TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397152 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 25, 2024, 12:25:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Uska ramena, mala kilaza, velika visina. HELP!  (Pročitano 8683 puta)
pocetnik2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #18 poslato: Novembar 26, 2012, 02:11:06 posle podne »



Zato sto idem u skolu, npr ako idem ujutru do 14:00 sam u skoli i 2h ucenje, i ostaje mi dosta vremena do 20:00 do treninga (REAL AIKIDO)


Ja kad sam trenirao kikboks i u isto vreme isao u teretanu, nista nisam uradio...   mislim da svaki trening borilackih vestina iscrpljuje vise nego 5 sati u teretani tako da ce ti najverovatnije trebati bas ludacka ishrana sa 7,8 obroka dnevno + velike kolicine proteina, whey il stogod drugo  :-\
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #17 poslato: Novembar 26, 2012, 02:10:50 posle podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Pa sta da mu preporuci ? Zlatiborac i Prasetinu ? :D
Sve je ona dobro rekla,samo moramo da mu kazemo da kolicinski treba mnogo da jede,jer je verovatno ektomorf,pa ima prob da se ugoji,zato sine i kad ne mozes jedi na silu,ali kvalitet, nemoj da se trujes dzemovima i ostalim stvarima,bolje poruckaj meso sira i legni da spavas,kakav dzem sa pola hleba hah a :D
Sta fali prasetini? Ne razumem, da neko preporucuje INTEGRALNI pirinac sta fali obicnom belom? I to njemu koji ima 60kg,  mozda eventualno moze da podigne sipku na bendzu, kontam da mu je brz metabolizam do jaja, da mu sve sprzi sto pojede, a ona mu dala ishranu za lika koji hoce sa 90 na 95 kg da se  ugoji sa sto manje masti da nabaci, sta u ujutru UH uvece proteini?????? Za njega ceo dan UH jer ne vidim nikakvu vajdu ne jesti UH ceo dan. sa takvom kilazom i takvim metabolizmom, uostalom nek` proba sve pa ce videti. Takva ishrana je ok i super, ali ne za njega treba uzeti sve cinjenice u obzir, zato se i trazi na ovom forumu visina tezina kolko dugo ide u teretanu itd.

Ona? Ja imam ime! Zasto se bilo sta integralno preporucuje da li znas, nevazno dal je pirinac, testenina, hleb ? Sta ne razumem dobice vise mase ako to bude beli a ne integralni?? Ja sam navela koje namirnice da mu budu prioritet u ishrani nisam mu dala ishranu za ceo dan. Ujutru sam rekla da umesto sendvica ubaci slozene UH i proteine a za veceru bezobzira sto zeli masu da ne jede dzem i hleb vec proteine i ja ne vidim koji ti problem sa tim sto sam rekla imas??
Ok, izvini Mirjana, nisam dobro protumacio tvoj post :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Novembar 26, 2012, 02:07:44 posle podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Pa sta da mu preporuci ? Zlatiborac i Prasetinu ? :D
Sve je ona dobro rekla,samo moramo da mu kazemo da kolicinski treba mnogo da jede,jer je verovatno ektomorf,pa ima prob da se ugoji,zato sine i kad ne mozes jedi na silu,ali kvalitet, nemoj da se trujes dzemovima i ostalim stvarima,bolje poruckaj meso sira i legni da spavas,kakav dzem sa pola hleba hah a :D
Sta fali prasetini? Ne razumem, da neko preporucuje INTEGRALNI pirinac sta fali obicnom belom? I to njemu koji ima 60kg,  mozda eventualno moze da podigne sipku na bendzu, kontam da mu je brz metabolizam do jaja, da mu sve sprzi sto pojede, a ona mu dala ishranu za lika koji hoce sa 90 na 95 kg da se  ugoji sa sto manje masti da nabaci, sta u ujutru UH uvece proteini?????? Za njega ceo dan UH jer ne vidim nikakvu vajdu ne jesti UH ceo dan. sa takvom kilazom i takvim metabolizmom, uostalom nek` proba sve pa ce videti. Takva ishrana je ok i super, ali ne za njega treba uzeti sve cinjenice u obzir, zato se i trazi na ovom forumu visina tezina kolko dugo ide u teretanu itd.

Ona? Ja imam ime! Zasto se bilo sta integralno preporucuje da li znas, nevazno dal je pirinac, testenina, hleb ? Sta ne razumem dobice vise mase ako to bude beli a ne integralni?? Ja sam navela koje namirnice da mu budu prioritet u ishrani nisam mu dala ishranu za ceo dan. Ujutru sam rekla da umesto sendvica ubaci slozene UH i proteine a za veceru bezobzira sto zeli masu da ne jede dzem i hleb vec proteine i ja ne vidim koji ti problem sa tim sto sam rekla imas??

