TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:57:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dijabetes i suplementi za povećanje mase  (Pročitano 13253 puta)
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2013, 07:46:17 pre podne »

Pa sta onda predlažete da uradim?Da predjem na insulin i sredim glikoregulaciju?Više ništa ne znam!
Sačuvana
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #13 poslato: Jun 06, 2013, 10:04:15 posle podne »

Ok. Mnogo suplemenata, a losa regulacija. Jesi li na insulinu ili imas kombinovanu terapiju? I, sta je sa ishranom?
Moras biti svestan da ako je regulacija losa i ugradnja materija i sve ostalo je slabo,lose.. nazalost :/
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Jun 06, 2013, 10:02:39 posle podne »

Tako je, u tom preparatu hrom je zaduzen za regulaciju secera, ali, L karnitin spada u sagorevace, a ti zelis da radis na masi, jel tako?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2013, 01:55:11 posle podne »

Poštovana doktorka,a recite mi dali bih mogao koristiti l-karnitin sa hromom pošto suplement reguliše šećer u krvi?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2013, 09:58:16 posle podne »

Uvek kada se promeni terapija treba da prodje par dana da se organizam navikne na novu terapiju, tako da, imaj malo strpljenja.

Ja u principu nisam za to, ima vremena za suplemente, mislim da sada imas prioritetniji problem. Sacekaj malo, pa onda ukljuci taurin, tako ces najbolje videti da li ti odgovara ili ne.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2013, 04:31:09 posle podne »

Hvala doktorka. Samo da napomenem da su mi popodnevne i vecernje glikemije u granicama normale.  Endokrinolog mi je promenila lekove i sad pijem ,treci dan,DIAPREL MR 30 mg ali je i dalje jutarnja glikemija 15. Ovog trenutka mi je 6. Dali bi bar Taurin i protein mogao koristiti a sve ostalo da odlozim?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2013, 10:53:43 pre podne »

Ja bih, za pocetak, ostavila samo whey na neko vreme, a onda postepeno uvodila ostalu suplementaciju i pratila situaciju. Arginin moze imati interakcije sa lekovima koji se koriste u terapiji dijabetesa, pa bi njega sklonila po strani.

U sustini, sve ovo sto ti koristis ima ulogu u regulaciji secera, ali, jos uvek se nista ne koristi zvanicno u terapiji ( iako se preporucuje ) pa treba biti oprezan.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2013, 08:07:27 pre podne »

Na tabletama sam a ishrana 2200 ccal sta da izbacim od suplemenata
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2013, 12:06:59 pre podne »

Ok. Mnogo suplemenata, a losa regulacija. Jesi li na insulinu ili imas kombinovanu terapiju? I, sta je sa ishranom?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #5 poslato: Maj 08, 2013, 11:00:49 pre podne »

Koristim arginin,bcaa,protein,glutamin i taurin. Dali mogu ove suplemente koristiti i dalje iako mi trenutno regulacija nije najbolja. kako da pijem taurin? dali da nesto izbacim ? pio sam i kreatin? U  Vrnjackoj sam trenutno i urin je ok i bubrezi. Promenjena mi je terapija zbog vece glijemije ujutru.I ovde ne zaobilazim teretanu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2013, 11:58:25 posle podne »

Tako je, taurin pokazuje hipoglikemijski efekat ( u literaturi se moze naci objasnjen kao imitator insulina ) i moze ti biti od koristi. Da li imas trenutno nesto od suplementacije?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2013, 10:39:34 pre podne »

Nije bas nesto narocito regulisan u zadnje vreme ali se popravlja.Zadnji put je tromesecni je bio po IFCC 67%(25-53)a pre toga 93%.Hteo sam da Vas jos pitam u vezi Taurina koji ,kako sam citao po internetu uspesno regulise metabolizam glukoze ,i da ga pojedini lekari prepisuju kao dopunu redovnoj terapiji i kod dijabetesa 1 i 2.Interesuje me Vase misljenje.Inace da napomenem ,redovno treniram i kardiovaskularni sistem je ok.Pritisak 120 /70 a EKG je kao po knjigama.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2013, 10:25:17 posle podne »

Kako je bolest regulisana? Sta je ukljuceno od terapije?

Suplementi koje mozes ukljuciti su whey protein, omega 3 masne kiseline, vitamin B 12, ali, svakako je osnovna ishrana i na nju se treba osloniti. Koliko se pridrzavas dijete?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2013, 07:52:17 pre podne »

Poštovani,interesujeme da li dijabetičari koji treniraju ,na dijeti su ,kilogrami ne idu gore,mogu koristiti neku od suplemenata iz vaseg asortimana.iMAO SAM 95 KG I DOBIO DIJABETES ,NAJVEROVATNIJE NASLEDNO,PA SAM SA DIJETOM SKINUO OKO 20 KG I PORED TRENINGA.sAD BIH DA MALO POVEĆAM MASU ALI NE ZNAM DA LI SMEM DA KORISTIM TAKVE SUPLEMENTE.AKO MOGU MOLIM VAS PREPORUCITE MI KOJI DA KORISTIM.Hvala u napred!
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.