TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 09:21:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vracanje u teretanu posle pauze od 10 meseci...  (Pročitano 5395 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #20 poslato: Novembar 24, 2012, 10:28:25 pre podne »

nesto mi cak palo na pamet danas i bas razmisljam o tome, da li da ubacim neki gainer tipa mas fusion ili super mas gainer  cisto da dopunim neki obrok ? ili je bolje Da ipak uzmem jos koji kg proteina i tako povecam dnevni unos ?

Uvek je bolja opcija whey cak i ako radis na masi...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Novembar 24, 2012, 08:53:27 pre podne »

nesto mi cak palo na pamet danas i bas razmisljam o tome, da li da ubacim neki gainer tipa mas fusion ili super mas gainer  cisto da dopunim neki obrok ? ili je bolje Da ipak uzmem jos koji kg proteina i tako povecam dnevni unos ?

ja bih izbegla gainer...  eventualno protein, mada nema potrebe da ga toliko unosiš....  možda bolje neki sendvič sa piletinom, ili konzerva tune i integralna kifla.... kajgana..... ako ti treba brz jednostavan obrok
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Novembar 24, 2012, 08:39:35 pre podne »

nesto mi cak palo na pamet danas i bas razmisljam o tome, da li da ubacim neki gainer tipa mas fusion ili super mas gainer  cisto da dopunim neki obrok ? ili je bolje Da ipak uzmem jos koji kg proteina i tako povecam dnevni unos ?
Neki obrok dopuni pravim obrokom,tj povecanjem proteina i uh iz ishrane.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #17 poslato: Novembar 24, 2012, 12:17:41 pre podne »

Ne treba ti gejner, sa njim bi se samo ugojio a nije ti to cilj, koliko sam shvatila. Gejner se preporucuje kada neko ima problem sa apetitom ili treba da doda dosta kilograma. Nastavi da koristis whey, kreatin i ostalo sto si planirao.
Sačuvana
DiSgUsTiNg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2012, 11:59:48 posle podne »

nesto mi cak palo na pamet danas i bas razmisljam o tome, da li da ubacim neki gainer tipa mas fusion ili super mas gainer  cisto da dopunim neki obrok ? ili je bolje Da ipak uzmem jos koji kg proteina i tako povecam dnevni unos ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #15 poslato: Novembar 22, 2012, 11:24:39 posle podne »

Polako...sa njima moras voditi racuna jer imaju pored proteina i dosta ugljenih hidrata, ne znam koliko je pametno da se njima dopunjujes. Uglavnom, obrati paznju da ne budes u suficitu ( ipak se zalis na stomak ), ugljene hidrate trebas svesti na minimum a vec uzimas dekstrozu.
Sačuvana
DiSgUsTiNg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #14 poslato: Novembar 22, 2012, 09:50:55 posle podne »

primetio sam kada treniram uglavnom kao npr i danas, posle treninga sam popio protein i dex, posle sat vremena 200g pileceg belog, i cak sam jos bio gladan! ispeko sam 2 krompira i dalje...   :o tako da bi mi one tako sluzile kad kako da dopunim ishranu kada nemam vremena za nesto bolje
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #13 poslato: Novembar 22, 2012, 07:27:31 posle podne »

Ok, znaci uzimas vitamine. Mislila sam da ti to predlozim, zato sto ti je ishrana malo deficitarna, a i citomegalo zna da poljulja imunitet. Ako ces ih vec praviti, steviu uzmi kao zasladjivac ali one ti nisu za svakodnevnu upotrebu, ili zamena za ishranu, samo za situacije kada bas ne budes mogao da imas cvrst obrok.
Sačuvana
DiSgUsTiNg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #12 poslato: Novembar 22, 2012, 03:28:54 posle podne »

Imunitet mi je dobar, stim sto imam citomegalo ali za sada fala bogu nisam imao nikakvih problema. PRoteinske cokoladice bih napravio posto nije bas neka velika teorija  evoo jedan recept:
tavite ove sastojke u jednu posudu:
250 gzobenih pahuljica
65 g maslaca od kikirikija
2.5 dcl obranog mlijeka
4 mjerice proteinskog praška arome čokolade malo cimeta ili kakao praha (bez šećera)
4-8 paketića splenda, stevije ili nekog drugog zaslaĂ°ivača
mješajte dok se ne stvori ljepljiva masa (budite strpljivi, jer potrebno je malo vremena)
kuhačom raspodjelite masu po posudi koja je prethodno lagano namašćena ili posprejana sprejem za pečenje
smjesu dodatno pospite zaslaĂ°ivačem
preko noći ostavite u hladnjaku i raspodjelite na osam jednakih djelova
Hranjiva vrijednost svake pločice iznosi:
26 g ugljikohidrata
21 g bjelančevina
11 g masi (dobre monozasićene masti)
Nasao sam na jednom hrvatskom sajtu .
Inace se solidno pridzavam za sada, ujutru solja nemasnog mleka i protein ubacim, i malo ovsene ( ili kao juce bonzita jedno 4-5 komada) posle treninga protein i nakon sat vremena 200g pileceg belog, posle pauza neko orasasto voce , za rucak pecen krompir i sada meso zavisi sta majka izvadi iz zamrzivaca piletina ili snicle.. Kasnije u toku dana za veceru riba-piletina i to je to uglavnom. Inace pre treninga xpand, sada jos bcaa da uzmem . A vitamine sada mi nestali, ovako uzmem sumecu tabletu i ubacim u sejker i tokom treninga pijem i uglavnom menjam svakog dana multi vitamin, magnezijum, kalcijum, Vitamin c, a nekada po pola ubacim od obe vrste..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2012, 09:54:23 posle podne »

Hvala, odprilike sam i razmisljao o dopunama samo zavisi kad mi kako pocinju predavanja i koliko dugo traju. Kostunjavo voce uglavnom nekad za dorucak uzmem par oraha ili nesto drugo ako se nadje, salate su problem jer od povrca jedva sta jedem, sargarepe krastavce i zelenu salatu da ostalo ne. Inace sam kao uzinu planirao da napravim neke proteinske cokoladice sto ima recepti na internetu pa da ubacim to . \
E da za ovo sa dextrozom sam probao 2 merice, i nije mi lose... na litar i po vode..

