TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:50:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TRENING HIPERTROFIJE - Da ili ne za početnike ?!  (Pročitano 10644 puta)
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 04, 2012, 08:18:38 posle podne »

govorim o 70tim jer realno bilo vrlo malo supstanci na bazi steroida...
kako da ne
pedjoni, ovo znaci da se on ne slaze sa tom recenicom, a ti sledecem postu kazes ' upravo tako' :D Malo nelogicno :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:31:12 posle podne »

govorim o 70tim jer realno bilo vrlo malo supstanci na bazi steroida...
kako da ne

Upravo tako
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:22:13 posle podne »

govorim o 70tim jer realno bilo vrlo malo supstanci na bazi steroida...
kako da ne
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:19:12 posle podne »

kako sada izgledaju,a kako su lepo izgledali 70tih i prirodnije
Imate izbor za miss elite model look ili sta vec ako vam je do lepote i prirode.



Sta li je to 70ih bilo prirodnije u BBu.

Haha, ma dobro nije sada to tema,decko je postavio temu drugaciju..Ponovo je stvar izbora i licnog ukusa ko kojeg sportistu favorizuje, govorim o 70tim jer realno bilo vrlo malo supstanci na bazi steroida,i nisu mogli da budu toliki kakvi su sada,i bice sve veci i veci.sad ne mora niko da se slaze sa mojim stavom,on je takav,razmenjujemo utiske misljenja..ako neko gotivi ronija kolemana i ostale baje koji su 130+ kg,ja nemam nista protiv toga,ali meni oko to ne hvata,nikad i nece ( licni stav i misljenje )
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:16:14 posle podne »

kako sada izgledaju,a kako su lepo izgledali 70tih i prirodnije
Imate izbor za miss elite model look ili sta vec ako vam je do lepote i prirode.


Sta li je to 70ih bilo prirodnije u BBu.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:11:17 posle podne »

Evo, ja sebe smatram početnikom.

:)

Super ,iskrenost se jako ceni :) Pa mani se onda Pedje Petrovica i gledaj da napredujes u pocetnom smeru, sve vezbe savladas kako se izvode, prikupis osnovni info,kad vec predjes u advanced mode,menjas,i tu  je cela filozofija, radis osnovno za pocetak i neces sigurno pogresiti,jer brdo njih je radilo osnovno, u danasnje vreme ljudi izmisljaju toplu vodu, i nove lekice,zato su izgledi mr olimpije modifikovani vremenom, kako sada izgledaju,a kako su lepo izgledali 70tih i prirodnije,no dobro to je vec dubioza i druga rasprava :) gruvaj se osnovom i boli te briga za super serije za sad :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:05:55 posle podne »

Evo, ja sebe smatram početnikom.

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:04:54 posle podne »

