TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:11:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja o sagorevacima  (Pročitano 9027 puta)
JovanaJoe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #28 poslato: Mart 11, 2013, 12:06:12 posle podne »

Jej, takvo nešto smo baš i razmišljali da uzmemo.  :)

MeĂ°utim, moj dečko je planirao da nam uzme Elite Whey Protein, pa me interesuje da li može to da se koristi umesto Scitec 100% whey protein professional, isto tako - uz sirove bademe?
Koji biste Vi preporučili?

Hvala još jednom  :)
Sačuvana
.:a healthy body for a healthy mind:.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Mart 11, 2013, 10:30:33 pre podne »

Da, na taj sam mislila.  U svakom slučaju preporučila bih kardio trening u zoni srednjeg intenziteta jer je to ciljana zona u kojoj telo najviše troši masnoće kao izvor energije.  Ujedno najzdraviji vid vežbanja, koji jača srce, pluća, a ujedno štedi našu energiju na račun ugljenih hidrata i troši energiju iz naših masnoća (kojih imamo i više nego dovoljno  ::) )

Što se tiče zamene za obrok - preporučila bih npr Scitec 100% whey protein professional - ukusi: jagoda-bela čokolada, čokolada-lešnik, vanila-šumsko voće, čokolada-kokos, kapućino... :)  može npr pola mleko pola voda  i uz to dodati koštunjavo voće - npr bademe sirove.  
To je po mom mišljenju super zamena za obrok.

TakoĂ°e, u kesicama imamo Labrada Lean Body, Universal Unisyne, Biotech Ultra loss shake- i oni su dobri samo imaju malo ugljenih hidrata.

U svakom slučaju hrana treba da bude prioritet :)
Sačuvana
JovanaJoe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #26 poslato: Mart 11, 2013, 10:23:17 pre podne »

Sjajno! Hvala Vam na odgovorima!  :)

Trenutno mislim da se hranim dosta dobro -
Beli hleb uopšte ne konzumiram (ponekada koji sendvič napravimo uz tonus hleb, i to je uglavnom sendvič sa kuvanom šunkom).
Slatko (tipa čokoladice, keks..) sam potpuno izbacila, slatko unosimo preko voća, vrlo retko poneki kompotić, a kada se baš zadesi - onda parče roĂ°endanske torte  :D
Meso se trudimo da pripremamo sa što manje ulja i začina, i sve više je to piletina i ćuretina, a sve manje govedina (prasetinu uopšte ne jedemo).
Često kao prilog mesu barimo povrće, ponekada dodamo rižu (mada smo i to smanjili).
Ujutro su žitarice uz soja mleko, ili "dobra ovsena kaša".
Tunjevine uvek imamo u kući, i mešamo je sa feta sirom (videla sam da ste pisali da je Ella sir dobar, pokušaću i sa tim), i nekim povrćem.

MeĂ°utim, moj najveći problem je to što uglavnom radim u popodnevnoj smeni (nastavnik sam), i često po 5-7 sati bez pauza dužih od 5 minuta, i onda se desi da se vratim kući oko 22h, gladna i premorena, i onda, naravno, naručimo neku hranu (tipa kinesku ili indijsku) - i ode sve k vragu   ::)
To je najveći razlog zbog kojeg bih uzela zamenu za obrok, da u toj pauzici ipak nešto unesem, jer zaista želim da se pravilno hranim, t.j. po jedan obrok svaka 3,4 sata.

@MightyMo - verujem da mislite na P90X, taj program zaista jeste intenzivan, i za to se tek pripremam  :)
P90 je mnogo blaži, i služi kao "zagrevanje" (od 90 dana) za neki intenzivniji program.
Hihi - i baš je tako kako rekoste da valja: traje oko 35 minuta, a uz program pomalo ćaskamo :)
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 10:26:05 pre podne od strane JovanaJoe » Sačuvana
.:a healthy body for a healthy mind:.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Mart 11, 2013, 10:16:40 pre podne »

dobrodošlica i od mene,

još bih se samo nadovezala na trening  - kardio trening bi trebalo da bude u zoni do 70% od maksimuma - program koji radiš, ako se ne varam, je suviše intenzivan.

