TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:55:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko košta zdrava ishrana?  (Pročitano 9836 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #38 poslato: Februar 02, 2013, 08:41:32 pre podne »

evo malo o mastima da ubacimo nauke http://www.super-lab.com/cms/mestoZaUploadFajlove
Simpa link
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #37 poslato: Februar 01, 2013, 11:51:00 posle podne »

Pijace jesu jeftinije ali ne znaci da je nesto sto se kupi na pijaci sigurno sa zdravstvene strane...ako vidite bilo koje voce i povrce da je vece nego sto je prosecna velicina istog tog voca ili povrca gotovo je sigurno da je previse djubreno Azotom bilo da je organsko djubrivo ili mineralno u pitanju,sto nije dobro.


Oni koji kupuju organsku hranu posebno neka obrate paznju jer gospoda "organi" :D koji gaje organsko povrce i voce preteruju sa organskim djubrivom kako bi dobili veci prinos.
« Poslednja izmena: Februar 01, 2013, 11:52:33 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #36 poslato: Februar 01, 2013, 11:31:11 posle podne »

Mislim da je tema trebala da glasi ^Koliko kosta ishrana u bodibildingu^ jer pojam ^zdrava ishrana^ je kod svakog pojedinca drugacije percipiran.

+ 1
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #35 poslato: Februar 01, 2013, 07:01:31 posle podne »

Ja gledam sebi da obezbedim 400 - 500 grama mesa i dosta hidrata za dorucak i posle treninga, sve resto se krpim, pijem jogurta vise , sira isto. Nije idealno, ali je bolje nego da nema nista :)
Kao sto neko rece po mesarama moze da se nadje jeftino pilece belo ( kod mene sa koskom je 320 din kg ), krompir kilo 40 din, pa se to sve nekako ukrpi. Treba para, to je rupa bez dna, ali vredi :)
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Februar 01, 2013, 06:25:08 posle podne »

Mislim da je tema trebala da glasi ^Koliko kosta ishrana u bodibildingu^ jer pojam ^zdrava ishrana^ je kod svakog pojedinca drugacije percipiran.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #33 poslato: Februar 01, 2013, 06:18:37 posle podne »

Ja vecinu mesa sam proizvodim,cak i piletinu,ali belo kupujem jer je kod ovih domacih to premalo. Kao i Stefan,i ja koristim el. pekac bez ulja bilo kakvog,(morao sam silom prilika da ga koristim,sad se navikao i uzivam), i poprilicno sam zadovoljan iako svakodnevno koristim ''crveno meso'',koje mnogi osporavaju. Mislim da je to sto ja proizvedem,tj. sto znam poreklo zdravije,i ako je ''crveno'' meso,od onih pangasijusa i kojega. Jedem domace i jagnjece,i svinsko i zivinsko,kao i domaca jaja. Tunu i junetinu kupim cisto zbog promene. Ali se i dalje kunem u svinjsko meso,sa onoliko masti kolima ima u odresku,da je skroz ok. To je definitivno zdravije od kupovnih stvari iz marketa,ali s druge strane,problem je sto ljudi to jedan dan peku u dubokom ulju,drugi dan pohuju sa kojecime,pa onda razni masni sosevi i prelivi. Jedino se ne slazem za slaninu i kobasice jer je to bas masno,pravim ih za rodbinu i znam koliko masti ima u tome.
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #32 poslato: Februar 01, 2013, 05:55:53 posle podne »

Evo ja spomenuo zdrava i odma neko dodje da trazi dlaku u jajetu, sta je to zdravo. Pa danas nista nije zdravo, sta god uhvatis nije zdravo, dzabe si ti mozda jeo zdravo kad evo sada sedis ipsred ekrana koji zraci, nije zdravo to...
Pod zdravo sam mislio bolja ishrana u odnosu na pastetu/virslu i sl sto se jede.
Ja sam imao tu srecu (nadam se da ce me pratiti) da nisam nikad kupovao pilice/curice/svinje i sl u prodavnici vec sve moj izvor ili meni neko blizak. Ali ne mozes imati sve (i jare i pare) pa moras nesto dokupiti i tu se postavlja pitanja kako izaci na kraj. Ja koliko znam pijaca je uvek bila jeftinija od prodavnica pa tako su i namirnice na pijaci (u vecini slucaja) kvalitetnije/zdravije.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #31 poslato: Februar 01, 2013, 04:20:54 posle podne »

Masti zivotinjskog porekla su bolje za przenje i dinstanje od biljnih masti jer na visokim temperaturama masti biljnog porekla (recimo maslinovo) koje imaju dosta nezasicenih masnih kiselina a malo zasicenih pod uticajem pomenutih temperatura menjaju strukturu i njhove masne kiseline "prelaze" u zasicene i trans masne kiseline...To moze mnogo bolje i detaljnije Biochemo da objasni,ja sam ucio na mom faksu samo osnove Biohemija...