@BJELICA : Citao sam i gledao uglavnom ta objasnjenja pedje petrovica jos ranije..da ti pojasnim malo jer verovatno nisi razumeo odakle je potekla ta prica..
dakle covek je imao problema sa odredjenim steroidom, dobio je fals i morao da pauzzira..mislim na pedju petrovica..elem, on je u toku faze mirovanja,razgovarao sa milosem sarcevim, i razmenjivali su iskustva..nakon toga,posle few tips od milosa pedji, ovaj je morao da pravi balans izmedju malih tezina i napretka,jer je ponovo hteo biti takmicar..Dakle,,da se razumemo, novom nacinu treniranja je pristupio jer mu lekar nije jos uvek savetovao velike tezine,pa je morao postepeno da se vraca..i kao odjednom Milos sarcev je otkrio novu teoriju relativiteta i osmislio nov nacin vezbanja..( kao sto rade svi bodibilderi da bi paznju na sebe privukli) ..Tako milos sarcev trenira mnogo poznatih faca,koji su pristupili njegovom treningu,ali to ne znaci da oni samo rade te cuvene super serije sa malim tezinama i pumpanje,i nista drugo..to su treninzi pred kraj priprema za izlazak na takmicenje..E sad, Pedja Petrovic savetuje i pocetnicima takav pristup treniranju ( meni se licno ne svidja,sto ne znaci da necu da ga probam kad budem u nekoj definicija fazi i procesu skidanja masti )..dakle sav koncept treniranja je uglavnom raditi antagoniste ( misice suprotne polozaju tela) dakle serija triceps do otkaza , dok odmaras,treba ti manje vremena za odmor,jer kreces na biceps u roku od 45-60 sekundi,pa kad zavrsis sa bicepsom,ponovo triceps ista vezba,i tako u krug..nista to nije novo i revolucionarno..to je sto se tice antagonista..a u nekim treninzima je objasnjavao takodje i angazovanje sve vise misica u telu kad se radi trening..i da je maksimalan ucinak na takav nacin,da se spaja nespojivo :) pogledajte na you tube-u treninge milosa sarceva sa drugim tipovima,pa cete videti konkretno o cemu je rec..
E sad glavna greska svih pocetnika je kad dodju da su neodredjeni,te hoce split sistem,te full body,i na kraju jedu namaz pastete sa hlebom i bilo sta da rade nista nisu uradili,vrte se u krug..:) ako nemate takmicarske ambicije,a ovde 70 posto ih nema sigurno, nema sta da mudrujete,taj pedja petrovic je probao milion stvari,i nasao recept za sebe..covek je uspesan u tom sportu,i dosta toga moze da savetuje i naravno i da kaze tacne informacije i podeli sa ljudima..ali glavni problem je sto takvim metodama pristupaju pocetnici,koji ni jednu vezbu ne znaju dobro da izvode, a kamoli da rade pravilno antagoniste ..

Pedja Petrović nije savetovao početnicima ovaj sistem treninga.

Ja sam postavio pitanje, temu za diskusiju sa pitanjem da li je to za početnike.



Pedja Petrovic to savetuje i pocetnike pogledaj njegove klipove treninga, rekao je recima da posto je on ziveo u bunilu da je split program grudi biceps, i ostalo neprimeran, rekao je da tim rezultatima novog treniranja da ce i pocetnici bolje i jace napredovati, sto ne mora da znaci da se svi slazemo,odnosno ne slazemo,stvar individue

Ne znam šta je rekao drugima - meni je rekao da to nije za početnika.

REalno, koji procenat njih sebe smatra pocetnicima ? KRenu i odmah svi sve znaju :) tako da i termin pocetnik je individualno shvatanje svakog pojedinca..Ja sam te klipove davno gledao,i mislim da je rekao da mogu svi to da rade,itd..ali realno,naravno da nije dobro za pocetnike koji nisu savladali osnovne stvari
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:02:24 posle podne »

