TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397188 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 07:15:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko skidanja sala  (Pročitano 11250 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #57 poslato: Avgust 28, 2012, 08:00:00 pre podne »

Dečkonjo, stvarno misliš da ostali članovi Pansport tima ne čitaju sve teme sa novim odgovorima?

I što je još bolje pitanje, stvarno misliš da će neko drugi da ti oda neku tajnu?

U stvari baš me interesuje kako ćeš reagovati kad dobiješ isti odgovor od Marka ili Monike...LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #56 poslato: Avgust 27, 2012, 02:59:00 posle podne »

Ja sam rekreativac od 39 godina. Imam odličan odnos visine i težine (183/83) ali konstitucija naravno, nije idealna. U telu imam po slobodnoj proceni 5-10 kg masnih naslaga, od kojih polovinu na stomaku. Nije da je nešto veliki stomak, ali se poznaje.

E sad, moja namera je da bodibildingom (vežbanjem, ishranom i suplementima) "zamenim" masne naslage za čistu mišićnu masu, a sve u okviru istih 84-85 kg (kako ne bih promenio konfekcijski broj i kako ne bih mnogo "porastao").

Jasno je da je topljenje masti i povećanje mišićne mase nemoguće u jednom istom trenažnom procesu. Zato moje pitanje glasi šta ja zapravo treba da radim:

- da li da najpre istopim masti, izgubim sa njima i deo mišića, padnem na 72-73 kg (i izgledam kao živi leš) pa da onda od početka, od nule krenem da gradim mišićnu masu, ili

- da najpre dobijem nekih 8-10 kg mase, pa da onda tek krenem da topim masne naslage ?!

- tu je i treća varijanta, koja mi se čini najlogičnijom, a to je da stalno kombinujem "masu" i "definiciju", odnosno da u jednom trenažnom procesu (mesec ili dva meseca) dobijem recimo 5 kg mase, pa da u sledećem procesu (narednih mesec ili dva meseca) skinem masne naslage od 5 kg. Jasno mi je da nikada neću dobiti 5 kg čistih mišića, kao ni da nikada neću skinuti 5 kg čistih masti, ali bi ovakav trening imao smisla, jer bih u jednom mesecu mogao dobiti 5 kg, od kojih recimo 80% mišića i 20% masti, a potom krenuo u definiciju u kojoj bi izgubio 5 kg, od toga 80% masti i 20% mišića. I sve tako u krug, dok ne dobijem ono što želim - a to je 83-85 kg čiste mišićne mase.

Šta Vi mislite ... koji metod treninga (ishrane i suplementacije) treba da primenim.

Hvala veliko i hvala unapred.

Pozdrav
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #55 poslato: Avgust 02, 2012, 01:37:22 posle podne »

kardio trening se ne radi samo da bi imali manje masti već i da bi kompletan organizam bio snažniji, pre svega srce i krvni sudovi, a i da se čovek oseća bolje i da ne umre dok se ne popne do 6. sprata... 

ja insistiram uvek na tome o čemu Marko priča da nije svaki kardio isti kardio... 90% ljudi ne sluša ono što je najvažnije - a to je svoje srce, koje nam brojem otkucaja u minuti ipak govori nešto...zato je bitno pratiti puls.

Što se tiče tegova, nezaobilazni su za oblikovanje figure, a ako je mršavljenje u pitanju idealna kombinacija uz pametan kardio trening.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #54 poslato: Avgust 02, 2012, 10:01:39 pre podne »

Jedna od uloga kardio treninga je i to,sto ce ti dati mogucnost da ne budes bas na rigoroznoj dijeti (pricamo o rekreativcima koji treba svakodnevno da obavljaju i druge poslove i da funkcionisu normalno),sto znaci da ce moci da jedu i nesto sto inace ne bi smeli,a druga uloga je dodatno ubrzanje metabolizma.Slazem se da moze bez kardija,cak sam se spremao za pojedina takmicenja bez kardija,ali ako ga radite kao treba i u zoni za koju je namenjen imacete koristi od njega.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #53 poslato: Avgust 02, 2012, 07:50:40 pre podne »

