TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 06:31:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje sala, i zadržavanje mišića naravno  (Pročitano 14158 puta)
Rač
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #50 poslato: Decembar 09, 2012, 09:26:16 posle podne »

Pozdrav, nisam imao neta par dana pa nisam ni bio.
@Marko Dimitrijević - kaliper meračem.

Inače, evo kako stoje stvari:
07:00 - 90/60g ovsene (rotiram) i 5 jaja
10:25 - 500ml mleka ili ponesem nešto od kuće (jaja ili meso, ali ovo je sad češće jer idem ujutru u školu pa ono...)
13:05/14:05 - 200g mesa ili 200g elle ili 5 jaja
16h trening, pwm 40g whey, 30g maltodex
18:00 - 200g mesa, 100/50g pirinča
22:00 - ella / meso / jaja..zavisi kako sam jeo ranije u toku dana

dodajem i omega 3 uz obroke
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Decembar 05, 2012, 12:20:59 posle podne »

Merio sam se malopre, 12% masti, 67kg, 171cm.

Trenutna ishrana:
Jaja i ovsene // Whey i ovsene
500 ml mleka
jaja / ella i salate, ponekad uh uz ovo
jaja / meso pre teretane
pwm 45g whey, 30g maltodex
meso i salata

kako vam se čini?

imaš malo hidrata iz ovsenih i malo hidrata iz maltodekstrina....  Ok za proteine, ako ih imaš rasporeĂ°ene u toku dana, ali ako konstantno budeš na niskom unosu hidrata neće biti dobro.  Šokiraj ponekad telo, rotiraj količinu unosa hidrata koju unosiš u toku dana.
Dakle, ponekad za ručak ili sa obrokom posle treninga dodaj malu porciju rižiota sa povrćem, bareni krompir, jednom u 10 dana se časti i tanjirom integralne testenine ako ti prija, da ne bude konstanto jedno te isto.
Crveno meso, za šta ti je i Marko skrenuo pažnju, je takoĂ°e izvor proteina pun gvožĂ°a koji je za snagu odličan ;)

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #48 poslato: Decembar 05, 2012, 08:53:49 pre podne »

Merio sam se malopre, 12% masti, 67kg, 171cm.

Trenutna ishrana:
Jaja i ovsene // Whey i ovsene
500 ml mleka
jaja / ella i salate, ponekad uh uz ovo
jaja / meso pre teretane
pwm 45g whey, 30g maltodex
meso i salata

kako vam se čini?
Kako si merio masti ?Ubaci nakon dorucka obrok sa piletinom ili nemasnim crvenim mesom.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #47 poslato: Decembar 04, 2012, 11:28:19 posle podne »

Mozda da ubacis malo UH pred trening...
Sačuvana
Rač
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #46 poslato: Decembar 04, 2012, 11:09:34 posle podne »

Merio sam se malopre, 12% masti, 67kg, 171cm.

Trenutna ishrana:
Jaja i ovsene // Whey i ovsene
500 ml mleka
jaja / ella i salate, ponekad uh uz ovo
jaja / meso pre teretane
pwm 45g whey, 30g maltodex
meso i salata

kako vam se čini?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Novembar 24, 2012, 08:48:44 pre podne »

sto se tice dekstroze i ja mislim da mi nije potrebna ali neki kazu da treba, ko ce ga znati. Plazmu definitivno izbacujem, salate jedem dosta isto tako i balans sir,jaja a piletinu da ne pominjem. Ne mogu bas svakog dana da iskombinujem po 5-6 obroka ali trudicu se. Banane u toku dana najvise pojedem 2 i to u prepodnevnim satima.. Kardio cu raditi 3 puta nedeljno a teretana svakog dana po jedna grupa misica stim sto ce nedelja ce biti definitivno dan za odmor...nadam se dobrim rezultatima, hvala na savetima... ;)

Uzmi ti i dva dana sedmično za odmor, znači apsolutni odmor bez trčanja i tegova, da ne doĂ°e do iscrpljenosti i povreda.

