TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 07:00:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 61530 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #31 poslato: Avgust 10, 2013, 11:39:23 posle podne »

jel to vaze samo za ljude koji u kcal suficitu ili i za nas koji smo na deficiji jer ja sam otprilike poceo da ga pijem kad sam krenuo deficiju(sto bas i nema logike)... ili kod mene ne moze doci do zasicenja posto sam stalno u deficitu sa uh? pa glikogenske rezerve nikad nisu pune valjda?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #30 poslato: Avgust 10, 2013, 11:06:57 posle podne »

Pauza je pozeljna, nije obavezna, a savetuje se jer vremenom dodje do zasicenja celija kreatinom pa se manje oseti njegov efekat ( uglavnom kod vecih doza ). Posto od ishrane ( tacnije od ugljenih hidrata ) zavisi koliko ce vode kreatin povuci, takvi ce i rezultati biti u pauzi - splasnuce telo, manje ili vise.

Sto se tice snage, ne bi trebalo da bude velike razlike u tom periodu ako je sve drugo ok, ipak je u pitanju dodatak ishrani.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #29 poslato: Avgust 10, 2013, 10:29:21 posle podne »

da mislim na pauzu od 4 nedelje :) pa zar nebi samo izgubio na snazi privremeno i mozda 1-2kg vode?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #28 poslato: Avgust 10, 2013, 09:52:42 posle podne »

Na sta tacno mislis kad kazes cikliranje? Ukoliko se to odnosi na pauzu nakon odredjenog perioda, cilj je da se celije "ociste" od kreatina pa onda nastavljas.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #27 poslato: Avgust 10, 2013, 06:49:11 posle podne »

:)Ne bih da otvaram novu temu jer mi naslov „kombinacija” baš odgovara. Treniram u teretani već nekih 2 meseca inače rekreativno bajs već duže vreme, ishranu sam sredio tako da sam uspeo da za godinu dana skinem 30kg i sad sam naumio da to sve lepo oblikujem. Pre mesečak dana počeo sam da koristim protein i već razmišljam o kreatinu jer su mi treninzi postali konkretniji. Da li je još rano da počnem s kreatinom? Ako nije kako bi trebalo da ga koristim? Koji kreatin preporučujete? Mogu li ga kombinovati sa proteinom u istom šejku (sa mlekom)?
Kreatin monohidrat ,u pocetku 3 g pr I 3 g nakon treninga,danima kada ne treniras 3 g ujutru I tako 6 do 8 nedelja  a onda 4 nedelje pauza.Bitno je da vodis racuna o kalorijskom unosu da ne budes u suficitu i da izbor UH i zdravih masti bude dobar .

Koje su benificije od cikliranja kreatina?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #26 poslato: Avgust 09, 2013, 09:48:06 posle podne »

Pozdrav,vec nekih mesec dana idem u teretanu pored toga treniram vaterpolo i dzudo visok sam 187cm i tezak 74kg razmisljam se da krenem da koristim neke proteine,aminokiseline,kreatin imam par prijatelja koji su me savetovali ali necu nista bez strucnjaka pa bih ako neko moze da mi kaze koje stvari da uzimam sta da kombinujem kako ce to da reaguje na mene , i da li ima nekih stetnih dejstva ,naravno zamolio bih da mi kazete neke proizvode koji nemaju neke ludacke cene jer nemam toliko para da prisutim od svega toga zelim da se ugojim barem 8-9 kg i da malo vise povecam misicnu masu jer sa vaterpolom i dzudoom imam samo lepezu i malo biceps :P hvala unapred

Ja cu se nadovezati na nezeljene efekte - ukoliko se koriste preporucene doze nece biti nezeljenih efekata. Eventualno se mogu javiti problemi sa varenjem ( kreatin i whey ), ali se to resava u hodu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Jul 10, 2013, 01:48:50 posle podne »

Pozdrav,vec nekih mesec dana idem u teretanu pored toga treniram vaterpolo i dzudo visok sam 187cm i tezak 74kg razmisljam se da krenem da koristim neke proteine,aminokiseline,kreatin imam par prijatelja koji su me savetovali ali necu nista bez strucnjaka pa bih ako neko moze da mi kaze koje stvari da uzimam sta da kombinujem kako ce to da reaguje na mene , i da li ima nekih stetnih dejstva ,naravno zamolio bih da mi kazete neke proizvode koji nemaju neke ludacke cene jer nemam toliko para da prisutim od svega toga zelim da se ugojim barem 8-9 kg i da malo vise povecam misicnu masu jer sa vaterpolom i dzudoom imam samo lepezu i malo biceps :P hvala unapred

Pozdrav,

što se tiče suplementacije, ona ti može dosta pomoći u oporavku.
Moji predlozi, gledajući i cene, bi bili:

1) Protein - npr Biotech Nitro Gold pro - proteinska mešavina u velikom pakovanju, koju možeš koristiti i kao zamenu za obrok, tj dodatni obrok u toku dana jer se nešto sporije apsorbuje

2) Vitamini i minerali - npr Universal daily formula, pakovanje za 100 dana

3) Kreatin monohidrat - dobar odnos cene i kvaliteta - npr Scitec i Biotech. Računaj da piješ 5-10 g dnevno

4) ako možeš da priuštiš - glutamin. Glutamin je super za oporavak i imunitet

Sve ovo mora da bude propraćeno adekvatnom ishranom jer bez toga neće biti željenog efekta.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Jul 09, 2013, 09:26:03 posle podne »

Neki whey protein,creatin monohidrat i multi vitamin.Pogledaj na sajtu Pansport nesto o njima imas i cene i pakovanja pa ako se odlucis za neke mogu ti reci svoje misljenje.
Sačuvana
Luka62
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #23 poslato: Jul 09, 2013, 08:59:06 posle podne »

Pozdrav,vec nekih mesec dana idem u teretanu pored toga treniram vaterpolo i dzudo visok sam 187cm i tezak 74kg razmisljam se da krenem da koristim neke proteine,aminokiseline,kreatin imam par prijatelja koji su me savetovali ali necu nista bez strucnjaka pa bih ako neko moze da mi kaze koje stvari da uzimam sta da kombinujem kako ce to da reaguje na mene , i da li ima nekih stetnih dejstva ,naravno zamolio bih da mi kazete neke proizvode koji nemaju neke ludacke cene jer nemam toliko para da prisutim od svega toga zelim da se ugojim barem 8-9 kg i da malo vise povecam misicnu masu jer sa vaterpolom i dzudoom imam samo lepezu i malo biceps :P hvala unapred
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Jun 30, 2013, 10:27:39 posle podne »

Ne moras raditi punjenje.
Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #21 poslato: Jun 30, 2013, 04:30:54 posle podne »

Znači meni nije neophodna faza punjenja? Nisam baš pratio kalorijski unos u poslednje vreme, ali već dugo stojim na 78-79kg iako sam malo i pojačao ishranu. Ustvari pojačao sam proteinski unos kroz namirnice dok su UH ostali kao i do sad.
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Jun 30, 2013, 09:31:19 pre podne »

:)Ne bih da otvaram novu temu jer mi naslov „kombinacija” baš odgovara. Treniram u teretani već nekih 2 meseca inače rekreativno bajs već duže vreme, ishranu sam sredio tako da sam uspeo da za godinu dana skinem 30kg i sad sam naumio da to sve lepo oblikujem. Pre mesečak dana počeo sam da koristim protein i već razmišljam o kreatinu jer su mi treninzi postali konkretniji. Da li je još rano da počnem s kreatinom? Ako nije kako bi trebalo da ga koristim? Koji kreatin preporučujete? Mogu li ga kombinovati sa proteinom u istom šejku (sa mlekom)?
Kreatin monohidrat ,u pocetku 3 g pr I 3 g nakon treninga,danima kada ne treniras 3 g ujutru I tako 6 do 8 nedelja  a onda 4 nedelje pauza.Bitno je da vodis racuna o kalorijskom unosu da ne budes u suficitu i da izbor UH i zdravih masti bude dobar .
Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #19 poslato: Jun 29, 2013, 09:22:06 posle podne »

Hvala, potrudio sam se. Visok sam 186 a težina je sada 78kg (108 sam imao prošle godine u ovo vreme). Sada to želim da oblikujem i malo uvećam mišićne mase. Strpljivo i polako onako rekreativno :) .  U teretani treniram 4 puta nedeljno i vikendom se provozam 20 do 30km biciklom. Proteinski šejk pijem posle teretane.
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Jun 29, 2013, 09:07:50 posle podne »

Pre svega, svaka čast na 30kg manje. Odličan posao. :)

Kolika ti je sada težina i visina?

Inače, da - mogu da se kombinuju protein i kreatin. To je vrlo česta i jedna od osnovnih kombinacija.
Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #17 poslato: Jun 29, 2013, 08:12:29 posle podne »

 :)Ne bih da otvaram novu temu jer mi naslov „kombinacija” baš odgovara. Treniram u teretani već nekih 2 meseca inače rekreativno bajs već duže vreme, ishranu sam sredio tako da sam uspeo da za godinu dana skinem 30kg i sad sam naumio da to sve lepo oblikujem. Pre mesečak dana počeo sam da koristim protein i već razmišljam o kreatinu jer su mi treninzi postali konkretniji. Da li je još rano da počnem s kreatinom? Ako nije kako bi trebalo da ga koristim? Koji kreatin preporučujete? Mogu li ga kombinovati sa proteinom u istom šejku (sa mlekom)?
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.