TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:37:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Maj kombinejšn  (Pročitano 12962 puta)
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #17 poslato: Novembar 19, 2012, 02:15:41 posle podne »

Nju informejšn: Pitao sam sada ženu u fast foodu, kažu da je porcija piletine koju jedem 200grama, a ne 100 kao što sam ja mislio. + pire krompir :)
Znači samo da pojačam zadnji obrok.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #16 poslato: Novembar 19, 2012, 11:10:31 pre podne »

nije mi bila namera da te ismevam, samo malo nestrpljenja imam sa ovim jelovnicima u kojima se u zrno odmeravaju namirnice. Namera je bila da malo to iskoriguješ da ne kreneš naopako u celu ovu priču, kako krene 90% početnika... Jedi cela jaja, nema potrebe da bacaš žumance.

Samo istraj, guraj napred, imaš volje i snage, potrebno je malo više vremena da bi osetio neke veće promene na svom telu (i u glavi  ;D). Malo manje se pouzdaj u suplemente, malo više u čvrstu hranu i trening. Ako imaš dovoljno jak trening, spržićeš punomasni jogurt za 45 min. Te sensia i ella varijante su za takmičare u bodibildingu i za debele žene koje hoće da smršaju preko noći. To ti ne treba. Ako ti trebaju vlakna: ubaci brokoli, mrkvu, karfiol, pij 3-4-5 litara vode dnevno. Kenjanje pod hitno moraš vratiti u normalu, 1 dnevno najmanje..

1. DORUČAK kajgana 4 jaja, salata, integralni hleb
užina whey blend, voće
2. RUČAK 250g-300g meso, 50-60g pirinač, brokoli/karfiol/mrkva mix
užina koja je ujedno i PWM: neko voće + Whey, monohidrat, bcaa
3. VEČERA 250-300g meso, salata ili b/k/m mix

Nema puno komplikacija, imaš 3 jaka obroka i 2 užine i peglaš. Praviš male varijacije sa složenim hidratima da ne budu uvek samo iz pirinča i to je to. Imaš jedan obrok nedeljno koji ćeš da iskrmačiš da natrpaš u sebe koliko može da stane šta god hoćeš-...
Nadam se da će ti ovo pomoći...

E vidiš, tu je problem.
Osim krompira, ne jedem ništa od povrća. Nije da ne želim, nego kad sam bio dijete mama me tjerala da jedem, i sad mi se povraća čim primaknem ustima bilo šta od povrća.
Sad kenjam redovno kad sam promijenio ishranu, kao i svi šampioni. Znači u podne ;D

A što se tiče mesa, skontaću kako da za ručak ubacim veću količinu piletine, a za večeru uz tunjevinu možda 2 nemasne juneće šnicle.

Hvala ti.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Novembar 19, 2012, 10:59:56 pre podne »

nije mi bila namera da te ismevam, samo malo nestrpljenja imam sa ovim jelovnicima u kojima se u zrno odmeravaju namirnice. Namera je bila da malo to iskoriguješ da ne kreneš naopako u celu ovu priču, kako krene 90% početnika... Jedi cela jaja, nema potrebe da bacaš žumance.

Samo istraj, guraj napred, imaš volje i snage, potrebno je malo više vremena da bi osetio neke veće promene na svom telu (i u glavi  ;D). Malo manje se pouzdaj u suplemente, malo više u čvrstu hranu i trening. Ako imaš dovoljno jak trening, spržićeš punomasni jogurt za 45 min. Te sensia i ella varijante su za takmičare u bodibildingu i za debele žene koje hoće da smršaju preko noći. To ti ne treba. Ako ti trebaju vlakna: ubaci brokoli, mrkvu, karfiol, pij 3-4-5 litara vode dnevno. Kenjanje pod hitno moraš vratiti u normalu, 1 dnevno najmanje..

1. DORUČAK kajgana 4 jaja, salata, integralni hleb
užina whey blend, voće
2. RUČAK 250g-300g meso, 50-60g pirinač, brokoli/karfiol/mrkva mix
užina koja je ujedno i PWM: neko voće + Whey, monohidrat, bcaa
3. VEČERA 250-300g meso, salata ili b/k/m mix

Nema puno komplikacija, imaš 3 jaka obroka i 2 užine i peglaš. Praviš male varijacije sa složenim hidratima da ne budu uvek samo iz pirinča i to je to. Imaš jedan obrok nedeljno koji ćeš da iskrmačiš da natrpaš u sebe koliko može da stane šta god hoćeš-...
Nadam se da će ti ovo pomoći...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2012, 10:37:43 pre podne »

dobro te razumem, i opet ti kažem spoji whey i žitarice u jedan obrok.

