TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:41:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koriscenje proteina  (Pročitano 39520 puta)
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #64 poslato: Februar 22, 2020, 11:57:50 posle podne »

U pitanju je dominantno WPC, whey protein koncentrat, dakle, "najsporija" varijanta whey proteina...( Milky Shake Whey od 6PACK Nutritiona)...

Textura je gušća, ali sve je pitko i ukusno, budite bez brige :) Ukus jagoda odličan!

Što se tiče dileme oko Formula 80 Protein Complex ili Active Pro 80, i po sastavu, texturi, ukusu - mrtva trka ;) Probajte, ipak, o "ukusima" ne treba raspravljati :) Devil is in the details ;)

Hvala puno na odgovoru. Jutros sam se odlucila za Milky Shake Whey, ukus cokolada-kokos i javljam utiske. Zahvaljujem i @Bojan Saranovic na sugestiji, mislim da ce se odlicno slagati uz recimo saku badema kao izvora dobrih masti. Sportski pozdrav!
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #63 poslato: Februar 22, 2020, 11:36:51 posle podne »

Multipower formula 80 ukus jagoda - odličan ukus!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #62 poslato: Februar 22, 2020, 11:35:16 posle podne »

Milky Shake Whey odlican. Posebno kao zamjena za obrok uz dodatak nekog oblika zdravih masti. Sve preporuke.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #61 poslato: Februar 22, 2020, 03:53:10 pre podne »

U pitanju je dominantno WPC, whey protein koncentrat, dakle, "najsporija" varijanta whey proteina...( Milky Shake Whey od 6PACK Nutritiona)...

Textura je gušća, ali sve je pitko i ukusno, budite bez brige :) Ukus jagoda odličan!

Što se tiče dileme oko Formula 80 Protein Complex ili Active Pro 80, i po sastavu, texturi, ukusu - mrtva trka ;) Probajte, ipak, o "ukusima" ne treba raspravljati :) Devil is in the details ;)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #60 poslato: Februar 22, 2020, 02:31:33 pre podne »

Pozdrav, interesuje me vase misljenje o jednom proizvodu - u pitanju je Milky Shake Whey od 6PACK Nutritiona. Da li je u pitanju brz protein kao obican whey, s obzirom na dodatak tzv. 'mlacenice', posto bih koristila kao zamenu za jedan obrok, i da li je gusta tekstura kada se rastvori? U ovu svrhu obicno koristim blendove, ali cisto iz finansijskih razloga, trenutno bih uzela neko manje pakovanje (300g), samim tim jeftinije.

Drugo pitanje odnosi se na Multipower-ovu Formulu 80 koju jos nisam probala. Da li je bolji Active Pro 80 ili ovaj protein koji je od skora u ponudi Pansporta? Unapred hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #59 poslato: April 14, 2015, 10:51:34 posle podne »

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc pri odabiru proteina. Uzela bih neki "whey" protein, ali s obzirom da ih nikada nisam koristila nebih da brzgam :)
Evo ovako: Imam problem sa kilazom, 55-56kg vec 4-5 godina, visoka sam i nekako delujem premrsavo... Htela bih da dobijem malo misicne mase.
Rekreativac sam vec godinama, trcim, radim fitnes treninge, cesto pesacim itd...
Imam dosta snage, ali nemam apetit. Jednostavno sasvim malo hrane mi je dovoljno da utolim glad, tako da proteine veoma malo unosim.
Evo primera: pre par dana bila sam na planinarenju. Ceo dan. Presla sam oko 20km sigurno, doruckovala sam jedno parce pite, kada sam se popela na vrhu, oko 13h nakon nekih 4 sata penjanja jela sam nesto malo mesa, kesu smokija i to je to. Kada sam uvece dosla kuci nisam bila gladna, jela sam bukvalno na silu jer znam da mi je potrebno...
Ukratko hocu da se ugojim, da dobijem misice, ne salo :D
Unapred hvala na odgovoru :)

Šta zapravo predstavlja gejner? Bar većina njih je mix proteina sa hidratima tipa dekstroza, fruktoza, maltodekstrin( prosti hidrati)...eventualno dodat kreatin, BCAA, glutamin, vitamini...nekada razmera (prostih hidrata) i proteina, veća od 3:1...

Moja preporuka će svakako bih maximalni akcenant na ishanu uz dodatak vitaminsko-mineralnih kompleksa, omega-3 esencijalnih masnih kiselina, kao i proteinskih suplemenata - tu moj glas ide uvek blendovima( mešavina više različitih izvora proteina)...

Proteinska mešavine sadrže više vrsta proteina čime se postiže efekat produženog delovanja, tj. dobijate mix proteina brze i produžene apsorpcije, bogatstvo amino kiselina različite strukture( sve esencijalne a.k.), a sve to znači da možete da povećate svoj dnevni unos proteina i obezbedite telu gradivni materijal za rast. Klasičan whey protein je najpogodniji izvor za uzimanje nakon treninga i u jutarnjem periodu kada je telu potrebno da se hitno nadoknade amino kiseline, ali izmeĂ°u obroka je pametno da se ova apsorpcija malo odloži i da amino kiseline postepeno pristužu u krv hraneći tako vaše mišiće u dužem periodu. Proteinske mešavine su idealano rešenje u ovom cilju (Power protein).

Izblednati ovsene, protein, malo dodatak zdravih masti...i eto rešenja za gejner!

Kakvi su ti treninzi? Trening sa opterećenjem...tzv. trening hipertrofije je najbolji stimulans za povećanje mišićne mase uz korigovanu ishranu! Ipak sam za teretanu ne za kućnu varijantu treninga...u kućnim uslovima nema dovoljno rekvizita...

