TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 08:39:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mala Pomoc  (Pročitano 11075 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2013, 06:01:32 posle podne »

Citat: MightyMO

oštro neslaganje sa ovim

A da li mozemo da se slozimo sa sledecim:

Problem sa fruktozom je taj sto telo nema potrebnu enzimsku masineriju da pretvoru fruktozu u glikogen tako da fruktoza predstavlja tezak teret za jetru. Fruktoza jednostavno prolazi pored enzima fosfofruktokinaza-I (PFK-I) koji je odgovoran za konvrziju ugljenih hidrata u energiju. Fruktoza preskace 'kontrolnu tacku' koja odlucuje dali ce secer biti uskladisten kao glikogen ili mast.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2013, 05:59:21 posle podne »

Ne mogu da kazem druze da mi pocinje bas od 9 dan :)...tu je,od 10,pola 11......Jaja,mlecnne proizvode,nemasni sir,tunjevina,riba,belo meso sve to uzimam.....obavezno u toku nedelje svakog dana jedem neko voce bila to neka jabuka,banana ili nesto drugo...takodje jedan dan u nedelji je vocni dan i uzimam one vitamine...e sad koliko je to dobro ne znam....Nisam mnogo mrsav,imam 180 i 71 kilogram....e takodje nesto sto bi zeleo da preupitam je konzumiranje zelenog caja....kazu da pomaze da se organizam cisti od toksina na taj nacin i uzimam ga ujutru na prazana stomak i uvece pre spavanja.

Sto se Wheya tice,probacu obavezno makar mesec dana pa cu videti kako to ide i ima li nekih pomaka..
Ne mislim bukvalno u 9 sati,naveo sam kao primer,poenta je bila da si budan 16 sati i da treba da imas 4 obroka ako treniras kako treba.

Za mesec dana Whey-a neces dobiti apsoulutno nista.Treba da pijes mnoooogo duze od toga,vec sam ti rekao Whey ti je kao hrana,sta ce se promeniti ako jedes 100 g mesa vise svaki dan,nista.

Osnovna 2 suplementa su Beta Alanin i Kreatin.To dvoje su ti ukupno 3500 din a  trajace ti minimum 6-7 nedelja.

Onda Kofein,da se ne nalivas tim zelenim cajem,kupis kofein u tabletama,on je 940 din,i pijes samo dovoljno vode.U toku treninga bez ikakvog opterecivanja mozes lagano popiti 1 L vode,a u toku dana jos toliko ili vise i to je sva mudrost.

Magnezijum takodje pozeljan,ali ne sumeci...vec u tabletama.On je 800 din.To je sve oko 5300-5400 din i miran si 6-7 nedelja,tj. Kreatin i Kofein ce ti i duze trajati...Kofein ces imati naredna 2-3 meseca,a kreatin oko 2 meseca u zavisnosti od pakovanja koje uzmes.

sa 180 cm i 71 kg ti fali minimum 5 kg misica. ;)


A te fore vocni dan i ostalo...pojedi vocku posle treninga ili nesto slatko i pojedi uz neki obrok jos jednu vocku i to je sasvim dovoljno.Znaci dve vocke je sasvim dovoljno.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2013, 04:38:39 posle podne »

Sve zavisi i koje vocke, jabuke su ok, ali sigurno nece biti dobro ako decko pojede kilo banana  ;D  Ne mora zanemarivati voce,ali ne mora ni preterivati, da napravi lep balans, sve u svemu iz povrca moze izvaditi sve sto mu je potrebno, tako da cak mu i ne treba voce ,ako dovoljno jede povrce.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2013, 02:53:18 posle podne »

Da,dobra stvar je ovaj video dosta toga objasnjava.....Svescu unos voca na minimum onda, mozda jedna,dve jabuke u toku dana....Sta mislis,pored wheya koji bi jos suplementi bili dobri za mene...aminokiseline,omega3?

ne bih voće smanjivala, puno vitamina, vlakana, antioksidanata...  ujutru izmeĂ°u obroka i posle treninga zbog voćnog šećera - ne izbacuj dobre stvari iz ishrane...

whey je osnovno, pored toga ja bih ti savetovala glutamin za brži oproavak,  a od osnovnih stvari  vitaminsko mineralni kompleks, B kompleks, C vitamin, Omega 3 riblje ulje

ostalo neka bude iz hrane

Da,dobra stvar je ovaj video dosta toga objasnjava.....Svescu unos voca na minimum onda, mozda jedna,dve jabuke u toku dana....Sta mislis,pored wheya koji bi jos suplementi bili dobri za mene...aminokiseline,omega3?

Dve tri vocke su ok, ali ne vise.

oštro neslaganje sa ovim
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2013, 02:25:26 posle podne »

Da,dobra stvar je ovaj video dosta toga objasnjava.....Svescu unos voca na minimum onda, mozda jedna,dve jabuke u toku dana....Sta mislis,pored wheya koji bi jos suplementi bili dobri za mene...aminokiseline,omega3?

Dve tri vocke su ok, ali ne vise. Omega3 su ok, Kompleks vitamina B, neki multi vitamin i neki kompleks minerala. Kompleks vitamina B iz pansporta je odlican. Kupovina aminokiselina je bacanje para. Ulozi pare u bolju ishranu i kvalitetan whey.

A ako trazis bolje preformanse na treningu, beta alanin bi bilo dobro resenje. 2-3g pre treninga a nikako u slobodne dane. Inace, beta alanin se vec nalazi u nasem telu i poput kreatina bezbedan je, jeftin i 'radi'. Kutija od 200g (prah) trajace ti 70-100 treninga.