@BJELICA : Citao sam i gledao uglavnom ta objasnjenja pedje petrovica jos ranije..da ti pojasnim malo jer verovatno nisi razumeo odakle je potekla ta prica..
dakle covek je imao problema sa odredjenim steroidom, dobio je fals i morao da pauzzira..mislim na pedju petrovica..elem, on je u toku faze mirovanja,razgovarao sa milosem sarcevim, i razmenjivali su iskustva..nakon toga,posle few tips od milosa pedji, ovaj je morao da pravi balans izmedju malih tezina i napretka,jer je ponovo hteo biti takmicar..Dakle,,da se razumemo, novom nacinu treniranja je pristupio jer mu lekar nije jos uvek savetovao velike tezine,pa je morao postepeno da se vraca..i kao odjednom Milos sarcev je otkrio novu teoriju relativiteta i osmislio nov nacin vezbanja..( kao sto rade svi bodibilderi da bi paznju na sebe privukli) ..Tako milos sarcev trenira mnogo poznatih faca,koji su pristupili njegovom treningu,ali to ne znaci da oni samo rade te cuvene super serije sa malim tezinama i pumpanje,i nista drugo..to su treninzi pred kraj priprema za izlazak na takmicenje..E sad, Pedja Petrovic savetuje i pocetnicima takav pristup treniranju ( meni se licno ne svidja,sto ne znaci da necu da ga probam kad budem u nekoj definicija fazi i procesu skidanja masti )..dakle sav koncept treniranja je uglavnom raditi antagoniste ( misice suprotne polozaju tela) dakle serija triceps do otkaza , dok odmaras,treba ti manje vremena za odmor,jer kreces na biceps u roku od 45-60 sekundi,pa kad zavrsis sa bicepsom,ponovo triceps ista vezba,i tako u krug..nista to nije novo i revolucionarno..to je sto se tice antagonista..a u nekim treninzima je objasnjavao takodje i angazovanje sve vise misica u telu kad se radi trening..i da je maksimalan ucinak na takav nacin,da se spaja nespojivo :) pogledajte na you tube-u treninge milosa sarceva sa drugim tipovima,pa cete videti konkretno o cemu je rec..
E sad glavna greska svih pocetnika je kad dodju da su neodredjeni,te hoce split sistem,te full body,i na kraju jedu namaz pastete sa hlebom i bilo sta da rade nista nisu uradili,vrte se u krug..:) ako nemate takmicarske ambicije,a ovde 70 posto ih nema sigurno, nema sta da mudrujete,taj pedja petrovic je probao milion stvari,i nasao recept za sebe..covek je uspesan u tom sportu,i dosta toga moze da savetuje i naravno i da kaze tacne informacije i podeli sa ljudima..ali glavni problem je sto takvim metodama pristupaju pocetnici,koji ni jednu vezbu ne znaju dobro da izvode, a kamoli da rade pravilno antagoniste ..

Pedja Petrović nije savetovao početnicima ovaj sistem treninga.

Ja sam postavio pitanje, temu za diskusiju sa pitanjem da li je to za početnike.



Pedja Petrovic to savetuje i pocetnike pogledaj njegove klipove treninga, rekao je recima da posto je on ziveo u bunilu da je split program grudi biceps, i ostalo neprimeran, rekao je da tim rezultatima novog treniranja da ce i pocetnici bolje i jace napredovati, sto ne mora da znaci da se svi slazemo,odnosno ne slazemo,stvar individue

Ne znam šta je rekao drugima - meni je rekao da to nije za početnika.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 04, 2012, 03:31:13 posle podne »

Taj odgovor ti niko nece dati jel je dobar za tebe taj nacin treniranja :) Lepo odes probas split par meseci,pa probas taj sistem par meseci, nadjes balans,i krenes da rastes,prosto i jednostavno..teorije postoje da bi se dokazivale kao tacne, ili postavljale nove u praksi,tako da svi bodre svoga konja,uvek bilo i ostalo..ne znaci da ce tebe to uraditi a i za onaj nacin njegovog treniranja,treba ti brdo suplementacije,i brdo dobre hrane,da bi imao vajde,inace bi isao unazad kao jedan rekreativac
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 04, 2012, 03:28:59 posle podne »