Sto se tice svinjskog mesa mnogo toga zavisi od ishrane te iste svinje kao i kod ostalih zivotinja ali i kod nas ljudi.Slanina  koju narod zove "sapunjara" nije sigurno pozeljna u ishrani jer je puna masti,a nije ni ukusna da bi je vredelo jesti iz bilo kog ugla...

Meso od svinje Mangulice je dobro i pozeljno u ishrani jer je karakteristika za tu sortu svinja da imaju takav metabolizam koji ja volim da zovem "svinjski mezomorfi" :D Imaju mali procenat losih masti u odnosu na ostale svinje...

Ja se trudim da menjam izvore mesa,pa tako uzmem svinjsku krmenadlu,uklonim kosku i loj,ostane samo meso i mast koja se nalazi u sastavu,a posto spremam u grileru (kao elektricni rostilj) pece se na struju i sopstvenoj masti.

Moze se kod nas ceo mesec proci sa dijetalnom ishranom ako je cilj skidanje kg za nekih 600 din dnevno,iako se apsolutno sve kupuje i to u ovim marketima tipa Dis,Roda,Idea...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Februar 01, 2013, 01:44:28 posle podne »

u vezi maslinovog ulja interesantna informacija koju ja imam je da za pečenje nije tako loše obično maslinovo (ne ultra skupo, ekstra devičansko ulje) - mada mislim da je to više zbog ukusa - meni je par kapi maslinovog pri pečenju ekstra kao dodatak (kao začin)   a za salate naravno ekstra devičansko maslinovo

pogledaću link
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #29 poslato: Februar 01, 2013, 01:33:17 posle podne »

za 5-10 godina imaćemo više gojazne dece od SAD i Velike Britanije... jbg.. takva tura, ipak spadamo u zemlje 3. sveta, to je surova istina.

Najbolje kad ljudi uzmu maslinovo ulje, kao zdravo se hrane- neće suncokretovo ili mast, pa onda na maslinovom prže hranu preko tačke dimljenja/paljenja... šou  :D :D :D

evo malo o mastima da ubacimo nauke http://www.super-lab.com/cms/mestoZaUploadFajlove/Provera_kvaliteta_jestivog_ulja_.pdf  da se ljudi malo informišu bliže o tome šta valja šta ne valja u toj prokletoj masti ;) recomo strana 17. može biti interesantna za nas laike  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Februar 01, 2013, 01:25:27 posle podne »

ja sam se bavila temom gojaznosti kod dece, za diplomski... kakvi su to tek podaci, strašno je kakva je tek njihova ishrana. A  naravno navike potiču iz porodice. Mi još možemo da razmišljamo i da se kontrolišemo, ali oni ne...
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #27 poslato: Februar 01, 2013, 01:09:41 posle podne »

Ja kontam da je zdravije suvo meso od pecenog u ulju/masti... Tj kad zakoljes krme i rasjeces na delove, i kad komad cistog mesa okacis u sušani i kad se ono nekoliko dana suši na dimu i laganoj vatri par metara ispod i još vjetar, znači meso nema nikakvog dodira sa uljem/masti, i to mi izgleda puno bolje nego kad taj isti komad mesa staviš u vrelu mast/ulje da se prži, barem ne gubi dio nutritivnih vrijednosti... Naravno govorim o domaćem, a isto važi i  za slaninu...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #26 poslato: Februar 01, 2013, 01:04:09 posle podne »

ljudi se tripuju i zive na belom , prze ga na maslinovom ulju , jedu ovsene sa vodom , tunu iz salamure a o eli da ne pricamo..sve to stoji da nije lose medjutim mnogi misle da je svinjsko meso , mast, prsuta , domaci sir , slanina nesto sto nije dobro....ali ovo nije tema o tome pa da ja dam moje misljenje na temu .
ja sam u podrumu instalirao  :D kavez sa 15 koka nosilja (moja racunica je da me jaja kostaju oko 5 kinti) mada ponekad moram da se dokupim , imam rodjake koji tove junad i svinje za svoje potrebe pa od njih uzmem u komadu svinjce i june i pravim razne varijacije od mesa , slanina , prsuta , kobaje , mesano mleveno meso(najludji su mi ljudi kad im kazem da sameljem junetinu i pravim pljeske  a oni mi kazu pljeske nisu zdrave jedi cistu junetinu  ??? ::))....mnogo je jefinije a siguran sam i zdravije od onoga sto se moze naci u marketima .pred novu godinu sam bio u disu i pazario 20 kg svinjskog buta koji je bio veoma jeftin 380 din za kg ali kvalitet ni priblizan onom sto nabavljam kod rodjaka.jedini je problem sto mora da s da lova na gomili . sto se tice piletine nju jedem samo kad nema drugog mesa a nabavljam je od prijatelja koji rade tov pilica i to samo kada mi jave da nisu davali antibiotike i druge dodatke pilicima (smanjuju troskove ali povecavaju rizik da pilici uginu).racunica je sledeca pile od 2.5 kg platim 320 kinti kad se uredi ostane oko 1.2-1.5 kg mesa ....jeste da ima posla da se uredi ali usteda je solidna.sto se tice ela sira nebih ga jeo puskom da me teraju...na pijacama se moze dobiti dobra cena za mladi sir ako uzmete vecu kolicinu (ja uzmem 15-20kg i to mi traje nekih mesec dana)...normalno ishrana zavisi i od cilja ali sam siguran da ako se radi o amaterima moze da se koristi bilo koje meso kao izvor proteina i na definiciji cak i slanina...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Februar 01, 2013, 12:30:26 posle podne »

