TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:55:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kicmom :  (Pročitano 10418 puta)
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #17 poslato: Septembar 12, 2012, 10:33:51 posle podne »

SAJ, hvala na savetu.Nešto ću uraditi od tih stvari,mada i ja sumnjam na diskus.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #16 poslato: Septembar 12, 2012, 01:43:33 posle podne »

Podji uradi CT ili jos bolje  magnetnu ako mozes. Izgleda kao diskus...
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #15 poslato: Septembar 12, 2012, 01:39:36 posle podne »

Vec duze vreme nemam kvalitetan trening za noge zbog bola u predelu kicme.Taj bol se javlja iskljucivo kada radim donji deo tela,bol se prostire od kicme pa sve do kraja desne noge,posle treninga 3 dana jedva hodam ne znam sta je u pitanju..Da li bi mogli da mi date neki savet u vezi toga?!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Septembar 05, 2012, 09:03:38 posle podne »

Svakako položj glave u hiperekstenziji podignuto, pojačano opterećuje strukture vratne kičme i mišiće vrata...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #13 poslato: Septembar 05, 2012, 06:06:39 posle podne »

Sve stilove,ali sa glavom malo na gore,ne na dole.Mozda je to bio problem! :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2012, 11:51:09 posle podne »

Ok, samo polako, u plivanju probaj da opustiš glavu i spustiš niže da manje opterećuješ vrat. Plivaš slobodni stil -kraul?
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2012, 08:13:19 posle podne »

Jesam.Pomogao mi je diklofen mnogo,a danas sam isao na plivanje.Primetio sam da mi se malo vrat koci od plivanja,tj. imam malu upalu.Ali sada mnogo manju! I + izbegavam klima uredjaje! :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Avgust 22, 2012, 01:19:26 posle podne »

To ne možeš proceniti tako, gledase razmak pršljenskih tela na rendgen snimku.... Da li si bolje?
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #9 poslato: Avgust 22, 2012, 12:28:12 pre podne »

I samo jos ovo : taj deo sto mi se ukocio,osecam da je udaljenost od tog prsljena i prsljena ispod veca od udaljenosti drugih prsljenova. Nesto kao kod ove cure -
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/47326000/jpg/_47326083_spine-visible-on-the-back-o.jpg

 ... Da li je to normalno,ili je mozda doslo do istegnuca prsljenova,pa to pravi problem?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2012, 02:50:38 posle podne »

Ok, pij diklofenak tri dana, odmaraj, lokalno možeš mazati brufen.... Izbegavaj promene klime.
Javi kako ide.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2012, 02:04:24 posle podne »

Vazi se.Sinoc sam popio diklofenak,i osetio jutros olaksanje,mogu bolje da pokrecem vrat.Ako ne bude bilo bolje,oticicu do bolnice,i javljam sta je bilo..:)

@Boban - ma,promenio sam klimu 15 puta za 20 dana,cas +50,pa 10,30...Mozda se telo malo pobunilo,sta znam.Ali znam da sam vise dosadio i sebi,nikako da se probudim bez nekog bola!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2012, 11:09:32 posle podne »

Dolazi u obzir pregled neurologa i rendgen vratne kičme. Treba da mažeš bolni deo vrata sa brufen kremom ili deep heat (relief), da nadješ mestl kabo ne boli da spustkš glavu u bezbolni položaj, popiješ diklofenak duo, pred spavanje tetrazepam (ne preko dana).....
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2012, 08:34:26 posle podne »

Bro... počeosi da zvučiš ko Jeremija iz Alana Forda...... :D ;D
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2012, 05:51:54 posle podne »

Sad sam bio do grada. Prosetao malo,i nekoliko puta sam cuo pucketanje neko u potiljacnom delu glave,a onda i nenormalan pritisak u potiljku,i imam osecaj kao da ce da mi se slije krv iz cela kroz nos,pecka me nesto iza ili iznad nosa,ne znam ni sam.

Dosao sam kuci,i osetio jako probadanje negde pored pete,na desnoj nozi.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2012, 03:57:23 posle podne »

Hmm. Ne znam ni sam kako je pocelo.Posto je leto,i naravno,bile su velike vrucine krajem jula,stalno je kod ljudi kod kojih sam bio bila ukljucena klima.Kada sam ulazio u kucu,sedeo sam ispod klime,nisam ni registrovao da radi.Naravno,napolju preko 40 stepeni,i kada sam isao do prodavnice po sok,hleb,na vratima bi me sacekala jaka klima,i temperatura oko 20c. Cim bih izasao ponovo na sunce,osecao bih da mi se leva strana lica i vilice grci i trne,i nerviralo me je sto time nisam upravljao ja,nego samo od sebe.Ubija me prsljen koji je prvi odozdo,i koji je meni najizrazeniji (na vratu).Onaj sto se nalazi na pocetku vrata,ne zameri mi sto ne znam latinski naziv...:) Ovo sa klimama je bilo pre 20-ak dana,i od tada mi se manje vise ne smanjuje bol. Primetio sam da su mi misici toliko zgrceni da me boli njihov pritisak na vrat,neprijatno je.Isao sam 3-4 puta na plivanje,ali od plivanja mi samo jos vise budu napregnuti misici,i jos jace mi stiskaju vrat. :( Svi simptomi iz prvog posta su se pojavili pre tih 20 dana.
Ne mogu vrat ni levo ni desno vise od nekih 20 stepeni da pomerim,odmah osecam blokadu i nemogucnost pokreta.

Imam problem sto sam postao kao robot.Znaci,kada mi ispadne nesto,ili kada trebam da gledam u nebo,plafon - ne pomeram glavu,zato sto ne mogu od vrata,vec se ceo spustam,cucnem ili kako god,samo da bih dohvatio nesto ili pogledao... I krivo mi je kad prodje neka lepa devojka,a ja ne mogu da se okrenem...:)
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2012, 04:00:18 posle podne od strane neko tamo » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.