@BJELICA : Citao sam i gledao uglavnom ta objasnjenja pedje petrovica jos ranije..da ti pojasnim malo jer verovatno nisi razumeo odakle je potekla ta prica..
dakle covek je imao problema sa odredjenim steroidom, dobio je fals i morao da pauzzira..mislim na pedju petrovica..elem, on je u toku faze mirovanja,razgovarao sa milosem sarcevim, i razmenjivali su iskustva..nakon toga,posle few tips od milosa pedji, ovaj je morao da pravi balans izmedju malih tezina i napretka,jer je ponovo hteo biti takmicar..Dakle,,da se razumemo, novom nacinu treniranja je pristupio jer mu lekar nije jos uvek savetovao velike tezine,pa je morao postepeno da se vraca..i kao odjednom Milos sarcev je otkrio novu teoriju relativiteta i osmislio nov nacin vezbanja..( kao sto rade svi bodibilderi da bi paznju na sebe privukli) ..Tako milos sarcev trenira mnogo poznatih faca,koji su pristupili njegovom treningu,ali to ne znaci da oni samo rade te cuvene super serije sa malim tezinama i pumpanje,i nista drugo..to su treninzi pred kraj priprema za izlazak na takmicenje..E sad, Pedja Petrovic savetuje i pocetnicima takav pristup treniranju ( meni se licno ne svidja,sto ne znaci da necu da ga probam kad budem u nekoj definicija fazi i procesu skidanja masti )..dakle sav koncept treniranja je uglavnom raditi antagoniste ( misice suprotne polozaju tela) dakle serija triceps do otkaza , dok odmaras,treba ti manje vremena za odmor,jer kreces na biceps u roku od 45-60 sekundi,pa kad zavrsis sa bicepsom,ponovo triceps ista vezba,i tako u krug..nista to nije novo i revolucionarno..to je sto se tice antagonista..a u nekim treninzima je objasnjavao takodje i angazovanje sve vise misica u telu kad se radi trening..i da je maksimalan ucinak na takav nacin,da se spaja nespojivo :) pogledajte na you tube-u treninge milosa sarceva sa drugim tipovima,pa cete videti konkretno o cemu je rec..
E sad glavna greska svih pocetnika je kad dodju da su neodredjeni,te hoce split sistem,te full body,i na kraju jedu namaz pastete sa hlebom i bilo sta da rade nista nisu uradili,vrte se u krug..:) ako nemate takmicarske ambicije,a ovde 70 posto ih nema sigurno, nema sta da mudrujete,taj pedja petrovic je probao milion stvari,i nasao recept za sebe..covek je uspesan u tom sportu,i dosta toga moze da savetuje i naravno i da kaze tacne informacije i podeli sa ljudima..ali glavni problem je sto takvim metodama pristupaju pocetnici,koji ni jednu vezbu ne znaju dobro da izvode, a kamoli da rade pravilno antagoniste ..

Pedja Petrović nije savetovao početnicima ovaj sistem treninga.

Ja sam postavio pitanje, temu za diskusiju sa pitanjem da li je to za početnike.



Pedja Petrovic to savetuje i pocetnike pogledaj njegove klipove treninga, rekao je recima da posto je on ziveo u bunilu da je split program grudi biceps, i ostalo neprimeran, rekao je da tim rezultatima novog treniranja da ce i pocetnici bolje i jace napredovati, sto ne mora da znaci da se svi slazemo,odnosno ne slazemo,stvar individue
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 04, 2012, 03:21:22 posle podne »

