TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:14:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik...Pomoc ! :)  (Pročitano 11661 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 09, 2012, 08:27:37 posle podne »

Ima tu  i vise proteina...100gr piletine ti ima nekih skoro 30gr proteina a jaje 7gr..ali kao sto ti je receno, bolje za veceru recimo jedi jaja a pred trening to meso i ubaci malo integralnog pirinca....

Nijedno meso nema vise od 20 gr, sem mozda konjetine i svinjske glave, da je tako,ne bi se jelo po 300 gr mesa,kad tim unosom bi uneo 100 gr proteina za obrok,sto je nebulozno, kad organizam tu kolicinu ne moze da svari
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 09, 2012, 08:24:33 posle podne »

Ima tu  i vise proteina...100gr piletine ti ima nekih skoro 30gr proteina a jaje 7gr..ali kao sto ti je receno, bolje za veceru recimo jedi jaja a pred trening to meso i ubaci malo integralnog pirinca....
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 09, 2012, 08:22:11 posle podne »

Ok, rasporedicu ovako kako ste mi rekli..:)
I pored sve ove hrane cepaj povrce, uvek uvek uz svaki obrok..a ako ti se jede voce,jabuke su ti bolji izbor od banana, banane su pune secera, i cepaj ih sa vremena na vreme,samo pazi na tajming..a jabuke uvek u medjuobroku,zdrave su jako,em ti cine dobro zbog unosa vitamina
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 09, 2012, 08:18:13 posle podne »

Ok, rasporedicu ovako kako ste mi rekli..:)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 09, 2012, 08:11:08 posle podne »

banane ti ne trebaju uvece,a i ne vidim smisao ovsenih za vece, i kao sto ti vec receno, pojacaj proteine uvece, ubaci eventualno parce belog ili tunu,ribu sta vec, banane su ti tada nepotrebne..
I nije ti dobra ova racunica od 65 grama za belo meso i jaja.. 200 gr belog nema vise od 40 gr proteina,35-40 i 3 jaja su po 5 ,znaci to sve ukupno nema vise od 50-55 gr...a i pored piletine sta ce ti jaja,eventualno samo belanca,ali za tebe je i vise nego dovoljno 200 gr mesa..jaja cepaj ujutru i ovsene ujutru
I bolje to rasporedi,do 16h imas 5 obroka,a posle do vecere samo jedan siromasni obrok ? nema smisla to tu,malo to razvuci i veceraj si normalno,jer zelis masu,samo izbacuj uvece ugljohidrate,neki minimum ako bas ne mozes,i pojacaj protein
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2012, 08:13:50 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #28 poslato: Oktobar 09, 2012, 08:04:52 posle podne »

Pojacaj proteine za veceru...
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 09, 2012, 07:04:16 posle podne »

Ok, uradicu tako...a da li su ostali obroci ok ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 09, 2012, 06:46:26 posle podne »

Ok mogu tako :)
Jedem 200gr belog mesa + 3 jajeta, obicno pre treniga(tako sam do sada radio)...dobro je tako valjda ?  ::)
Obrok u 16h, u 18h  teretana, to je to  :D :D



ja bih pre treninga ubacila neke ugljene hidrate, da imaš energije.... jer od proteina nećeš imati toliko energije... npr uz to belo meso bih dodala recimo pirinač, ili neku testeninu...   a posle treninga isto proteine i hidrate

Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 09, 2012, 06:46:04 posle podne »

E kada smo vec kod ishrane, da vam postavim jelovnik pa da mi kazete da li je dobar(sta da ubacim,sta da izbacim)  ;D ;D
Zbog skole prva tri obroka su ovakva, jbg  :(
1. 6h pakovanje svog grozdja(100gr) - 70gr u.h  -  2gr proteina
2. 9h belo meso(200gr) + cokoladno mleko - 15gr u.h - 50gr proteina
3. 11h pakovanje kikirikija(100gr) + cokoladno mleko - 30gr u.h - 35gr proteina
4. 14h pirinac(150gr) + 2 jaja - 120gr u.h - 35gr proteina
5. 16h belo meso(200gr) + 3 jaja - 65gr proteina
6. 21h ovsene(100gr) + 2 banane - 110 gr u.h - 15gr proteina
U.hidrati : 345gr
Proteini : 202g
Da napomenem da imam 65kg i da sam vezbao po malo ali to nije bilo nista ozbiljno vezbam mesec dana i manje, pa prekinem mesec dana ne radim
pa opet bilo je to cisto rekreativno, ugojio sam se ja nekih 5 kg od kada vezbam....ali sada sam se resio da pocem ozbiljno da radim
napravio plan treninga, ishranu sredio ( vec se ovako kao sto je napisno gore hranim nekih petnaestak dana ) suplemente sutra kupujem
znaci resio sam se i to je to  :D :D :D
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 09, 2012, 06:35:19 posle podne »

