TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:17:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: tracnje i masa  (Pročitano 9088 puta)
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #14 poslato: April 12, 2013, 03:29:00 posle podne »

Svaka aktivnost uzrokuje kidanje vlakana, amino kiseline koje tom prilikom oksidisu su uglavnom BCAA. To ne bi bilo strasno da si ti misicu dao stimulans(anaerobni) i tako stvorio anabolno okruzenje, kako bi se potrebne amino kiseline ugradile u molekul proteina na potrebnom mestu. Kardiom mozes zaraditi samo katabolizam.

A iritiranjem pankreasa unosom secera radis samo kontrauslugu.

Svako neka radi kako misli da treba, zbog kardiovaskularnog sistema bih preporucio 1 nedeljno kardio uz velike doze BCAA.

Toliko od mene na ovu temu.
Pozdrav
Veoma mi je zao sto zivis u strahu od katabolizma, kortisola, gubitka glikogena, kidanja misicnih vlakana, oksidacije bcaa... zelim ti srecno i dugo anabolno okruzenje!

I meni je zao sto ti savetujes ljude i to na pogresan nacin, bez ijednog argumenta. Ali to je vec stvar moderatora i administratora sto su takve stvari dopustene, kao i ovo snisishodljivo ponasanje. Ne secam se da sam ti se licno obratio i zao mi je sto si nasao za shodno da sam sebe diskreditujes na taj nacin.
Cek mozda je i on dao los savet, ali ti sto pricas o katabolizmu i kardiju kad si u kaloriskom suficitu, ti najmanje daje za pravo da mu nesto pricas..

Dakle, ako sam dobro razumeo, ako si u kalorijskom suficitu, slobodno mozes da kardijas i 6x nedeljno, samo dok jedes vise nego sto trosis?
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #13 poslato: April 12, 2013, 03:26:30 posle podne »

Svaka aktivnost uzrokuje kidanje vlakana, amino kiseline koje tom prilikom oksidisu su uglavnom BCAA. To ne bi bilo strasno da si ti misicu dao stimulans(anaerobni) i tako stvorio anabolno okruzenje, kako bi se potrebne amino kiseline ugradile u molekul proteina na potrebnom mestu. Kardiom mozes zaraditi samo katabolizam.

A iritiranjem pankreasa unosom secera radis samo kontrauslugu.

Svako neka radi kako misli da treba, zbog kardiovaskularnog sistema bih preporucio 1 nedeljno kardio uz velike doze BCAA.

Toliko od mene na ovu temu.
Pozdrav
Veoma mi je zao sto zivis u strahu od katabolizma, kortisola, gubitka glikogena, kidanja misicnih vlakana, oksidacije bcaa... zelim ti srecno i dugo anabolno okruzenje!

I meni je zao sto ti savetujes ljude i to na pogresan nacin, bez ijednog argumenta. Ali to je vec stvar moderatora i administratora sto su takve stvari dopustene, kao i ovo snisishodljivo ponasanje. Ne secam se da sam ti se licno obratio i zao mi je sto si nasao za shodno da sam sebe diskreditujes na taj nacin.
Cek mozda je i on dao los savet, ali ti sto pricas o katabolizmu i kardiju kad si u kaloriskom suficitu, ti najmanje daje za pravo da mu nesto pricas..
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #12 poslato: April 12, 2013, 02:21:42 posle podne »

Svaka aktivnost uzrokuje kidanje vlakana, amino kiseline koje tom prilikom oksidisu su uglavnom BCAA. To ne bi bilo strasno da si ti misicu dao stimulans(anaerobni) i tako stvorio anabolno okruzenje, kako bi se potrebne amino kiseline ugradile u molekul proteina na potrebnom mestu. Kardiom mozes zaraditi samo katabolizam.

A iritiranjem pankreasa unosom secera radis samo kontrauslugu.

Svako neka radi kako misli da treba, zbog kardiovaskularnog sistema bih preporucio 1 nedeljno kardio uz velike doze BCAA.

Toliko od mene na ovu temu.
Pozdrav
Veoma mi je zao sto zivis u strahu od katabolizma, kortisola, gubitka glikogena, kidanja misicnih vlakana, oksidacije bcaa... zelim ti srecno i dugo anabolno okruzenje!

