TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:43:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko košta zdrava ishrana?  (Pročitano 9866 puta)
daniel.t
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2013, 09:08:58 posle podne »

Nema caka i ne gresis... Veruj mi, probao sam i ja... Kako god da okrenes, ako kupujes namirnice za dan-dva po nekim samoposlugama, ne gine ti 1200-1500 dinara dnevno po glavi. Pogotovo ako ubacis i neku suplementaciju... Tek si tada ugasio.

Jedino resenje ti je to sto i drugi kazu. Mozes smanjiti na nekih 700-800, ali ispod toga nikako, a to ti je planirano kupovanje za bar dve nedelje, a od nekih stvari i za mesec dana, kupovina na akcijama po mega marketima, domaca hrana sa pijace, pa jos ako imas nekoga gde stalno kupujes i uzimas vecu koicinu, dobijes nizu cenu, ako si blizu severa nase drzave, kao recimo ja, onda dva puta mesecno u Madjarsku i nakupujes tamo na akcijama, plus dobijes njihov porez nazad, ili ako si iz nekog manjeg mesta, kupovina kod nekih seljaka. Mi smo to nekada praktikovali, pa smo jednom mesecno nakupovali gomilu mesa na salasu kod poznanika, sireve i slicno isto tako, ali na zalost, savremenim nacinom zivota i sa trenutnih 3 posla koje radis da bi opstao, nemas vremena ni da razmisljas o tome...
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2013, 08:49:31 posle podne »

@MightyMO, razumem sta si htela reci.
Ja sam postavio temu jer je ispalo da treba 36k pa se mislim nema u Srbiji svako platu od 40k+ kako oni rade, mislimse ima neka caka pa verovatno gresim.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2013, 08:21:40 posle podne »

O da, košta.... ali ako to gledaš kao investiciju u sopstveno zdravlje, ako se osećaš super i nikad nisi bolestan - ne trošiš pare na cigarete, antibiotike, lekove... itd itd...

ipak mislim da je sve stvar prioriteta, ako se fokusiraš na nešto i jako to želiš - moćićeš da se organizuješ.

A drugi problem, po mom mišljenju, je što ljudi idu linijom manjeg otpora, a u stvari loša ishrana  (u većini slučajeva) ništa manje ne košta... nisu jeftine ni grickalice ni slatkiši, ni brza i gotova hrana....

ali razumem šta hoćeš da kažeš... napuniti frižider mesom jer već investicija... Srbijo....

Te grickalice i dzank su skuplja investicija od ishrane za bodibilding..Tako da moze samo se jeftinije proci ako se kvalitetno organizuje vreme i novac.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Januar 31, 2013, 08:18:25 posle podne »

O da, košta.... ali ako to gledaš kao investiciju u sopstveno zdravlje, ako se osećaš super i nikad nisi bolestan - ne trošiš pare na cigarete, antibiotike, lekove... itd itd...

ipak mislim da je sve stvar prioriteta, ako se fokusiraš na nešto i jako to želiš - moćićeš da se organizuješ.

A drugi problem, po mom mišljenju, je što ljudi idu linijom manjeg otpora, a u stvari loša ishrana  (u većini slučajeva) ništa manje ne košta... nisu jeftine ni grickalice ni slatkiši, ni brza i gotova hrana....

ali razumem šta hoćeš da kažeš... napuniti frižider mesom jer već investicija... Srbijo....
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 31, 2013, 08:02:43 posle podne »

Ja sam malo laksi od tebe i po mojoj racunici oko 700 din bi bio optimum.

Bravo, takva je i moja racunica,kad se sve sabere pa podeli na 14 ili 30 dana,zavisno za koliki vremenski period nabavim hranu.obicno je to za dve nedelje.
Naravno da se razumemo,ta suma se nekad spusti i do 500, mora malo strategije jbg, tesko je vreme ,ali moze se iskombinovati dosta toga,pa kafica i sokic x2 sa devojkom u kaficu, 500-600+ dinara ;) tako da ponovo kada se pogleda moraju da se nadju prioriteti.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2013, 07:55:49 posle podne »

Ja sam malo laksi od tebe i po mojoj racunici oko 700 din bi bio optimum.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2013, 07:46:10 posle podne »

Mozes da prodjes ispod crvene itekako,samo mora da se iscimas malo,vatas popuste, i ides na veliko bar da se obezbedis na dve nedelje..nece dan za dan kupovina, to je mac sa dve ostrice.
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2013, 06:21:08 posle podne »

Malo čudan naslov teme i molim vas da me ne osuĂ°ujete  :)
Imam 83kg (tokom novogodišnjih praznika sam pauzirao sa teretanom pa sam izgubio 7kg) i oko 20% BF,i kad imam majicu lepo izgledam al kad skinem nije baš lepo  :) , i ako u teretanu idem vec 3-4godine salo je tu(stomak i "pejdžeri"), e sad nije ishrana moja toliko loša već ne pazim kad, šta jedem i u kojim količinama(ima tu i puno stresa).
Da skratim prišu, rešio sam ove godine makar da prepolovim to salo i krenuo više da čitam šta bi trebao da jedem i kada.
Čitajući razne "menije" od drugih ljudi ispadne da za jedan dan ispravne ishrane mi treba 1200-1500rsd, to mesečno izadje 36k rsd za jednog čoveka.
Zbog toga ja postavljam pitanje, da li stvarno toliko košta kontrolisana ishrana ili sam ja pogrešno razumeo neke obroke.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.