TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:44:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol i upala prepona  (Pročitano 35142 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #140 poslato: Maj 12, 2016, 09:14:24 pre podne »

Kakvo je stanje trenutno?

Nema vise tog ziganja na oslanjanje, hodanje, trcanje, ali svakako cu zameniti vezbe koje direktno opterecuju donja ledja. Medjutim u ovih nedelju dana pauze, javilo se par puta to stezanje u desnom testisu, evo sada dok sam kucao post, u jednom momentu me uhvatilo i dok sam opipavao skrotum bilo je bola, onda ustanem, protegnem se dok ne nestane i sad pritisak na isto mesto ne uzrokuje probleme. I tako u krug, 4 meseca, desi se, resim da odem na pregled, nestane na nedelju dana, pa se vrati i onda u krug...

Nekad me u isto vreme zategne u desnom skrotumu i desno u predelu bubrega, nekad s prednje strane, nekad sa zadnje oko donjih ledja.


bol na pipanje - u testisu (pojačava se pritiskom) ili ne?
bol oko testisa pri pipanju (iznad)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #139 poslato: Maj 12, 2016, 09:12:49 pre podne »

da li se bol javlja u miru? ili isključivo vezano za pokret? odredjeni položaj tela (savijanje)?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #138 poslato: Maj 07, 2016, 01:48:55 posle podne »

Cim dobijem prve pare oticicu da snimim testis. Neam pojma vise sta je, a svako malo se javi.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #137 poslato: Maj 04, 2016, 07:53:45 posle podne »

Kakvo je stanje trenutno?

Nema vise tog ziganja na oslanjanje, hodanje, trcanje, ali svakako cu zameniti vezbe koje direktno opterecuju donja ledja. Medjutim u ovih nedelju dana pauze, javilo se par puta to stezanje u desnom testisu, evo sada dok sam kucao post, u jednom momentu me uhvatilo i dok sam opipavao skrotum bilo je bola, onda ustanem, protegnem se dok ne nestane i sad pritisak na isto mesto ne uzrokuje probleme. I tako u krug, 4 meseca, desi se, resim da odem na pregled, nestane na nedelju dana, pa se vrati i onda u krug...

Nekad me u isto vreme zategne u desnom skrotumu i desno u predelu bubrega, nekad s prednje strane, nekad sa zadnje oko donjih ledja.

« Poslednja izmena: Maj 04, 2016, 08:53:06 posle podne od strane R1 » Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #136 poslato: April 30, 2016, 03:31:50 posle podne »

Ja sam odmorio jedno nedelju dana, pa mi je ok sad. Malo sam danas kao osetio da me je zacnulo u donjem stomaku, ali je generalno sve ok. Teretana mi je istekla pa sam mislio da sad kako je lepo vreme nastavim da vezbam napolju ako je to ok ?

Znaci sa loptom svaki treci dan. Dva dana cucnjeve i skokove, a lopta lagano svaki treci dan.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #135 poslato: April 30, 2016, 01:09:50 posle podne »

Aj da se i ja javim ovde. Mozda je bolje da se preselim u sportske povrede, jer meni licno deluje da je izgleda ono stanje oko testisa te prirode. Detaljno pisanje od pre neki dan je ovde, poslednja dva posta, ako te ne mrzi da citas, ako te mrzi, sumiracu utiske u par recenica ispod :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=17455.msg3615227#msg3615227

Naime, sve je bilo perfektno do subote. Ako znaci nesto, da napomenem da sam u cetvrtak imao trening nogu, od vezbi cucanj, presa, sutalica, ekstenzija za zadnju lozu i mala kilaza/veci broj ponavljanja na rumunskom mrtvom za zadnju lozu. Forma na svemu bila perfektna nisam imao problem sa donjim ledjima, ali u utorak, dva dana pre toga sam ga dosta opteretio na veslanjima sipkom.