Maksimalni puls možeš izračunati okvirno 226 - godine života, i zatim izračunati 60 i 70% od tog broja - okvirno da imaš broj srčanih otkucaja u minuti koji treba da držiš...  subjektivni osećaj da intenzitet možeš da držiš bar 2-3 sata i da ne ostaješ bez daha - kao da možeš da pričaš u isto vreme. 

Trajanje minimum 30-40 minuta.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #24 poslato: Mart 10, 2013, 11:31:54 posle podne »

Divan forum!  :)

Visoka sam 178, imam 73kg, i 28 godina.
Od dvadesete godine mi težina oscilira negde izmeĂ°u 65 i 69kg, da bih se prošlog leta ugojila i došla na tih 73kg, što od tada ne uspevam da promenim.
Pre otprilike mesec dana sam počela sa vežbanjem (po programu p90), i vidim i osećam promenu, mada vaga to ne pokazuje  :-\

Htela bih da počnem sa zamenom za obrok, ali sam čitala i šta ste pisali o sagorevačima, pa me interesuje - da li se, i kako, ova dva proizvoda mogu istovremeno koristiti? (zamena za obrok i sagorevači)

Hvala unapred!

Pozdrav Jovana i  dobrodosla :-),

vazno je da ti vidis i osecas promenu, ne mora to biti praceno promenom na vagi i nemoj da te to opterecuje.
 
Kao sto ti je Marko rekao, zamena za obrok je ok samo kada nisi u mogucnosti da uneses cvrst obrok, nikako stalno. Ne znam kako se trenutno hranis, ali sagorevaci imaju smisla tek kada korigujes ishranu, bez toga te nece raditi kako treba. Ako ces prvi put uzimati sagorevac, mozes krenuti sa L karnitinom, pa ces videti kako ide.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Mart 10, 2013, 07:23:48 posle podne »

Zamena za obrok moze biti samo u slucaju kada ne stizes da jedes!Moras imati 3 obroka i 2 uzine u toku dana u zavisnosti od tvog bazalnog metabolizma i fizicke aktivnosti u toku dana.
Sagorevace pijes ujutru i pre treninga.
Sačuvana
JovanaJoe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #22 poslato: Mart 10, 2013, 06:46:26 posle podne »

Divan forum!  :)

Visoka sam 178, imam 73kg, i 28 godina.
Od dvadesete godine mi težina oscilira negde izmeĂ°u 65 i 69kg, da bih se prošlog leta ugojila i došla na tih 73kg, što od tada ne uspevam da promenim.
Pre otprilike mesec dana sam počela sa vežbanjem (po programu p90), i vidim i osećam promenu, mada vaga to ne pokazuje  :-\

Htela bih da počnem sa zamenom za obrok, ali sam čitala i šta ste pisali o sagorevačima, pa me interesuje - da li se, i kako, ova dva proizvoda mogu istovremeno koristiti? (zamena za obrok i sagorevači)

Hvala unapred!
Sačuvana
.:a healthy body for a healthy mind:.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2013, 12:38:30 posle podne »

Interesuje me kako da skinem mali sloj sala na stomaku da bi mi se bolje uocavali trbusnjaci? ( cini mi se da je on najeze da se skine ) Pokusala bih sa nekim sagorevacem,ali se ne razumem u to i ne znam koji bi mi bio najefikasniji . Treniram aerobik 3x nedeljno + redovno radim fizicko u skoli :D pomagajte !!!

Poslušaj Marka,

a što se tiče ishrane (koja je najbitnija)  izbaci proste šećere (slatkiše), grickalice, belo brašno (sva peciva i sl.) sokove, gazirano, masnu hranu, preslanu i prezačinjenu hranu, masnoće (visokomasni mlečni proizvodi, masno meso), mesne preraĂ°evine (viršle, paštete, salame)....  to je hrana koja ne pod NE

a što se tiče zdrave hrane ubaci više povrća , voće u prepodnevnim satima ili kao užina, orašasti plodovi (bademi, lešnici...)
od mesa manje masno meso poput ribe i ćuretine, piletine, mogu i druge vrste mesa ali spremljene sa malo ulja ili najbolje kuvano...  jaja možeš, posni sir -sir sa manje masti
od hidrata  žitarice ili neki musli bez šećera, integralni hleb (pravi integralni crni), pirinač, krompir, leguminoze... što više povrća
vode u toku dana bar 3 litre, može i voda sa limunom, čajevi bez šećera
od mlečnih proizvoda jogurt i mleko umereno sa srednjim procentom masti (tipa 1,6)

to je u najkraćim crtama to... obroci na 3-4 sata, dakle bar 3 glavna i 2 užine.... 