OVsene imaju tonu vlakana nećeš imati problema sa probavom. POvećaćeš meso na dve konzerve tune?!?  :D :D :D Ako ćeš tako povećavati onda bolje nemoj ništa dirati.

Za napredak u snazi i mišićnoj masi trebaju ti jaja, govedina, teletina, jagnjetina, svinjetina, punomasni sir, punosmani jogurt/mleko... KRaj priče.
Ti pričaš o sensia jogurtu i žitaricama za aerobik?! i još odbrojiš 3 komada brazilskog oraha uveče... to je stvarno komedija. Nemoj me pogrešno razumeti, ali negde si nešto naopako razumeo, ili si bio na pogrešnom forumu. Ako imaš volje napravi 3 čestita obroka i 2 užine, i ne komplikuj sebi život sa kalkulacijama u gram.
Ovde ima žena koje u toku dana pojedu više hrane od tebe. Čoveče, ti u toku dana od mesa pojedeš 150-200g piletine i 50-60g tunjevine i treniraš 6 puta nedeljno? To je zabrinjavajuće.

Nisam rekao da ću povećati meso na dvije konzerve tunjevine, nego se to našlo u istoj rečenici.
Kažem od danas ću umjesto jedne, uzimati 2. Pa ću onda još ubaciti mesa, postepeno.
Ne znam zašto me odmah pokušavaš ismijati ili šta već, umjesto da mi kao početniku kažeš šta trebam da radim.
Isto da ja razumijem o čemu ti pričaš kad pričaš tako ironično..

Ok, poslušao sam te za whey i žitarice, spojio sam ih.
I večeras ću uzeti 2 konzerve tunjevine sa 2 kuhana bjelanceta.

Šta još?
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #13 poslato: Novembar 19, 2012, 10:32:28 pre podne »

Kako bre  odete u wc jednom u 4-5 dana.
Na sta li lici ta vasa agonija...

Ako izuzmem ovo kenjanje po netu, meni je jednom dnevno minimum poseta wc-u.

Pa eto, ja nisam imao potrebe, nije mi se kenjalo :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2012, 09:58:13 pre podne »

Kako bre  odete u wc jednom u 4-5 dana.
Na sta li lici ta vasa agonija...

Ako izuzmem ovo kenjanje po netu, meni je jednom dnevno minimum poseta wc-u.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2012, 09:58:05 pre podne »

dobro te razumem, i opet ti kažem spoji whey i žitarice u jedan obrok.

OVsene imaju tonu vlakana nećeš imati problema sa probavom. POvećaćeš meso na dve konzerve tune?!?  :D :D :D Ako ćeš tako povećavati onda bolje nemoj ništa dirati.

Za napredak u snazi i mišićnoj masi trebaju ti jaja, govedina, teletina, jagnjetina, svinjetina, punomasni sir, punosmani jogurt/mleko... KRaj priče.
Ti pričaš o sensia jogurtu i žitaricama za aerobik?! i još odbrojiš 3 komada brazilskog oraha uveče... to je stvarno komedija. Nemoj me pogrešno razumeti, ali negde si nešto naopako razumeo, ili si bio na pogrešnom forumu. Ako imaš volje napravi 3 čestita obroka i 2 užine, i ne komplikuj sebi život sa kalkulacijama u gram.
Ovde ima žena koje u toku dana pojedu više hrane od tebe. Čoveče, ti u toku dana od mesa pojedeš 150-200g piletine i 50-60g tunjevine i treniraš 6 puta nedeljno? To je zabrinjavajuće.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2012, 09:38:47 pre podne »

mislim da ti treba malo više normalne hrane kao što je--meso. Nema ptorebe da se zamlaćuješ tim jogurtima sa 0.0001% masti i mlečnim proizvodima za manekenke, anorektične osobe i predebele žene koje preko dana piju taj jogurt, a uveče prsnu i pojedu 2 torte. Ako već piješ jogurt, piči normalan jogurt, i taj je već dovoljno zgažen hemijskim procesima u proizvodnji.

Ne moraš odvajati taj whey od žitarica, mesto jogurta koristi whey i jedi sa ovsenima/tim fitnes miksom... taj sledeći obrok sa bananicama i jabukama, po meni je isto dosta slab. Ne bi bio da je malo jači doručak, ali pošto nije... 

Ispade da u toku dana pojedeš malo te piletina/ćevape i kasnije konzervu ribe... po meni to je malo mesa za čoveka koji trenira u teretani. OSim, ako ne voziš traku 1000 kilometara pa onda radiš 400 trbušnjaka i benč.