Samo da ne bude zabune, beta alanin nije obavezan. Ni jedan suplement nije obavezan, ali neki od njih jesu pozeljni.
Sačuvana
BaneMajstor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2013, 01:50:21 posle podne »

Da,dobra stvar je ovaj video dosta toga objasnjava.....Svescu unos voca na minimum onda, mozda jedna,dve jabuke u toku dana....Sta mislis,pored wheya koji bi jos suplementi bili dobri za mene...aminokiseline,omega3?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #14 poslato: Februar 04, 2013, 01:37:34 posle podne »

Ne mogu da kazem druze da mi pocinje bas od 9 dan :)...tu je,od 10,pola 11......Jaja,mlecnne proizvode,nemasni sir,tunjevina,riba,belo meso sve to uzimam.....obavezno u toku nedelje svakog dana jedem neko voce bila to neka jabuka,banana ili nesto drugo...takodje jedan dan u nedelji je vocni dan i uzimam one vitamine...e sad koliko je to dobro ne znam....Nisam mnogo mrsav,imam 180 i 71 kilogram....e takodje nesto sto bi zeleo da preupitam je konzumiranje zelenog caja....kazu da pomaze da se organizam cisti od toksina na taj nacin i uzimam ga ujutru na prazana stomak i uvece pre spavanja.

Sto se Wheya tice,probacu obavezno makar mesec dana pa cu videti kako to ide i ima li nekih pomaka..
Vocni dan iako zvuci dobro nije najbolje resenje. Puno fruktoze ti nikako nece pomoci, stavise cak ce ti odmoci. Zeleni caj je extra stvar. Jedan dan u nedelji gde ce organizam da se 'procisti' nije dovoljan. Za to treba vise dana, neki kazu 7-10... inace, ideja je odlicna. Mozda na 2-3 meseca odvojiti nedelju dana za tako nesto bi sigurno bilo dobro. Ali sa velikim unosom voca u toku dana nista neces postici. Fruktoza je problem.

Pogledaj sledeci video, sigurno ce ti se razjasniti puno toga u vezi ciscenja organizma

http://www.hulsestrength.com/14-day-full-body-cleanse-video/
Sačuvana
BaneMajstor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #13 poslato: Februar 04, 2013, 01:24:52 posle podne »

Ne mogu da kazem druze da mi pocinje bas od 9 dan :)...tu je,od 10,pola 11......Jaja,mlecnne proizvode,nemasni sir,tunjevina,riba,belo meso sve to uzimam.....obavezno u toku nedelje svakog dana jedem neko voce bila to neka jabuka,banana ili nesto drugo...takodje jedan dan u nedelji je vocni dan i uzimam one vitamine...e sad koliko je to dobro ne znam....Nisam mnogo mrsav,imam 180 i 71 kilogram....e takodje nesto sto bi zeleo da preupitam je konzumiranje zelenog caja....kazu da pomaze da se organizam cisti od toksina na taj nacin i uzimam ga ujutru na prazana stomak i uvece pre spavanja.

Sto se Wheya tice,probacu obavezno makar mesec dana pa cu videti kako to ide i ima li nekih pomaka..
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2013, 05:51:20 posle podne »

Tebi kao fudbaleru Whey nije ni u top 5 suplemenata koji su ti najbitniji a sigurno neces izdvojiti 20 000 din mesecno da imas sve suplemente...Proteine unosi iz hrane tako sto ces u svakom obroku (4 obroka,bez uzina i tih fora,nego 4 puta da jedes ko covek,recimo da imas 2 rucka,ako ti dan pocne u 9 h i traje do 01 h,to je 16 sati,sto znaci da jedes na svaka 4 sata,svaki obrok treba da ima meso ili jaja,a uz to neki mlecni proizvod kao sto je kiselo mleko ili jogurt ili sir,takodje i slozeni hidrati kao pirinac,krompir,testenine...ovo je samo primer kako bi trebalo).Procitaj malo teme na forumu u kojima pise sta i kako bi trebalo da se radi u fudbalu.




p.s Whey ti je isto,ali bukvalno isto kao da si pojeo 150 g mesa,jedina razlika je sto su to dva razlicita izvora proteina,ali ni to nije bitno jer su to dva najbolja izvora proteina.Nista ti Whey nece dati sto vec nema u mesu,ali ne u pljeskavici na kiosku,vec u mesu koje nije masno.Whey ti treba samo posle teretane,sto znaci da ce kanta od 900 g da ti traje 30 treninga,a ti 30 treninga u teretani imas za 2 meseca ako ides 3x nedeljno u teretanu.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2013, 05:55:29 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
BaneMajstor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2013, 05:32:36 posle podne »

Tako cu i da uradim :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2013, 04:32:57 posle podne »

Whey protein nakon treninga do 40 g i mozes ici ujutru i uvece takodje.
Sačuvana
BaneMajstor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2013, 04:17:53 posle podne »

Ok druze,hvala najlepse :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2013, 04:16:36 posle podne »

Sacekacu,nije problem...uzeo bih nesto barem do meseca dana......ne znam kolika bi bila cena za tako nesto..
Ta veca pakovanja od 5 funti su preko 5 hiljada, ali mozda u cetvrtak bude neka akcija pa ispadne nize..
Sačuvana
BaneMajstor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2013, 04:13:07 posle podne »

Sacekacu,nije problem...uzeo bih nesto barem do meseca dana......ne znam kolika bi bila cena za tako nesto..
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2013, 04:10:23 posle podne »

Bilo bi dobro da sacekas cetvrtak 12:00 i da vidis sta ce biti na akciji. Mozda snize neki protein koji ce se uklopiti u tvoj budzet.

Ova manja pakovanja od po 900g trajace ti 15 dana ako uzimas 2 merice dnevno...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.