TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:08:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: tracnje i masa  (Pročitano 9089 puta)
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #44 poslato: April 26, 2013, 08:13:14 pre podne »

U katabolizam se vrlo lako upada i pri kalorijskom suficitu, treba biti obazriv sa takvim pristupom
broscience

Sve zavisi kakav kardio praktikujes, na koji nacin ublazavas katabolizam..uglavnom se preporucuje kardio 1 nedeljno(iz kardiovaskularnih razloga jel).
Licno ga ne volim, pa mi nije tesko da uopste ne radim kardio, osim foot walking :)
koji su to "strucnjaci" koji preporucuju samo 1 nedeljno?

Svaka aktivnost uzrokuje kidanje vlakana, amino kiseline koje tom prilikom oksidisu su uglavnom BCAA. To ne bi bilo strasno da si ti misicu dao stimulans(anaerobni) i tako stvorio anabolno okruzenje, kako bi se potrebne amino kiseline ugradile u molekul proteina na potrebnom mestu. Kardiom mozes zaraditi samo katabolizam.

A iritiranjem pankreasa unosom secera radis samo kontrauslugu.

Svako neka radi kako misli da treba, zbog kardiovaskularnog sistema bih preporucio 1 nedeljno kardio uz velike doze BCAA.

Toliko od mene na ovu temu.
Pozdrav
"velike doze BCAA" bacanje para dokazano zilion puta

@bojanlepojevic Svi ovde zelimo da pomognemo ali ova tvoja prica stvarno nema smisla ako ti tako licno praktikujes svojim klijentima to je ok ali postoje dokazi i puno ljudi kao primeri gde kardio moze samo da pomogne. Rekreativci treba da treniraju ne samo zbog izgleda nego i zbog zdravlja.

Kardio pomaze na mnogo nacina a najbitniji je bolji oporavak i zdravlje koje je i NAUCNO DOKAZANO. Ja licno sam trenirao i do 14 puta nedeljno i vidim sve misice sam pogubio kao i 50 mojih drugara sa jiu jitse koji su imali po 14-15 treninga nedeljno svi su mrsavi i zgoljavi LOL.

Drugo je kad su u pitanju natural uslovi i kad je prica sa posebnim preparatima. Ja sam za to da pricamo samo za natural uslove. U natural uslovima je pozeljno raditi kardio ako neko zeli ozbiljnije da udje u ovu celu pricu. Koliko puta nedeljno zavisi od coveka do coveka i njegove kondicije. Ja sam za to da se radi 2-3 puta nedeljno na masi zbog boljeg oporavka, zdravlja i napredovanja. Na definiciiji isto tako zavisi koliko puta nedeljno ali ga treba ubaciti jer ce mnogo pomoci. A moze i bez kardia isto tako znaci postoje opcije necemo da kazemo DA JE OVO BOLJE A ONO JE SRANJE.

Svi koji misle da se tako brzo katabolizam desava definitivno nikad nisu ni radili definiciju nego rekla kazala (pricam za rekreativce do nekih 8-10% bf druga stvar je za profesionalce i izlazak za binu). Pogotovo suplementiranje BCAA glutamin obavezno pre posle treninga obavezno whey voda pred spavanje kazein marketing usadio price i zato lepo klepaju pare

Da li se raspravljali bberi ili studenti je totalno nebitna stvar ako obe strane ono sto pricaju ima nekog smisla

Dakle zakljucak je da kardio pomaze bilo da je u pitanju masa ili definicija.
« Poslednja izmena: April 26, 2013, 10:22:57 pre podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #43 poslato: April 25, 2013, 07:01:05 posle podne »

Sta bre pricas ti sta ne odgovaram na pitanja odgovorio sam ti.. Iskreno zabole me sa kim si radio i sta si uradio, kad lupetas gluposti za kardio, tesko uraditi nesto sa nekim ko ima love za hranu i posvecen je maksimalno, znaci mani me tih gluposti, clan si od 2006 samo vidim da nista nisi menjao u znanju od te godine kada je i ta glupost o kardiu nastala.. Meni nesto govoris da skrecem sa teme, ovamo navodis neka imena bb-era kakve to veze ima sa temom? Sta da vidim kako si napravio bodibildere od ektomorfa ili sta? REKAO SI DA MU FALI 9kg MISLECI NA MISIC nemoj sad da lupas pricali smo o misicu i ti si naveo taj primer da si mislio na vodu,mast,glikogen tako bi rekao, izvrces pricu kao da bi bio u pravu.. Mene pitas za podatke ne vidim ni jedan da si okacio.. Kad sam rekao i za 5% bf radio kardio ne radio morace doci do gubitka misica tako da je to to..

