TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:27:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gejner i Kreatin  (Pročitano 16379 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #54 poslato: Septembar 27, 2013, 03:49:54 posle podne »

El ima neki protein u vecem pakovanju oko 4kg ?

ima Scitec 100% whey 5 kg
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN367-100-Whey-protein.html
i

Dymatize Elite whey 4,5 kg 
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY270-Elite-Whey-Pro.html


oba su super :)
Sačuvana
Stefo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #53 poslato: Septembar 27, 2013, 03:26:17 posle podne »

 El ima neki protein u vecem pakovanju oko 4kg ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Septembar 27, 2013, 01:24:57 posle podne »

Naravno,

preporuke za protein
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY314-Elite-Whey-Pro.html
i
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html

a Kre Alkalyn je trenutno na akciji
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-alkalin/AA493-Kre-alkalyn.html
Sačuvana
Stefo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #51 poslato: Septembar 27, 2013, 03:41:09 pre podne »

Pozdrav Stefo,

reci nam za pocetak sta je tvoj cilj - kazes cista misicna masa a suplementi koje si gledao nisu u skladu sa tim. Gejneri se savetuju osobama koje zele da dobiju na tezini a to im teze ide samo ishranom. Prema tvojoj visini i tezini ti sa tim nemas problema pa ti gejner ne treba. Obicno se oni koji uzimaju gejner malo i "zamaste" a tebi to nije cilj. Cista misicna masa ce pre svega zavisiti od toga kako se hranis, a od suplemenata ti od koristi mogu biti whey i aminokiseline, tacnije BCAA u kombinaciji sa proteinom.

Kreatin povecava snagu i izdrzljivost na treningu, ali monohidrat povlaci i vodu pa ga cesce koriste oni koji rade masu - ti bi mogao uzeti kre alkalyn kod koga je taj efekat izostavljen pa ti se moze uklopiti u pricu.


Zaboravio sam reci da nisam mnogo upucen u suplemente. Mozete li mi poslati link za kupovinu proizvoda koje preporucujete da kombinujem? (whey protein i kre alkalyn)
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2013, 06:35:50 pre podne od strane Stefo » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: Septembar 26, 2013, 02:10:16 posle podne »

Moj predlog za suplementaciju, kad je u pitanju "čista mišićna masa" i snaga:

- Protein (bilo koji whey, može npr Dymatize Elite, Scitec 100% whey professional)
- BCAA (u prahu, npr Dymtize, Scitec, SNI...)
- Glutamin (npr Scitec, Dymatize, ili Primaforce trenutno na akciji)
- kreatin - može monohidrat ukoliko se radi na masi, a može i Kre Alkalyn koji ne vuče vodu
- vitamini i minerali - kompleks, svakodnevno npr Natrol Energizer
- dekstroza i maltodekstrin 50-50%, posle treninga, okvirno 30-ak grama
- omega 3 riblje ulje kao dodatak, C vitamin i dr....
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #49 poslato: Septembar 26, 2013, 11:49:15 pre podne »

Ljudi zaborave i da jedu kad uzmu neki suplement, ubeĂ°eni da su uzeli nešto moćno - što će od njihovog tela napraviti čudo. I onda kad krenu da mi se jadaju u teretani, u fazonu - "brate, pio sam sve živo, i ništa". :D
Sačuvana
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #48 poslato: Septembar 26, 2013, 08:54:00 pre podne »

Čisto sumnjam i 5kg vode da bi dobio, a kamoli drugo... :)

Pre svega, 1kg gejnera je premala količina za bilo kakve rezultate. Taj kilogram bi popio za maksimum 10 dana, a za 10 dana ne možeš nabaciti 5kg mase.