Elem u subotu ujutro, osetim strujanje kroz unutrasnju stranu prepone, testis i malo desnu stranu donjih ledja. Kao da ih povezuje neka linija i tu nelagodu aktiviram u polozaju da se oslonim samo na desnu nogu, malo ka napred sa ispravljenim donjim ledjima i sto se vise naginjem na desno to vise boli desni testis. Znaci taj polozaj, kada recimo stojeci izuvam patiku/skidam carapu i slicno pa dignem levu nogu i na desnoj sam zigne u testisu.

Medjutim na kijanje, kasljanje, velik napor (trenutno sve treninge radim sa max tezinama za mene) nema toga, samo iskljucivo pri oslanjanju na desnu nogu bilo da je brzi hod, trcanje, oslonac na nju.

Koliko sam citao po netu moze biti i problem sa lumbalnim prsljenovima i ukljestenjem nekog nerva pa se oseca i ta tezina u testisu, najgore mi je bilo u subotu, a u nedelju je vec popustilo i to mi se desava unazad par meseci nakon svake dve, tri nedelje, ali ne znam sta je uzrok. Nema izbocina i bola pri samom naporu ako nije koncetrisan oslonac na tu nogu, pa sam mislio da je bruh iskljucen, neki mi kazu istegnuce prepone ili povreda iste, a meni pada na pamet ili to ili to ukljestenje nerva zbog donjih ledja. Sta mislis za bruh? Da li snimati?

Zanima me sta ti mislis, trenutno pauziram nedelju dana od treninga, od sutra, a kad se vratim veslanja sipkom cu zameniti veslanjem bucicama jer mi tu donja ledja ne trpe, a cucanj sam mislio da zamenim neko vreme presom, mada nisam siguran da su donja ledja, ako je neki problem sa kukovima i zadnjom lozom, zategnutoscu mozda i ostane problem.

Sta ti mislis ovako, da li ici kod kiroprakticara, fizijatra, nesto peto? Kako ti izgleda? Mislio sam da je nesto urogenitalne prirode, ali mi ne deluje jer osetim samo u jednom polozaju.

Istezanja sam radio godinama samo ova, nisam nista za kukove

http://media1.popsugar-assets.com/files/2013/07/29/788/n/1922729/c407e6635886ed81_quad-stretch-stranding.xxxlarge/i/Easy-Quad-Stretch.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c2/a0/f7/c2a0f796f29c64108d122086ac9de03b.jpg

http://bonesmart.org/forum/attachments/awww-teachpe-com_images_jenny_hamstring_lower_back_stretch-jpg.40561/

http://cdn2.omidoo.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/20130930/shutterstock106145387copy.jpg

i dalje ne doticem prste na nogama uvek, ali nekad posle treninga mogu i dosta sam blize nego prethodnih meseci i godina.
Kakvo je stanje trenutno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #134 poslato: April 30, 2016, 01:07:04 posle podne »

Spomenuo si pre desetak dana da se polako pripremam za baket, pa sam cisto hteo da probam da osetim sta mogu.
Nisam forsirao, 50%, 60% inteziteta, sam na terenu bez ikog.
Kad kazem spustanje mislim na crossovere (duple i obicne), kroz noge u stranu, samo sam se malo nize spustao kad sam radio, kao i relanoj igri.
Lagano sam se zagrevao sutevima i radio izmedju par serija cucnjeva, skokove nisam tog dana.

Ovo za trticnu kost mi se nije odmah pojavilo kad sam povredio prepone pre godinu i po dana, vec proslog leta kad sam drugi put povredio, pa sad imam spoj dve stvari :)

Ova istezanja nisam radio do sad, sad ih prvi put vidim. Ok sve cu ubaciti, iskombinovacu sve nekako po danima da istezanje bude 15 min, ili da sve ubacim pa da duze traje ?
Kako da nastavim, da sa loptom ne pokusavam nista do daljnjeg ili ?
Sa loptom radi ako nema tegoba - izbegavj crossovere... i spuštanja u raskoraku ustranu...
- istezanja radi i vezbe... loptu mozes na drugi/treci dan...
---------------
Kakva je situacija trenutno?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #133 poslato: April 26, 2016, 01:48:15 posle podne »

