TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:28:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Unos proteina-Velika prevara?  (Pročitano 31440 puta)
smeker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

personalni trener

« Odgovor #38 poslato: Septembar 04, 2012, 11:13:31 posle podne »

3g po kg?? pa covece Dorian,koje znam da znas ko je bio,i kakvim sve formama je izlazio na binu,i izjavio je da je oduvek preferirao 1,5g po kg misicne mase.pazi ne telesne! i da je to sasvim dovoljna za napredak.
I razumite,da mamina kuhinja (mislim da domacu kuhinju,jaja,sireve,sarme,punjene paprike,pasulj itd itd) ne spada u dzanki food! jasno je da 2 osrednje sarme imaju mozda manji broj proteina nego 200g belog mesa ili ribe...ali moze se napredovati,sporije i na duzi vremenski period..

bla bla bla...vazna je ishrana naravno.ali ogromnu ulogu igra trening,i mozes ti u toku dana da unosis i 4g po kg ili 5(iskreno nzm ko moze ovo da finansira i kolika kolicna hrane je potrebna)...ali ako trening nije hard core,ako se misic ne optereti dovoljno ili odradis trening samo da bi se reklo da si odradio...nista od toga i te hrane... zivi bili pa videli. pozdrav svima.

apsolutno se slazem sa terrorom.

ti se slazes sa njim jer nemate pojma ni ti ni on,ishrana je 70% cele price u bodibildingu,a te lovacke price da napredujete u misicnoj masi od kevine kuhinje sa pasuljem,kiselim kupusom,krilcima i punjenim paprikama ne piju vodu,rezultat donoose dobra ishrana(bez kevine kuhinje),trening,odmor i suplementacija sve upakovano i ukombinovano.
Sačuvana
smeker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

personalni trener

« Odgovor #37 poslato: Septembar 04, 2012, 10:59:26 posle podne »

Sto se tice defke tj smanjenja bf sa ovom ishranom naravno treba povesti racuna o UH, ali sa sagorevacem i kardiom se sve moze srediti..

Znaci da opalimo po bilo kakvoj hrani kardio i sagorevac ce nam zavrsiti posao?hahahahhaa kralju sta si lupio nisi ni svestan svoje budalastine,ali sto je najgore vecina ovde a po teretanama slusa raznorazne budale koje lupetaju sve i svasta i naravno da nemaju napretka niti ce ga ikada imati,vidjam to svakodnevno.
Sačuvana
smeker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

personalni trener

« Odgovor #36 poslato: Septembar 04, 2012, 10:52:55 posle podne »

ovde vecina ljudi veze s mozgom nema jer lupetaju takve gluposti da je to nenormalno,cast izuzecima koji se razumeju u materiju su TwinSix i Stefan991,hahahhaa kaze kralj da se napreduje od pite i sarme u misicnoj masi?pa ovo  je za ginisa,a tek svi ostali debilni postovi da covek ne poveruje
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #35 poslato: Septembar 04, 2012, 10:42:17 posle podne »

Dobro mi je dosla ova tema,tek sam napunio 16 godina iako sam pocetnik u svemu ovome,mislim da sam se previse "uzivio" koliko cu taj dan pojesti pileceg bijeloga,kolika jaja,koliko grama Ovsenih,mislim nisam zapostavio druge stvari zbog toga ali to mi je uvijek u podsvijesti.Realno mislim da ovako mladi ljudi (kao ja :)  ) koji se jos razvijaju kad pocnu da treniraju moraju napredovati iako se ne drze ove bb ishrane ( e sad sirok je pojam "nezdrave" ishrane).Moram i ovdje pomenuti mog najboljeg druga,on nikad u zivotu nije bio u teretanu (Ima 17 god.) samo radi na vratilu i rijetko kad sklekove,vjerujte mi kao od stijene odvaljen,ima masu veliku,a sve mu je razvijeno,prsa,ruke,ramena,ledja,jedino noge zaostaju,a kad je ishrana u pitanju momak jede sto stigne,eto ne razlikuje proteine od steroida (onda dalje o njegovom znanju o svemu ovome ne treba da pricam).I onda meni ponekad onako zao,zapitam se koliko ja znam o svemu ovome,gledam ocu li pojesti ovo ono,a on covjek nema pojma o svemu ovome,a ja necu izgledati za 2 godine kao on (ako budem intezivno trenirao :D  ).To mi je jos uvijek misterija kako covjek moze da bude tako razvijen a da nema pojma o ishrani,doduse on je od kad ga znam bio razvijen,vjerovatno genetika,ali... :D