masna hrana ne mora značiti da je nezdrava.

Po našim fintess i bb forumima stalno se forsira ta priča ela sir, tunjevina, ovsene, whey, pileće belo... To je ok ukoliko neko hoće da skine kilograme, ali hajde da ne mešamo babe i žabe i da skidanje kilograma poistovećujemo sa zdravom hranom. Već je na nekoliko mesta bilo priče i o tunjevini u konzervi, i o ella siru, donekle i o whey proteinu i količini veštačkih zaslaĂ°ivača i GMO soje koja se nalazi u njemu.

Nije poenta da idemo u šumu ko životinje da bi došli do zdrave ishrane, ali hajde da ne poistovećujemo pojmove zdrave ishrane i skidanja kilograma nekome ko je tek ušao u svet sporta/bb/fitnessa.

Svaka vrsta živinskog ili nekog drugog mesa kupljena od malo bolje proverenog izvora, nego iz nekog megamarketa ili gradske mesare je 10x zdravija od Agroživ/Ptuj pilećeg belog, ili uvezenog junećeg/svinjskog mesa u velikim sistemima (Tempo, Maxi, Mercator, IDEA, METRO itd.) Svi delovi svinje kojoj znate poreklo (od lokalnog seljaka, iz mesare iz manjeg mesta sa proverenim poreklom...) ZDRAVIJI su od bilo čega što ste kupili u velikom sistemu.

POreklo tunjevine ili soma iz Vijetnama je kriminalno, ella sir i način prerade da ne pričam... Tako da -- može se uticati na zdraviju ishranu, ne ići u krajnosti pa gajiti sam svoje svinje/piliće i praviti švapski sir, ali u svakom slučaju meso iz sistema, tunjevina u konzervi, ella sir nemaju šta da traže u istoj rečenici sa ZDRAVA ISHRANA.

kapiram te, i ne samo tuna i ella već i mnogo toga još...  npr. kad vidim petokrake jagode smuči mi se život...
ja bih živela na voću, povrću, ribi i morskim plodovima... ako mene pitaš...  ;)   
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #24 poslato: Februar 01, 2013, 12:12:02 posle podne »

masna hrana ne mora značiti da je nezdrava.

Po našim fintess i bb forumima stalno se forsira ta priča ela sir, tunjevina, ovsene, whey, pileće belo... To je ok ukoliko neko hoće da skine kilograme, ali hajde da ne mešamo babe i žabe i da skidanje kilograma poistovećujemo sa zdravom hranom. Već je na nekoliko mesta bilo priče i o tunjevini u konzervi, i o ella siru, donekle i o whey proteinu i količini veštačkih zaslaĂ°ivača i GMO soje koja se nalazi u njemu.

Nije poenta da idemo u šumu ko životinje da bi došli do zdrave ishrane, ali hajde da ne poistovećujemo pojmove zdrave ishrane i skidanja kilograma nekome ko je tek ušao u svet sporta/bb/fitnessa.

Svaka vrsta živinskog ili nekog drugog mesa kupljena od malo bolje proverenog izvora, nego iz nekog megamarketa ili gradske mesare je 10x zdravija od Agroživ/Ptuj pilećeg belog, ili uvezenog junećeg/svinjskog mesa u velikim sistemima (Tempo, Maxi, Mercator, IDEA, METRO itd.) Svi delovi svinje kojoj znate poreklo (od lokalnog seljaka, iz mesare iz manjeg mesta sa proverenim poreklom...) ZDRAVIJI su od bilo čega što ste kupili u velikom sistemu.

POreklo tunjevine ili soma iz Vijetnama je kriminalno, ella sir i način prerade da ne pričam... Tako da -- može se uticati na zdraviju ishranu, ne ići u krajnosti pa gajiti sam svoje svinje/piliće i praviti švapski sir, ali u svakom slučaju meso iz sistema, tunjevina u konzervi, ella sir nemaju šta da traže u istoj rečenici sa ZDRAVA ISHRANA.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 18 upita.