TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395150 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:03:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kicmom :  (Pročitano 10417 puta)
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #47 poslato: Septembar 29, 2012, 02:28:33 posle podne »

Javi nalaze pa da vidimo na osnovu toga za teretanu i dalje vežbanje...
Pozdrav

Ok, poslacu ti privatnu poruku....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Septembar 29, 2012, 10:56:38 pre podne »

Javi nalaze pa da vidimo na osnovu toga za teretanu i dalje vežbanje...
Pozdrav
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #45 poslato: Septembar 29, 2012, 08:34:33 pre podne »

Postoje dve stvari - skoliotično držanje (koriguje se) i skolioza (fiksiran deformitet kičmenog stuba). osnova u tretmanu ob stanj je kineziterapija jer jačanje  mišića daj podršku i rasterećuje kičmeni stub....  Hirurška intervencija se primenjuje u odredjenom brobu pacijenaa sa definisanim kriterijumima.

Ok, u ponedeljak idem na fizikalnu terapiju, pa cu videti sta je u pitanju, nadam se da je samo lose drzanje jer se neki deformitet ne vidi, mada u zadnje vreme me boli desno rame...:/
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Septembar 29, 2012, 12:26:33 pre podne »

Postoje dve stvari - skoliotično držanje (koriguje se) i skolioza (fiksiran deformitet kičmenog stuba). osnova u tretmanu ob stanj je kineziterapija jer jačanje  mišića daj podršku i rasterećuje kičmeni stub....  Hirurška intervencija se primenjuje u odredjenom brobu pacijenaa sa definisanim kriterijumima.
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #43 poslato: Septembar 28, 2012, 04:39:55 pre podne »

Procitao sam malo o skoliozi, pise da je neizleciva i da je jedini izlaz hiruski zahvat za koji se ljudi tesko odlucuju, sta ti mislis po ovom pitanju Pedja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Septembar 23, 2012, 08:27:33 posle podne »

Takodje, trebaš da uradiš rendgen kičme zbog skolioze i treba neko da ti propiše i dozira vežbe prema stanju ledja. Za problem sa kičmom plivanje je bazična i najbolja vežba - plivanje kraul stilom, možeš sa mekim kraćim perajima. Naravno, postoji još dosta vežbi za kičmu i ledja, zavisi od stanja tvojih ledja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Septembar 23, 2012, 08:16:51 posle podne »

Moraš uraditi laboratoriju i neurološki pregled, bilo bi dobro da se izmeri pritisak i šećer u trenutku koji navodiš...
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #40 poslato: Septembar 23, 2012, 03:02:58 posle podne »

Ok, da ne bih otvarao slicnu temu, pisem... 

Imam 17 godina i pocetnik sam, vezbao sam nekih 3 meseca ovog proleca, letos nisam, sad sam opet poceo.
Naime u maju nekad sam mng rasirio ledja ali nisam imao dobre trbusnjake pa sam se pogrbio,
tada sam prestao da vezbam.

Sada kad sam opet poceo izbacio sam vezbanje ledja (da ne bih imao problema sa kicmom),
 ali ponekad imam cudan osecaj u ledjima, nekad i tokom treninga.


Desilo mi se to da sam iskrivio kicmu nekako pa mi sad desno rame ide malo napred i navise, nznm sta da radim... :((


Takodje imam istih problema u vezi ociju koje je pomenuo clan koji je otvorio temu, takodje vidim tackice sitne pred ocima ponekad. Takodje imao sam jak i ostar bol u ocima u maju ispostavilo se da imam uvecan kreatinin ili kreatin, tako nekako se zvase, bio sam stalno nesvestan u skoli, to mi se desava i sada, cesto sam nesvestan i odsutan.

A jedan trener mi je rekao da imam problema sa jetrom zbog odsutnosti i nesvesnosti, nisam se jos obratio lekaru.

Planiram da prestanem sa teretanom bar do 20 godine...


verovatno se radi o skoliozi kičmenog stuba ali to treba proveriti pregledom i rendgen snimkom.
Takodje potrebno je uraditi laboratoriju - glikemiju, kreatinin, transaminaze, krvnu sliku... za početak. Takodje bi trebalo uraditi i neurološki pregled, proveriti pritisak.
Nisam siguran šta podrazumevaš pod nesvesnosti i odsutnosti, treba proveriti šećer i pritisak u tom trenutku....

Pod nesvesnost mislim na odsutnost, kako da ti objasnim, u tom trenutku se osecam nesvestan okoline, kao kad se toliko smoris na casu da ti mozak odluta.  Ili recimo kao kad vidis narkomana pod dozom, eto tako nekako.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Septembar 23, 2012, 12:15:28 pre podne »

Ok, da ne bih otvarao slicnu temu, pisem... 

Imam 17 godina i pocetnik sam, vezbao sam nekih 3 meseca ovog proleca, letos nisam, sad sam opet poceo.
Naime u maju nekad sam mng rasirio ledja ali nisam imao dobre trbusnjake pa sam se pogrbio,
tada sam prestao da vezbam.

Sada kad sam opet poceo izbacio sam vezbanje ledja (da ne bih imao problema sa kicmom),
 ali ponekad imam cudan osecaj u ledjima, nekad i tokom treninga.


