TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:48:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet za jos jednog pocetnika...  (Pročitano 8155 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 23, 2013, 03:18:00 posle podne »

Imam jos pitanja za vas, bio sad da gledam neke suplemente i vidio sam da imaju i esecijalne i neesecijalne i ostale  amino zajedno  e sad da li da uyimam odvojeno gllutamin i bcaa ili da uzmem taj jedan sto sadrzi sve ?
Ne mogu sad da se sjetim kako se zove al sam vidio da ima sve od amino.

Uvek ti je bolje da ih uzimaš odvojeno,ali ako ti finansije predstavljaju problem,onda uzmi taj tip proizvoda koji se sastoji od različitih aminokiselina.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 23, 2013, 02:20:03 posle podne »

Imam jos pitanja za vas, bio sad da gledam neke suplemente i vidio sam da imaju i esecijalne i neesecijalne i ostale  amino zajedno  e sad da li da uyimam odvojeno gllutamin i bcaa ili da uzmem taj jedan sto sadrzi sve ?
Ne mogu sad da se sjetim kako se zove al sam vidio da ima sve od amino.

ako imaš protein najbolje je da uzmeš odvojeno ... tj da uzmeš bcaa i glutamin.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 23, 2013, 02:00:58 posle podne »

Imam jos pitanja za vas, bio sad da gledam neke suplemente i vidio sam da imaju i esecijalne i neesecijalne i ostale  amino zajedno  e sad da li da uyimam odvojeno gllutamin i bcaa ili da uzmem taj jedan sto sadrzi sve ?
Ne mogu sad da se sjetim kako se zove al sam vidio da ima sve od amino.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 22, 2013, 05:25:52 posle podne »

Da li bih mogao za veceru da ubacim jedno kuvano jaje,jestive gljive one se prze bey ulja, neku laganu salatu i jedan jogurt?
Dobro  bi mi doslo nekoliko savjeta u vezi vecere, vise bi mi odgovaralo kad bih jeo nesto kuvano.

To ti je ok za večeru. Imaš na forumu temu o tome ko šta večera,pa pogledaj tamo neke od ideja.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2013, 05:12:33 posle podne »

Ja se hranim u menzi jer sam student.Evo kako se hranim.
Dorucak:
 ovsene pahuljice sa jogurtom,
Rucak: pasulj  piletina, supa riza  grasak i piletina
Vecera: pomfrit i neka salama,
mada cu najvjerovatnije da izbacim veceru pa cu sam poceti nesto da spremam nesto kao tipa nekih salata i jestive gljive koje se prze bez ulja.
pa mi vi recite grijesim li gdje u ishrani i sta treba da ispravim i da dodam?

Pored vecere za koju si vec dobio savete mislim da bi mogao dodati protein za dorucak, jaja npr sa ovsenim ili sa parcetom crnog hleba, ne znam koliko te drze sitim samo ovsene i jogurt. Da li imas mogucnosti za tako nesto? I bez obzira sto jedes samo koricu, ne trebaju ti 4 parceta hleba, mnogo je to za jedan obrok.

I da, jedno jaje je jako malo za bilo koji obrok, nemoj toliko smanjivati kolicinu jer neces nista postici.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 05:14:51 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2013, 05:04:47 posle podne »

možeš na tiganju propržiti npr jaja i pečurke, ako već voliš tu kombinaciju... možeš i neki omlet sa jajima i nekim suvim mesom kao npr pečenica čisto zbog ukusa, uz povrće naravno...

ili ispeci par šnicli belog mesa, u salatu dodaj npr mladi sir...  

za slučaj da nemaš vremena - npr tunjevinu potopiš u paradajz sok...

a ako si u gradu onda neko pileće belo sa dosta povrća, bez priloga kao npr majonez i dr...  

to mi za sada pada na pamet...

kad ti se oči užele slatkog izmešaš mericu whey-a od čokolade sa 1-2 jajeta i dodaš mleko dok ne dobiješ smesu kao za palačinke i baciš na tiganj... :) 
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 05:06:21 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2013, 04:47:12 posle podne »

Msm da ti je vecera najlosija stavka u ishrani. I pomfrit i salama su junk. Kuvana jaja su dobra,ili pecena na teflonu,ali jedno je jako malo,bez 4 je slabo.
Msm da ti je za veceru potreban jos jedan obrok koji sadrzi meso.
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 22, 2013, 04:19:44 posle podne »

