bi bilo pozeljno da uzmem fastum gel i deep relief gel...Sta mislis o tome?

Uzimam ortozu u utorak :)

I da li mi preporucujes animal flex? cujem da je dobar? ili nesto drugo mozda od preparata Pansport-a sto bi mi pripomoglo u ovom slucaju ? :)

Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #39 poslato: Jul 18, 2012, 10:54:02 pre podne »

Ok, sprovodi po uputima i savetima kako je navedeno.
Za tvoje koleno je važno da:
- zaraste povreda i da se smiri otok (mirovanje, pošteda oslonca, lioton, fizikalna terapija)
- postepeno obnavljanje obima pokreta i snage mišića (kineziterapija)

smatram da u fazi,  kada kreneš u pun oslonac i eventualno (ka se završi rehabilitacija) odredjene sportske aktivnosti ortoza pomaže da  stabilizuje koleno i spreči ponovno iskakanje i nestabilnost čašice. uporedo sa nošenjem ortoze treba intenzivno da radiš na mišićima noge, posebno na kvadricepsu i to medijalnom vastusu. Stabilizator čašice i kolena je kvadriceps i medijalni vastus!  Ortoza je samo zaštita, nošenje ortoze bez inenzivnog jačnja kvadricepsa nema puno smisla.
p.s. sledeći put mi napiši izveštaj u privatnu poštu, smatram da ne treba na forumu da se medicinski izveštaji doslovce iznose, korektono je da se napiše zaključak ili u par reči da se prepriča. Greška nije tvoja, nego ovo se odnosi i n druge - poslati u pm ceo izveštaj da pogledam. Medicinski izveštaj je dokument koji je takodje i zaštićen od javnosti etičkim odnosom lekar-pacijent, kao i institucijom lekarske tajne.
lep pozdrav i javljaj kabo napreduješ  :)
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #38 poslato: Jul 18, 2012, 09:35:02 pre podne »

Evo ja stigoh :)

Evo izvestaja od Dr. Slavice Keco:
 AMBULANTA SPPORTSKE MEDICINE LIMAN

Datum pregleda: 18.07.2012. Prvi pregled

29.06 povredio levo koleno tokom bavljenja sportom,izletela mu je casica ,pa su je vratili na urgentnoj hirurgiji.
Nosio longetu 7 dana.
I dalje ga boli koleno pri podizanju noge i ne moze da savije koleno.
Lak otok levog kolena.
Palpatorno bolno osetljiv subpatelarno i med.
Flexija kolena 30 stepeni.
Laka atrofija misica levog buta.

DG: ST POST LUXATIO PATELLAE SIN
CHONDROMALATIO PATELLAE SIN

TH: lok. led,lioton 1000 gel ( bio si u pravu da je najbolji) i Chymoral gastrorezistentne tablete 3x2
Elevatio,elast bandaza
Fizikalna TH( UZ, EF ,IFS)
Kineziterapija po UP
POSTEDA(BEZ OSLONCA NA LEVU NOGU) - bio si u pravu :DD
Kontrola za 7 dana.

Dijagnoza: Luxatio patellae s830

To je to :) sto se tice ortoze rekla mi je da je nepotrebna jer ce mi atrofirati misici? xD Mada ja mislim da je ipak uzmem? Tvoje misljenje o svemu? :)

20.07. idem na fizikalnu ,tamo ce me pregledati doktor pa cu i taj izvestaj da kopiram ovde,kao i izvestaj sa kontrole u bolnici i izvestaj od Borka Vukosava za nekoliko nedelja,valjda cu nekom pomoci pomocu ovih postova :)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.