TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 12:57:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: >>Pomoc i savet oko ishrane, suplementacije i treninga<<  (Pročitano 4915 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Februar 13, 2013, 10:10:08 pre podne »

Ubacicu i jednu uzinu sa puterom od kikirikija, ima ogromnu energetsku vrednost.
A koliko pre treninga se pije kreatin? 30min?

da, kikiriki puter je baš ultra kaloričan... u sportovima izdržljivosti ga dosta koriste...

za kreatin, ne moraš se opterećivati, možeš čak i neposredno pre treninga i odmah posle (sve zajedno sa proteinom, dex-om)

Sačuvana
mladjani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #27 poslato: Februar 12, 2013, 06:11:56 posle podne »

Ubacicu i jednu uzinu sa puterom od kikirikija, ima ogromnu energetsku vrednost.
A koliko pre treninga se pije kreatin? 30min?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #26 poslato: Februar 12, 2013, 02:12:17 posle podne »

Nema potrebe da meris u grame,kao sto kaze Mo,neka ti vizuelno tanjir bude uvek isto ''pun'',tj. otprilike istom kolicinom hrane. Za dobijanje mase,kalorijski suficit,i uvek se prvo oslanjaj na hranu,suplementacija ide posle. Ne pravi velike pazue izmedju obroka,slusaj organizam. To za kreatin i vodu i nije neka nauka,tebi kao sportisti svakako trebaju vece kolicine vode.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Februar 12, 2013, 01:58:46 posle podne »

@TwinSix Ok, znachi samo whey, nikako soja! :D i  ide kreatin pre treninga, sve ostalo + kreatin posle treninga.
Neshto sam chitao da unos vode mora da se poveca kad se pije kreatin. Koliko to vode treba da se pije dnevno?

@MighyMo Za prvi put cu Scitec-ovo sve ukombinovati. Glutamin, Kreatin, Whey. Pa cu videti da li mi to radi posao.
Jel postoji neka okvirna kolichina kalorija koja se treba unositi u toku jednog dana, a da se i pored utroshnje na treningu moze osigurati neko postepeno gojenje? Znachi, stvarno mi koja kila sala ne bi loshe doshla ;)

vode što više u toku dana, bar 3 litre pio kreatin ili ne...

za Scitec - super, dobar izbor.  Što se tiče kalorija moraš biti u suficitu, dakle da uneseš više nego što potrošiš. Koliko tačno kalorija to ti niko ne može precizno reći. Pročitaj Markov najnoviji tekst u tekstoteci - Bazalni metabolizam.
Po meni je brojanje kalorija manje bitno, ako nisi profesionalac, najbitnije je da naučiš osnove pravilne ishrane i koja kalorija dolazi iz čega - proteini, ugljeni hidrati, dobre i loše masti.
Za tebe koji želiš da dobiješ težinu - ne sme da proĂ°e više od 3 sata a da ništa nisi jeo. U svakom obroku proteini + složeni ugljeni hidrati....hrana,hrana,hrana...
Sačuvana
mladjani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #24 poslato: Februar 12, 2013, 11:37:27 pre podne »

@TwinSix Ok, znachi samo whey, nikako soja! :D i  ide kreatin pre treninga, sve ostalo + kreatin posle treninga.
Neshto sam chitao da unos vode mora da se poveca kad se pije kreatin. Koliko to vode treba da se pije dnevno?

@MighyMo Za prvi put cu Scitec-ovo sve ukombinovati. Glutamin, Kreatin, Whey. Pa cu videti da li mi to radi posao.
Jel postoji neka okvirna kolichina kalorija koja se treba unositi u toku jednog dana, a da se i pored utroshnje na treningu moze osigurati neko postepeno gojenje? Znachi, stvarno mi koja kila sala ne bi loshe doshla ;)
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #23 poslato: Februar 12, 2013, 11:28:47 pre podne »

A shta znam.. ne jedem bash toliko mnogo jaja dnevno, 5-10. Meso mi je ipak prioritet, a u zeludcu nema mesta za sve :)
Video sam i da kikiriki ima dosta UH i neshto proteina i masti u sebi.. da ga ubacujem u rotaciju ili ne?

