TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:17:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dijabetes i suplementi za povećanje mase  (Pročitano 13254 puta)
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #29 poslato: Jun 14, 2013, 01:25:15 posle podne »

Nisu bas nesto niske ali se trudim.Visok sam 183 a imam 73 kg.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2013, 12:58:06 posle podne »

Da li su vrednosti glikemija malo niže zadnjih dana?
koliko si visok, težak?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #27 poslato: Jun 14, 2013, 11:01:59 pre podne »

Muke zive.Vec sam na lečenju kod profesorke Edite Stokić ,interniste -endokrinologa.I ona mi je promenila terapiju na nedelju dana sa Amary-lom od 4 mg i GLUKOFAŽA OD 1000 pa ce da me prati.Inače je ona načelnica endokrinologije u bolnici u Novom Sadu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #26 poslato: Jun 12, 2013, 11:44:26 posle podne »

Za te visoke jutarnje glikemije uglavnom su krivi hormoni. Da li imas nocne hipoglikemije?

Inace, ove vremenske prilike ( ili bolje receno neprilike ) nikome nisu isle na ruku, narocito hronicnim bolesnicima, bilo je dosta problema sa regulacijom pritiska i sa secerom, to je bez sumnje tako. Kod tebe se sada ta promena terapije poklopila sa promenama, pa nije lose da sacekas jos malo da vidis kako ce ici. Verujem da te situacija jako opterecuje, pa i dodatni stres remeti regulaciju i sve ide u krug.

Ukoliko se nastavi ovakva situacija, da vrednosti budu visoke i u toku dana, nije lose da se konsultujes sa svojim endokrinologom u vezi prelaska na insulin.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #25 poslato: Jun 11, 2013, 08:40:30 pre podne »

Evo juce mi je secer bio 16 ,posle pešačenja sa posla do kuće,zatim sam otišao na trčanje(poslušao sam Ognjena za kardio)otrcao 6 krugova oko igrališta i šećer pao na 8.1,posle trcanja radio sam sa tegovima pola sata -sećer 7,dok sam se okupao -5.6 ,vecerao u 20 časova i u 22 secer je bio 4.5 ali ujutru se podigao na 9.Eto to je problem.Jutarnja glikemija.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #24 poslato: Jun 10, 2013, 07:35:04 pre podne »

I u ishrani i u vezbanju.Recimo juce sam setao ko sumanut 10 km ,pre toga je secer bio 19 ,posle setnje jedva se spustio na 14,uvece trening,pre treninga 16 a posle treninga 10.U ZADNJE VREME JE TAKO A PRE NEDELJU DANA POSLE TRENINGA JE BIO 5,6.Ne znam sta se desava.Ne znam dali ove vremenske promene uticu na regulaciju .Ima dijabeticara koji se zale u zadnje vreme da im je secer visok.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Jun 09, 2013, 10:06:14 posle podne »

Pretpostavljam da si disciplinovan u ishrani.....?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #22 poslato: Jun 09, 2013, 03:23:19 posle podne »

Iskreno da Vam kazem doktorka,vise se bojim da ista pojedem i popijem.Imam utisak i vodu kad popijem da mi secer skoci!
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #21 poslato: Jun 09, 2013, 03:20:51 posle podne »

Insulin mi nije predlagan vec ostaje terapija sa lekovima koji su modifikovani i jaci kao na primer Diaprel od 30 mg ,ostao Gluformin 500 ali evo od 5 maja do danas koliko ga koristim,samo ujutru 60 mg ,nista nije bolje.Vi ste rekli da kad se promeni tereapija treba neko vreme da s organizam navikne ,samo meni se cini da od toga nema nista.Bar do sada.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #20 poslato: Jun 08, 2013, 10:07:01 posle podne »

Pa sta onda predlažete da uradim?Da predjem na insulin i sredim glikoregulaciju?Više ništa ne znam!

Da li ti je predlagan insulin u terapiji? Ima i on svoje prednosti i mane, nemoj zuriti sa tim.
Sačuvana
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #19 poslato: Jun 08, 2013, 12:06:42 posle podne »

Umereni kardio, drzanje secera pod kontrolom je kljuc svega, kad dolazi do skokova,variranja tu je vec slabiji napredak..ishranu pojacavaj umereno i uspeces da nabacis jos koji kg .. :)
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jun 08, 2013, 10:34:10 pre podne »

Treba umereni kardio 3x nedeljno...
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2013, 09:25:00 pre podne »

Najvise pesacim svaki dan na posao i sa posla ,ponekad i trcim ali najvise provodim vremena sa tegovima.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Jun 08, 2013, 07:27:59 pre podne »

Dijabetes je ozbiljna bolest i trebalo bi da se fokusiraš na svoje zdravlje na prvom mestu, to je priča na duge staze?!  ne treba da opterećuješ previše organizam, ni metabolizam, ni pankres! cilj treba da ti je lepa definicija i umerena mišićna masa, zdravlje na prvom mestu.
Umereno vežbanje i dobro balansirana ishrana sa dovoljno proteina.
Da li radiš kardio?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #15 poslato: Jun 07, 2013, 07:54:54 pre podne »

Kojeg god endokrinologa i dijetetičara pitam kako da dobijem na masi a da se secer puno ne povećava niko ništa ne zna ,ne znaju kakva bi mi ishrana treba za postizanje cilja,i dalje su mi ostavili dijetu od 2200 ccal a samo su mi povećali hleb na 125 gr.Sa ovakvom ishranom ja necu imati nikakvog napretka mada sam i na ovu kilažu od 72 kg lepo izdifinisao misice ali estetski.Zelim da povećam mišićnu masu kako bi insulin bolje radio..Ja mislim da sa humanim insulinom mogu postici neke rezultate.Šta vi mislite ?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 17 upita.