TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 02:30:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik...Pomoc ! :)  (Pročitano 11693 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:39:22 posle podne »

Ako zelis da radis na misicnoj masi definitivno whey protein i pojacan unos i slozenih ugljenih hidrata kako bi imao dovoljno energije za visoko intezivan trening sa opterecenjem.
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:38:22 posle podne »

Sutra kupujem :
100% Whey Protein Professional
Kre - alkalyn
Omega-3 Fish Oil
Glutamin imam, dobio sam  ;D

Za desetak dana planiram da uzmem :
Universal Nutrition-Daily Formula
BCAA X

E sada kada bi ste mogli da mi kazete kako sve to da kombinujem kada kupim ?  :D :D :D
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:21:38 posle podne »

Ok, pobutao sam ja nesto, nema veze uzecu Whey definitivno...hvala vam na odgovorima  ;D  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:01:53 posle podne »

Razmisljao sam da umesto whey-a za posle treninga uzmem volumass 35 posto vidim da ima vise proteina, cak 35gr po merici i ima u.hidrate sto bi mi odgovaralo jer sam na masi, sada nzm da li je on dobar kao i whey za  posle treninga ???
I da li moze da se kombinuje sa kreatinom,bcaa,glutaminom???
Sta mislite o tome?

ima 35g proteina po dozi, ali kolika je doza? na to nisi obratio pažnju :)

volumass je 35% protein, a whey je uglanvom oko 80% protein.

Volumass sadrži sve u jednom, i može da se uzima komotno posle treninga... ali bar nekih 100g ti je onda doza...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:00:31 posle podne »

Whey definitivno...ostatak se potrudi da uneses putem hrane, za BCAA ili aminokiseline tipa Super Amino Dymatize sam uvek....
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2012, 01:39:09 posle podne »

ako ti treba viška kalorija po meni je prirodnija varijanta da jedeš kaloričniju hranu, nego da kupuješ skuplji gejner koji će ti dati te dodatne kalorije kroz šećer. Kolika je merica kod gejnera, a koliko je praha u merici wheya?
Ako kuburiš sa parama, bolje napravi plan tako da imaš pare za whey i kreatin kad ti ponestane, nego da daješ previše para na glutamin ili bcaa... U suštini, ova dva zadnja su ti bitnija kad si na nekoj definiciji, a sad kad udaraš po masi, mani se bcaa i glutamina ako kuburiš s parama -- udri po kaloričnoj hrani i jakim treninzima.
zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2012, 01:35:13 posle podne »

Sta mislite ???:-D


Komplikujes ga matori , vec smo ustanovili da uzmes whey, u elite whey-u imas 80 posto proteina, ovde samo 35 , mislim i sam trebas znati koje rezultate zelis i sta hoces postici ? ja uvek glasam za dobar whey,ne volim gainere..ako ti bsa treba smesa gainera pomesaj bananu sa proteinom i imaces deset puta bolju stvar..Ili ako toliko su ti potrebni hidrati imas milion stvari iz kojih ih mozes vuci, ovsene,krompir pirinac,to su sve kvalitetni uglj.hidrati,oni iz gainera,pa nisu bas..
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2012, 01:28:51 posle podne »

Sta mislite ???:-D
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2012, 11:16:31 pre podne »

Razmisljao sam da umesto whey-a za posle treninga uzmem volumass 35 posto vidim da ima vise proteina, cak 35gr po merici i ima u.hidrate sto bi mi odgovaralo jer sam na masi, sada nzm da li je on dobar kao i whey za  posle treninga ???
I da li moze da se kombinuje sa kreatinom,bcaa,glutaminom???
Sta mislite o tome?
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 08, 2012, 07:37:34 posle podne »

Naravno, ishrana je sredjena kao i trening, znaci unos proteina i u.hidrata iz kvalitetne hrane meso,riba itd
i ovsene,pirinac,krompir,bademi,banane itd sto se tice u.h jer kao sto sam procitao na milion tema ovde
PRVO ISHRANA pa onda sve ostalo, kao sto i jeste, naravno uz dobar trening....pa sam onda presao.na suplement ;-)
Znaci za pocetak  Whey+Kreatin+Glutamin+Bcaa, pa posle vitamini,omega 3, tj kada skupim novac...:-)
Hvala na odgovorima :-D
Pozz B-)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 08, 2012, 07:03:59 posle podne »

Ne opterecuj se previse sa suplementacijom,vise obrati paznju na kvalitetnu ishranu i dobar trening.
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 08, 2012, 07:00:38 posle podne »

Ok Marko iskombinovacu nesto...;)
Sačuvana
Milos Stevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:57:10 posle podne »

Pa da to bi bilo extra, ali ako ne skupicu novac za vitamine i omega 3.....Whey,kreatin,bcaa i glutamin
radice posao za pocetak valjda....jel bi trebao jos nesto da dodam posle sa vitaminima i omegom da
znam da skupljam novac pa za 10,15 dana da kupim zato sto meni roditelji nece da daju novac za
suplemente....-:)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:51:18 posle podne »

Na sve to uzmi multivitamine,pojacaj uno swhey proteina  u njemu vec imas BCAA amino kiseline.
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2012, 06:59:44 posle podne od strane Milos Stevic » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:33:38 posle podne »

Imam za whey i kreatin, glutamin cu dobiti....e sada nzm da li da uzmem prvo bcaa pa da skupim novac za
vitamine i omega ili obrbuto ???


Zavisi od tebe samog i koji su ti ciljevi..ako mozes skupii i za bcaa,naravno bez mnogo filozofije uzimaj,ali uvek gledaj bar da imas neke izvore minerala i vitamina..i omega tri,jer puno znace..ali ponovo zavisi sve od tebe i sta zelis da radis.. po meni je bcaa mnogo potrebniji nego glutamin.ali ako uzimas glutamin dzabe, full, jos kad bi nasao nekog da se menja da ti da bcaa ti njemu glutamin jej :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.