Desilo mi se to da sam iskrivio kicmu nekako pa mi sad desno rame ide malo napred i navise, nznm sta da radim... :((


Takodje imam istih problema u vezi ociju koje je pomenuo clan koji je otvorio temu, takodje vidim tackice sitne pred ocima ponekad. Takodje imao sam jak i ostar bol u ocima u maju ispostavilo se da imam uvecan kreatinin ili kreatin, tako nekako se zvase, bio sam stalno nesvestan u skoli, to mi se desava i sada, cesto sam nesvestan i odsutan.

A jedan trener mi je rekao da imam problema sa jetrom zbog odsutnosti i nesvesnosti, nisam se jos obratio lekaru.

Planiram da prestanem sa teretanom bar do 20 godine...


verovatno se radi o skoliozi kičmenog stuba ali to treba proveriti pregledom i rendgen snimkom.
Takodje potrebno je uraditi laboratoriju - glikemiju, kreatinin, transaminaze, krvnu sliku... za početak. Takodje bi trebalo uraditi i neurološki pregled, proveriti pritisak.
Nisam siguran šta podrazumevaš pod nesvesnosti i odsutnosti, treba proveriti šećer i pritisak u tom trenutku....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Septembar 23, 2012, 12:09:36 pre podne »

Nije bol isao niz noge,niti boli kad kasljem i kijam,vec kad se savijam kao da me zateze taj donji deo,kao da je napregnut,nadam se da me razumes.Bio sam i kod neurologa,i odradio sam snjim par vezbica i utvrdio je da nema znakova povrede diskusa,ali ako se bol ponovo javi da uradim magnetnu.E sad da li da pocnem da treniram,sobzirom da mi se bol smanjio ali osecam bol pri sedenju
najverovatnije se radi o istegnuću mišića ledjne muskulature. Povredio si se verovatno pri cimanju na mrtvom dizanju ili sl.  Kad budeš bez bolova u svakodnevnim aktivnostima treba da kreneš vežbanje, dobro se zagreješ na početku, radiš sa manjim težinama i postepeno povećavaš, radiš polako jačanje mišića ledja i trbušnjake, vodiš računa o pravilnom držanju ledja pri vežbanju. Nemoj raditi vežbe na cimanje iz ledja....
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #37 poslato: Septembar 22, 2012, 09:27:04 pre podne »

Ok, da ne bih otvarao slicnu temu, pisem... 

Imam 17 godina i pocetnik sam, vezbao sam nekih 3 meseca ovog proleca, letos nisam, sad sam opet poceo.
Naime u maju nekad sam mng rasirio ledja ali nisam imao dobre trbusnjake pa sam se pogrbio,
tada sam prestao da vezbam.

Sada kad sam opet poceo izbacio sam vezbanje ledja (da ne bih imao problema sa kicmom),
 ali ponekad imam cudan osecaj u ledjima, nekad i tokom treninga.


Desilo mi se to da sam iskrivio kicmu nekako pa mi sad desno rame ide malo napred i navise, nznm sta da radim... :((


Takodje imam istih problema u vezi ociju koje je pomenuo clan koji je otvorio temu, takodje vidim tackice sitne pred ocima ponekad. Takodje imao sam jak i ostar bol u ocima u maju ispostavilo se da imam uvecan kreatinin ili kreatin, tako nekako se zvase, bio sam stalno nesvestan u skoli, to mi se desava i sada, cesto sam nesvestan i odsutan.

A jedan trener mi je rekao da imam problema sa jetrom zbog odsutnosti i nesvesnosti, nisam se jos obratio lekaru.

Planiram da prestanem sa teretanom bar do 20 godine...

Sačuvana
dglisha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 76

« Odgovor #36 poslato: Septembar 22, 2012, 07:21:58 pre podne »

Nije bol isao niz noge,niti boli kad kasljem i kijam,vec kad se savijam kao da me zateze taj donji deo,kao da je napregnut,nadam se da me razumes.Bio sam i kod neurologa,i odradio sam snjim par vezbica i utvrdio je da nema znakova povrede diskusa,ali ako se bol ponovo javi da uradim magnetnu.E sad da li da pocnem da treniram,sobzirom da mi se bol smanjio ali osecam bol pri sedenju
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Septembar 21, 2012, 11:04:16 posle podne »

Da li je bol išao duž noge?  da li se pojavljuje pri kijanju, kašljanju? da li se javlja pri savijanju ili ispravljanju ledja?
Sačuvana
dglisha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 76

« Odgovor #34 poslato: Septembar 20, 2012, 08:28:38 pre podne »

Da ne otvaram novu temu,bol u kicmi,tacnije donjem delu ledja mi se javio nakon mrtvog dizanja.Prestao sam sa vezbanjem u nadi da ce bol nestati,ali i dalje je prisutan,u najvecoj meri kad sedim,dok setam nista.Nemogu tacno da lociram niti da opipam mesto bola,ali cini mi se da je na mestu kod kuka,i siri se na desnu stranu kuka.Prema tvom misljenju da li je to dikus hernia
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Septembar 19, 2012, 10:50:30 posle podne »

Pozdrav, javljaj kako ide...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.