Pitanje @TwinSix : znachi sve to zajedno smuckam u isti shejker i pijem pre treninga? Nishta dok treniram i posle treninga???

kikiriki za užinu možeš, kao i drugo koštunjavo voće - najbolje u sirovom stanju.

Protein svakako whey - najbolji za sportiste.  Sojin samo ako postiš ili ako si vegetarijanac, ili alergičan na živ.proteine...
Od whey-a predlažem Elite whey - trenutno još na akciji... ;)
Koliko za uzinu preporucujete kostunjavog voca?

oni su jako kalorični, tako da jedna šačica koštunjavog voća (mix) je sasvim dovoljna.  Nisam od onih koji sve mere u gram. I bitan je ukupan unos kalorija u toku dana.

Tako da ne prejedaj se orašastih plodova, izmeĂ°u obroka kad se setiš ubaci ih malo i to je to :)
Ja odkad jedem samo zdravu hranu ne mogu da predjem neku granicu dnevne potrosnje kalorija nema sanse!Uvek ostanem u deficitu nekih 500 kcal,sto mi je sada i cilj!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Februar 12, 2013, 11:12:20 pre podne »

A shta znam.. ne jedem bash toliko mnogo jaja dnevno, 5-10. Meso mi je ipak prioritet, a u zeludcu nema mesta za sve :)
Video sam i da kikiriki ima dosta UH i neshto proteina i masti u sebi.. da ga ubacujem u rotaciju ili ne?

Pitanje @TwinSix : znachi sve to zajedno smuckam u isti shejker i pijem pre treninga? Nishta dok treniram i posle treninga???

kikiriki za užinu možeš, kao i drugo koštunjavo voće - najbolje u sirovom stanju.

Protein svakako whey - najbolji za sportiste.  Sojin samo ako postiš ili ako si vegetarijanac, ili alergičan na živ.proteine...
Od whey-a predlažem Elite whey - trenutno još na akciji... ;)
Koliko za uzinu preporucujete kostunjavog voca?

oni su jako kalorični, tako da jedna šačica koštunjavog voća (mix) je sasvim dovoljna.  Nisam od onih koji sve mere u gram. I bitan je ukupan unos kalorija u toku dana.

Tako da ne prejedaj se orašastih plodova, izmeĂ°u obroka kad se setiš ubaci ih malo i to je to :)
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #21 poslato: Februar 12, 2013, 10:48:29 pre podne »

A shta znam.. ne jedem bash toliko mnogo jaja dnevno, 5-10. Meso mi je ipak prioritet, a u zeludcu nema mesta za sve :)
Video sam i da kikiriki ima dosta UH i neshto proteina i masti u sebi.. da ga ubacujem u rotaciju ili ne?

Pitanje @TwinSix : znachi sve to zajedno smuckam u isti shejker i pijem pre treninga? Nishta dok treniram i posle treninga???

kikiriki za užinu možeš, kao i drugo koštunjavo voće - najbolje u sirovom stanju.

Protein svakako whey - najbolji za sportiste.  Sojin samo ako postiš ili ako si vegetarijanac, ili alergičan na živ.proteine...
Od whey-a predlažem Elite whey - trenutno još na akciji... ;)
Koliko za uzinu preporucujete kostunjavog voca?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Februar 12, 2013, 10:08:01 pre podne »

A shta znam.. ne jedem bash toliko mnogo jaja dnevno, 5-10. Meso mi je ipak prioritet, a u zeludcu nema mesta za sve :)
Video sam i da kikiriki ima dosta UH i neshto proteina i masti u sebi.. da ga ubacujem u rotaciju ili ne?

Pitanje @TwinSix : znachi sve to zajedno smuckam u isti shejker i pijem pre treninga? Nishta dok treniram i posle treninga???

kikiriki za užinu možeš, kao i drugo koštunjavo voće - najbolje u sirovom stanju.