Ajde sto ne jede kako treba nego samo radi zgibove i izgleda kao hulk?Mislim da si preterao malo dok si ga opisao pa sve i da je neki vanzemaljac. :)
Pa dobro,mozda sam malo pretjerao :) ...ali znam da je najrazvijeniji za svoje godiste 95 u nasem gradu,u C.G (dobro grad ima oko 18 hiljada stan. al je medju najvecim u drzavi,jbg,mali smo,necu da odajem ime :D )
P.s Skrenuli smo sa teme :)
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2012, 10:44:29 posle podne od strane mister » Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #34 poslato: Septembar 04, 2012, 10:23:07 posle podne »

Dobro mi je dosla ova tema,tek sam napunio 16 godina iako sam pocetnik u svemu ovome,mislim da sam se previse "uzivio" koliko cu taj dan pojesti pileceg bijeloga,kolika jaja,koliko grama Ovsenih,mislim nisam zapostavio druge stvari zbog toga ali to mi je uvijek u podsvijesti.Realno mislim da ovako mladi ljudi (kao ja :)  ) koji se jos razvijaju kad pocnu da treniraju moraju napredovati iako se ne drze ove bb ishrane ( e sad sirok je pojam "nezdrave" ishrane).Moram i ovdje pomenuti mog najboljeg druga,on nikad u zivotu nije bio u teretanu (Ima 17 god.) samo radi na vratilu i rijetko kad sklekove,vjerujte mi kao od stijene odvaljen,ima masu veliku,a sve mu je razvijeno,prsa,ruke,ramena,ledja,jedino noge zaostaju,a kad je ishrana u pitanju momak jede sto stigne,eto ne razlikuje proteine od steroida (onda dalje o njegovom znanju o svemu ovome ne treba da pricam).I onda meni ponekad onako zao,zapitam se koliko ja znam o svemu ovome,gledam ocu li pojesti ovo ono,a on covjek nema pojma o svemu ovome,a ja necu izgledati za 2 godine kao on (ako budem intezivno trenirao :D  ).To mi je jos uvijek misterija kako covjek moze da bude tako razvijen a da nema pojma o ishrani,doduse on je od kad ga znam bio razvijen,vjerovatno genetika,ali... :D

Ajde sto ne jede kako treba nego samo radi zgibove i izgleda kao hulk?Mislim da si preterao malo dok si ga opisao pa sve i da je neki vanzemaljac. :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #33 poslato: Septembar 04, 2012, 10:21:20 posle podne »

Sto se tice defke tj smanjenja bf sa ovom ishranom naravno treba povesti racuna o UH, ali sa sagorevacem i kardiom se sve moze srediti..

Daleko bilo prijatelju...Naveo si 2 stvari koje su na poslednjem mestu prioriteta kada je skidanje sala u pitanju.Dobra ishrana i tegovi su osnova.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #32 poslato: Septembar 04, 2012, 09:50:11 posle podne »

Mislim da ovde treba pomenuti i ciljeve...ko zeli cistu misicnu masu,ne telesnu,ne moze da se hrani u Fa(s)t Food-u,nikakvi burgeri,pice i to. Ja nemam nista protiv momaka kojima je bitno da su krupni i jaki,i cuvena recenica "masa je mama". Za takve vezbace je svejedno da li ce pojesti sarmu koja ima mleveno (masno) meso ili odrezak ili belo,salamu ili kobasicu. Tu se radi o kvantitetu,a ne kvalitetu. Druga grupa,koji vise cene pravu definiciju,ne mogu da lupaju po sarmama,testenini,i takvim stvarima. Nema tu neke mudrosti velike...za ovih 1o godina vezbanja mnogo toga sam probao na sebi,i otprilike video kako to ide.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #31 poslato: Septembar 04, 2012, 09:49:48 posle podne »

Sto se tice defke tj smanjenja bf sa ovom ishranom naravno treba povesti racuna o UH, ali sa sagorevacem i kardiom se sve moze srediti..
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #30 poslato: Septembar 04, 2012, 09:41:08 posle podne »