Druze ,bez ljutnje, nisi u pravu.
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #42 poslato: April 25, 2013, 06:29:38 posle podne »

ja radim 2 kardia nedeljno na masi i to kad imam dan odmora ,obicno je to lagano trcanje 30-40 min,mislim da ovako necu da izgubim na misicima,a radim ga iskljucivo zbog kondicije,sta mislite?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #41 poslato: April 17, 2013, 05:27:47 posle podne »

Konstruktivna rasprava polako gubi smisao momci. Malo da smanjimo tenziju.  ;)
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #40 poslato: April 17, 2013, 04:54:58 posle podne »

Sta bre pricas ti sta ne odgovaram na pitanja odgovorio sam ti.. Iskreno zabole me sa kim si radio i sta si uradio, kad lupetas gluposti za kardio, tesko uraditi nesto sa nekim ko ima love za hranu i posvecen je maksimalno, znaci mani me tih gluposti, clan si od 2006 samo vidim da nista nisi menjao u znanju od te godine kada je i ta glupost o kardiu nastala.. Meni nesto govoris da skrecem sa teme, ovamo navodis neka imena bb-era kakve to veze ima sa temom? Sta da vidim kako si napravio bodibildere od ektomorfa ili sta? REKAO SI DA MU FALI 9kg MISLECI NA MISIC nemoj sad da lupas pricali smo o misicu i ti si naveo taj primer da si mislio na vodu,mast,glikogen tako bi rekao, izvrces pricu kao da bi bio u pravu.. Mene pitas za podatke ne vidim ni jedan da si okacio.. Kad sam rekao i za 5% bf radio kardio ne radio morace doci do gubitka misica tako da je to to..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: April 16, 2013, 02:20:28 posle podne »

Što se tiče ugljenih hidrata, nažalost nema precizne brojke - zavisi od tvog bazalnog metabolizma, potrošnje kalorija, genetike itd...  samo se baziraj na tome da hidrate jedeš isključivo složene - kvalitetne poput riže integralne i ovsenih pahuljica, sa što više vlakana... i da ih jedeš oko treninga i ujutru, a ne u večernjim časovima - tada ti nikako nisu potrebni.

Bcaa piješ skroz kako treba - pre i posle treninga. Veoma je važno da unosiš dovoljno proteina ishranom, i da unos proteina bude rasporeĂ°en na više obroka u toku dana - npr prvi obrok da sadrži jaja, drugi meso, treći ribu ili sir , ili opet meso i dr.

Ako radiš sve kako treba, ujedno imaš i trening sa tegovima, kardio radiš kako treba - nemoj toliko da brineš oko katabolizma.

Što se tiče kardia bar 20-30 minuta posle treninga sa tegovima, intenzitet do 70% od maksimuma, osećaj da bi mogao da pričaš u isto vreme , ulažeš napor ali ne ostaješ bez daha.
Možeš i odvojiti kardio i teretanu ako si u mogućnosti, još bolje, ali ne moraš forsirati.
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #38 poslato: April 15, 2013, 06:22:36 posle podne »

u tom slučaju bih izbacila dekstrozu :) može i tada da se koristi, jer bitan je ukupan dnevni unos hidrata, ali ipak bih akcenat stavila na bcaa, whey - baš kao što si i naveo

Ok,drzacu se onda toga,naravno i 15g BCAA pre treninga,to sam zaboravio da napomenem. I jos nesto, s obzirom da nemam mnogo iskustva sa radom definicje, kakvog intenziteta i kolike duzine treba da mi bude taj kardio na traci POSLE TRENINGA SA TEGOVIMA da ne bih ugrozio ovo malo misica koje sam krvavo sticao? ;D Trenutno imam 86kg na 186cm visine. I koliki bi trebao odprilike da bude ukupan unos UH tokom definicije? Malo sam opsiran i dosadan,ali stvarno krecem sa necim sto je za mene novo, iako imam vec neki staz u teretani.
« Poslednja izmena: April 15, 2013, 06:28:46 posle podne od strane bg87 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: April 15, 2013, 06:08:47 posle podne »

u tom slučaju bih izbacila dekstrozu :) može i tada da se koristi, jer bitan je ukupan dnevni unos hidrata, ali ipak bih akcenat stavila na bcaa, whey - baš kao što si i naveo
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #36 poslato: April 15, 2013, 06:02:35 posle podne »

Ne bih ti savetovala Xpand pre trčanja, zbog "teških nogu" na koje se mnogi sportisti žale - (trčanje, biciklizam,atletika)

možda samo kofein ili zeleni čaj pre trčanja, i to bez preterivanja, a posle treninga najbolje whey protein i možeš  isto toliko dekstroze (30 ak grama)


Aj da ne bih otvarao novu temu,jer moje pitanje ima veze sa ovim, znaci potrebno je piti dextrozu i kada smo u fazi definicije? Neki moj plan je bio da posle brzog treninga (tu mislim na super serije) popijem 15g BCAA i trcim na traci,a kada i to zavrsim samo whey bez dextroze. Sta mislite o tome?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #35 poslato: April 15, 2013, 04:51:00 posle podne »