Da li bih mogao za veceru da ubacim jedno kuvano jaje,jestive gljive one se prze bey ulja, neku laganu salatu i jedan jogurt?
Dobro  bi mi doslo nekoliko savjeta u vezi vecere, vise bi mi odgovaralo kad bih jeo nesto kuvano.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 22, 2013, 04:04:31 posle podne »

Ja se hranim u menzi jer sam student.Evo kako se hranim.
Dorucak:
 ovsene pahuljice sa jogurtom,
Rucak: pasulj  piletina, supa riza  grasak i piletina
Vecera: pomfrit i neka salama,
mada cu najvjerovatnije da izbacim veceru pa cu sam poceti nesto da spremam nesto kao tipa nekih salata i jestive gljive koje se prze bez ulja.
pa mi vi recite grijesim li gdje u ishrani i sta treba da ispravim i da dodam?

Nemoj pomfrit i salame više jesti.Uzmi neku tunjevinu i u uz nju povrće,možeš i jaja sa minimalno ulja,ako ćeš ih peći.Najbolje bi bilo da skuvaš nešto ili da ispečeš parče mesa...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 22, 2013, 04:02:20 posle podne »

Izbacio sam grickalice gazirane sokove slatkise i td.Jel moram u potpunosti da izbacim hleb jer hleb jedem samo za rucak i to 4 parceta samo sto izvadim sredinu.?

4 parčeta? Ubaci pirinač ili krompir uz ručak i videćeš da ti hleb neće ni biti potreban. Što se mene tiče,iybaci hleb totalno ili eventualno uy doručak jedno parče i to integralnog hleba.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 04:05:27 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 22, 2013, 03:33:30 posle podne »

Ja se hranim u menzi jer sam student.Evo kako se hranim.
Dorucak:
 ovsene pahuljice sa jogurtom,
Rucak: pasulj  piletina, supa riza  grasak i piletina
Vecera: pomfrit i neka salama,
mada cu najvjerovatnije da izbacim veceru pa cu sam poceti nesto da spremam nesto kao tipa nekih salata i jestive gljive koje se prze bez ulja.
pa mi vi recite grijesim li gdje u ishrani i sta treba da ispravim i da dodam?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 22, 2013, 02:49:34 posle podne »

Izbacio sam grickalice gazirane sokove slatkise i td.Jel moram u potpunosti da izbacim hleb jer hleb jedem samo za rucak i to 4 parceta samo sto izvadim sredinu.?

hleb možeš da jedeš integralni, ali uz doručak ili malo uz ručak, bez preterivanja.... 1-2 parčeta, čisto uz obrok

Kako izgleda tvoja ishrana?  npr jedan tvoj tipičan dan?
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 22, 2013, 02:47:11 posle podne »

Izbacio sam grickalice gazirane sokove slatkise i td.Jel moram u potpunosti da izbacim hleb jer hleb jedem samo za rucak i to 4 parceta samo sto izvadim sredinu.?
Sačuvana
m.vujacic91@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 22, 2013, 02:34:30 posle podne »

Ja bih da spustim terzinu jos nekih 3 kg a takodje i procenat masti, a u teretanu ne idem radim na spravam(vratilo razboj sklekovi itd.) i bavim se gimnastikom rekreativno i dnevno setam oko 3-5 km jer ne smijem da trcim jos neko vrijeme zbog povrede na koljenu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 22, 2013, 02:01:51 posle podne »

Imam 22 godine i visko sam 173cm i tezak 80 kg imam problem oko smanjenja telesne tezine i masnih maslaga u predjelu abdomena.
Sad me zanima jer hocu da uzmem protein (sa sto manje uh.) najvjerovatnije izolat,  bcaa i glutamin.
Da li postoji mogucnost da dodje dopovecanja tjelesne tezine.treniram oko 5/6 puta nedeljno. i potrebni su mi saveti kako da sto efektivnije smanjim tezinu i masne naslage uz suplemente.

Naprotiv ,protein pomaže smanjenju masnog tkiva. Pij ga posle treninga uz vodu,a možeš i kao zamenu za obrok ili pak za doručak uz neke žitarice. Izbaci hleb,slatkiše i tako te stvari. Užinaj neku voćku,a ručak i večera neka budu meso,riba,povrće i pirinač ili krompir.Povećaj unos vode. BCAA i glutamin pij i pre i posle treninga.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 19 upita.