MIŠIĆE KOJE SMO MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM (trening sa opterećenjem u „zoni” od 70-80 % od maksimuma – 1MR), MORAMO KVALITETNO DA NAHRANIMO I ODMORIMO DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...a posledično i izgradnju istog...

Inače, trening sa opterećenjem poželjen bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi, opterećenje piramidalno povećavati u svakoj narednoj seriji)

Obavezno DETALJNO PROČITATI NA TEMU ISHRANE "ZA MASU"

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html





« Poslednja izmena: April 14, 2015, 10:55:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #58 poslato: April 14, 2015, 09:13:58 posle podne »

Gejneri nose puno kalorija, pošto im je glavna uloga da olakšaju planirani kalorijski unos. Nisu tako loš izbor kada neko ima slab apetit ili samo želi da pojača kalorijski suficit. Može se kontrolisati unos kako bi se nabacivanje težine držalo pod kontrolom, odnosno sprečilo preterano "zamašćivanje".
Sačuvana
IvanaSi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #57 poslato: April 14, 2015, 07:35:30 posle podne »

Evo sad sam nesto izguglala o gejneru... On sadrzi vise secera nego proteina, kao to je razlika izmedju njega i "whey-a" ako sam dobro razumela... Unosim vec dosta secera, kao luda. Dan mi ne prodje bez cokolade (nekad i vise njih) ili bilo kog drugog slatkisa... Nemam pojma, za sad glasam za whey... o.O
Sačuvana
IvanaSi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #56 poslato: April 14, 2015, 07:22:20 posle podne »

Treniram kod kuce, nekad tegovima, nekad bez, u zavisnosti od vezbe ili raspolozenja :)
Nisam citala nista o gejneru, kako on deluje?
Dala bih, ne znam, do nekih 4000 npr.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #55 poslato: April 14, 2015, 04:57:48 posle podne »

Prvo moraš da se potrudiš oko ishrane ako želiš da dobiješ na kilaži.A ako baš imaš problema sa apetitom onda ti je bolje da kupiš gejner nego whey.

Da li trenutno treniraš u teretani sa tegovima ?
Koliko para bi izdvojila za protein ?
Sačuvana
IvanaSi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #54 poslato: April 14, 2015, 03:19:16 posle podne »

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc pri odabiru proteina. Uzela bih neki "whey" protein, ali s obzirom da ih nikada nisam koristila nebih da brzgam :)
Evo ovako: Imam problem sa kilazom, 55-56kg vec 4-5 godina, visoka sam i nekako delujem premrsavo... Htela bih da dobijem malo misicne mase.
Rekreativac sam vec godinama, trcim, radim fitnes treninge, cesto pesacim itd...
Imam dosta snage, ali nemam apetit. Jednostavno sasvim malo hrane mi je dovoljno da utolim glad, tako da proteine veoma malo unosim.
Evo primera: pre par dana bila sam na planinarenju. Ceo dan. Presla sam oko 20km sigurno, doruckovala sam jedno parce pite, kada sam se popela na vrhu, oko 13h nakon nekih 4 sata penjanja jela sam nesto malo mesa, kesu smokija i to je to. Kada sam uvece dosla kuci nisam bila gladna, jela sam bukvalno na silu jer znam da mi je potrebno...
Ukratko hocu da se ugojim, da dobijem misice, ne salo :D
Unapred hvala na odgovoru :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #53 poslato: Jun 30, 2014, 12:09:13 posle podne »

mora ih biti a moraš i razmišljati u tom pravcu da će ih biti :) psiha je čudo...

samo napred i ako ima još nekih nedoumica javi se.... i javi kako ide!
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #52 poslato: Jun 30, 2014, 11:43:59 pre podne »

Hvala Mo, u svemu sam se našla, u onom preterivanju "što više to bolje" i onom prelasku iz aerobnog u anaerobno, a to su samo neke greške, ima ih mnogo više.
Ispravljanje je u toku, javiću rezultate čim ih bude (ako ih uopšte bude)!  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Jun 28, 2014, 09:52:35 pre podne »

niko se nije rodio naučen i to je sve ok i normalno :)  naše je da ti pomognemo koliko možemo, a na tebi je da li ćeš savet prihvatiti ili ne... :)

šaljem ti link jednog Pansport biltena u kojem sam pisala detaljnije o aerobnom treningu, mislim da će ti biti dosta jasnije zbog čega savetujemo toliko aerobni trening...
ima i deo o odreĂ°ivanju zona...

http://www.pansport.rs/images/bilteni/maj-jun2013.pdf
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #50 poslato: Jun 25, 2014, 11:32:55 pre podne »

Zahvaljujem se svima na odgovorima i savetima, iako možda deluje kao da "teram svoje" verujte da sam shvatila da ništa ne znam i da dosta stvari radim pogrešno, pa ste mi sa te strane otvorili oči. Shvatam da grešim i što se ishrane i treninga tiče, posebno u odnosu na cilj koji želim da postignem. Možda je ovo što radim korisno i verovatno sam "zdravija" u odnosu na nekoga ko se ne bavi nikakvim sportom, a opet verovatno i nanosim štetu sa previše treninga (pogrešnih), ili unosom vrlo malo UH pored toliko aktivnosti ili to što ne izbacujem tih 100gr belog šećera uz kafu. Da ne spominjem da nisam ni razmišljala o "zonama", mislila sam da to sa nama amaterima nema nikakve veze, ili to što sam mislila da je trčanje aerobno kako god da se trči. Sad dosta čitam o tome, trebaće mi malo vremena, ali će sigurno biti korisno. TakoĂ°e, niko nije bio neprijatan zbog mog neznanja i na vrlo lep način ste mi rekli da grešim, pa i na tome hvala!

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.