I meni je zao sto ti savetujes ljude i to na pogresan nacin, bez ijednog argumenta. Ali to je vec stvar moderatora i administratora sto su takve stvari dopustene, kao i ovo snisishodljivo ponasanje. Ne secam se da sam ti se licno obratio i zao mi je sto si nasao za shodno da sam sebe diskreditujes na taj nacin.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: April 12, 2013, 01:21:47 posle podne »

Svaka aktivnost uzrokuje kidanje vlakana, amino kiseline koje tom prilikom oksidisu su uglavnom BCAA. To ne bi bilo strasno da si ti misicu dao stimulans(anaerobni) i tako stvorio anabolno okruzenje, kako bi se potrebne amino kiseline ugradile u molekul proteina na potrebnom mestu. Kardiom mozes zaraditi samo katabolizam.

A iritiranjem pankreasa unosom secera radis samo kontrauslugu.

Svako neka radi kako misli da treba, zbog kardiovaskularnog sistema bih preporucio 1 nedeljno kardio uz velike doze BCAA.

Toliko od mene na ovu temu.
Pozdrav
Veoma mi je zao sto zivis u strahu od katabolizma, kortisola, gubitka glikogena, kidanja misicnih vlakana, oksidacije bcaa... zelim ti srecno i dugo anabolno okruzenje!
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #10 poslato: April 12, 2013, 12:03:08 posle podne »

Svaka aktivnost uzrokuje kidanje vlakana, amino kiseline koje tom prilikom oksidisu su uglavnom BCAA. To ne bi bilo strasno da si ti misicu dao stimulans(anaerobni) i tako stvorio anabolno okruzenje, kako bi se potrebne amino kiseline ugradile u molekul proteina na potrebnom mestu. Kardiom mozes zaraditi samo katabolizam.

A iritiranjem pankreasa unosom secera radis samo kontrauslugu.

Svako neka radi kako misli da treba, zbog kardiovaskularnog sistema bih preporucio 1 nedeljno kardio uz velike doze BCAA.

Toliko od mene na ovu temu.
Pozdrav
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #9 poslato: April 12, 2013, 11:22:33 pre podne »

dex+maltodex tokom kardia...
Veoma losa opcija. (bez insa i sl.stvari...)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: April 12, 2013, 10:36:57 pre podne »

Ako si na masi podrazumeva se da imas veliki unos uh. Uh se trose i na umerenom kradiu i na jacim poput hiita. 40-60min u prvoj zoni ili 10-15 minuta hiit-a ce trositi uh kao energiju. Kardio ne 'jede' misice. A ako si toliko zabrinut da ce sav glikogen potrositi na kardiu, sto je nemoguce, onda uzmi neki uh pre treninga ili dex+maltodex tokom kardia...
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #7 poslato: April 12, 2013, 09:18:34 pre podne »

Radi kardio zbog zdravlja i kondicije. A to sto se potrosi na njemu nadoknadi u toku dana hranom.

To bi bilo ok nadoknaditi kada bi se trosila samo energija, ali kako ces ugraditi proteine na mesto onih koji su 'izgoreli' na kardiu?
Ako preteras sa kardiom, nikakva hrana to nece nadoknaditi. Jos nisam video ozbiljnog vezbaca da radi kardio vise od 1 nedeljno kada radi na masi. Moguce da ih ima, ali mi nije poznato.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #6 poslato: April 11, 2013, 05:39:34 posle podne »

Radi kardio zbog zdravlja i kondicije. A to sto se potrosi na njemu nadoknadi u toku dana hranom.
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #5 poslato: April 11, 2013, 12:56:19 posle podne »

znaci kardio je tesko uklopiti sa masom?


Sve zavisi kakav kardio praktikujes, na koji nacin ublazavas katabolizam..uglavnom se preporucuje kardio 1 nedeljno(iz kardiovaskularnih razloga jel).
Licno ga ne volim, pa mi nije tesko da uopste ne radim kardio, osim foot walking :)
Sačuvana
dr.sharker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #4 poslato: April 11, 2013, 12:46:10 posle podne »

znaci kardio je tesko uklopiti sa masom?
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #3 poslato: April 11, 2013, 12:38:06 posle podne »

Koliko god ti je potrebno da uradis sa trcanjem to sto hoces, pod uslovom da si u kalorijskom suficitu.

U katabolizam se vrlo lako upada i pri kalorijskom suficitu, treba biti obazriv sa takvim pristupom
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: April 11, 2013, 12:32:32 posle podne »

Koliko god ti je potrebno da uradis sa trcanjem to sto hoces, pod uslovom da si u kalorijskom suficitu.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
dr.sharker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #1 poslato: April 11, 2013, 12:19:18 posle podne »

koliko je dozvoljeno trcanje kada se radi na masi?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.