dugo sam bila na ovakvim forumima, gde sam obicno citala gomile postova o pravilnoj ishrani ivezbanju, bez postavljanja suvisnih pitanja, jer sam vremenom na svako pitanje nasla odgovor.
moje laicko misljenje je da ne bi trebalo da praktikujes samo kardio jer se, pored sala, time dosta gubi i na misicnoj masi.
sto vise misica budes imao, tvoj metabolizam ce biti bolji, trosices vise kalorija i za vreme mirovanja.
dakle, znam da si mlad, ali nece ti faliti da ubacis neke vezbe sa opterecenjem (naravno, bez preterivanja), jer ces svakako postici bolji rezultat nego samo da radis kardio.
imam druga koji je izgubio veliki broj kilograma ali za tih nekoliko meseci uopste nije radio vezbe sa opterecenjem i sada ima jako mlitavu kozu i verovatno dosta manje misica.
ja sam u jednom periodu skinula dosta kilograma ali tada nazalost nisam isla u teretanu..ali ishrana se bazirala na zitaricama (ujutru), uzini (voce, do 13h), rucku (meso, sir, dosta salate), nekom manjom kolicinom orasastih plodova i recimo sirom i salatom za veceru..plus dosta vode..
tesko je dok se ne naviknes, ali ljudski organizam se na sve navikava..mlad si i tvoje telo ce sada svakako bolje gubiti salo nego kad budes stariji..
nista se ne desava preko noci..samo treba da zapnes..


Upravo tako, a ja idem i korak dalje i kažem da je kardio sasvim nepotreban, jer ako se dijetom rešava kalorijski deficit, a povećanjme mišićne mase se ubrzava metabolzima, kakva je tu uloga kardio treninga ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Tachka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #52 poslato: Avgust 02, 2012, 01:21:03 pre podne »

dugo sam bila na ovakvim forumima, gde sam obicno citala gomile postova o pravilnoj ishrani ivezbanju, bez postavljanja suvisnih pitanja, jer sam vremenom na svako pitanje nasla odgovor.
moje laicko misljenje je da ne bi trebalo da praktikujes samo kardio jer se, pored sala, time dosta gubi i na misicnoj masi.
sto vise misica budes imao, tvoj metabolizam ce biti bolji, trosices vise kalorija i za vreme mirovanja.
dakle, znam da si mlad, ali nece ti faliti da ubacis neke vezbe sa opterecenjem (naravno, bez preterivanja), jer ces svakako postici bolji rezultat nego samo da radis kardio.
imam druga koji je izgubio veliki broj kilograma ali za tih nekoliko meseci uopste nije radio vezbe sa opterecenjem i sada ima jako mlitavu kozu i verovatno dosta manje misica.
ja sam u jednom periodu skinula dosta kilograma ali tada nazalost nisam isla u teretanu..ali ishrana se bazirala na zitaricama (ujutru), uzini (voce, do 13h), rucku (meso, sir, dosta salate), nekom manjom kolicinom orasastih plodova i recimo sirom i salatom za veceru..plus dosta vode..
tesko je dok se ne naviknes, ali ljudski organizam se na sve navikava..mlad si i tvoje telo ce sada svakako bolje gubiti salo nego kad budes stariji..
nista se ne desava preko noci..samo treba da zapnes..
Sačuvana
oh yes, I have to find my path
no less, walk on earth, water, and fire
the elements compose a magnum opus
my modus operandi is amalgam
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #51 poslato: Avgust 02, 2012, 12:05:53 pre podne »

Najbitnija je ishrana,tako da ces morati najvise paznje da obratis na to.Napisi kako se sada hranis?
Nisam preterano promenio nacin ishrane od kada idem u teretanu.Koristim manje hleba nego ranije,uglavnom integralni.Izbacio sam gazirane napitke,osim kisele vode,izbacio sam kasne obroke,osim ukoliko radim nocnu smenu.
Primetio sam da od kada idem u teretanu,vise mi se jedu slatkisi,sto ranije nije bio slucaj.Naravno,trudim se da jedem sto vise voca i sto zdravije slatkise (med,bonzita,...) i sve to u sto manjim kolicinama.

