TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:02:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svastara!  (Pročitano 16735 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2012, 04:43:45 posle podne »

samo da napomenem da kod nas u Dunavskoj možete naći i tegove, tj bučice koje možete podešavati, par od 15 kg ili par od 20 kg...  a imamo i za devojke ručne tegiće od 0,5   2  i 3 kg...

npr par od 15 kg podesivi je 8990  cena je skroz korektna, i sama sam upala u razmišljanje da li uzeti

eto ako nekoga zanima, pozz
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 26, 2012, 03:37:39 posle podne »

Nema veze,opet je manje nego da povecam za 5 kg. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 26, 2012, 02:42:19 posle podne »

Pa nisi ni proćitao šta sam napisao jer si postavio pitanje na koje sam već dao odogovor, a i teretana ti nema svu opremu...zauvek si isuĂ°en na mali bench press...
Ne bih se slozio sa tim .Evo taj moj komsija koji drzi teretanu dok je jos trenirao  dizao je 200kg iz bencha  .
Nego kad sam te pitao zasto mislis da meni nema spasa mislio sam na sledece : Jel to mislis zato sto nemam manje tegove ili sto idem po sistemu 3 dana radim 1 off? ili zbog neceg treceg?
Zbog toga sto nemas manje tegove.Kod mene u teretani ima tegova od 1.25, ali ne za olimpijsku sipku vec za one manje.Prekjuce na treningu sam provukao te od 1.25 kroz one kao federe sto drze da tegovi ne poispadaju i tako sam stavio na sipku.Jeste da je malo retardirano,ali radi posao.A ako neces to onda kupi 2 tega i nosi ih sa sobom u teretanu.

uvek se nadje resenje :) mada i ti federi za olimpijsku sipku imaju mozda 1kg manje vise
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 26, 2012, 02:02:33 posle podne »

Pa nisi ni proćitao šta sam napisao jer si postavio pitanje na koje sam već dao odogovor, a i teretana ti nema svu opremu...zauvek si isuĂ°en na mali bench press...
Ne bih se slozio sa tim .Evo taj moj komsija koji drzi teretanu dok je jos trenirao  dizao je 200kg iz bencha  .
Nego kad sam te pitao zasto mislis da meni nema spasa mislio sam na sledece : Jel to mislis zato sto nemam manje tegove ili sto idem po sistemu 3 dana radim 1 off? ili zbog neceg treceg?
Zbog toga sto nemas manje tegove.Kod mene u teretani ima tegova od 1.25, ali ne za olimpijsku sipku vec za one manje.Prekjuce na treningu sam provukao te od 1.25 kroz one kao federe sto drze da tegovi ne poispadaju i tako sam stavio na sipku.Jeste da je malo retardirano,ali radi posao.A ako neces to onda kupi 2 tega i nosi ih sa sobom u teretanu.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 26, 2012, 12:39:57 posle podne »

Pa nisi ni proćitao šta sam napisao jer si postavio pitanje na koje sam već dao odogovor, a i teretana ti nema svu opremu...zauvek si isuĂ°en na mali bench press...
Ne bih se slozio sa tim .Evo taj moj komsija koji drzi teretanu dok je jos trenirao  dizao je 200kg iz bencha  .
Nego kad sam te pitao zasto mislis da meni nema spasa mislio sam na sledece : Jel to mislis zato sto nemam manje tegove ili sto idem po sistemu 3 dana radim 1 off? ili zbog neceg treceg?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2012, 02:37:01 posle podne »

Pa nisi ni proćitao šta sam napisao jer si postavio pitanje na koje sam već dao odogovor, a i teretana ti nema svu opremu...zauvek si isuĂ°en na mali bench press...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2012, 12:29:59 posle podne »

Onda tebi nema spasa...
zasto to mislis?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2012, 09:20:13 pre podne »

Onda tebi nema spasa...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2012, 06:08:01 posle podne »

i tesko da mogu da povecam za 2.5kg zato sto su kod nas minimalni tegovi 2.5kg  znaci kad stavim na obe strane minimalno 5kg moze biti povecnaje
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2012, 06:06:25 posle podne »

Da i naravno? taj rad mi nece omesti ostali deo treninga? ostale vezbe za grudi radim normalno kao i do sad ? jel tako?
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2012, 06:05:48 posle podne »

Trebaš da napraviš test na 3 ili 5 ponavljanja da vidiš gde ti je ovde maksimum koji možeš da uradiš i onda da odrediš teorezski maksimum za jedno ponavljanje. Govorim to iz razloga ako nisi uvežban da izbacuješ kečeve sa dobrom formom neće ti značiti koliko recimko traženje maksimuma na 3 ponavljanja. U bodybuildingu je to daleko primenjivije nego 1RM, bar po mom mišljenju.

Kada naĂ°eš ovu kilažu kreni da računaš preko tabele koliko ti je procenata od 1RM - a dovoljan da bi radio 10 ponavljanja. To je neka moja periodizacija koju primenjujem na svojim vežbačima.