@BJELICA : Citao sam i gledao uglavnom ta objasnjenja pedje petrovica jos ranije..da ti pojasnim malo jer verovatno nisi razumeo odakle je potekla ta prica..
dakle covek je imao problema sa odredjenim steroidom, dobio je fals i morao da pauzzira..mislim na pedju petrovica..elem, on je u toku faze mirovanja,razgovarao sa milosem sarcevim, i razmenjivali su iskustva..nakon toga,posle few tips od milosa pedji, ovaj je morao da pravi balans izmedju malih tezina i napretka,jer je ponovo hteo biti takmicar..Dakle,,da se razumemo, novom nacinu treniranja je pristupio jer mu lekar nije jos uvek savetovao velike tezine,pa je morao postepeno da se vraca..i kao odjednom Milos sarcev je otkrio novu teoriju relativiteta i osmislio nov nacin vezbanja..( kao sto rade svi bodibilderi da bi paznju na sebe privukli) ..Tako milos sarcev trenira mnogo poznatih faca,koji su pristupili njegovom treningu,ali to ne znaci da oni samo rade te cuvene super serije sa malim tezinama i pumpanje,i nista drugo..to su treninzi pred kraj priprema za izlazak na takmicenje..E sad, Pedja Petrovic savetuje i pocetnicima takav pristup treniranju ( meni se licno ne svidja,sto ne znaci da necu da ga probam kad budem u nekoj definicija fazi i procesu skidanja masti )..dakle sav koncept treniranja je uglavnom raditi antagoniste ( misice suprotne polozaju tela) dakle serija triceps do otkaza , dok odmaras,treba ti manje vremena za odmor,jer kreces na biceps u roku od 45-60 sekundi,pa kad zavrsis sa bicepsom,ponovo triceps ista vezba,i tako u krug..nista to nije novo i revolucionarno..to je sto se tice antagonista..a u nekim treninzima je objasnjavao takodje i angazovanje sve vise misica u telu kad se radi trening..i da je maksimalan ucinak na takav nacin,da se spaja nespojivo :) pogledajte na you tube-u treninge milosa sarceva sa drugim tipovima,pa cete videti konkretno o cemu je rec..
E sad glavna greska svih pocetnika je kad dodju da su neodredjeni,te hoce split sistem,te full body,i na kraju jedu namaz pastete sa hlebom i bilo sta da rade nista nisu uradili,vrte se u krug..:) ako nemate takmicarske ambicije,a ovde 70 posto ih nema sigurno, nema sta da mudrujete,taj pedja petrovic je probao milion stvari,i nasao recept za sebe..covek je uspesan u tom sportu,i dosta toga moze da savetuje i naravno i da kaze tacne informacije i podeli sa ljudima..ali glavni problem je sto takvim metodama pristupaju pocetnici,koji ni jednu vezbu ne znaju dobro da izvode, a kamoli da rade pravilno antagoniste ..

Pedja Petrović nije savetovao početnicima ovaj sistem treninga.

Ja sam postavio pitanje, temu za diskusiju sa pitanjem da li je to za početnike.

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 04, 2012, 02:35:12 posle podne »

@BJELICA : Citao sam i gledao uglavnom ta objasnjenja pedje petrovica jos ranije..da ti pojasnim malo jer verovatno nisi razumeo odakle je potekla ta prica..
dakle covek je imao problema sa odredjenim steroidom, dobio je fals i morao da pauzzira..mislim na pedju petrovica..elem, on je u toku faze mirovanja,razgovarao sa milosem sarcevim, i razmenjivali su iskustva..nakon toga,posle few tips od milosa pedji, ovaj je morao da pravi balans izmedju malih tezina i napretka,jer je ponovo hteo biti takmicar..Dakle,,da se razumemo, novom nacinu treniranja je pristupio jer mu lekar nije jos uvek savetovao velike tezine,pa je morao postepeno da se vraca..i kao odjednom Milos sarcev je otkrio novu teoriju relativiteta i osmislio nov nacin vezbanja..( kao sto rade svi bodibilderi da bi paznju na sebe privukli) ..Tako milos sarcev trenira mnogo poznatih faca,koji su pristupili njegovom treningu,ali to ne znaci da oni samo rade te cuvene super serije sa malim tezinama i pumpanje,i nista drugo..to su treninzi pred kraj priprema za izlazak na takmicenje..E sad, Pedja Petrovic savetuje i pocetnicima takav pristup treniranju ( meni se licno ne svidja,sto ne znaci da necu da ga probam kad budem u nekoj definicija fazi i procesu skidanja masti )..dakle sav koncept treniranja je uglavnom raditi antagoniste ( misice suprotne polozaju tela) dakle serija triceps do otkaza , dok odmaras,treba ti manje vremena za odmor,jer kreces na biceps u roku od 45-60 sekundi,pa kad zavrsis sa bicepsom,ponovo triceps ista vezba,i tako u krug..nista to nije novo i revolucionarno..to je sto se tice antagonista..a u nekim treninzima je objasnjavao takodje i angazovanje sve vise misica u telu kad se radi trening..i da je maksimalan ucinak na takav nacin,da se spaja nespojivo :) pogledajte na you tube-u treninge milosa sarceva sa drugim tipovima,pa cete videti konkretno o cemu je rec..
E sad glavna greska svih pocetnika je kad dodju da su neodredjeni,te hoce split sistem,te full body,i na kraju jedu namaz pastete sa hlebom i bilo sta da rade nista nisu uradili,vrte se u krug..:) ako nemate takmicarske ambicije,a ovde 70 posto ih nema sigurno, nema sta da mudrujete,taj pedja petrovic je probao milion stvari,i nasao recept za sebe..covek je uspesan u tom sportu,i dosta toga moze da savetuje i naravno i da kaze tacne informacije i podeli sa ljudima..ali glavni problem je sto takvim metodama pristupaju pocetnici,koji ni jednu vezbu ne znaju dobro da izvode, a kamoli da rade pravilno antagoniste ..
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2012, 10:29:03 pre podne »