Suplemenaticija je ok, ali ne bih se ja toliko oslanjao na suplemente. Ipak moraš protein iz čvrste hrane uzeti kao osnovu, whey posle treninga. Za početnika poput tebe, kazein, blend uveče po meni je gubljenje vremena i bacanje para

Taj jorgurt pijem radi probave, jer sam prije dok sam živio McDonalds stil života kenjao jednom u 4-5 dana..
Za whey me isto ni ti nisi skontao. Whey popijem čim ustanem kući, a onda idem na posao i na poslu jedem žitarice.

Doručak po meni nije baš slab, ima tu oko 500-600 kalorija. Pokušavam da to bude otprilike ravnomjerno u svim obrocima.
Skontao sam da jedem malo mesa, pa ću od danas povećati šesti obrok na 2 tunjevine.
Probaću i Haringu po Robertovom savjetu. Ako mi se ne svidi Roberte, dobro se čuvaj.. Haahah

Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2012, 08:55:37 pre podne »

mislim da ti treba malo više normalne hrane kao što je--meso. Nema ptorebe da se zamlaćuješ tim jogurtima sa 0.0001% masti i mlečnim proizvodima za manekenke, anorektične osobe i predebele žene koje preko dana piju taj jogurt, a uveče prsnu i pojedu 2 torte. Ako već piješ jogurt, piči normalan jogurt, i taj je već dovoljno zgažen hemijskim procesima u proizvodnji.

Ne moraš odvajati taj whey od žitarica, mesto jogurta koristi whey i jedi sa ovsenima/tim fitnes miksom... taj sledeći obrok sa bananicama i jabukama, po meni je isto dosta slab. Ne bi bio da je malo jači doručak, ali pošto nije...  

Ispade da u toku dana pojedeš malo te piletina/ćevape i kasnije konzervu ribe... po meni to je malo mesa za čoveka koji trenira u teretani. OSim, ako ne voziš traku 1000 kilometara pa onda radiš 400 trbušnjaka i benč.

Suplemenaticija je ok, ali ne bih se ja toliko oslanjao na suplemente. Ipak moraš protein iz čvrste hrane uzeti kao osnovu, whey posle treninga. Za početnika poput tebe, kazein, blend uveče po meni je gubljenje vremena i bacanje para
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #8 poslato: Novembar 18, 2012, 11:53:20 posle podne »


1. 9:00 Ujutro čim ustanem šejk, pa operem zube :)
2. 9:15 Idem na posao koji mi je 5 minuta od kuće, odmah ide zdjela s Dukatovim 0,5% mlijekom i Fitness whole grain žitarice, kad njih pojedem, ubacim još 2-3 plazma keksa i to smažem. + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja
3. 12:00 "Sensia jogurt od borovnice+vlakna", banana i jabuka
4. 14:00 piletina s roštilja i pire krompir i pola lepine (ponekad mi to dosadi, pa uzmem malu porciju toga i 5 ćevapa, samo da razbijem monotoniju) + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja

15:30 - 17:00 trening

5. 17:00 poslije treninga whey s 0,5% mlijekom i  banana + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja
6. 20:00 mala rio mare ili rial tunjevina sa skroz malo hljeba ili lepine što mi ostane od ručka.
7. pred spavanje oko 23:30 - 3 brazilska oraščića, kazein s vodom, 25 grama Biolectra cinka, Biolectra direkt magnezijum 300gr

Dorucak ti je malo slabiji, i mislim da je bolje da umesto muslija uzmes ovsene pahuljice. Onda, protein unosis tek u 2, to je kasno. Zasto ne bi za dorucak pojeo jaja, odn belanac sa ovsenim ili da napravis neki sendvic sa piletinom u integralnom hlebu? Onda bi mogao u 12 da imas uzinu, neko voce pa posle toga rucak.

Slabo me čitaš doktorka.
Piše da ujutro čim ustanem popijem whey.

A mogao bi te integralne fazone kada bi bio kući, ali pošto sam na poslu do 3, onda moram naručiti piletinu iz fast fooda.
Nekad kupim dimljena pileća prsa, 200 grama s integralnim kiflama i ABC sirom.
Zavisi sve.

