TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 05:39:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vasa vecera...?  (Pročitano 179433 puta)
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #775 poslato: Januar 04, 2015, 08:25:14 posle podne »

Zasto da jede sve?Samo tako nastavi Cvetko.
Ti si pio suplementaciju u 8 razred osnovne?
Jeo si belo,govedje itd svaki dan,rizu + elu i te stvari,daj nemoj da pametujes,jos je mali i treba u ishrani da unosi sve,apsolutno sve! Jeste da treba da zna sve osnove i smernice ka kvalitetnoj ishrani i za sad i za ubuduce..
Plus,po meni pre neke 17,18 godine nije jos za teretanu,kazem, to je samo moje misljenje. Ja sam u njegovim godinama trenirao kosarku,tj bazirao sam se samo na taj sport, naravno i neke bodyweight vezbice za jacanje muskulature..elem to je njemu nepotrebno,bar za "sad" dok jos malo ne odraste i ojaca.
Punim 16 godina za 5 dana, bodyweight vezbe radim skoro godinu i po, smori me da radim po 60 sklekova i to, lepse mi je kad pogodim misic, ne radim ja sad sa velikim kilazama, hranim se zdravo prevenstveno zbog sebe, normalno da jedem i ostale stvari ali ponekad kad sam u drustvu i sve, ali takav sam ja sam u 8. razredu dok nisam ni isao u teretanu nosio voce u skolu i jeo, pa sam nosio ovsene i mleko, a opet kazem nisam isao u teretanu, sa 12 godina sam trenirao fudbal, trener je obecao da ce me ubaciti u reprezentaciju sledece godine, dosta klubova se raspitivalo za mene, preselio se prestao da treniram, ugojio se, propalo sve, ali uvek sam bio u treningu ovo mi je preslo u naviku i jednostavno je tako :D
Da Cvetko,potpuno te razumem,okej je sve. Ono sto hocu samo da ti kazem,da ne moras preterano oko svega toga da pazis,ne jos, jer opet,mlad si.. ima vremena samo polako. Guraj :)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #774 poslato: Januar 04, 2015, 07:40:48 posle podne »

Zasto da jede sve?Samo tako nastavi Cvetko.
Ti si pio suplementaciju u 8 razred osnovne?
Jeo si belo,govedje itd svaki dan,rizu + elu i te stvari,daj nemoj da pametujes,jos je mali i treba u ishrani da unosi sve,apsolutno sve! Jeste da treba da zna sve osnove i smernice ka kvalitetnoj ishrani i za sad i za ubuduce..
Plus,po meni pre neke 17,18 godine nije jos za teretanu,kazem, to je samo moje misljenje. Ja sam u njegovim godinama trenirao kosarku,tj bazirao sam se samo na taj sport, naravno i neke bodyweight vezbice za jacanje muskulature..elem to je njemu nepotrebno,bar za "sad" dok jos malo ne odraste i ojaca.
Punim 16 godina za 5 dana, bodyweight vezbe radim skoro godinu i po, smori me da radim po 60 sklekova i to, lepse mi je kad pogodim misic, ne radim ja sad sa velikim kilazama, hranim se zdravo prevenstveno zbog sebe, normalno da jedem i ostale stvari ali ponekad kad sam u drustvu i sve, ali takav sam ja sam u 8. razredu dok nisam ni isao u teretanu nosio voce u skolu i jeo, pa sam nosio ovsene i mleko, a opet kazem nisam isao u teretanu, sa 12 godina sam trenirao fudbal, trener je obecao da ce me ubaciti u reprezentaciju sledece godine, dosta klubova se raspitivalo za mene, preselio se prestao da treniram, ugojio se, propalo sve, ali uvek sam bio u treningu ovo mi je preslo u naviku i jednostavno je tako :D
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #773 poslato: Januar 04, 2015, 07:20:24 posle podne »