Hm, sta da ti kazem, ishrana ti mora biti osnova, ne samo za vezbanje, nego za zdravlje uopste...kakav ti je imunitet inace? Da li uzimas neki multivitamin ili vitamine posebno? Na koje proteinske cokoladice mislis?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Novembar 21, 2012, 07:38:14 posle podne »

Naravno da nije losa dextroza ,ali to je prevelika kolicina secera.
Sačuvana
DiSgUsTiNg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #9 poslato: Novembar 21, 2012, 05:37:44 posle podne »

Hvala, odprilike sam i razmisljao o dopunama samo zavisi kad mi kako pocinju predavanja i koliko dugo traju. Kostunjavo voce uglavnom nekad za dorucak uzmem par oraha ili nesto drugo ako se nadje, salate su problem jer od povrca jedva sta jedem, sargarepe krastavce i zelenu salatu da ostalo ne. Inace sam kao uzinu planirao da napravim neke proteinske cokoladice sto ima recepti na internetu pa da ubacim to . \
E da za ovo sa dextrozom sam probao 2 merice, i nije mi lose... na litar i po vode..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #8 poslato: Novembar 21, 2012, 02:18:28 posle podne »


e sad meni je najveci problem ishrana!
Ne jedem mnoge stvari bukvalno od rodjenja jer mi ne prijaju izazivaju mucninu i slicno..(Sir i JAJA!!!!!)
E sad uglavnom ishranu sad sredjujemi ovako bi izgledao ceo dan
dorucak 8h: 150-200g ovsenih sa mlekom, medom ili mozda whey ( zavisi koliko imam..)
trening od 9 i 30: xpand, nakon treninga 40ak g whey, 90 g dex, ( kada stignu amino i kreatin amino cu pre treninga i par tabl posle a kreatin uglavnom u pwm)
Posle rucak oko 12-1 sta smutim ali uglavnom, peceni/kuvani krompir (ceo ili 2) snicla ili piletina 150-200g
Uzina  200g pileceg belog ( uglvnom je to od pola 4 tako da sam na faxu )
Uvece sta mi spremi majka (you'r argument is invalid ) Ali uglavnom mi spremi krompir i meso ili suhomesnato -.-' ( e kada smo kod njega njeguska prsuta da se skine slanina ??? da ili ne)
I na kraju solja mleka planiram malo protein da ubacim..
Nije mi cilj sad da skidam salo ni da se plasim mnogo da dobijem, meni je cilj Masa, i ne patim od toga da dobijem koji kg vise za sada zbog fakulteta ne mogu da drzim dijetu i ova ishrana ce malo teze da se izvede ali sam je uglavnom tako isplanirao .
Imam i neka pitanja u vezi integralnog peciva da ili ne za dorucak sa jendo pola litra mleka ?
za trening on mi je uglavnom ovakav kako sma gore opisao menjam raspored vezbi nekad nesto izbacim ubacim drugo , i radim sa dosta velikim tezinama , pocnem od manjhi pa povecavam ali smanjujem seriju ( uglavnom povecavam za 20ak kg)


Uglavnom dajte predloge sta bi izmenjali ili ubacili u ishranu ali sam vec naveo da ne jedem sir, jaja, jogurt....

Pozdrav,

ima u tvojoj ishrani mesta za dopunu, samo je to malo teze zato sto ne jedes dosta toga. Prvo, za dorucak, ovsene i whey u redu ali med ne. Za uzine mozes uzeti neko voce, dobro je kostunjavo, lesnik, badem ( po nekoliko, tako mozes da uzimas i dok si na pauzi a i nije mnogo skupo )...Cini mi se da jedes malo povrca, a jako je bitno. Pored toga, da ti obroci ne bi bili jednolicni, mozes jesti pirinac, integralnu testeninu, ribu, salate obavezno, sa maslinovim uljem..

Sto se pekara tice, trudi se da ih izbegavas, bolje napravis neki sendvic kod kuce, ali ako bas mora, onda integralna kifla, sa mlekom ( biraj neko sa manjim procentom masnoce ).
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 21, 2012, 12:21:22 posle podne »

to me jedino bas zbunilo sada  ;D svi pricaju uglavnom minimum 1 g dex po 1kg tezine.. Mada je to malo previse po meni...
...

Pa logicno da nije to ok mera, probaj da stavis toliko,neces moci da popijes od mucnine,jedino da to rastvoris u 2 litra vode :D
Sačuvana
DiSgUsTiNg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #6 poslato: Novembar 21, 2012, 12:20:14 posle podne »

to me jedino bas zbunilo sada  ;D svi pricaju uglavnom minimum 1 g dex po 1kg tezine.. Mada je to malo previse po meni...
...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.274 sekundi sa 18 upita.