Whey je najidealnije resenje da zadovoljis potrebu za slatkim...Mene bukvalno spasava..

i mene...ima zanimljivih ukusa zaista...sa cokoladom nikad nema greske,... :) ali zato sa jagodom moze biti lose,jednom sam uzela whey sa ukusom jagode i bio je ocajan...samo je imao miris jagode :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #50 poslato: Avgust 01, 2012, 11:52:11 posle podne »

Najbitnija je ishrana,tako da ces morati najvise paznje da obratis na to.Napisi kako se sada hranis?
Nisam preterano promenio nacin ishrane od kada idem u teretanu.Koristim manje hleba nego ranije,uglavnom integralni.Izbacio sam gazirane napitke,osim kisele vode,izbacio sam kasne obroke,osim ukoliko radim nocnu smenu.
Primetio sam da od kada idem u teretanu,vise mi se jedu slatkisi,sto ranije nije bio slucaj.Naravno,trudim se da jedem sto vise voca i sto zdravije slatkise (med,bonzita,...) i sve to u sto manjim kolicinama.

Whey je najidealnije resenje da zadovoljis potrebu za slatkim...Mene bukvalno spasava..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Avgust 01, 2012, 04:22:28 posle podne »

Najbitnija je ishrana,tako da ces morati najvise paznje da obratis na to.Napisi kako se sada hranis?
Nisam preterano promenio nacin ishrane od kada idem u teretanu.Koristim manje hleba nego ranije,uglavnom integralni.Izbacio sam gazirane napitke,osim kisele vode,izbacio sam kasne obroke,osim ukoliko radim nocnu smenu.
Primetio sam da od kada idem u teretanu,vise mi se jedu slatkisi,sto ranije nije bio slucaj.Naravno,trudim se da jedem sto vise voca i sto zdravije slatkise (med,bonzita,...) i sve to u sto manjim kolicinama.

više vlakana i proteina (npr čistog belog mesa), probaj sa proteinskim šejkom umesto slatkog,  a od hidrata probaj integralni pirinač - dugo drži stabilan nivo šećera u krvi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #48 poslato: Avgust 01, 2012, 10:45:31 pre podne »

Najbitnija je ishrana,tako da ces morati najvise paznje da obratis na to.Napisi kako se sada hranis?
Nisam preterano promenio nacin ishrane od kada idem u teretanu.Koristim manje hleba nego ranije,uglavnom integralni.Izbacio sam gazirane napitke,osim kisele vode,izbacio sam kasne obroke,osim ukoliko radim nocnu smenu.
Primetio sam da od kada idem u teretanu,vise mi se jedu slatkisi,sto ranije nije bio slucaj.Naravno,trudim se da jedem sto vise voca i sto zdravije slatkise (med,bonzita,...) i sve to u sto manjim kolicinama.
Slatko ti se jede jer si poceo da vezbas,vise se trosis i nedovoljno kvalitetnih obroka imas u toku dana sto se tice proteina i slozenih hidrata koji bi u vidu glikogenskih depoa otpustali u sistem secer koji ti organizam trazi.
Sačuvana
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #47 poslato: Jul 28, 2012, 07:24:29 pre podne »

@Alen Radošević
Hvala na savetima!
Sačuvana
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #46 poslato: Jul 28, 2012, 07:23:50 pre podne »

Najbitnija je ishrana,tako da ces morati najvise paznje da obratis na to.Napisi kako se sada hranis?
Nisam preterano promenio nacin ishrane od kada idem u teretanu.Koristim manje hleba nego ranije,uglavnom integralni.Izbacio sam gazirane napitke,osim kisele vode,izbacio sam kasne obroke,osim ukoliko radim nocnu smenu.
Primetio sam da od kada idem u teretanu,vise mi se jedu slatkisi,sto ranije nije bio slucaj.Naravno,trudim se da jedem sto vise voca i sto zdravije slatkise (med,bonzita,...) i sve to u sto manjim kolicinama.
Sačuvana
lixon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #45 poslato: Jul 28, 2012, 07:17:44 pre podne »

Otvori novu temu lixon nemoj u ovoj temi da pises posto je od Stefana
Mislio sam da ne otvaram novu temu,vec da iskoristim neku posrojecu.Ipak,ako je bolje tako,onda cu da otvorim...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #44 poslato: Jul 26, 2012, 02:01:54 posle podne »