Dobro mi je dosla ova tema,tek sam napunio 16 godina iako sam pocetnik u svemu ovome,mislim da sam se previse "uzivio" koliko cu taj dan pojesti pileceg bijeloga,kolika jaja,koliko grama Ovsenih,mislim nisam zapostavio druge stvari zbog toga ali to mi je uvijek u podsvijesti.Realno mislim da ovako mladi ljudi (kao ja :)  ) koji se jos razvijaju kad pocnu da treniraju moraju napredovati iako se ne drze ove bb ishrane ( e sad sirok je pojam "nezdrave" ishrane).Moram i ovdje pomenuti mog najboljeg druga,on nikad u zivotu nije bio u teretanu (Ima 17 god.) samo radi na vratilu i rijetko kad sklekove,vjerujte mi kao od stijene odvaljen,ima masu veliku,a sve mu je razvijeno,prsa,ruke,ramena,ledja,jedino noge zaostaju,a kad je ishrana u pitanju momak jede sto stigne,eto ne razlikuje proteine od steroida (onda dalje o njegovom znanju o svemu ovome ne treba da pricam).I onda meni ponekad onako zao,zapitam se koliko ja znam o svemu ovome,gledam ocu li pojesti ovo ono,a on covjek nema pojma o svemu ovome,a ja necu izgledati za 2 godine kao on (ako budem intezivno trenirao :D  ).To mi je jos uvijek misterija kako covjek moze da bude tako razvijen a da nema pojma o ishrani,doduse on je od kad ga znam bio razvijen,vjerovatno genetika,ali... :D

Genetika puno znaci ali ne mozes opet biti siguran koliko je taj tvoj drug iskren po pitanju svoje isahrane itd...

Vjeruj mi kao braca smo,zajedno smo odrasli zivimo kuca do kuce,tako da znam sve o njemu :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #29 poslato: Septembar 04, 2012, 09:39:41 posle podne »

Dobro mi je dosla ova tema,tek sam napunio 16 godina iako sam pocetnik u svemu ovome,mislim da sam se previse "uzivio" koliko cu taj dan pojesti pileceg bijeloga,kolika jaja,koliko grama Ovsenih,mislim nisam zapostavio druge stvari zbog toga ali to mi je uvijek u podsvijesti.Realno mislim da ovako mladi ljudi (kao ja :)  ) koji se jos razvijaju kad pocnu da treniraju moraju napredovati iako se ne drze ove bb ishrane ( e sad sirok je pojam "nezdrave" ishrane).Moram i ovdje pomenuti mog najboljeg druga,on nikad u zivotu nije bio u teretanu (Ima 17 god.) samo radi na vratilu i rijetko kad sklekove,vjerujte mi kao od stijene odvaljen,ima masu veliku,a sve mu je razvijeno,prsa,ruke,ramena,ledja,jedino noge zaostaju,a kad je ishrana u pitanju momak jede sto stigne,eto ne razlikuje proteine od steroida (onda dalje o njegovom znanju o svemu ovome ne treba da pricam).I onda meni ponekad onako zao,zapitam se koliko ja znam o svemu ovome,gledam ocu li pojesti ovo ono,a on covjek nema pojma o svemu ovome,a ja necu izgledati za 2 godine kao on (ako budem intezivno trenirao :D  ).To mi je jos uvijek misterija kako covjek moze da bude tako razvijen a da nema pojma o ishrani,doduse on je od kad ga znam bio razvijen,vjerovatno genetika,ali... :D

Genetika puno znaci ali ne mozes opet biti siguran koliko je taj tvoj drug iskren po pitanju svoje isahrane itd...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #28 poslato: Septembar 04, 2012, 09:35:10 posle podne »

Dobro mi je dosla ova tema,tek sam napunio 16 godina iako sam pocetnik u svemu ovome,mislim da sam se previse "uzivio" koliko cu taj dan pojesti pileceg bijeloga,kolika jaja,koliko grama Ovsenih,mislim nisam zapostavio druge stvari zbog toga ali to mi je uvijek u podsvijesti.Realno mislim da ovako mladi ljudi (kao ja :)  ) koji se jos razvijaju kad pocnu da treniraju moraju napredovati iako se ne drze ove bb ishrane ( e sad sirok je pojam "nezdrave" ishrane).Moram i ovdje pomenuti mog najboljeg druga,on nikad u zivotu nije bio u teretanu (Ima 17 god.) samo radi na vratilu i rijetko kad sklekove,vjerujte mi kao od stijene odvaljen,ima masu veliku,a sve mu je razvijeno,prsa,ruke,ramena,ledja,jedino noge zaostaju,a kad je ishrana u pitanju momak jede sto stigne,eto ne razlikuje proteine od steroida (onda dalje o njegovom znanju o svemu ovome ne treba da pricam).I onda meni ponekad onako zao,zapitam se koliko ja znam o svemu ovome,gledam ocu li pojesti ovo ono,a on covjek nema pojma o svemu ovome,a ja necu izgledati za 2 godine kao on (ako budem intezivno trenirao :D  ).To mi je jos uvijek misterija kako covjek moze da bude tako razvijen a da nema pojma o ishrani,doduse on je od kad ga znam bio razvijen,vjerovatno genetika,ali... :D
Sačuvana
Aca87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #27 poslato: Septembar 04, 2012, 09:14:57 posle podne »