Zasto da jede sve?Samo tako nastavi Cvetko.
Ti si pio suplementaciju u 8 razred osnovne?
Jeo si belo,govedje itd svaki dan,rizu + elu i te stvari,daj nemoj da pametujes,jos je mali i treba u ishrani da unosi sve,apsolutno sve! Jeste da treba da zna sve osnove i smernice ka kvalitetnoj ishrani i za sad i za ubuduce..
Plus,po meni pre neke 17,18 godine nije jos za teretanu,kazem, to je samo moje misljenje. Ja sam u njegovim godinama trenirao kosarku,tj bazirao sam se samo na taj sport, naravno i neke bodyweight vezbice za jacanje muskulature..elem to je njemu nepotrebno,bar za "sad" dok jos malo ne odraste i ojaca.
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #772 poslato: Januar 04, 2015, 06:54:58 posle podne »

zar nije bolje sad u ocim godinama da jedem lepo da iskoristim godine i sve
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #771 poslato: Januar 04, 2015, 06:00:23 posle podne »

Zasto da jede sve?Samo tako nastavi Cvetko.
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #770 poslato: Januar 04, 2015, 05:03:23 posle podne »

nikad ne konzumiram mleko u vecernjim satima, jedino "nekad posle treninga"
a i cokoladno mleko smatram kao "cheat" tako da ono, ponekad :D
Nemoj tebi da bude cokoladno mleko cheat,imas 15,16 godinu Boze...
Jedi sve, mlad si jos.. ne ides ti na neka tamicenja da bi imao neku "bolju" ishranu..
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #769 poslato: Januar 04, 2015, 04:42:02 posle podne »

nikad ne konzumiram mleko u vecernjim satima, jedino "nekad posle treninga"
a i cokoladno mleko smatram kao "cheat" tako da ono, ponekad :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #768 poslato: Januar 04, 2015, 04:17:12 posle podne »

Cokoladno mleko 1L
tunjevina 120 g
Sto toliko mleka O.o
protein kazein ?

Ako imaš bilo kakvih problema sa mlekom( problemi sa varenjem, nadimanje...intolerancija na laktozu, alergije i sl.)...jogurt, kefir i sir izazivaju mnogo manje problema po tom pitanju...odaberi uvek proizvode sa manjim procentom mlečne masti...

Ella sir ili meggle sir sa 0% mlečne masti su dobri izvori kazeina( dakle, low fat varijanta), oko 12 gr proteina( kazeina) na 100 gr. , naravno, proteinski suplementi na bazi kazeina imaju prednosti po pitanju svarljivosti i "apsorpcije", ali ako novca nema, dobra alternativa su i gore navedeni mlečni proizvodi...

Organsko mleko bi trebalo da bude bolja alternativa...ali nije uvek tako...
jedini problem sa cokoladnim mlekom, tj. ne mogu reci da je i sa obicnim zato sto ga jedino uz ovsene jedem i ok je, a ellu jedem svaki dan i nema problema

P.S. dobro si i ranije primetio da je bitna i količina unetog mleka...1 l čokoladnog mleka (ili mleka uopšte) odjednom( ili u kraćem vremenom razmaku)kod većine može izazvati manje ili veće "probleme"...umeri se sa mlekom, baš kao što ti je Monika napomenula( pogotovu zbog dosta dodatog šećera u čokoladnom mleku, što svakako nije preporučljivo), dakle, sir( na najmanjim procentom mlečne masti) je bolja alternativa "za večeru"... ;)
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #767 poslato: Januar 04, 2015, 04:11:04 posle podne »

Cokoladno mleko 1L
tunjevina 120 g
Sto toliko mleka O.o
protein kazein ?

Ako imaš bilo kakvih problema sa mlekom( problemi sa varenjem, nadimanje...intolerancija na laktozu, alergije i sl.)...jogurt, kefir i sir izazivaju mnogo manje problema po tom pitanju...odaberi uvek proizvode sa manjim procentom mlečne masti...

Ella sir ili meggle sir sa 0% mlečne masti su dobri izvori kazeina( dakle, low fat varijanta), oko 12 gr proteina( kazeina) na 100 gr. , naravno, proteinski suplementi na bazi kazeina imaju prednosti po pitanju svarljivosti i "apsorpcije", ali ako novca nema, dobra alternativa su i gore navedeni mlečni proizvodi...