Cao svima!
Danas sam se registrovao na forum i procitao more postova o svemu sto me zanim,ali na kraju sam jos vise zbunjen,nego sto sam ranije bio!
Da kazem nesto o sebi i svojim ciljevima.
Oko novaka sam imao 104 kg.Visok sam 180 cm i imam 30 godina.U prvoj polovini januara sam poceo da idem u teretanu pet puta nedeljno i tako sam nastavio do danas.Sada imam oko 93 kg.U medjuvremenu nisam koristio nista i nisam preterano korigovao ishranu,osim sto sam smanjio grickalice i izbacio kasne obroke.Rezultati su naravno postignuti,ali cini mi se,presporo.Mislim na svoju tezinu.Sto se tice tezina u vezbama,tu sam postigao odlicne rezultate,a i dalje napredujem odlicno.Ramena,ledja,ruke,..su se razvili (ne preterano,ali zadovoljavajuce).
Da predjem na pitanja koja me muce.
1.Da li da radim vezbe za definiciju (10-15 ponavljanja),ili vezbe za snagu i masu (6-8 ponavljanja)?Do sada sam radio vezbe za definiciju,a u poslednjih mesec i pol,vezbe za masu.
2.Da li da ubacim i nesto od pomocnih sredstava?Dobio sam preporuku da koristim Animal Cuts.
3.Zaposlen sam i imam malo drugacije radno vreme. Radim 12/24 12/48.Ipak ,imam vremena za pet odlazaka u teretanu nedeljno,koji izgledaju ovako:
-grudi/biceps
-ledja/triceps
-noge
-grudi/biceps
-ramena/triceps
Gledam da uskladim da mi svaki misic koji radi ima i adekvatan odmor.Interesuje me da li je ovakva kombinacija dobra?

Od pre par dana,poceo sam i da trcim posle teretane.

Nadam se da sam postavio pitanje na pravom topicu i da ce mi neko odgovoriti! ;)

Pozdrav,

Prvo da ti kažem da si dobrodošao na forum i nadam se da ćeš biti manje zbunjen ako budeš našao informacije koje te interesuju.

Vidim da praviš skroz pogrešne zaključke i to je verovatno samo iz razloga što ne poseduješ dovoljno iskustva.

Ja ću da ti kažem da si za to vreme napravio sasvim dobar rezultat. Ukoliko si tek krenuo da vežbaš za ovo vreme si sigurno dobio 5 - 6kg mišića, a skinuo si i jedno 10tak tako da si i hteo da napraviš bolji rezultat nema šanse da bi uspeo.

Vidim da brkaš neke osnovne pojmove ako što su vežbe i ponavljanja. kao što su ti rekli nema vežbi za definiciju ili masu, a isto tkao nema ni broja ponavljanja koji će ti zagarantovati skidanje sala ili samo graĂ°enje mišića. U stvari sva ponavljanja će da utiču na graĂ°enje mišića i skidanje sala samo je pitanje koliko je trening razumno organizovan.

Samim time i je svejedno koji ćeš opseg ponavljanja da radiš jer nije to jedini faktor koji je bitan kod dobrog treninga.

Što se treninga za skidanje sala tiče tu je bitna samo jedna stvar, a to je koliko kalorija potrošiš na tom treningu, tako da možeš ti raditi smao jednu vežbu beskonačni broj ponavljanja i skinućeš svo salo sa sebe. Naravno svi imaju taj cilj da dobiju ili bar zadrže mišićnu masu tokom skidanja sala, pa se ovako nešto i ne radi na treninzima.

Marko ti reče da je ishrana kod skidanja sala najbitnija i to je tačno, samo se ja na tvom mestu ne bi previše zamajavao sa bilderskim forama, jer viĂ°am to iznova i iznnova da mladi vežbači previše zaglave u neke klasične bilderske dijete koje ne daju ništa bolje ili brže rezultate od neke normalne i konstantno dobre ishrane.

Generalno nećeš ništa moći da ubrzaš, smao treba da istraješ dovoljno dugo da bi dobijao nove rezultate.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #43 poslato: Jul 25, 2012, 08:26:17 posle podne »

Najbitnija je ishrana,tako da ces morati najvise paznje da obratis na to.Napisi kako se sada hranis?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 18 upita.