EDIT: Ovsene su mi nekako teške za jesti, nisam baš neki ljubitelj. A i ove Fitness su whole grain, tako da mislim da je ok..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2012, 10:31:09 posle podne »


1. 9:00 Ujutro čim ustanem šejk, pa operem zube :)
2. 9:15 Idem na posao koji mi je 5 minuta od kuće, odmah ide zdjela s Dukatovim 0,5% mlijekom i Fitness whole grain žitarice, kad njih pojedem, ubacim još 2-3 plazma keksa i to smažem. + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja
3. 12:00 "Sensia jogurt od borovnice+vlakna", banana i jabuka
4. 14:00 piletina s roštilja i pire krompir i pola lepine (ponekad mi to dosadi, pa uzmem malu porciju toga i 5 ćevapa, samo da razbijem monotoniju) + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja

15:30 - 17:00 trening

5. 17:00 poslije treninga whey s 0,5% mlijekom i  banana + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja
6. 20:00 mala rio mare ili rial tunjevina sa skroz malo hljeba ili lepine što mi ostane od ručka.
7. pred spavanje oko 23:30 - 3 brazilska oraščića, kazein s vodom, 25 grama Biolectra cinka, Biolectra direkt magnezijum 300gr

Dorucak ti je malo slabiji, i mislim da je bolje da umesto muslija uzmes ovsene pahuljice. Onda, protein unosis tek u 2, to je kasno. Zasto ne bi za dorucak pojeo jaja, odn belanac sa ovsenim ili da napravis neki sendvic sa piletinom u integralnom hlebu? Onda bi mogao u 12 da imas uzinu, neko voce pa posle toga rucak.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2012, 05:47:56 posle podne »

Before:


After:


Mislim da nije neka spektakularna promjena, ali eto, vidi se.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2012, 05:41:27 posle podne »

Hello hello,
moje ime je ĂDorĂ°e, dolazim iz Breze kod Sarajeva, volim sve što vole mladi i želim mir u svijetu.
Sad dosta zajebancije, htio sam da postavim svoju kombinaciju suplemenata, pa da vidim šta vi mislite o tome.

Idemo redom kao što je Monika to uradila:

1. Nitrotech Hardcore Pro series jagoda, i Optimum Nutrition Gold whey vanilija. ( Gold pijem ujutro kad se probudim, Hardcore poslije treninga.. Imam još malo, pa sam mislio uzeti Body Fit-ov whey jer je jeftiniji, pa mogu uzeti veću količinu)

2. BCAA: kontam uzeti ovih dana, pa mi treba pomoć? Koji je najbolji koji ste koristili? Jer nabavljam sve suplemente "ispod ruke" tako da ih dobijem 15-20 eura jeftinije nego u prodavnici..

3. Kreatin: Isto trebam uzeti ovih dana, kontao sam uzeti Con Cret, jer kažu da je trenutno najbolji, a vidim vi svi hvalite Kre Akalyn, pa šta mislite koji je bolji?

4. Vitamini i riblje ulje: Optimum Nutrition Opti Men, Riblje ulje sam naručio http://ba.bodybuilding.com/store/now/epa.html?_requestid=7637716 .. Preporuke za količinu ribljeg ulja?

5. Kazein pijem pred spavanje, isto Optimum.


To bi bilo to.
Da vas čujem..

Pozdrav.

1) whey uzimas za koji imas para, razlika je generalno u ukusu, bolje uzmi vise da imas,nego neki ultra kao izreklamiran jednu kutiju,nista ti ne znaci bacices pare..
2) ako ga nabavljas ispod cene BCAA ce ti dobro zavrsiti posao,ali ne ocekuj previse ako nisi sredio ishranu,sve u svemu ako imas uslova uzmi, isto su nijanse u pitanju pri odabiru proizvodjaca,isto se vodi logikom jeftinije a vise..'
3) uglavnom gledaj da je mikronizovan(citaj cist) i neces pogresiti, ako imas problema sa prahom, krealkalin i kapsule ce ti resiti problem
4) riblje ulje mozes i do 3gr dnevno, vitamini i minerali naravno kolicina za vezbace,ne za trudnice
5) kazein je super,ako imas dodatne pare za njega i super je za pred spavanje

E sad, sve je ovo lepo sto se tice suplementacije.. ali mi i dalje ne znamo kako se hranis..ako nemas previse para za hranu, ja bih ti samo preporucio WHEY+KREATIN , za pocetak, dok ne naucis da se hranis i vezbas.. BCAA i KAZEIN su ti tek tamo pogodni kada imas pare za osnovnu hranu, inace bacas pare..

Daj nam vise INFO o sebi i sta jedes,pa cemo da vidimo..suplementacija je OK

Idem već 4-5 mjeseci, pratio sam neke programe, početnički..
Ali u zadnje vrijeme dosta čitam, i ovdje sam naišao na dosta kvalitetnih informacija koje su mi promijenile pogled na taj svijet.