Polako Mirjana ja sam te branio, Ona je trece lice jednine, nisam hteo time da te uvredim, procitaj lepo :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #15 poslato: Novembar 26, 2012, 01:46:10 posle podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Pa sta da mu preporuci ? Zlatiborac i Prasetinu ? :D
Sve je ona dobro rekla,samo moramo da mu kazemo da kolicinski treba mnogo da jede,jer je verovatno ektomorf,pa ima prob da se ugoji,zato sine i kad ne mozes jedi na silu,ali kvalitet, nemoj da se trujes dzemovima i ostalim stvarima,bolje poruckaj meso sira i legni da spavas,kakav dzem sa pola hleba hah a :D
Sta fali prasetini? Ne razumem, da neko preporucuje INTEGRALNI pirinac sta fali obicnom belom? I to njemu koji ima 60kg,  mozda eventualno moze da podigne sipku na bendzu, kontam da mu je brz metabolizam do jaja, da mu sve sprzi sto pojede, a ona mu dala ishranu za lika koji hoce sa 90 na 95 kg da se  ugoji sa sto manje masti da nabaci, sta u ujutru UH uvece proteini?????? Za njega ceo dan UH jer ne vidim nikakvu vajdu ne jesti UH ceo dan. sa takvom kilazom i takvim metabolizmom, uostalom nek` proba sve pa ce videti. Takva ishrana je ok i super, ali ne za njega treba uzeti sve cinjenice u obzir, zato se i trazi na ovom forumu visina tezina kolko dugo ide u teretanu itd.

Ona? Ja imam ime! Zasto se bilo sta integralno preporucuje da li znas, nevazno dal je pirinac, testenina, hleb ? Sta ne razumem dobice vise mase ako to bude beli a ne integralni?? Ja sam navela koje namirnice da mu budu prioritet u ishrani nisam mu dala ishranu za ceo dan. Ujutru sam rekla da umesto sendvica ubaci slozene UH i proteine a za veceru bezobzira sto zeli masu da ne jede dzem i hleb vec proteine i ja ne vidim koji ti problem sa tim sto sam rekla imas??
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #14 poslato: Novembar 26, 2012, 12:53:23 posle podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Pa sta da mu preporuci ? Zlatiborac i Prasetinu ? :D
Sve je ona dobro rekla,samo moramo da mu kazemo da kolicinski treba mnogo da jede,jer je verovatno ektomorf,pa ima prob da se ugoji,zato sine i kad ne mozes jedi na silu,ali kvalitet, nemoj da se trujes dzemovima i ostalim stvarima,bolje poruckaj meso sira i legni da spavas,kakav dzem sa pola hleba hah a :D
Sta fali prasetini? Ne razumem, da neko preporucuje INTEGRALNI pirinac sta fali obicnom belom? I to njemu koji ima 60kg,  mozda eventualno moze da podigne sipku na bendzu, kontam da mu je brz metabolizam do jaja, da mu sve sprzi sto pojede, a ona mu dala ishranu za lika koji hoce sa 90 na 95 kg da se  ugoji sa sto manje masti da nabaci, sta u ujutru UH uvece proteini?????? Za njega ceo dan UH jer ne vidim nikakvu vajdu ne jesti UH ceo dan. sa takvom kilazom i takvim metabolizmom, uostalom nek` proba sve pa ce videti. Takva ishrana je ok i super, ali ne za njega treba uzeti sve cinjenice u obzir, zato se i trazi na ovom forumu visina tezina kolko dugo ide u teretanu itd.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Novembar 26, 2012, 09:37:03 pre podne »

ti sendviči koje jedeš ujutru - zameni ih obrokom kao što je npr  crni hleb sa kajganom i jogurtom, možeš napraviti i neki omlet - tipa jaja, suvomesnato , pečurke, povrće... šta god ti padne na pamet.

u toku dana više crvenog mesa, piletine, ribe.... od hidrata nemoj hleb, ako jedeš hleb onda neka bude crni, pravi integralni a ne beli i nikako uveče kasno.... slatkiše umereno, posle treninga je ok.
Integralne testenine, pirinač, krompir, žitarice, musli bez šećera...  su kvalitetnije opcije od belog hleba!

a teretana definitivno....
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2012, 09:21:18 pre podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Pa sta da mu preporuci ? Zlatiborac i Prasetinu ? :D
Sve je ona dobro rekla,samo moramo da mu kazemo da kolicinski treba mnogo da jede,jer je verovatno ektomorf,pa ima prob da se ugoji,zato sine i kad ne mozes jedi na silu,ali kvalitet, nemoj da se trujes dzemovima i ostalim stvarima,bolje poruckaj meso sira i legni da spavas,kakav dzem sa pola hleba hah a :D