Od uvek postoji moze slobodno da se kaze VECITO PITANJE-masine VS slobodni tegovi.

Ali sada,evo nekih novih momenata u ovom sportu koji u mnogome mogu da skrate put ka uspehu.Nije vise rec dali su bolji slobodni tegovi ili masine…sada je nesto druguo…

Nadam se da ce te uzivati citajuci ovaj text,I da ce te da krenete stopama najboljih I ustedite I vreme I novac sami sebi.

Ove I ovakve textove mozete da nadjete samo na OVOM BLOGU i FB profilu,I u buducnosti mozete da ocekujete samo jos vise I bolje….

Idemo redom..

Prilikom treninga ja licno koristim mnoge masine od kojih su mnoge koncipirane po tom sistemu da svaki pokret je u stvari GURANJE tezine.Ukoliko malo razmisliste I okrenete filozofiju dobijete nesto savim drug,a EXTRA KORISNO a to je VUCENJE…

Primer..uzmite samo HAMMER masinu za grudi….naravno..koncipirana je za GURANJE-uz malo maste…I obrnuti sled dogadja dobijamo perfketnu masinu za VESLANJE……ali to nije sve..da mnogi skeptici ne pomisle da se ovde pricaju gluposti..

Naravno da je hammer masina za grudi,primera radi..namenjena samo za to..i da je najbolja za to…niko ne spori..ali menjanjem razlictih polozaja,uglova,pristupa..ono sto je bitno…POGADJATE RAZLICITU VRSTU MISICNIH VLAKANA…a ovo -I samo ovo je nacin za napredak….

Stare metodlogije treninga gde su svi znali da je ponedljak dan za grudi I biceps te da se za grudi radi,bench pres,kosi bench I razvlacenje sap o 4 serije I od 6-8 ponavljanja JE PROSLO VREME…toga vise nema…

Napredovalo se od toga..niko ne spori…ali je put mnogo duzi bio nego na ovaj nacin….i zato nesebicno delim sa vama sve ovo jer sam I JA GRESIO BAS U OVOM SEGMETNU STO SAM REKAO..dakle..podneljak..grudi I biceps..i tako godinama

Sa razvojem dansasnje sportske suplementacije koja maximlano potpomaze HIPERTOFIJU I ovakvom metodologijom treninga mnogi pitaju…pa ok..koji je onda najbolji nacin ili najbrzi da bi se postigli rezultati..posto je neke od svojih tajni milos sarcev nesebicno udelio meni,ja ih delim sa vama….


NAJBOLJI NACIN ZA POSTIAZNJE STO BRZIH REZULTATA JE TRENING GDE SE ANGAZUJE STO VECI BROJ I STO JE NAJBINTIJE STO RAZLICITIJI BROJ MISICNIH VLAKNA,a to se jedino moze postici adekvatnim treningom tj GIGANTSKIM SETOVIMA gde svaka vezba je POTPUNO DRUGACIJA OD PRETHDONE A UJEDNO STIMULISTEE MISICNA VLAKNA I TO RAZLICITA NA ISTOM MISICU…TO JE TAJNA!!!!