Aj da se i ja javim ovde. Mozda je bolje da se preselim u sportske povrede, jer meni licno deluje da je izgleda ono stanje oko testisa te prirode. Detaljno pisanje od pre neki dan je ovde, poslednja dva posta, ako te ne mrzi da citas, ako te mrzi, sumiracu utiske u par recenica ispod :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=17455.msg3615227#msg3615227

Naime, sve je bilo perfektno do subote. Ako znaci nesto, da napomenem da sam u cetvrtak imao trening nogu, od vezbi cucanj, presa, sutalica, ekstenzija za zadnju lozu i mala kilaza/veci broj ponavljanja na rumunskom mrtvom za zadnju lozu. Forma na svemu bila perfektna nisam imao problem sa donjim ledjima, ali u utorak, dva dana pre toga sam ga dosta opteretio na veslanjima sipkom.

Elem u subotu ujutro, osetim strujanje kroz unutrasnju stranu prepone, testis i malo desnu stranu donjih ledja. Kao da ih povezuje neka linija i tu nelagodu aktiviram u polozaju da se oslonim samo na desnu nogu, malo ka napred sa ispravljenim donjim ledjima i sto se vise naginjem na desno to vise boli desni testis. Znaci taj polozaj, kada recimo stojeci izuvam patiku/skidam carapu i slicno pa dignem levu nogu i na desnoj sam zigne u testisu.

Medjutim na kijanje, kasljanje, velik napor (trenutno sve treninge radim sa max tezinama za mene) nema toga, samo iskljucivo pri oslanjanju na desnu nogu bilo da je brzi hod, trcanje, oslonac na nju.

Koliko sam citao po netu moze biti i problem sa lumbalnim prsljenovima i ukljestenjem nekog nerva pa se oseca i ta tezina u testisu, najgore mi je bilo u subotu, a u nedelju je vec popustilo i to mi se desava unazad par meseci nakon svake dve, tri nedelje, ali ne znam sta je uzrok. Nema izbocina i bola pri samom naporu ako nije koncetrisan oslonac na tu nogu, pa sam mislio da je bruh iskljucen, neki mi kazu istegnuce prepone ili povreda iste, a meni pada na pamet ili to ili to ukljestenje nerva zbog donjih ledja. Sta mislis za bruh? Da li snimati?

Zanima me sta ti mislis, trenutno pauziram nedelju dana od treninga, od sutra, a kad se vratim veslanja sipkom cu zameniti veslanjem bucicama jer mi tu donja ledja ne trpe, a cucanj sam mislio da zamenim neko vreme presom, mada nisam siguran da su donja ledja, ako je neki problem sa kukovima i zadnjom lozom, zategnutoscu mozda i ostane problem.

Sta ti mislis ovako, da li ici kod kiroprakticara, fizijatra, nesto peto? Kako ti izgleda? Mislio sam da je nesto urogenitalne prirode, ali mi ne deluje jer osetim samo u jednom polozaju.

Istezanja sam radio godinama samo ova, nisam nista za kukove

http://media1.popsugar-assets.com/files/2013/07/29/788/n/1922729/c407e6635886ed81_quad-stretch-stranding.xxxlarge/i/Easy-Quad-Stretch.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c2/a0/f7/c2a0f796f29c64108d122086ac9de03b.jpg

http://bonesmart.org/forum/attachments/awww-teachpe-com_images_jenny_hamstring_lower_back_stretch-jpg.40561/

http://cdn2.omidoo.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/20130930/shutterstock106145387copy.jpg

i dalje ne doticem prste na nogama uvek, ali nekad posle treninga mogu i dosta sam blize nego prethodnih meseci i godina.
« Poslednja izmena: April 26, 2016, 01:50:23 posle podne od strane R1 » Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #132 poslato: April 25, 2016, 05:03:42 posle podne »

Spomenuo si pre desetak dana da se polako pripremam za baket, pa sam cisto hteo da probam da osetim sta mogu.
Nisam forsirao, 50%, 60% inteziteta, sam na terenu bez ikog.
Kad kazem spustanje mislim na crossovere (duple i obicne), kroz noge u stranu, samo sam se malo nize spustao kad sam radio, kao i relanoj igri.
Lagano sam se zagrevao sutevima i radio izmedju par serija cucnjeva, skokove nisam tog dana.