Primer bi bio kada bi testirao da na bench press - u možeš podići recimo 100kg 5 ponavljanja i ubaciš to u neki kalkulator, nebitno je koji pošto računaš teoretski maks, recimo na ovom sajtu

http://www.exrx.net/Calculators/OneRepMax.html

Ubaciš da ti je 100 x 5 i dobiješ procente u odnosu na tu kilaži i za 100kg kaže da je teoretski 1RM = 113kg. U tabeli ispod imaš na koliko procenata se može raditi odreĂ°eni broj ponavljanja, ponovo teorietski... i tako za ovaj naš primer imamo da se 10 ponavljanja može raditi sa 70 - 75% i to je ovde 79 - 80kg.

Moja logika je sledeća, dve nedelje bi radio 3 serije po 10 ponavljanja i to prve nedelje bi radio:

1 serija 75kg x 10pon
2 serija 77.5kg x 10pon
3serija 80kg x 10pon

Druge nedelje bi povećao te kilaže za 2.5 kg pa bi tada radio:

1 serija 77.5kg x 10pon
2 serija 80kg x 10pon
3serija 82.5kg x 10pon

Potom bi nastavio da povećavaš kilažu za po 2.5kg, ali svak dve nedelje smanjivao broj ponavljanja za 2.

Prve dve nedelje 10 ponavljanja
Druge dve nedelje 8 ponavljanja
Treće dve nedelje 6 ponavljanja
Četvrte dve nedelje 4 ponavljanja
Jedna nedleja pauze pa jedna nedelja maksimuma od 1 do 3 ponavljanja.

Potom sve ispočetka sa novim kalkulacijama itd...


mislis da bi ovo dalo rezultata sto se tice jacanja na benchu?Samo ne kontam kako mislis nedelju. Zato sto se meni desi ponekad da isti misic odradim dva puta u nedelji. tako da dal mislis na svaki trening povecavam kilazu a smanjujem broj pon. ili kako?
U mom sadasnjem slucaju ja mogu 100 kg podici 3 ponavljanja, a max mi je 105kg x1
al dobro to je sad nebitno. nego mi reci da li ce to dati rezultat. Hteo bih do marta bar 120kg da podignem.
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2012, 04:53:30 posle podne »

Trebaš da napraviš test na 3 ili 5 ponavljanja da vidiš gde ti je ovde maksimum koji možeš da uradiš i onda da odrediš teorezski maksimum za jedno ponavljanje. Govorim to iz razloga ako nisi uvežban da izbacuješ kečeve sa dobrom formom neće ti značiti koliko recimko traženje maksimuma na 3 ponavljanja. U bodybuildingu je to daleko primenjivije nego 1RM, bar po mom mišljenju.

Kada naĂ°eš ovu kilažu kreni da računaš preko tabele koliko ti je procenata od 1RM - a dovoljan da bi radio 10 ponavljanja. To je neka moja periodizacija koju primenjujem na svojim vežbačima.

Primer bi bio kada bi testirao da na bench press - u možeš podići recimo 100kg 5 ponavljanja i ubaciš to u neki kalkulator, nebitno je koji pošto računaš teoretski maks, recimo na ovom sajtu

http://www.exrx.net/Calculators/OneRepMax.html

Ubaciš da ti je 100 x 5 i dobiješ procente u odnosu na tu kilaži i za 100kg kaže da je teoretski 1RM = 113kg. U tabeli ispod imaš na koliko procenata se može raditi odreĂ°eni broj ponavljanja, ponovo teorietski... i tako za ovaj naš primer imamo da se 10 ponavljanja može raditi sa 70 - 75% i to je ovde 79 - 80kg.

Moja logika je sledeća, dve nedelje bi radio 3 serije po 10 ponavljanja i to prve nedelje bi radio:

1 serija 75kg x 10pon
2 serija 77.5kg x 10pon
3serija 80kg x 10pon

Druge nedelje bi povećao te kilaže za 2.5 kg pa bi tada radio:

1 serija 77.5kg x 10pon
2 serija 80kg x 10pon
3serija 82.5kg x 10pon

Potom bi nastavio da povećavaš kilažu za po 2.5kg, ali svak dve nedelje smanjivao broj ponavljanja za 2.

Prve dve nedelje 10 ponavljanja
Druge dve nedelje 8 ponavljanja
Treće dve nedelje 6 ponavljanja
Četvrte dve nedelje 4 ponavljanja
Jedna nedleja pauze pa jedna nedelja maksimuma od 1 do 3 ponavljanja.

Potom sve ispočetka sa novim kalkulacijama itd...

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2012, 04:04:40 posle podne »

Nesto razmisljam. Koliko god da vezbam ne mogu da zivim bez press pokreta to jest bez bencha.
Zanima me kojih se zakona moram drzati da bih brze napredovao u kilazi? Samo broj ponavljanja od 1-5? ili ima jos nesto?Znam i za onu tehniku sa drvcima kad stavljas na grudi samo ne znam koliko je  to pametno da radim.
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2012, 06:24:52 posle podne »

Nabaci veću masu pa neće biti veze da li su rebra izbačena ili ne ;)
Zasto je nekom zivot majka a nekom maciha.... Drugi ,,malo'' vezbaju pa mogu da pokazu rezultalt. Mogu i ja a i ako cemo meni nije problem da vezbam decenijama i decenijama zato sto bas to i volim da radim.
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 22, 2012, 02:08:26 posle podne »

Nabaci veću masu pa neće biti veze da li su rebra izbačena ili ne ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.