Ne bih ti savetovala Xpand pre trčanja, zbog "teških nogu" na koje se mnogi sportisti žale - (trčanje, biciklizam,atletika)

možda samo kofein ili zeleni čaj pre trčanja, i to bez preterivanja, a posle treninga najbolje whey protein i možeš  isto toliko dekstroze (30 ak grama)

« Poslednja izmena: April 15, 2013, 04:52:35 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
stexxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #34 poslato: April 15, 2013, 04:35:44 posle podne »

Ajde da pitam u ovoj temi , ja cu npr morati da krenem sada da trcim i to svaki dan zbog ispita na akademiji (kuperov test) , a tesko mi pada to s obzirom da nemam kilazu za bacanje.. e sada imam Xpand i protein od suplemenata , da li da ih koristim i u danima kada trcim a ne idem u teretanu ili samo u okviru treninga u teretani? i da li jos nesto da uzmem od suplemenata , npr gainer posle trcanja , da bi nadoknadio izgubljeno, na primer.. ?
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #33 poslato: April 15, 2013, 02:17:14 posle podne »

Nisam hteo javno da se nastavljam, pa sam hteo da Pedji odgovorim na private, al kako ste me vec citirali, ostavicu ceo text ovde, bez da ulazim u dalje rasprave sa bilo kim, pa i sa ljudima kojima nedostaje elementarno postovanje.

"Vidi, imam jako malo slobodnog vremena, i potrudim se da pomognem neko..onda me neko toliko sabotira, kao da polazem ne znam kakav ispit.
Svuda ima key board experata, al ovaj ubi sa trolovanjem, te nije mislio to il ako u tom slucaju bla bla truc truc..al to je stvar urednika sajta.

A juce sam bas komentarisao sa Filipom, covek mi se doslovno smejao 10min sa cim se zamlacujem..opet, i sam sam poceo preko ovakvih foruma, pa da dam i svoj doprinos, ali ima i to svoju granicu..neka ostanu oni koji najvise znaju i svima ce biti lepo.
Btw clan sam od 2006 ;)
"
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: April 15, 2013, 02:13:18 posle podne »

Bojane, i meni je jako drago što si na našem forumu :) 

i ja sam svašta doživela sa ovih mojih 8000 postova, ali sam sigurna da će mnogim ljudima značiti tvoji saveti koji su odlični, koliko mogu da vidim po onome što pišeš.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: April 15, 2013, 02:10:10 posle podne »


Vidi, imam jako malo slobodnog vremena, i potrudim se da pomognem neko..onda me neko toliko sabotira, kao da polazem ne znam kakav ispit.
Svuda ima key board experata

Razumem te u potpunosti, ali eto kazem ponovo nadam se da neces zbog toga napustiti ovo mesto jer ces mnogim ljudima znaciti sa tvojim free savetima,  e sad je na tebi sta odlucis ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #30 poslato: April 15, 2013, 01:58:38 posle podne »

Nece se vise BB-eri raspravljati sa studentarijom, preselo mi.
Decko ne odgovara na pitanja, ne objasnjava niti jedan proces i ne daje cak ni estimacije zasnovane na nekoj logici, umesto argumentovanja, iznose se pausalne procene ljudi koji nemaju iskustva, svoje znanje baziraju na nekoj knjizi koju su procitali tipa 'zasto je dobro raditi kardio', a ja sam procitao jos 3 koje govore 'zasto ne raditi kardio'. Stalno se izvlace stvare iz konteksta i gubi se poenta rasprave.
Ja sam rekao da mu fali 9kg za nekih 3 meseca, jesam li negde naveo misica?(oduzmi malo sala, vise vode i slicno), decko se zove Robert Radojicic, pa proveri koliko izmisljam.
Drugo, kad si se uhvatio u raskoraku sa objasnjavanjem, onda si pribegao da nisi mislio na bildera od 110kg i 5%BF, vec na druge tipove sportista, a sad se opet vracas na mitove o kardiu u BB svetu.
Mozemo pitati dobre mi prijatelje npr apsolutnog Adonija, Tozu, Filip Jovanovica i druga poznata imena u BB svetu sta oni misle o tome..tj mislim da sam vec sa njima razmenio iskustva, a sa kojim relevantnim podacima ti baratas?

Odluci se, bar budi konzistentan!

Ovom prilikom bih pozdravio sve ljude koji prate temu, ima i vise nego dovoljno info-a da sami proceniti sta vam je najbolje, ja svoje vreme i zivce nemam nameru da trosim na bezidejna prepucavanja, jer ovo je posle drugog posta prestalo da bude iznosenje argumenata, a ako urednicka politika u ovom pravcu, onda sam promasio i forum.
Pozdrav
Bojan.


Nema potrebe da odlazis sa foruma, ima i ljudi koji ce rado citati tvoje savete jer znaju ko si i sta si.... ;)

P.S. Pokusaj da vratis Filipa na forum, znam da se razocarao u ovo mesto, ali.. Moze se ukljuciti again,da malo osvezimo ovo mesto..

« Poslednja izmena: April 15, 2013, 02:04:05 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.