187 cm, 95 kg.

2-3 prva mjeseca sam čitao po bb.com, napravio neku svoju dijetu koje se i trenutno pridržavam, mada joj treba još izmjena.

1. 9:00 Ujutro čim ustanem šejk, pa operem zube :)
2. 9:15 Idem na posao koji mi je 5 minuta od kuće, odmah ide zdjela s Dukatovim 0,5% mlijekom i Fitness whole grain žitarice, kad njih pojedem, ubacim još 2-3 plazma keksa i to smažem. + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja
3. 12:00 "Sensia jogurt od borovnice+vlakna", banana i jabuka
4. 14:00 piletina s roštilja i pire krompir i pola lepine (ponekad mi to dosadi, pa uzmem malu porciju toga i 5 ćevapa, samo da razbijem monotoniju) + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja

15:30 - 17:00 trening

5. 17:00 poslije treninga whey s 0,5% mlijekom i  banana + multivitamin i 2 tablete ribljeg ulja
6. 20:00 mala rio mare ili rial tunjevina sa skroz malo hljeba ili lepine što mi ostane od ručka.
7. pred spavanje oko 23:30 - 3 brazilska oraščića, kazein s vodom, 25 grama Biolectra cinka, Biolectra direkt magnezijum 300gr.

Valjda nisam nešto zaboravio.
Evo sad me stara uslikala, pa ću vam poslati i slike prije 3 mjeseca kad sam počeo sa teretanom i sada..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2012, 05:09:07 posle podne »

Fina je to zamisao, ĂDorĂ°e. Vrlo lepa suplementacija.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2012, 03:56:30 posle podne »

Hello hello,
moje ime je Đorđe, dolazim iz Breze kod Sarajeva, volim sve što vole mladi i želim mir u svijetu.
Sad dosta zajebancije, htio sam da postavim svoju kombinaciju suplemenata, pa da vidim šta vi mislite o tome.

Idemo redom kao što je Monika to uradila:

1. Nitrotech Hardcore Pro series jagoda, i Optimum Nutrition Gold whey vanilija. ( Gold pijem ujutro kad se probudim, Hardcore poslije treninga.. Imam još malo, pa sam mislio uzeti Body Fit-ov whey jer je jeftiniji, pa mogu uzeti veću količinu)

2. BCAA: kontam uzeti ovih dana, pa mi treba pomoć? Koji je najbolji koji ste koristili? Jer nabavljam sve suplemente "ispod ruke" tako da ih dobijem 15-20 eura jeftinije nego u prodavnici..

3. Kreatin: Isto trebam uzeti ovih dana, kontao sam uzeti Con Cret, jer kažu da je trenutno najbolji, a vidim vi svi hvalite Kre Akalyn, pa šta mislite koji je bolji?

4. Vitamini i riblje ulje: Optimum Nutrition Opti Men, Riblje ulje sam naručio http://ba.bodybuilding.com/store/now/epa.html?_requestid=7637716 .. Preporuke za količinu ribljeg ulja?

5. Kazein pijem pred spavanje, isto Optimum.


To bi bilo to.
Da vas čujem..

Pozdrav.

1) whey uzimas za koji imas para, razlika je generalno u ukusu, bolje uzmi vise da imas,nego neki ultra kao izreklamiran jednu kutiju,nista ti ne znaci bacices pare..
2) ako ga nabavljas ispod cene BCAA ce ti dobro zavrsiti posao,ali ne ocekuj previse ako nisi sredio ishranu,sve u svemu ako imas uslova uzmi, isto su nijanse u pitanju pri odabiru proizvodjaca,isto se vodi logikom jeftinije a vise..'
3) uglavnom gledaj da je mikronizovan(citaj cist) i neces pogresiti, ako imas problema sa prahom, krealkalin i kapsule ce ti resiti problem
4) riblje ulje mozes i do 3gr dnevno, vitamini i minerali naravno kolicina za vezbace,ne za trudnice
5) kazein je super,ako imas dodatne pare za njega i super je za pred spavanje

E sad, sve je ovo lepo sto se tice suplementacije.. ali mi i dalje ne znamo kako se hranis..ako nemas previse para za hranu, ja bih ti samo preporucio WHEY+KREATIN , za pocetak, dok ne naucis da se hranis i vezbas.. BCAA i KAZEIN su ti tek tamo pogodni kada imas pare za osnovnu hranu, inace bacas pare..

Daj nam vise INFO o sebi i sta jedes,pa cemo da vidimo..suplementacija je OK
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.