Malo tajni…
Uvek se moze krenuti sa super teskim setovima-zasto da ne…gde se stavljaju maximlane tezine I gde postoji tacno odredjeni protkol za dizanje I sputanje tega-bas onako kako su  nas ucili u starim skoalma..hhehehhehe

Ali…..tamo gde OSTALI BODI BIDLERI STAJU..mi kao milosevi ucenici NASTAVLJAMO,provodeci misicne partije kroz torturu gigantskih serija sa manje od 5 sec odmora izmedju vezbi,menjajuci vezbe kao sumanuti I sto je najbintije a nadovezuje se na  onaj text gde sam rekao da se tezi ka tome tj da se ne ostvlja misicu ni najmanja sansa da se oporavi izmedju setova-U PROTIVNIM BI SVE BILO BEZVREDNO-

Mnogi ljudi pokusavajuci da rade ovu rutinu varaju I odmaraju 20-30 sec izmedju vezbi…to je pogresno I od tog nema nista..

Vezbe se rade max koncentrisano a ukoliko se radi u parovima-SVE MORA BITI ISPROGRAMIRANO U DETALJE da recimo onaj drugi ne sedi I ne ceka dok zavrsi onaj prvi…

Primer…ako ja radim SUPER SLOW setove gde 10 sec idem recimo dole…I 10 sec gore kroz 10 ponavljanja…moj trening partner ima dovoljno vremena da odradi super explozivne setove neke druge vezbe ..i tako u krug…

Ono sto je bitno…..

Ako ste pocetnik I imate zelju da krente sa GIGANTSKIM SETOVIMA….

Izabertite 4 razlcite vezbe sa istu misicnu grupu ili mogu da budu I misici antagonisti..!!!

Uvek treba imati na umu da morate da menjate..

TEZINU-od super tekse,teske.srednje prema laganim

TEMPO-od vrlo explozivnih porketa,sporih,super sporih,do snzanih misicnih kontakcija sa malim tezinama

DUZINU POKRETA-o maximlano korektnog izvodjenja pokreta,do polu pokreta-npr..od starta do pola..pa nazad.

HVAT..ispod,iznad,supinacije,okrete…sve vrste hvatova koje mozete da zamisiste

POLOZAJ TELA-sedeci.lezicei.,stojeci,viseci ako treba…….

VREME POD KONTRAKCIJOM-ukljucuje kontinuirane kontrakcije..duge..kratke…veoma..duge…stalno manipulisuci sa ekscentricnim I koncentrcnim pokretima prilikom svakog diaznja opterecenja:

BROJ PONAVLJANJA-moze da ide od 1 ponavljanja pa do 50 cak I 100..(milos kaze da  mu je serge nubret rekao da je u jednom setu jednom radio I 1000 ponavljanja)….ali da to do sada niko nije pokusao..hehehehheheheheh..pitam se zasto……

IZOLACINE VEZBE+NAGLI POKRETI ……milos obicno inzistra na izolacionim vezbam sa maximlanom konctracijom prilikom svakog pokreta tj cilj je izolovati vebzani misic u sto vecoj meri ali postoji I variajtna neke vrste NAGLOG ILI SNAZNOG POKRETA recimo koji ukljuci neki drugi misic da se pomogne sto bolje izolirati vebzani msiic a ujedno je takav I taj pokret posluzio kao dodatna stimulacija nekom od NE  vezbanih msiica…


Kao sto milos kaze….uvek budi ISKREN PREMA SEBI I pitaj sam sebe dali je tvoj nacin treninga apsoltuno I zasita najbolji za tebe..ili bi sam ti mogao nesto bolje…??...ili mozda postoji nesto bolje..???

Ako je zelja vezbaca stimulisati sto veci broj misicnih valkana to se moze uraditi samo na jedan nacin I samo jednom vrstom treninga….A TO SU GIGANTSKI SETOVI..

