TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:34:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Puno sedenja, problem sa kilazom, savet za vezbanje i suplementaciju?  (Pročitano 6985 puta)
Milanese
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #6 poslato: April 29, 2013, 11:24:44 posle podne »

Ok,hvala vam na odgovorima.
Pregledom proizvoda na sajtu,da li bi,po vama,ovakva kombinacija bila odgovarajuća za početak:
- Whey:
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN087-100-Whey-protein.html
- Vitamini i minerali:
http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/UN019-Daily-Formula.html
- Omega 3:
http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html ?

Pozdrav!

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: April 29, 2013, 11:16:32 posle podne »

Ajde ovako redom:

- posle treninga mozes pojesti nesto od voca ( banana je ok npr ), ali posle toga treba da imas cvrst obrok ( sto pre ) koji ce sadrzati protein i ugljene hidrate. Znaci, posle voca konkretan obrok, bez toga ne valja.
- gledaj da voce i ugljene hidrate ( inace, a narocito slatkise ) unosis u prvom delu dana, do rucka, a uvece proteinski obrok ( mladi sir, nesto od mesa, riba...)
- sto se hleba tice, ok je izbaciti beli, a mozes ponekad uzeti crni ili integralni, a takodje mozes ubaciti i integralnu testeninu.
- znaci, ne preskakati obroke, i imati vise kolicinski manjih obroka u toku dana.

I jos nesto, voda je, narocito sada u toplom periodu, jako bitna i nista je ne moze zameniti, neki minimum je 2 - 3 litra dnevno.

Omega 3 masne kiseline imas u ribi, kostunjavom vocu ( orasima narocito ), maslinovom ulju, lisnatom povrcu, mozes pokusati tako, kroz ishranu, mada sam ja za dodatnu suplementaciju omegom, u svakom slucaju.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2013, 11:15:12 posle podne »

1. Naravno da mozes i da trebas. Baci pogled na nutritivne tabele kao i na taj suplement i vidi koliki je odnos da ga adekvatno zamenis.
2. Kada svakakve kombinacije dijete, teretane i kardia prestanu da deluju tada je vreme za sagorevac.
3. Sigurno ces vise kalorija da sagoris na treningu sa tegovima za razliku od setnje na traci. Lagana setnja na traci posle treninga sa tegovima je ok, ali ako planiras neki jaci tempo onda odvoji ta dva.
« Poslednja izmena: April 29, 2013, 11:23:08 posle podne od strane Nikola90 » Sačuvana
Milanese
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: April 29, 2013, 10:03:01 posle podne »

Hvala na odgovoru.
Ovako: prošle godine sam trenirao u teretani od Juna do Nove godine. Oko 4 treninga nedeljno, posebno svaka mišićna grupa(noge sam manje radio,4-og dana sa rukama).Jutarnji treninzi,naravno.
Nažalost,nisam toliko pazio na vrstu hrane,uglavnom na količinu. Manja količina,bez večere.
Posle treninga voće ili bilo šta što jedu ukućani,ali manje i bez hleba ako je moguće.
Ručak mešovit,manja količina. Uglavnom Nes 3u1 posle ručka i uveče espresso. Pomalo slatkiši. Količinski ne mnogo, ali relativno često.
Uveče možda ponekad grickalice-proste grisine i kikiriki bez soli. Nikako čips,smoki i sl. Nekad voće.
Imao sam napredak u definiciji i 'raširio' sam se,ali bez redukovanja težine. Što naravno,nije bio cilj...
Sada sam malo promenio pristup.
Jedem dosta voća,pijem ceĂ°ene sokove ili vodu. Nes skoro izbacio, počeo sa zelenim čajem. Ali bez večernjeg espressa ne mogu. :)
Pre jutarnjeg kardia možda cedjena pomorandža. Doručak posle treninga. Mešana hrana,često samo voće. Obroci su bez hleba,možda 1-2 puta nedeljno. Izbacio sam sve grickalice.
Užinam retko, uglavnom neku voćku.
Ručak krompir i meso,kuvano povrće i meso i sl.(piletina,tunjevina,govedina) Nekad samo kuvano povrće. Mladi sir,salate i sl. Jogurt sa malo masti u koji dodam laneno seme.
Uveče i dalje slabo jedem... Možda malo sira i mesa nekog i to je to. Počeo i kombinaciju ceĂ°ena pomorandže+grejpfrut u toku dana.

