TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:09:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko - zdrava namirnica ili otrov?  (Pročitano 22092 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #81 poslato: Decembar 28, 2012, 08:00:01 posle podne »

Moja kravica me je snazno okrepila, i od danas ne mrdam nigde bez moje kravice, zivela kravico  ;D

P.S. Nekad se zajebem i pojedem nekog bika, ali dobro, greske se desavaju :P
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2012, 08:02:39 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #80 poslato: Decembar 28, 2012, 06:50:14 posle podne »

Completely agree! :)

Ma ja si zapakova kravicu za svaki slucaj za trening, mozda mi se bolje naduje deltoid after workout :D
Nemoj usporices proteine. :D Ako ti znaci za ukus sto da ne stavis mleko,mada sam ja uvek za kalorije iz cvrste hrane,jer sam non stop gladan ako samo pijem kalorije,pa sam prinudjen i da ih jedem a onda ih bude previse pa se samo tovim. :D

= masa :D
Bas to :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #79 poslato: Decembar 28, 2012, 06:13:29 posle podne »

Completely agree! :)

Ma ja si zapakova kravicu za svaki slucaj za trening, mozda mi se bolje naduje deltoid after workout :D
Nemoj usporices proteine. :D Ako ti znaci za ukus sto da ne stavis mleko,mada sam ja uvek za kalorije iz cvrste hrane,jer sam non stop gladan ako samo pijem kalorije,pa sam prinudjen i da ih jedem a onda ih bude previse pa se samo tovim. :D

= masa :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #78 poslato: Decembar 28, 2012, 05:13:32 posle podne »

Completely agree! :)

Ma ja si zapakova kravicu za svaki slucaj za trening, mozda mi se bolje naduje deltoid after workout :D
Nemoj usporices proteine. :D Ako ti znaci za ukus sto da ne stavis mleko,mada sam ja uvek za kalorije iz cvrste hrane,jer sam non stop gladan ako samo pijem kalorije,pa sam prinudjen i da ih jedem a onda ih bude previse pa se samo tovim. :D
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2012, 05:19:49 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #77 poslato: Decembar 28, 2012, 04:46:05 posle podne »

Ako bude ociglednog napretka udari jedan kratak review.  ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #76 poslato: Decembar 28, 2012, 04:43:52 posle podne »

Completely agree! :)

Ma ja si zapakova kravicu za svaki slucaj za trening, mozda mi se bolje naduje deltoid after workout :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #75 poslato: Decembar 28, 2012, 04:41:04 posle podne »

Completely agree! :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #74 poslato: Decembar 28, 2012, 03:07:35 posle podne »

Ispade mleko najveca poslastica.  :D
Ja pijem sa vodom iskljucivo pwm jer mislim da je bolje.E sad i da pijem sa mlekom verovatno nebi nesto uticalo na moj napredak..Nase je da citamo i slusamo one koji su strucni za te stvari i profesionalno se bave time(ne samo za ovo vec za bilo koju oblast) ali ce uvek biti gurua koji hoce da otkriju Ameriku i zele da skrnave neciji rad...
Ovo za mleko nema veze sa bilo kojim guruom ili nekim drugim.

Mleko je dobra,prirodna hranljiva namirnica,sa svojim vrlinama i manama,ali te mane nece doci do izrazaja ako se ne preteruje sa mlekom.

Samo oni koji se spremaju za Mr. O moraju da izbace mleko iz ishrane,a pored tolike kolicine hemije mozda ne moraju ni da ga izbacuju.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #73 poslato: Decembar 28, 2012, 02:21:15 posle podne »

nauka konstantno napreduje i bitno je ostati otvoren ka novim saznanjima, a ova tema je očigledno pobudila interes većine forumaša.

U svakom slučaju, za jednog rekreativca, koji će whey protein uzeti, kao i da li će biti voda-mleko ostaje manje značajna stvar kada se u obzir uzme cela slika - ishrana, trening... :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #72 poslato: Decembar 28, 2012, 10:47:16 pre podne »

Ispade mleko najveca poslastica.  :D
Ja pijem sa vodom iskljucivo pwm jer mislim da je bolje.E sad i da pijem sa mlekom verovatno nebi nesto uticalo na moj napredak..Nase je da citamo i slusamo one koji su strucni za te stvari i profesionalno se bave time(ne samo za ovo vec za bilo koju oblast) ali ce uvek biti gurua koji hoce da otkriju Ameriku i zele da skrnave neciji rad...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #71 poslato: Decembar 27, 2012, 11:12:45 posle podne »

Nece mleko usporiti proteine u pwm isto kao sto ih nece ni seceri ubrzati,bar ne toliko da bilo koji rekreativac oseti primetnu razliku.