Ok mogu tako :)
Jedem 200gr belog mesa + 3 jajeta, obicno pre treniga(tako sam do sada radio)...dobro je tako valjda ?  ::)
Obrok u 16h, u 18h  teretana, to je to  :D :D

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 09, 2012, 06:24:45 posle podne »

što se obroka pre treninga tiče zavisi konkretno šta jedeš, ali ja ti savetujem da ti obrok bude najmanje 2, do 2 ipo sata pre treninga....

a posle treninga ako možeš čim završiš popiješ šejk sa vodom i kroz pola sata , 45 min dok stigneš kući  možeš već jesti :)
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 09, 2012, 06:07:48 posle podne »

Hvala vam puno, lepo ste mi sve objasnili  ;)
E da umalo da zaboravim, koliko pre treninga treba da mi bude obrok zbog kreatina tj
kada popijem kreatin posle treninga npr koliko vremenski ne smem da jedem posle toga ?
Nema na cemu, stvarno je cool forum( provodim dosta vremena citajuci ovde i ima svega )  :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 09, 2012, 05:58:48 posle podne »

Sutra kupujem :
100% Whey Protein Professional
Kre - alkalyn
Omega-3 Fish Oil
Glutamin imam, dobio sam  ;D

Za desetak dana planiram da uzmem :
Universal Nutrition-Daily Formula
BCAA X

E sada kada bi ste mogli da mi kazete kako sve to da kombinujem kada kupim ?  :D :D :D

super, super, super....    iskreno ja sam pre za BCAA u prahu jer su daleko isplativije od ovih u kapsulama ;)

sa obrokom u toku dana , da li posle treninga ili za doručak svejedno, 1 tableta daily formula + 1 tableta omega 3 fish oil

pre treninga 1 kapsula kre-alk.  i  10g bcaa + 10 g glutamin

posle treninga merica Sci whey proff sa vodom, 1 kapsula kre alk, 10 g bcaa i 10g glutamin

hvala za pohvale :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:48:25 posle podne »

Ok, cenim vase misljenje, TOP je forum  ;) ;D ;D

Dosta suplementacije imas :) napredak je neminovan,jos ako je hrana top :) cepas whey 40 gr posle treninga sa vodom i dex, mozes ga ubaciti po mogucstvu i ujutru uz mleko ili ovsene da ti sporije se razlaze, ili u medjuobrok kad god zazelis..bcaa cepas pre i posle treninga 10-15 gr,zavisno od toga koliko ga imas na raspolaganju,a mozes i u toku treningu to je popularni DWM, dobra je stvar,probaj tako..glutamin cepaj pre treninga,posle treninga,ili ako hoces da ga stedis posle treninga i pred spavanje..ja sam ga cepao obavezno pred spavanje da me opusti malo,dobra je fora..vitamine i minerale zavisno od jacine,podelis u toku dana..sa obrokom, jer su teski vitamini i minerali da se vare bez obroka u zelucu, oce zeludac da pravi problem..i to je uglavnom to matori :D
E i da,krealkalin ja cepam dva pre treninga,dva posle treninga, jedan jedan kombinacija je mala,i mene licno ne radi..probaj sa jedan jedan,pa ces videti ucinak,u danima kad ne treniras cepaj dva komada u toku dana kada zazelis,ja licno to radim ujutru i uvece na prazan stomak po jedan,u danima kad ne treniram,itd
Kad ne treniras cepaj whey jednom u toku dana,obicno ujutru, bcaa i ne moras tada, glutamin ubacis u toku dana jednom i pred spavanje ponovo, 10-15 gr,zavisno od stednje,itd..ali bez 10 gr ne razmisljaj uopste da ga bacas,10 gr pri serviranju..Ako kardio radis u dan netreniranja, dobra je fora ubaciti malo bcaa,zbog katabolizma, obicno se tako radi..Ako zelis jos nesto znati ti pitaj
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2012, 03:55:11 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:44:34 posle podne »

Ok, cenim vase misljenje, TOP je forum  ;) ;D ;D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 13 upita.