Ovo za trticnu kost mi se nije odmah pojavilo kad sam povredio prepone pre godinu i po dana, vec proslog leta kad sam drugi put povredio, pa sad imam spoj dve stvari :)

Ova istezanja nisam radio do sad, sad ih prvi put vidim. Ok sve cu ubaciti, iskombinovacu sve nekako po danima da istezanje bude 15 min, ili da sve ubacim pa da duze traje ?
Kako da nastavim, da sa loptom ne pokusavam nista do daljnjeg ili ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #131 poslato: April 25, 2016, 03:59:28 posle podne »

da li radiš ovu vežbu istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #130 poslato: April 25, 2016, 03:53:45 posle podne »

dodaj ova istezanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #129 poslato: April 25, 2016, 03:49:47 posle podne »

bol koji navodiš - trtična kost i prepona - najverovatnije je preopterećenje/upala pripoja primicača/unutrašnjih rotatora kuka...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #128 poslato: April 25, 2016, 03:47:58 posle podne »

E cao ja da se javim.
Ok sve ide ovako. Prekojuce sam otisao malo na teren i vezbao sam sa loptom sa nekih 50-60% inteziteta oko 30-40min.
Skokove sam izbegavao vise sam radio sa loptom sa puno spustanja i cimanja u stranu.
Osetio sam opet onu nelagodnost u preponama posle tog rada, uvece najvise. Nisam radio jak intezitet pa nije bio jak bol, vec onako blag cisto da me opomene da je sve po starom.
Postoji i jedan bol koji mi se i ranije dosta javljao koje me je mozda i najvise mucio a krece pozadi od trticne kosti pa ide spreda sve do medjunozja. Lici na bol koji se javlja u trticnoj kosti kao kada se okliznes na stepenice i padnes na zadnjicu. Mislim da je on isto povezan sa preponama, ali nisam 100% siguran.
Odradio sam istezanje na kraju 15 min.
Sad je pitanje kako da polako ulazim u sport i sta dalje sa vezbama ?

šta podrazumevaš pod - spuštanjima?
- zbog čega si forsirao - spuštanja/cimanja u stranu? (kad to najviše opterećuje mišiće ...?)
- da li si radio prethodno - skokove i drugo...?
Sačuvana
milosmih86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #127 poslato: April 24, 2016, 09:16:57 pre podne »

E cao ja da se javim.
Ok sve ide ovako. Prekojuce sam otisao malo na teren i vezbao sam sa loptom sa nekih 50-60% inteziteta oko 30-40min.
Skokove sam izbegavao vise sam radio sa loptom sa puno spustanja i cimanja u stranu.
Osetio sam opet onu nelagodnost u preponama posle tog rada, uvece najvise. Nisam radio jak intezitet pa nije bio jak bol, vec onako blag cisto da me opomene da je sve po starom.
Postoji i jedan bol koji mi se i ranije dosta javljao koje me je mozda i najvise mucio a krece pozadi od trticne kosti pa ide spreda sve do medjunozja. Lici na bol koji se javlja u trticnoj kosti kao kada se okliznes na stepenice i padnes na zadnjicu. Mislim da je on isto povezan sa preponama, ali nisam 100% siguran.
Odradio sam istezanje na kraju 15 min.
Sad je pitanje kako da polako ulazim u sport i sta dalje sa vezbama ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #126 poslato: April 09, 2016, 08:29:56 posle podne »

Odlicno, to sam cekao, da sa skokovima krenem vec jednom :)
Trenazer mi je ok, lagano odradim 15 min. Sad kombinujem vezbe da trening bude oko sat vremena. Istezanje ne preskacem nikad.
Odlicno, sad je lepo vreme pa taman mogu i napolju da radim i trcanje i sve sto je potrebno. Javljam se onda za nedelju dana da vidimo kako ide sa skokovima.
Pretpostavljam da i njih radim po tri serije od 10-15.

:) tako je, tako radi... samo polako s skokovima, ne forsiraj (ne sme da boli)
- istezanje obavezno...
javi kako ide  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.