Protein svakako whey - najbolji za sportiste.  Sojin samo ako postiš ili ako si vegetarijanac, ili alergičan na živ.proteine...
Od whey-a predlažem Elite whey - trenutno još na akciji... ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #19 poslato: Februar 12, 2013, 12:08:56 pre podne »

Prvo,iskljucivo Whey. Sojin protein nije bas dobar za muskarce. Izbegavaj ga u sirokom luku. Ne bih da te bunim sad objasnjenjem zbog cega.
Drugo,5 grama kreatina stavis u casu vode,popijes tako cisto pre treninga. Ili uzmes kasikicu kreatina,pa zalijes vodom,kako ti odgovara.
A ovo sto si pitao,pre treninga u sejker stavis whey,deks,kreatin i glutamin,i tek kad zavrsis trening uspes 3 dcl vode otprilike i popijes. (Post workout meal)  :)

Sačuvana
mladjani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2013, 09:29:35 posle podne »

I josh jedno pitanje! Koji je bolji protein, whey ili soja?
Sačuvana
mladjani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #17 poslato: Februar 11, 2013, 08:06:34 posle podne »

A shta znam.. ne jedem bash toliko mnogo jaja dnevno, 5-10. Meso mi je ipak prioritet, a u zeludcu nema mesta za sve :)
Video sam i da kikiriki ima dosta UH i neshto proteina i masti u sebi.. da ga ubacujem u rotaciju ili ne?

Pitanje @TwinSix : znachi sve to zajedno smuckam u isti shejker i pijem pre treninga? Nishta dok treniram i posle treninga???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 11, 2013, 06:31:27 posle podne »

Da, da, jasno mi je sad to za strije.. shto je brzo to je i kuso.

Shto se tiche pitanja gejner/protein, sad mislim da mi je bolji ipak protein.
Ako malo obogatim ishranu ugljenim hidratima i + pijem destrozu kontam da nema potrebe za tim dodatnim UH.
Juche sam od drugara dobio Scitec-ov L-Glutamine. Koji protein i kreatin mislite da bi ishli dobro u kombinaciji sa tim?

I, ako nije problem nekom da mi napishe samo kada i koliko bih sve to pio? Dakle Dekstroza, Protein, Kreatin, Glutamin.

I da vam pokazem da cenim savete, od jutros uzimam intergralni hleb i krkam jaja i ella sir, chak sam i zumance izbacio :D

Super, lepo si ti to iskombinovao.  

TwinSix ti je rekao isto ono što bih ti i ja rekla, uradi tako.

A žumance, nema potrebe da izbacuješ....  koliko jaja jedeš dnevno?  za žumance je stara predrasuda da je loše za holesterol i liniju... nije to baš tako... ja se držim odnosa 2:1  belanca žumanca... ako jedem 20 jaja 20 žumanaca bi mi bilo puno svaki dan...

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Februar 11, 2013, 02:02:07 posle podne »

Protein merica sa vodom i dekstrozom (deksa uzmes,posto si mrsav,mozes koliko i whey-a),5 grama kreatina i 2o grama glutamina,i 5 grama kreatina pre treninga.
Sačuvana
mladjani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2013, 01:29:19 posle podne »

Da, da, jasno mi je sad to za strije.. shto je brzo to je i kuso.

Shto se tiche pitanja gejner/protein, sad mislim da mi je bolji ipak protein.
Ako malo obogatim ishranu ugljenim hidratima i + pijem destrozu kontam da nema potrebe za tim dodatnim UH.
Juche sam od drugara dobio Scitec-ov L-Glutamine. Koji protein i kreatin mislite da bi ishli dobro u kombinaciji sa tim?

I, ako nije problem nekom da mi napishe samo kada i koliko bih sve to pio? Dakle Dekstroza, Protein, Kreatin, Glutamin.

I da vam pokazem da cenim savete, od jutros uzimam intergralni hleb i krkam jaja i ella sir, chak sam i zumance izbacio :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.