Pozdrav!
Bolje je 3 dana, 4x nedeljno treninga je odlicno, i vise od odlicnog! :-)

zavisi od intenziteta treninga, od utreniranosti osobe, od ciljeva i od još mnogo toga...
mora postojati jasan i precizan plan treninga

i opet, jako važan faktor, slušati svoje telo, ono najbolje zna kad mu je potreban odmor.  

Postoji jedan jednostavan test, iako je više vezan za sportove izdržljivosti, ali ja ga praktikujem gotovo svaki dan.
Najpre izmerite puls neposredno nakon buĂ°enja. Dakle puls u mirovanju.
Zatim samo ustanete i stanete. Odmah izmerite puls.
Ukoliko je razlika veća od 20 taj dan preskočite trening.

Kod visokoutreniranih sportista ova razlika ume da bude svega nekoliko otkucaja.
Sačuvana
draganbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #44 poslato: Novembar 23, 2012, 09:44:01 posle podne »

sto se tice dekstroze i ja mislim da mi nije potrebna ali neki kazu da treba, ko ce ga znati. Plazmu definitivno izbacujem, salate jedem dosta isto tako i balans sir,jaja a piletinu da ne pominjem. Ne mogu bas svakog dana da iskombinujem po 5-6 obroka ali trudicu se. Banane u toku dana najvise pojedem 2 i to u prepodnevnim satima.. Kardio cu raditi 3 puta nedeljno a teretana svakog dana po jedna grupa misica stim sto ce nedelja ce biti definitivno dan za odmor...nadam se dobrim rezultatima, hvala na savetima... ;)

Uzmi ti i dva dana sedmično za odmor, znači apsolutni odmor bez trčanja i tegova, da ne doĂ°e do iscrpljenosti i povreda.

Pozdrav!
Sačuvana
Rema123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29


« Odgovor #43 poslato: Novembar 21, 2012, 09:45:52 posle podne »

Tonus hleb jedem redovno zakon je,nema psenicno brasno pun je zrna semenki lana susama ,

vrh hleb 300 grama je 89 din isecen :D a ima i u komadu 300 grama za 79 din ja mislim ...
to ti traje 3-4 dana,barem meni :D
300g... Meni bi trajalo jedan dan hahah

Hahaha bukvalno :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Novembar 21, 2012, 03:50:04 posle podne »

Kukuruzno brasno je pogodno za ishranu, sadrzi relativno malo kalorija a dosta skroba, biljnih vlakana i korisnih materija.
Doktorka, kad smo vec kod kukuruznog brasna, tj. samog brasna.. Da pitam ako znate mozda da li moze da se napravi neka vrsta hleba samo od takvih brasna (razeno, kukuruzno..) bez dodatka belog brasna? :)

Zar nema onaj novi msm skoro su ga uveli Tonus hleb jako je dobar suv od kukuruznog brasna ako se ne varam...

ko želi kvalitetan kupovni hleb preporuka za
Tonus hleb
Manastirski hleb - pekara "kao nekad"
carski hleb - merkator
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #41 poslato: Novembar 21, 2012, 02:31:31 posle podne »

Kukuruzno brasno je pogodno za ishranu, sadrzi relativno malo kalorija a dosta skroba, biljnih vlakana i korisnih materija.
Doktorka, kad smo vec kod kukuruznog brasna, tj. samog brasna.. Da pitam ako znate mozda da li moze da se napravi neka vrsta hleba samo od takvih brasna (razeno, kukuruzno..) bez dodatka belog brasna? :)

Pa ne znam bas koliko moze da se napravi samo od kukuruznog brasna, mislim da se uvek stavi i belog brasna. Razani hleb se moze kupiti, mislim da ih ima u zdravoj hrani i u Rodi, malo su skuplji od redovnog hleba.
Sačuvana
Rema123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29


« Odgovor #40 poslato: Novembar 21, 2012, 11:03:14 pre podne »

Tonus hleb jedem redovno zakon je,nema psenicno brasno pun je zrna semenki lana susama ,

vrh hleb 300 grama je 89 din isecen :D a ima i u komadu 300 grama za 79 din ja mislim ...
to ti traje 3-4 dana,barem meni :D

