TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:55:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: virsle i sardine  (Pročitano 8728 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Novembar 15, 2012, 02:51:31 posle podne »

Ma pazi ja ponekad naseckam i propecem virsle i onda u to razbijem 5-6 jaja...nije smak sveta ako nekad pojedes tako nesto ali u principu ih treba izbegavati..Definitivno nisu nesto sto treba cesto jesti...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Novembar 15, 2012, 02:42:22 posle podne »

Sve je to ok..ali decko nije rekao ucestalost konzumiranja.. naravno da svi sa vremena na vreme ^varamo^, ima gomila gorih varanja od virsli,one su malo dete u odnosu na neke druge stvari..ali nije on rekao dal ce ih konzumirati svaki dan,jednom nedeljno,mesecno..itd..ako se uzimaju redje ok je ako volis aromu virsli itd..sve u svemu vecina nas je odraslo na virslama i sta nam fali..

Tako da nemoj da ih jedes svaki dan..i bice sve ok.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #16 poslato: Novembar 15, 2012, 02:08:16 posle podne »

Slažem se, svako govori iz svog ugla. Fitnes i viršle? Za viršle ima mesta i u keto dijeti, čini mi se da su uglavnom 0 uh. Viršle će dati više energije i snage od pilećeg belog ili tunjevine, za bilo koji sport u kome je snaga na prvom mestu. Zašto? Zato što imaju više masti, a prilibližnu količinu proteina.
Ako pričamo o strogoj bb dijeti/definiciji za bf ispod 8-9%, onda čak i tu ima mesta za viršle (ako je keto kraj dijete, već sam rekao da su viršle 0 UH). Tako da ima itekako prostora za viršle u fitnesu. Sigurno više mesta nego za palačinke i sladoled... Ko je rekao da je fitnes samo za zdrave i za manekene?

Ja sam samo za to da se ne priča paušalno i fatalistički o stvarima. Ništa nije crno-belo. Pakovanje ili dva viršli ndeljno neće nikom nauditi, kao što mu u kratkom roku neće nauditi beli hleb, kupovna salama/kulen/tunjevina u konzervi ili švargla. Momak je stavio u prvom postu da je finansijska situacija takva da ne može da bira. Viršle mu neće naškoditi, a finansijska situacija će se valjda popraviti, pa će i on smanjiti viršle. Ipak to su stvari koje treba svesti na minimum, ali ukoliko izbora nema - bolje je pojesti viršle nego žvakati vazduh...   
Sačuvana
Arbeit macht frei.
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2012, 01:52:01 posle podne »

Mislim da se lose hrana moze svesti na minimum pravilnim izborom. Primera radi, bilo koji gotov obrok od carnexa nema ni blizu E-djavola koliko imaju virsle,naresci,salame...
Isto tako ne jedem suhomesnato iz industrije vec ako jedem onda imam domace gde provereno znam da nema tih E dodataka. Vec samo meso, mast i prirodni zacini. I eto samom tom selekcijom, postedis sebe nepotrebnih otrova.

Cinjenica je da nista nije preterano zdravo, ali mozemo bar da izbegnemo ono sto je ocigledno lose.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Novembar 15, 2012, 01:30:34 posle podne »

ja sam i dalje protivnik...  ako pričamo o zdravlju i fitnesu, a ne samo o gramima proteina, za viršle za koje je pitanje šta sadrže - nema mesta...

razumem da je kriza i da se snalazite na razne načine. Mnogo toga nije zdrava hrana pa je ipak jedemo, ali hrana koja je bukvalno rečeno otpad - bez uvrede - nema mesto kad je u pitanju fitnes
Amin! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Novembar 15, 2012, 01:21:01 posle podne »

ja sam i dalje protivnik...  ako pričamo o zdravlju i fitnesu, a ne samo o gramima proteina, za viršle za koje je pitanje šta sadrže - nema mesta...

razumem da je kriza i da se snalazite na razne načine. Mnogo toga nije zdrava hrana pa je ipak jedemo, ali hrana koja je bukvalno rečeno otpad - bez uvrede - nema mesto kad je u pitanju fitnes
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #12 poslato: Novembar 15, 2012, 11:08:05 pre podne »

I ja sam protivnik tih suhomesnatih sr..a sto nam serviraju svakodnevno sa TV-a u vidu nekih akcija u velikim megamarketima.Sto se tice virsli nije svakako preporucljivo ima boljih izbora kao izvor proteina, ali nije nista toliko strasno sto rece Iron. U danasnje vreme opste besparice i kada je meso otislo u nebesa,vezbaci se dovijaju kako znaju i umeju.
Uzmimo primer Fit Virsle od matijevica,koje u sebi satro imaju povisenu kolicinu proteina 17 g proteina na 100 g,sad masti nisam bas siguran ali mislim da imaju manje nego standardne.Jedno pakovanje ima oko 300 g,cena im je 110-120 din,sto znaci daje to 54 g proteina sto uopste nije lose i da pretpostavimao 60-70 g masti
Naravno po neki put mogu da prodju,ali ne treba ih jesti za svaki obrok slazem se.
Svi mi znamo kako bi trebalo da se hranimo,ja verujem da bi 90 posto ucesnika ovog foruma,hranilo se u detalj pravilno kad bi imalo finansijskih sredstava da sve ispostuju,ali kako je tako je ljudi se dovijaju i gledaju sta je najmanje stetno, za taj budzet koji imaju,tako da treba sve uzeti u obzir :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2012, 10:17:10 pre podne »

