TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:51:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dijabetes i suplementi za povećanje mase  (Pročitano 13256 puta)
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #44 poslato: Jul 04, 2013, 10:10:02 posle podne »

Ukus j predobar uz maslinovo ulje.Uz laneno nisam probao .Stomak nije imao problema.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #43 poslato: Jul 04, 2013, 07:41:50 pre podne »

Sto se tice sastava sasvim je u redu - maslinovo i laneno ulje je zdravo, Balans je npr jako dobar jogurt. Jedino sto ne znam je kako ce izgledati da se sve to pomesa i kako ce stomak reagovati.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #42 poslato: Jun 25, 2013, 10:53:32 pre podne »

Čitao sam u jednom časopisu kako se pravi domaci proteinski napitak koji se pije pre treninga a namenjen je za povećanje misićne mase a recept je sledeći:
1 kašikica maslinovog ulja i lanenog
1/2 šolje nemasnog jogurta
1 šolja soka od jabuka(bez secera)
1 merica WHEY-a
Zanima me vase mišljenje.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #41 poslato: Jun 24, 2013, 10:01:59 posle podne »

Cimet snizava nivo secera u krvi nakon duze upotrebe, i dovoljno je da uzimas pola kasicice dnevno. Sa zasladjivacima oprezno, bez preterivanja. Jecmene pahuljice, zapravo i ovsene i razene bolje da idu za dorucak. Za veceru moze mladi sir, crni hleb, piletina (pecena), salate ( kupus, paradajz, krastavac, brokoli..), maslinovo ulje...

Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #40 poslato: Jun 21, 2013, 08:16:39 pre podne »

Dodacu malo cimeta i zasladjivač.Dali ječmene da ukjlučim posle treninga za večeru?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #39 poslato: Jun 20, 2013, 07:21:44 posle podne »

Manje vise tu su im glikemijski indeksi, ali probaj, mozda ce ti vise odgovarati. I obavezno probaj par dana kako ce ici bez wheya, da bar iskljucimo i to i da budemo sigurni i sto se toga tice.

Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #38 poslato: Jun 20, 2013, 04:27:53 posle podne »

Nisam ih probao bez proteina.Sad sam kupio jecmene da probam sa njima.Kazu da su dobre za pankreas.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #37 poslato: Jun 20, 2013, 03:10:56 posle podne »

Treniras svakodnevno? To je mnogo, nema potrebe za tim. Tebi je potrebna dozirana, tj umerena fizicka aktivnost, nekoliko puta u toku nedelje ( 3 do 4, 5 puta maksimalno ), sve ostalo te vrlo lako moze odvesti u hronican umor i pretreniranost.

Ovsene sporije dovode do porasta glikemije i bas se savetuju kao izbor za zdrav dorucak, tako da ne bi trebalo da je to u pitanju. Jesi li ih probao bez wheya?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #36 poslato: Jun 20, 2013, 01:40:25 posle podne »

Hvala doktorka na sugestijama.Premoren sam od svakodnevnog treninga.Cim ne treniram jedan dan secer mi se malo povisi.Jutros sam imao 8 ,za dorucak sam jeo kuvane ovsene pahuljice sa mlekom i dodao sam jednu mericu proteina od cokolade i na moje zaprepašćenje kad sam stigao na posao izmerim secer 16.Dali je moguće da mi ovsene pahuljice dizu secer?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: Jun 20, 2013, 12:12:23 pre podne »

Ok, dobro si uradio, bar sada kad kreces sa novom terapijom da krenes od nule. Mozes konsultovati profesorku u vezi taurina i ostalih suplemenata o kojima smo pricali, kakva su njena iskustva u praksi.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2013, 10:20:25 pre podne »

Jesam,ostao sam samo na proteinu posle treninga,i to Botech IZO WHEY ZERO.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #33 poslato: Jun 15, 2013, 11:25:01 posle podne »

Ne bih da ispadne da je promovisem, ali, profesorka je pre svega dobar covek pa onda i lekar, mislim da ces i sam to uvideti.

Ti inace redovno vezbas, jel tako? Nema potrebe da prestajes sa tim, jer ti vezbanje sasvim odgovara i pomaze u regulaciji glikemije ( zakljucujem prema vrednostima pre i posle treninga koje si naveo u nekom od prethodnih postova ). Jesi li iskljucio suplementaciju koju si uzimao kao sto smo pricali?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #32 poslato: Jun 15, 2013, 08:18:13 pre podne »

Samo ne znam dali i dalje da vezbam ili ne da bi pravi rezultati upotrebom lekova pokazali pravo stanje kretanja secera.Sta  Vi mislite?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #31 poslato: Jun 15, 2013, 08:14:58 pre podne »

Jos je rano reci dali je bolje ,posto sam u novoj terapiji samo tri dana.I ja sam cuo od ostalih pacijenata da je ona jedna izuzetna osoba.Rekla mi je da voim dnevnik profila glikoregulacije pa ce po tome dalje uskladjivati terapiju.Za sada je saroliko,jutarnja je i dalje povisena ali se podnevna i vecarnja polako stabilizuju.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #30 poslato: Jun 14, 2013, 11:12:42 posle podne »

Muke zive.Vec sam na lečenju kod profesorke Edite Stokić ,interniste -endokrinologa.I ona mi je promenila terapiju na nedelju dana sa Amary-lom od 4 mg i GLUKOFAŽA OD 1000 pa ce da me prati.Inače je ona načelnica endokrinologije u bolnici u Novom Sadu.

S obziroma na to da te profesorka Stokic vodi samo mogu da potvrdim da si u sigurnim rukama, jer je ona medju retkima koja se stvarno trudi da resi problem i da to bude najbolje za pacijenta.

Ovo je sada najnovija terapija, posle Vrnjacke banje, jel tako? Koliko vec? Kako ti se cini do sada, jel ima promena?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.