TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:39:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana i srce  (Pročitano 11943 puta)
Petar Ljusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Jun 17, 2014, 01:05:17 posle podne »

 
Postovani,

da li je opasno da 15-godisnjak,dize teg od (20-25kg) iz benca 100 ponavljanja u jednoj seriji bez pauze,da li se moze ostetiti srce,da li moze doci do nekog zadebljanja srcanog misica(hipertrofije) ili nekog drugog ostecenja.Plasim se da nisam mozda preterao sa brojem ponavljanja,jedan drug mi je rekao da je jedan decko isto odlazecu i teretani ostetio srce pa se plasim da i ja nisam ostetio.kada legnem osetim neko pulsiranje u predelu grudi i stomaka i otkucaje u usima u ritmu srca sada sali je to normalano ili ja previse osluskujem srce? i da kazem to je bilo pre 7 godina sada imam 22 god. i da vas pitam da li sam pravilno disao kada mi je teg bio na grudima onda udahnem a kad ga podignem izdahnem?molim za odgovor,unapred zahvaljujem srdacan pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Septembar 24, 2012, 10:42:04 posle podne »

Pedja, da li ovo znači da bavljenje sportom zapravo nije zdravo ?! :)
naprotiv! promene i modifikacije na srčanom mišiću koje se jave kao posledica višegodišnjeg intenzivnog bavljenja sportom predstavljaju normalan fiziološki mehanizam adaptacije. Proces je isti kao sa skeletnim mišićima našeg tela. Mišići koje vežbamo i treniramo (treningom snage ili izdržljivosti) takodje se adaptiraju i hipertrofišu. Očigledno je da nije ista adaptacija mišića kod gimnastičara i plivača....  Isti je slučaj sa različitim tipovima adaptacije srčanog mišića na različite vrste opterećenja.  Medjutim, nauka poznaje da u retkim slučajevima ova adaptacija iz različitih razloga može biti nefiziološka, tj može dovesti do zdravstvenih problema. Tu je uloga sportske medicine...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2012, 10:32:51 posle podne »

U koju kategoriju sportova spada ŠAH ?! :)
visoko statične, nisko dinamične  :D
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2012, 10:34:08 posle podne »

U koju kategoriju sportova spada ŠAH ?! :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #8 poslato: Septembar 23, 2012, 10:04:05 posle podne »

Pedja, da li ovo znači da bavljenje sportom zapravo nije zdravo ?! :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2012, 11:27:05 posle podne »

Kako teretana utice na srce? Da li moze da osteti srcani misic... Znam da je trcanje i plivanje dobro za srce pa me zanima kako teretana deluje?
po uticaju na srce i vrsti opterećenja sportovi su po intenzitetu i vrsti napora podeljeni u pretežno statičke ili pretežno dinamičke. Statički napor podrazumeva sportove snage, a dinamički napor sportove izdržljivosti.
Dugotrajno bavljenje sportom dovodi do modifikacija i promena na srcu. Statički napor dovodi do koncentrične hipertrofije srčanog mišića tj zadebljanaja zidova pretežno sa malim uvećanjem zapremine šupljina. Dinamički sportovi dovode do tzv ekscentrične hipertrofije srčanog mišića. To znači izraženije uvećanje zapremine šupljina sa manje izraženim zadebljanjem zidova....

Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2012, 11:16:10 posle podne »

 ;D ;D ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2012, 11:12:44 posle podne »

ja generalno imam nizak pritisak  ali odkad radim u gvozdjari popravio se na skolski primer 120 sa 80.... ;)
 
znaci Eskimi stvarno postoje  ;D
i santaklouze!!  :D
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2012, 10:01:11 posle podne »

Terror,svaka čast na pritisku....ja sam zadnji put imao120/80 još u osnovnoj i nikad više.... ;D :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2012, 09:05:31 posle podne »

ja generalno imam nizak pritisak  ali odkad radim u gvozdjari popravio se na skolski primer 120 sa 80.... ;)
 
znaci Eskimi stvarno postoje  ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2012, 08:58:29 posle podne »

plivanje je dobro za srce, od teretane se ostaje mali, Crnogorci su lenji, Bosanci su glupi, od kreatina se naduvaju mišići, pa se kasnije izduvaju, Eskimi postoje... sve su to stare istine, maltene aksiomi našeg labavog života na ovoj kugli  :)
Teretana dobro utiče na srce. Onako, dosta dobro, ne jako, ali pomalo, toliko da bude bolje, ipak ne previše da je neznatno, a dobro da je zdravo ili čak poželjno da bi delovalo negativno.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MatiHautameki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2012, 08:49:26 posle podne »

Kako teretana utice na srce? Da li moze da osteti srcani misic... Znam da je trcanje i plivanje dobro za srce pa me zanima kako teretana deluje?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.