U svakom slučaju, ako želiš da se ugojiš, akcenat nije na suplementima. Sa suplementacijom ćeš lako - uzmi barem 900g wheya, 500g kreatina i to je to. Ali moraš ishranu prilagoditi tom cilju. Sa slabom ishranom, tj. nedovoljnim unosom kalorija, suplemente ćeš samo baciti.
Razumeo? :)

Kolega u pravu si :)
Mnogi bacaju veliki značaj na suplementaciju, a zanemaruju ishranu, pa poslije kad ne budu zadovoljni svojim napretkom pljuju po suplementima.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #47 poslato: Septembar 26, 2013, 08:00:28 pre podne »

Pozdrav Stefo,

reci nam za pocetak sta je tvoj cilj - kazes cista misicna masa a suplementi koje si gledao nisu u skladu sa tim. Gejneri se savetuju osobama koje zele da dobiju na tezini a to im teze ide samo ishranom. Prema tvojoj visini i tezini ti sa tim nemas problema pa ti gejner ne treba. Obicno se oni koji uzimaju gejner malo i "zamaste" a tebi to nije cilj. Cista misicna masa ce pre svega zavisiti od toga kako se hranis, a od suplemenata ti od koristi mogu biti whey i aminokiseline, tacnije BCAA u kombinaciji sa proteinom.

Kreatin povecava snagu i izdrzljivost na treningu, ali monohidrat povlaci i vodu pa ga cesce koriste oni koji rade masu - ti bi mogao uzeti kre alkalyn kod koga je taj efekat izostavljen pa ti se moze uklopiti u pricu.
Sačuvana
Stefo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #46 poslato: Septembar 26, 2013, 06:49:08 pre podne »

Visok sam oko 205 cm imam 105kg krenuo sam u teretanu 3 mesec i uzimao bi neke suplemente pa mi treba savet sta da pijem znaci budzet neogranicen. Razmisljao sam o gainer-u , kreatinu i whey. Da se razumemo ciljam na to da nabacim cistu misicnu masu i da povecam snagu... ako mozete neku kombinaciju suplemenata da mi iskucate, takodje sam citao o Mutant Mass gainer-u i zanima me vase misljenje o tom proizvodu?
Sačuvana
strelac 2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #45 poslato: Jun 05, 2013, 07:27:11 posle podne »

SVE  :D hvala puno!!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #44 poslato: Jun 04, 2013, 10:35:08 posle podne »

Čisto sumnjam i 5kg vode da bi dobio, a kamoli drugo... :)

Pre svega, 1kg gejnera je premala količina za bilo kakve rezultate. Taj kilogram bi popio za maksimum 10 dana, a za 10 dana ne možeš nabaciti 5kg mase.

U svakom slučaju, ako želiš da se ugojiš, akcenat nije na suplementima. Sa suplementacijom ćeš lako - uzmi barem 900g wheya, 500g kreatina i to je to. Ali moraš ishranu prilagoditi tom cilju. Sa slabom ishranom, tj. nedovoljnim unosom kalorija, suplemente ćeš samo baciti.
Razumeo? :)
Sačuvana
strelac 2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #43 poslato: Jun 04, 2013, 08:55:29 posle podne »

sta mislite o ovoj kombinaciji http://www.pansport.rs/Kreatin/Kompleksni-kreatinski-proizvodi/BI685-Crea-Force.html i http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI350-Hyper-mass-5000.html da li bi sa ovim dobio bar nekih 5 kg mase
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #42 poslato: Januar 29, 2013, 10:38:37 pre podne »

Tema je o gejneru i kreatinu, a ne o masi i definiciji. Držite se teme, molim vas.
Sačuvana
Zare
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #41 poslato: Januar 28, 2013, 10:22:45 posle podne »

Lako je da imas 60-70 kg i da si izdefinisan,al kad vidim decka sa 90-100 kg, i da je izdefinisan onda skidam kapu. Al opet svako ima svoj ukus, i o ukusu se ne treba raspravljati. Ja iskreno volim kad sam krupniji, ne mislim da imam salo. Bolje se osecam, imam vise snage, a i ribice se loze. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #40 poslato: Januar 28, 2013, 10:05:10 posle podne »

Ma masa je mama! definicija vredi samo na bazenu! :)  I ja osetim da kada smrsam kilo-2-3, jednostavno nije to to. Ne vidi se to toliko u ogledalu, ali ja se ne osecam ok. Trenutno sam nekih 95-6 kg, 1.87 cm. Da dodam kvalitetnih 3-4 kg, sve bi bilo u fulu! 

Masa je mama,a definicija tata , kad se spoje mama i tata bude carobno :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 19 upita.