Organsko mleko bi trebalo da bude bolja alternativa...ali nije uvek tako...
jedini problem sa cokoladnim mlekom, tj. ne mogu reci da je i sa obicnim zato sto ga jedino uz ovsene jedem i ok je, a ellu jedem svaki dan i nema problema
Umuti,ako imas blender, ellu, cokoladno i bademe, show kombinacija :D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #766 poslato: Januar 04, 2015, 03:44:01 posle podne »

Cokoladno mleko 1L
tunjevina 120 g
Sto toliko mleka O.o
protein kazein ?

Ako imaš bilo kakvih problema sa mlekom( problemi sa varenjem, nadimanje...intolerancija na laktozu, alergije i sl.)...jogurt, kefir i sir izazivaju mnogo manje problema po tom pitanju...odaberi uvek proizvode sa manjim procentom mlečne masti...

Ella sir ili meggle sir sa 0% mlečne masti su dobri izvori kazeina( dakle, low fat varijanta), oko 12 gr proteina( kazeina) na 100 gr. , naravno, proteinski suplementi na bazi kazeina imaju prednosti po pitanju svarljivosti i "apsorpcije", ali ako novca nema, dobra alternativa su i gore navedeni mlečni proizvodi...

Organsko mleko bi trebalo da bude bolja alternativa...ali nije uvek tako...
jedini problem sa cokoladnim mlekom, tj. ne mogu reci da je i sa obicnim zato sto ga jedino uz ovsene jedem i ok je, a ellu jedem svaki dan i nema problema
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #765 poslato: Januar 04, 2015, 03:08:34 posle podne »

Cokoladno mleko 1L
tunjevina 120 g
Sto toliko mleka O.o
protein kazein ?

Ako imaš bilo kakvih problema sa mlekom( problemi sa varenjem, nadimanje...intolerancija na laktozu, alergije i sl.)...jogurt, kefir i sir izazivaju mnogo manje problema po tom pitanju...odaberi uvek proizvode sa manjim procentom mlečne masti...

Ella sir ili meggle sir sa 0% mlečne masti su dobri izvori kazeina( dakle, low fat varijanta), oko 12 gr proteina( kazeina) na 100 gr. , naravno, proteinski suplementi na bazi kazeina imaju prednosti po pitanju svarljivosti i "apsorpcije", ali ako novca nema, dobra alternativa su i gore navedeni mlečni proizvodi...

Organsko mleko bi trebalo da bude bolja alternativa...ali nije uvek tako...
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #764 poslato: Januar 04, 2015, 03:06:00 posle podne »

blago ektomorfima koji mogu toliko čoko mleka da unose :)   jeste, ima proteina u mleku, ali šta ćemo sa laktozom, šećerima i mastima :)   ako se uklapa u dnevni kalorijski unos, super. 

Ja baš volim mleko i  mlečne proizvode ali mi ne prijaju u većim količinama i nikad ih ne računam kao unos proteina u toku dana.
Monika, ne biram, po principu "daj mnogo, i daj svega" :)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #763 poslato: Januar 04, 2015, 02:47:02 posle podne »

ja obicno imam probleme sa stomakom posle veceg unosa cokoladnog mleka
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #762 poslato: Januar 04, 2015, 02:40:46 posle podne »

blago ektomorfima koji mogu toliko čoko mleka da unose :)   jeste, ima proteina u mleku, ali šta ćemo sa laktozom, šećerima i mastima :)   ako se uklapa u dnevni kalorijski unos, super. 

Ja baš volim mleko i  mlečne proizvode ali mi ne prijaju u većim količinama i nikad ih ne računam kao unos proteina u toku dana.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #761 poslato: Januar 04, 2015, 02:04:44 posle podne »

Cokoladno mleko 1L
tunjevina 120 g
Sto toliko mleka O.o
protein kazein ?
« Poslednja izmena: Januar 04, 2015, 02:45:05 posle podne od strane cvetkoper » Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 13 upita.