Pitanja:
1.Što se tiče Omega 3 suplemenata,da li mogu to da zamenim lanenim semenom i maslinovim uljem?
2.Posle koliko vremena vežbanja i pravilne ishrane krenuti sa sagorevačima? Šta da mi bude znak da trebam da ubacim sagorevače?
3.Kada krenem ujutru sa teretanom,da li da radim lagani kardio pre ili posle teretane ili ne?
Unapred hvala.

Veliki pozdrav! :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 29, 2013, 05:02:04 posle podne »

Pozdrav,

1)  što se tiče suplemenata, najosnovnije je whey protein (za oporavak i dopunu ishrani), vitamini minerali, omega 3 riblje ulje, sa sagorevačima ne bih žurila, eventualno kasnije L karnitin
2) apsolutno DA za teretanu :)  mišićna masa znači i brži metabolizam , ujedno i vizuelno mnogo bolji izgled, nema nijednog razloga protiv :)
3) bar 4 glavna obroka i 2 užine.

Ako želiš , bilo bi dobro da ispišeš kako se hraniš trenutno, jer od toga najviše zavisi.

Ako budeš uzimao suplemente, uz doručak možeš uzeti 1 tabletu vitaminsko mineralnog kompleksa (npr natrol energizer), omega 3 riblje ulje 2 kapsule dnevno uz bilo koji obrok, a protein posle treninga 1 merica sa vodom, posle svakog treninga bilo da je teretana ili kardio.

Ako ima još pitanja, slobodno.
Sačuvana
Milanese
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: April 27, 2013, 11:42:46 posle podne »

Zdravo svima,

imam 33 godine, oko 178cm visine, 96-97 kg težine. Zbog prirode posla, sedim dnevno za računarom 10-12 sati.
U zadnjih 6-7 god,zbog takve vrste posla,nabacio sam oko 15kg.
Poslednjih par nedelja počeo sam sa treninzima na kućnoj magnetnoj traci.
Ujutru kardio: 20-30 min kombinovanog trčanja i pešačenja. Uveče isto,ali 30-40 min. Nekad uz to i 10-15 min kardio vežbi. Posle toga bez obroka,eventualno neki cedjeni sok ili samo voda.
Izbacio slatkiše(koji su mi najveći problem, jer gazirano,alkohol i sl. junk sam odavno smanjio ili izbacio).Jedem 2-3 puta dnevno, trudim se što kvalitetnije i ne preterano.
Godinama nisam večeravao,sada pomalo ubacujem.
Primećujem blagi napredak,skinuo par kilograma i osećam se bolje. Težina uglavnom dobro rasporedjena, najveći problem sa naslagama oko stomaka,naravno.
Cilj mi je da kilažu dovedem na nekih 80-85 kg koje sam imao nekada kada sam trenirao i osećao se najbolje.
Pošto nikada nisam koristio suplemente,moja pitanja su:
1.Šta bi sve bilo poželjno da uključim od suplemenata(sagorevači,aminokiseline,whey i sl.) i kojim redosledom u toku dana/nedelje?
Kada koristiti koji suplement,uz koji obrok i sl.?
2.Da li da krenem sa teretanom ili za sada nastavim samo sa trčanjem? Ako treba da krenem,koliko puta nedeljno i da li u kombinaciji sa kardiom? Imam dosta iskustva u teretani iz mladjih dana,ali ne znam u ovoj situaciji koliko je potrebno treninga sa težinama.
3.Šta sa obrocima - da povećavam broj ili ne? Opet,koliko i koje suplemente da koristim uz obroke?

I da - trening u teretani bi mi jedino bio moguć u jutarnjim časovima 08:30 do 10:00.

Izvinite,malo sam bio opširan,ali nadam se i jasan.
Unapred hvala na odgovorima.
Pozdrav!  ;)

« Poslednja izmena: April 27, 2013, 11:51:22 posle podne od strane Milanese » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.