Ja se samo pitam da li je neko od vas radio defku nekad,ali ne ono da skines par kila nego da spustis bf sa lupam 20% na 8-9% i da je to uspeo sa sarmicama i pitama i punomasnim sirevima?I da li mislite da izrazeni endo moze da uradi tako nesto sa tom vasom ishranom?Ovde svi pricaju o nabacivanju izgleda,niko defku ne spominje,mozes trenirati kao konj ako ne vodis racuna o kalorijama,lako mozes da budes u plusu pogotovo oni sa rupom u zelucu.
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #26 poslato: Septembar 04, 2012, 08:34:15 posle podne »

3g po kg?? pa covece Dorian,koje znam da znas ko je bio,i kakvim sve formama je izlazio na binu,i izjavio je da je oduvek preferirao 1,5g po kg misicne mase.pazi ne telesne! i da je to sasvim dovoljna za napredak.
I razumite,da mamina kuhinja (mislim da domacu kuhinju,jaja,sireve,sarme,punjene paprike,pasulj itd itd) ne spada u dzanki food! jasno je da 2 osrednje sarme imaju mozda manji broj proteina nego 200g belog mesa ili ribe...ali moze se napredovati,sporije i na duzi vremenski period..

bla bla bla...vazna je ishrana naravno.ali ogromnu ulogu igra trening,i mozes ti u toku dana da unosis i 4g po kg ili 5(iskreno nzm ko moze ovo da finansira i kolika kolicna hrane je potrebna)...ali ako trening nije hard core,ako se misic ne optereti dovoljno ili odradis trening samo da bi se reklo da si odradio...nista od toga i te hrane... zivi bili pa videli. pozdrav svima.

apsolutno se slazem sa terrorom.
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #25 poslato: Septembar 04, 2012, 08:33:49 posle podne »

ja mislim da za nas rekreativce nije bitno da li jedes file ili batak sa kozicom,juneci but sa rostilja ili punjenu papriku,da li sam danas jeo tunjevinu ili sarana...ako jedes dosta i kad treniras das bas sve od sebe mora biti napredka...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #24 poslato: Septembar 04, 2012, 02:45:31 posle podne »

Mislim da odlazimo polako u OFF sa ovom,po meni ozbiljnom temom. Po meni,tu osim tih famoznih 2 gr. proteina po kg,ima jos mnogo faktora od kojih zavisi prirast misicne mase. Ja sam poceo da treniram sa 17 godina,nisam imao veze s vezom u vezi klope,i jeo sam sve. Tadasnji metabolizam mi je omogucio 12 kg za toliko meseci,bez trunke sala,a da nisam ni znao sta je suplementacija. Danas,sa 27,kada bih jeo isto to,jako bi se umastio. Slazem se sa konstatacijom da genetika igra odredjenu ulogu,i da svi poznajemo bar jednog mezomorfa koji je isklesan,a trenira kad ima volje,jede isto tako itd...a sa druge strane,bio sam i student,i znam da je tada gotovo nemoguce ispratiti ishranu kako treba zbog finansija,sto opet ne znaci da  studenti ne treba da treniraju. Sa Iron-om bih se slozio u tome da  danas mnogi koji nemaju volje da treniraju HC,izgovor traze u tome da  drugi imaju "bolje",genetiku,klopu,suplemente,teretanu...za sada se drzim 6 manjih obroka u toku dana jer mi tako odgovara,osecam se super i necu da robujem nicemu. Kada bi ovakav nacin zivota bude dosadio,menjacu ga. I da,ja Ellu obozavam! 8)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 18 upita.