Postoji mogucnost kako kaze milos,da se I obican trening ili hajde da kazemo uobicajen rutine stave u FUNKCIJU GIGANTSKIH SERIJA,I OPET I samo onda se moze doci do zeljenog cilja….a to je angazovanje velikog broja misinih valkana.

predlog za sve…organizujte svoj obican trening kroz gigantske serije…pa da vidite sok za telo je ono sto stvara napredak u ovom sportu…jer vrlo je jednsotavno..ako telo vezbate istim sistemom sa istim principima iz dana u dan..iz nedlje u nedljeu I iz meseca u mesec pa cak Iz godine u godinu..niste ni svesni toga da se telo veoma brzo adaptira na metode treninga a o dostizanju TZV PLATOA u miscnom razvoju sa ovakovm vrstom I pristupm treningu necu ni da govrim

Rec HYPERMIA je termin koji svi treba dobro da upamtite.hipermija jednom recenicom I najprostije znaci..povecanje protoka krvi u telu….milos to savrseno koristi I primennjuje u svojoj filozfoji treninga..
Povecanja protka krvi u nasem telu desava se samo onda KADA TRENIRAMO….ili prostim recnikom..kada je 80% od ukupne kolicine krvi u telu se nalzai u vezbanom misicu….verovali ili ne !!!!!!!!
I sto je najvaznije…TA KRV CIRKULISE NEGO STO TO RADI UOBICAJENO tj kada ne vezbamo..

E sada..dok svi ostali samo pricaju o SJAJNOJ PUMPI u misicu koristeci razno razne NO producte koji su sada hit kod nas,…ZNAM DA OVO MNOGI NECE VOLETI DA CUJU….ALI NA ZALOST..JA PISEM TEXT I STVARI STOJE OVAKO KAKO STOJE….e ti isti nisi ni svesni da mozda I pored  TE NAZOVI PUMPE o kojoj oni pricaju krv koju su doveli u trenirani msiic ce samo tu da DODJE I PRODJE te da je to bukavalno beskoristan posao..zasto je to tako….

Pa rec pumpa kao pumpa je ok…ali..na isti nacin ta ista krv koja je dosla u trenirani misic..onda ce I da ode…I OVO JE SADA BITNO..NISTA SE NIJE DESILO NITI SE STA PROEMNILO OSIM TOGA STO JE MISIC U JEDNOM TRENUNTKU BIO MALO VISE PROKRVLJEN….

Dobro..mora da se prizna..da tu postoji odrejdeni process koji telo upraznjava tj da ce telo ukoliko ima da posegne za glykog rezervama,amino kisleinma bilo koje vrste u koliko ih ima..itd..itd..itd….ali to nije dovljuno…

Kao sto rekoh….HYPERMIA tj kada smo vec izazvali HYPERMIU ili pojacan protok krvi..ili da prostim recnikom kazemo PUMPU onda tu krv kojaje dosla u misic I treba iskoristiti da se IZAZOVE  maximalan ANABOLIZAM sa maximlanom ugradnjom svih hranjivih sastojaka I da se spreci KATABOLIZAM….a to se moze samo na jedan nacin…a to je ISHRANOM (obhranom) misica U TOKU TRENINGA kada je stepen HYPERMI-e najveci I kada je stepen rasta pruirodnih hormona izazvnih trening stresom najveci…..tada treba pristupiti celoj teroriji o ishrani msiica u toku treninga….

A naravno…sto veci protok krvi moze da izazove samo jedna vrste treninga…

Valjda ne treba da ponavljam KOJA…..

Eto..nadam se da ce ovo mnogima da pomogne u njihovom treningu.MENI SIGURNO JESTE kao i onima koji su me slusali a ja to mogu da potvrdim sa svojim fotografijama u prethodnih 6 godina kako primenjujem ove tehnike a to mogu da potvrdi i oni kojima sam davao savete.

Pedja Petrovic
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 02, 2012, 12:00:41 posle podne »

Sorry ako te ispreskačem po nekad, nema loše namere u tome ;)

Za savet kod mene uvek.

SVe OK. Hvala :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.477 sekundi sa 18 upita.