Price o tome kako se mora ovo ili ono odmah posle treninga ili odmah po budjenju su bez veze za sve koji nisu pro BB a pitanje i koliki to uticaj moze i kod njih izvrsiti u negativnom ili pozitivnom smeru.

Ono sto je bitno za svakog vezbaca u teretani bio on rekreativac ili sportista koji se bavi nekim drugim sportom je da jede bar 3 puta u toku dana i da u ta 3 ili vise obroka ako ih ima unese sve potrebne mikro i makroelemente i tako obezbedi svom organizmu ravnomeran unos hranljivih materija potreban za funkcionisanje,rast,razvoj...

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #70 poslato: Decembar 27, 2012, 10:15:10 posle podne »

Meni je teretana veoma blizu kuce tako da kad dodjem kuci a imam whey smuckam ga sa mlekom i zveknem.A sto se tice laktoze ovako..da ne valja ne bi se nalazila u mleku koje pijemo cim se rodimo.Da bi mogli da ga varimo u nasim crevima se stvara enzim laktaza koji ovaj disaharid deli na glukozu i galaktozu .Vremenom kako starimo kod nekih se proizvodnja ovog enzima smanjuje i zato neki imaju problem sa mlekom a neki ne.Sto se tice varenja ovog secera ono pocinje vec  u dodiru sa pljuvackom i dosta je brzo .Kakvu ce promenu uvideti rekreativac i amater ako u pwm unosi laktozu umesto recimo dextroze i da li je za amatere bas toliko bitan tajming kad sta i kako uneti?
 
@pedjoni986 ako vec imas problem sa laktozom ona ce zavrsiti kako ti kazes u kanalizaciji tako da ne vidim problem od viska losih kalorija  ;D

Ma nemam toliki problem sa laktozom, pijem mleko svako jutro,dnevna doza do 500 ml,nego me zanima zasto bas mora u pwm mleko ? Sta ste se uhvatili za to mleko haha  :) Zasto ga komplikovati mlekom i usporavati dobavljanje proteina tamo gde treba, kada cemo vec posle 45-60 min imati kompleksniji obrok, whey proteinu je osnovna namena i sto brza absorpcija,i to je to,ne znam cemu komplikovanje sa mlekom,ali dobro ako nekom odgovara to je ok :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #69 poslato: Decembar 27, 2012, 10:05:46 posle podne »

Meni je teretana veoma blizu kuce tako da kad dodjem kuci a imam whey smuckam ga sa mlekom i zveknem.A sto se tice laktoze ovako..da ne valja ne bi se nalazila u mleku koje pijemo cim se rodimo.Da bi mogli da ga varimo u nasim crevima se stvara enzim laktaza koji ovaj disaharid deli na glukozu i galaktozu .Vremenom kako starimo kod nekih se proizvodnja ovog enzima smanjuje i zato neki imaju problem sa mlekom a neki ne.Sto se tice varenja ovog secera ono pocinje vec  u dodiru sa pljuvackom i dosta je brzo .Kakvu ce promenu uvideti rekreativac i amater ako u pwm unosi laktozu umesto recimo dextroze i da li je za amatere bas toliko bitan tajming kad sta i kako uneti?
 
@pedjoni986 ako vec imas problem sa laktozom ona ce zavrsiti kako ti kazes u kanalizaciji tako da ne vidim problem od viska losih kalorija  ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #68 poslato: Decembar 27, 2012, 08:46:21 posle podne »

Mene zanima praksa,ne teorija itd, nismo na forumu za biohemiju.. Dakle ako je neko osetio veci napredak sa mlekom i whey proteinom u pwm, neka se izjasni,da vidimo zbog cega je to tako..a ovako epruvete i procesi u telu,mozemo o tome do sutra..

Ja mleko volim ujutru u prvom obroku, ovako mi je nebulozno da ga nosim do teretane,jer ako bih ga popio pola litre u pwm, sta ce biti sa  nasom dragom laktozom ? Gde ce ona zavrsiti? U pola litre ima poprilicno laktoze,a sigurno nije najsjajnije resenje laktoza u pwm, kosi se sa mnogim stvarima (logicki gledano) ne biohemijski
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2012, 08:48:18 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #67 poslato: Decembar 27, 2012, 08:13:02 posle podne »

Ma ne sve nesto razmisljam da vucem i mleko u teretanu ne bi li whey nakon treninga smuckala sa njim...A i ovo je od krucijelne vaznosti za napredak " da li ces whey popiti sa mlekom ili vodom nakon treninga " ::) To bitno menja situaciju nema...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.