Tacno tako i ja ga jedem kad odem kod babe i stvarno je vrh i naravno traje vise dana :)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #39 poslato: Novembar 21, 2012, 10:08:15 pre podne »

Tonus hleb jedem redovno zakon je,nema psenicno brasno pun je zrna semenki lana susama ,

vrh hleb 300 grama je 89 din isecen :D a ima i u komadu 300 grama za 79 din ja mislim ...
to ti traje 3-4 dana,barem meni :D
Sačuvana
markosvilajnac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #38 poslato: Novembar 21, 2012, 12:01:07 pre podne »

sto se tice dekstroze i ja mislim da mi nije potrebna ali neki kazu da treba, ko ce ga znati. Plazmu definitivno izbacujem, salate jedem dosta isto tako i balans sir,jaja a piletinu da ne pominjem. Ne mogu bas svakog dana da iskombinujem po 5-6 obroka ali trudicu se. Banane u toku dana najvise pojedem 2 i to u prepodnevnim satima.. Kardio cu raditi 3 puta nedeljno a teretana svakog dana po jedna grupa misica stim sto ce nedelja ce biti definitivno dan za odmor...nadam se dobrim rezultatima, hvala na savetima... ;)
Sačuvana
draganbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #37 poslato: Novembar 20, 2012, 11:31:56 posle podne »

kad smo vec kod kardia, ja sam povratnik u teretanu ,vezbao sam ranije ali neko vreme nisam i sad treba da skinem nekih 7-8 kg samo a da pritom ne izgubim na masi.  Ja sam poceo kardio da radim ujutru na prazan stomak, u 8h odem na trcanje, srednji tempo izmedju 30 i 50 minuta,kasnije cu i vise. Po zavrsetku kardia dorucak  oko 50 g musli i oko 0.3 ml balans ili fit jogurta a nekad kuvana jaja sa balans sirom i salatom ,za uzinu jedna banana iili jabuka, rucak je uglavnom kuvana piletina,junetina ili kuvana-pecena riba. Popodne ide trening u teretani koji i nije nesto preterano jak jer sam pod upalama trenutno ali bice i jaci kad me to prodje.Uvece kao veceru popijem solju mleka sa nekoliko plazmi, ili neka salata ili voce. Dnevni unos vode je trenutno oko 2.5 litara.Ljudi sta vi mislite o ovome?  8)
Par prijedloga. Ako nećeš da gubiš masu- pojačaj proteine (piletina, jaja, riba, mladi sir...), ako hoćeš da skineš salo- zaboravi na plazmu i smanji banane. Od UH ti, pored zobenih pahuljica, preporučujem rižu i krompir- ne košta puno a lako se sprema :) Vježbanje na prazan stomak mislim da ti nije dobro. Po meni, šta god da ti je cilj, doručak mora da bude jak- proteini + UH, a onda kasnije u toku dana prilagoĂ°avaj ishranu ciljevima, tj. jedi manje ili više UH. Sigurno si već čitao, probaj da jedeš 2g proteina na 1kg tjelesne težine. Povrće i salate što više. Sve to probaj da razbiješ u pet ili čak šest obroka, ako možeš da se organizuješ (zbog posla, škole, faksa...). Što se tiče treninga, ako već imaš vremena, mislim da bi bilo bolje da radiš sa tegovima prije podne a kasnije u toku dana kardio. A možeš i da spojiš, ali opet preporučujem prvo tegove pa poslije kardio 40-45 minuta. Ti najbolje znaš kako tvoje tijelo reaguje, ali uz dobru ishranu i uz jak trening sa tegovima, mislim da ti je dosta da radiš kardio dva puta sedmično, ali ponavljam, sam to treba da vidiš. I što je jako bitno- odmaraj se dovoljno. I uživaj :) Pozdrav!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #36 poslato: Novembar 20, 2012, 11:26:58 posle podne »

Ne treba ti dekstroza...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 19 upita.