Eto toliko odgovora, viršle otišle na vešala  :D :D

Ja ću probati malo da odbranim te Ă°avolje viršle  :D Po meni, virše nisu ništa strašno, a što se tiče E brojeva, naći ćeš ih podjednako u svakoj salami, suhomesnatom proizvodu, pršuti, pečenici, kulenu... pogledaj koje veštačke zaslaĂ°ivače, konzervanse, gmo soju ima whey protein koji će ti svi ovde preporučiti da konzumiraš svaki dan ili skoro svaki dan. Mnogi ovde preporučuju tunjevinu, pa opet koja je to tunjevina, šta je sa teškim metalima poput žive itd. Preporučuje se i som pangazijus, za koga su viršle anĂ°eoska hrana bre. Pa o čemu onda pričamo?   

Naravno, bile bi viršle strašne, kada bi u svakom obroku u toku dana imao viršle, pa tako 2-3 meseca, i da ti to čini preko 80% ukupnog unosa hrane. Ali ako pričamo o 3-4 pakovanja viršli u toku nedelje, onda ti neće stati srce niti ćeš dobiti triper od njih. Pa da jedeš samo živog lososa 2-3 meseca, opet bi se nešto u organizmu opasno poremetilo.
   
I ja jedem viršle s vremena na vreme, i znam da u njih stavaljaju govna, kljunove, papke, nokte, kamenje, oči i slepe miševe, i znam da ne produžavaju život. Ali isto tako znam da neću umreti od par pakovanja u 10 dana, niti će to značajnije uticati na pogoršanje mog zdravlja.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2012, 08:55:09 pre podne »

Za viršle smo se već složili da ne,

a što se tiče proteina - jaja ako ne meso... sardine su ok, gledaj akcije u mega marketima - to ti je moj savet, nekad zaista može da se naĂ°e dosta povoljnije nego inače i onda napuniš frižider...  skuša je recimo dobra, som.... piletinu kupuj sa kostima pa je sam očisti... ali suvomesnato i preraĂ°evine ipak ne....
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2012, 12:22:14 pre podne »

Znam pricu iz prve ruke kako se prave virsle, salama i ostale stvari tako da ono. A to sam pitao zbog toga kad odem do faksa. Mislio sam da napravim sendvic sa intregralnim hlebom i jogurt.

Samo da potrvdim, virsle nikako, a kad nemas drugog izbora mozes da pojedes integralnu kiflu i jogurt ( Balans ), ili  projice i jogurt, samo da ne bude neko pecivo..Dobar bi bio sendvic sa piletinom i integralnim hlebom, i neka salata..
I da, sardine su ok, i po kvalitetu i po ukusu.
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #8 poslato: Novembar 15, 2012, 12:07:59 pre podne »

Dobro virsle definitivno otpadaju :) Ako neko ima neku ideju da pokaze jos cenicu :)

Probacu ovo za papaline :)
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2012, 12:11:47 pre podne od strane milos8585 » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2012, 11:24:23 posle podne »

Msm da ti je Pedjoni rekao sve u postu.  Da,niko ti ovde nece reci da jedes virsle,salame,pastetu jer je ovo pre svega forum za edukaciju a ne podrsku,i treba da ostane tako,ali i pored losije ishrane treba i dalje da dajes sve od sebe i da treniras. Ja sam za vreme studija nagurao mnogo nekvalitetne mase jer nisam imao lovu za dobru klopu,ali s tim jednostavno moras da rascistis u glavi. Sto se tice sardine,razlika u odnosu na tunu je sto ima pre svega vise masti,ali je ukus bolji,ili se meni dojela tuna. Ja s vremena na vreme uzmem papaline,ima ekstra konzerva sa 12o gr. ribe,ali dimljenoe Strava je ukus,nije ni skupa toliko. Ali ipak,tuna je tuna.  8)
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2012, 09:51:36 posle podne »

Znam pricu iz prve ruke kako se prave virsle, salama i ostale stvari tako da ono. A to sam pitao zbog toga kad odem do faksa. Mislio sam da napravim sendvic sa intregralnim hlebom i jogurt.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2012, 09:30:01 posle podne »

Virsle nikako. Pogledaj samo koliko imaju onih E250 E550 E350 sranja.. I ko zna sta je tu samleveno.
Uzimaj sve sto mozes komadno. Jedi sardinu, tu vidis sta jedes. Ipak zdravlje ispred proteina!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2012, 09:27:37 posle podne »

Virsle ne, sardine da..i ja cesce jedem sardine nego tunjevine upravo zbog finansija...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 17 upita.