kada se malo potrudiš oko ishrane i treninga tek kasnije ćemo videti da li nešto da uzmeš od suplemenata jer pretpostavljam da si veoma mlada?  nisi nam rekla koliko imaš godina.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Februar 10, 2013, 10:43:57 pre podne »

Umesto aerobika,radi kardio trening 3x nedeljno po 60 min ,puls da ne prelazi 130  i ubaci 3x nedeljno trening sa opterecenjem.
Sačuvana
BodegrajacA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #19 poslato: Februar 09, 2013, 07:57:21 posle podne »

Interesuje me kako da skinem mali sloj sala na stomaku da bi mi se bolje uocavali trbusnjaci? ( cini mi se da je on najeze da se skine ) Pokusala bih sa nekim sagorevacem,ali se ne razumem u to i ne znam koji bi mi bio najefikasniji . Treniram aerobik 3x nedeljno + redovno radim fizicko u skoli :D pomagajte !!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Januar 08, 2013, 03:00:22 posle podne »

Pozdrav i dobrodosla na forum,

ja sam više puta bila iznenaĂ°ena kako čak i izuzetno mršave devojke imaju veći procenat masti...  ali sam sigurna da to možeš regulisati najpre kvalitetnom ishranom - sa što manje šećera i zasićenih masti, obogati ishranu kvalitetnim mesom npr ribom, piletinom, ćuretinom, ubaci i posni sir, belance jajeta, što više povrća i voća umereno, koštunjavog voća kao izvora zdraivh masti, puno vode.... i naravno fizička aktivnost za koju ti je Marko već dao smernice. 

Sigurna sam da će trening sa opterećenjem uz korigovanu ishranu dati fantastične rezultate. Samo treniraj u teretani , i ne boj se težina, videćeš kako ćeš super napredak da napraviš ;)

pitaj slobodno ako te zanima još nešto!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Januar 06, 2013, 10:32:14 pre podne »

Trening sa opterecenjem ,6 do 12 ponavljanja,proteinski unos drzi 1,5 do 2 g po kilogramu ,kalorijski unos ne bi smeo da pada ispod vrednosti bazalnog metabolizma ,a kardio trening drzi u zonu 60% od max hrdo sat vremena.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Januar 06, 2013, 12:19:25 pre podne »

Postovani
Imam 36 godina, 175 visina, 57 tezina.Ranije sam redovno vezbala u teretani, onda sam imala pauzu od 5 godina i evo me opet  :)
Koristim Whay protein, treniram 4 puta nedeljno uz adekvatnu ishranu.
Imam sledeci problem: kada dobijem 4-5 kg pojave mi se masne naslage na bokovima, inace sam zgodna mrsavica ali bih volela da dobijem koji kilogram.Kako da izbegnem taj problem?Pitanje je zapravo, da li bi trebala da koristim neki sagorevac masti i koji?
Veliki pozzzz
Ako kvalitetno jedes onda ce i ti kilogrami koje dobijes biti kvalitetni. :)
Sačuvana
oljaolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #15 poslato: Januar 05, 2013, 11:47:35 posle podne »

Hvala puno, divni ste  :-*
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Januar 05, 2013, 10:28:59 posle podne »

Pozdrav i dobrodosla na forum,

svaka cast na odluci da se vratis treninzima :-).

Sto se tice dodavanja kilaze, nazalost, genetika je tu presudna kako cemo se gojiti, kod tebe su, kako kazes, bokovi kriticna zona. Sagorevac masti ne treba da koristis, nemas zasto sa tom visinom i tezinom. Mozes na treningu forsirati taj deo pa tako pokusati da to regulises.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 17 upita.