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Sigurno mu necu preporuciti da udari po hlebu i dzemu...to sto je mrsav ne znaci da treba da jede svasta vec velike kolicine kvalitetne hrane...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1064


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #11 poslato: Novembar 26, 2012, 08:52:27 pre podne »

Da bi rastao naravno da treba da jedes al ti treba trening sa tezinama sa vecim opterecenjem a to nemozes kuci ukoliko nemas  teretanu u kuci :), znaci trening sa tezinama ponavljanja od 6 do 8 za misicni rast itd....
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Novembar 26, 2012, 08:32:05 pre podne »

Nema od toga ništa, moraćeš ipak u teretanu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2012, 08:09:14 pre podne »

Pozdrav, visok sam 193cm imam 65kg, i uska ramena, zelim da dobijem na tezini sto pre, i da rasirim ramena...
Kako možeš raširiti ramena? Teretana nije plastična hirurgija. Tvoje telo ovakvo kako ga sad vidiš u ogledalu ne može iz te kože, iz tih kostiju. To je to što imaš i to se neće drastično menjati, osnova uvek ostaje ista. Može se promeniti značajno, ali potrebne su godine i godine uloženog truda i treninga. Opet, to neće napraviti kosti većim, osim ako nemaš 14 godina sad  -.-
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2012, 12:44:12 pre podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?

Pa sta da mu preporuci ? Zlatiborac i Prasetinu ? :D
Sve je ona dobro rekla,samo moramo da mu kazemo da kolicinski treba mnogo da jede,jer je verovatno ektomorf,pa ima prob da se ugoji,zato sine i kad ne mozes jedi na silu,ali kvalitet, nemoj da se trujes dzemovima i ostalim stvarima,bolje poruckaj meso sira i legni da spavas,kakav dzem sa pola hleba hah a :D
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2012, 12:11:04 pre podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Ti si ozbiljna??? Da li si videla koliko decko ima kila i ti mu takvu ishranu preporucujes?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2012, 11:16:53 posle podne »

Trenutno jedem ovako:
Ujutru kad ustanem, 2-3 topla sendvica, pola litre jogurta
Uzina: 120g piletine
Rucak: obicno nesto kuvano ili svinjsko meso
vecera: meso, i pred spavanje pola vekne hleba sa dzemom.
Neki su mi preporcili 100% whey protein da dodam ishrani
A ja sam razmisljao posto zelim za kratak period da budem tezi i jaci gainer ili nesto.. help :D
[/quote]

Nije mali posao da dodas kilograme ako se vec dosta trosis, ali, u svakom slucaju, moras poceti od ishrane da bi whey i ostali suplementi imali poentu. Kao sto ti je Mira rekla, meso, riba, jaja, dosta voca i povrca, mleko i mlecne proizvode, pirinac,.. Pozeljno je da imas vise obroka u toku dana, da jedes na svaka tri sata. Da li imas problem sa apetitom?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #5 poslato: Novembar 25, 2012, 11:10:04 posle podne »

Treba da jedes ribu, piletinu, govedinu, jaja, mlecne proizvode, integralni pirinac, krompir, ovsene pahuljice, povrce...

Ujutru obavezno proteini i UH, za veceru proteini ne dzem i hleb...
Sačuvana
help.me
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2012, 10:09:41 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Pitao si za vežbe i suplementaciju, a nisi pitao ono osnovno - šta da jedeš. Tu je ključ. Jasno je da jako malo jedeš, iako se tebi čini da možda i nije tako.

Zato odatle treba lečiti problem. Tvoj problem mi je dobro poznat, slično smo visine(192cm), a imao sam nekada davno čak i 60kg. Rešio sam ga ishranom, koja je bila preslaba.

Napiši kako se hraniš trenutno, pa ćemo krenuti priču odatle, a onda  se nadovezati i na treninge i suplemente.

Bolje vas nasao! :)

Trenutno jedem ovako:
Ujutru kad ustanem, 2-3 topla sendvica, pola litre jogurta
Uzina: 120g piletine
Rucak: obicno nesto kuvano ili svinjsko meso
vecera: meso, i pred spavanje pola vekne hleba sa dzemom.

Znam da treba ishranu da promenim ali kakO? :O

A zasto opet Home zasto ne gym ?

Zato sto idem u skolu, npr ako idem ujutru do 14:00 sam u skoli i 2h ucenje, i ostaje mi dosta vremena do 20:00 do treninga (REAL AIKIDO)

Neki su mi preporcili 100% whey protein da dodam ishrani
A ja sam razmisljao posto zelim za kratak period da budem tezi i jaci gainer ili nesto.. help :D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 19 upita.