TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:11:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana za mrsavljenje u kombinaciji sa treningom  (Pročitano 6530 puta)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #4 poslato: April 17, 2013, 08:20:26 pre podne »

Jako je bitno da imas jedan dan u nedelji kada ''varas'' ,odnosno jedes malo slobodnije.Jednolicnom ishranom i izbegavanjem prostih secera mozes usporiti metabolizam,a onda nista nisi uradila.
Imas jos 2 meseca do leta, sredices se sigurno, samo budi istrajna. ;)
Sme li da vara taj dan ceo,ili u jednom obroku da vara?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #3 poslato: April 16, 2013, 11:20:40 posle podne »

Jako je bitno da imas jedan dan u nedelji kada ''varas'' ,odnosno jedes malo slobodnije.Jednolicnom ishranom i izbegavanjem prostih secera mozes usporiti metabolizam,a onda nista nisi uradila.
Imas jos 2 meseca do leta, sredices se sigurno, samo budi istrajna. ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: April 16, 2013, 10:22:36 posle podne »

Dobrodosla Ivy :-),

ja cu se osvrnuti na tvoju ishranu, a verujem da ce se vec neko javiti po pitanju treninga. Musli je ok za dorucak, kad biras gledaj da bude sa sto manje secera, a jos bolji izvor su ovsene pahuljice. Integralno pecivo je manje vise ok ( ako nemas drugog izbora ), ali sam vise za varijantu integralne kifle sa belim mesom, tunjevinom...nego samo pecivo.
Onda, ti pravis dalje veliku pauzu izmedju obroka, sto nije dobro, i tu ti treba makar jedna uzina ( najbolje voce u toku prepodneva ). I vecera je obavezna, samo ona treba da bude lagana, proteinska, mladi sir, belo meso, tunjevina ako nije bila za dorucak ili neka riba, salata, sa par kapi maslinovog ulja. Ukoliko ti vecera dodje posle treninga, tada je narocitio vazno da pojedes nesto od mesa i salatu.
Inace, u tom periodu ( popodne ) je normalno da osetis potrebu za slatkim, sekrecija insulina do toga dovodi, pa ti zato treba jos jedna uzina, najbolje kostunjavo voce ( badem, lesnik, orasi, pistaci...). Znaci, skolski je pravilno da imas tri redovna obroka i 2 uzine, naravno, to mozes da prilagodis kako tebi odgovara.

Za pocetak najbolje da sredis ishranu, pa onda mozes da ubacis i suplemente. Pitaj sve sto te interesuje, tu smo da pomognemo.
Sačuvana
LadyIvy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: April 16, 2013, 09:40:32 posle podne »

Pozdrav svima!
   Mislila sam da cu moci sama da ostvarim sta sam zacrtala, ali ocigledno nesto ne radim kako treba pa mi je savet prekopotreban.
Visoka sam 172 i imam 73kg ( smrsala sam u poslednjih godinu dana, od 78 do 69, i  za neka 2 meseca, u prolece prosle godine, kada sam i krenula na fitnes i ubacila trcanje, uz vrlo redukovanu ishranu, a tokom zime se ugojila ovih 4 kg)
    Treniram obavezno 3 puta nedeljno (po sat i po do 2), 45 min sa instruktorom:
ponedeljak- ruke sa bucicama od 1 kg, uz lagano trcanje u mestu, jedno pola sata, posle toga nekoliko serija trbusnjaka;
sreda- noge, cucnjevi, polucucnjevi, iskoraci, vezbe za butalni deo, i sve to u kombinaciji sa laganim trcanjem u mestu;
petak- kombinacija ovoga, sa pilates loptama;
posle tih 45 min ja odradim kardio ( ispunim vreme do 2 sata- trcanje na traci ili kad je lepo vreme po parkicu jedno pola sata, ili voznja bicikle i elipticnog trenazera). Znaci, obavezno posle  treninga ubacim kardio minimum 45 minuta.
Medjutim, iako sam cele zime trenirala, nisam bas vodila racuna o ishrani, sto je odmah rezultiralo sa 5 kg :(
   Sad kad se vreme prolepsalo ubacila sam i trcanje vikendom ujutru- po 7,8 km lagan tempo, i recimo jos jedan dan preko nedelje danima kad ne idem na fitnes (tad uglavnom uvece). I posle toga odradim malo trbusnjake.
  CVRSTO  sam RESILA DA OZBILJNO POVEDEM RACUNA O ISHRANI, ali shvatila sam da nije pozeljno ne jesti, vec pravilno jesti a tu ne umem da se snadjem :(
     Sada jedem za dorucak musli  sa mlekom, ili integralnu pasteticu i solju jogurta (oko 10, pola 11 ujutru), za rucak  (oko 15, najkasnije 16 da se svari do 18h) obavezno prvo salatu, pa onda ili tunjevinu ili pilece belo, i parce integralnog hleba, i malo sira/jogurta/ kiselog mleka. E a tad nastane problem jer mi padne secer i nekad ne mogu da se suzdrzim pa pojedem i neki slatkis. Treninge imam od 18h do 20h, tako da kad se vratim kuci bude vec pola 9 pa se trudim da ne jedem, ili ako sam bas gladna uzmem bananu, jabuku ili salatu.
    Volela bih da smrsam jedno 8 kg, pa me interesuje da li je ovaj nacin vezbanja dobar, i molila bih nekog da me posavetuje oko ishrane, jer iako imam misice, prekriveni su masnim naslagama koje bih da istopim, a trbusnjake da jos bolje definisem.
Da li i sta da jedem uvece posle treninga, i danima kada ne treniram, sta posle trcanja, da li da ubacim neke suplemente i koje.... I kako da prevazidjem potrebu za slatkisima, jer su mi oni u principu i zadali anjvece muke :(
Totalno su me zbunile ove price o obaveznom jelu posle treninga i trcanja uvece :o
      Unapred zahvalna
 
« Poslednja izmena: April 16, 2013, 09:48:47 posle podne od strane LadyIvy » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.