TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:58:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ekto nabijanje mase  (Pročitano 8228 puta)
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #27 poslato: Jun 23, 2014, 10:30:01 posle podne »

pozzz evo u temi koju sam ja davno otvorio da napisem nesto sto me  malo buni i nije mi jasno izracunao sam BMR i TDEE

BMR mi je  1652
TDEE mi je 2561

Ako mi je cilj masa onda na TDEE treba da dodak oko 500 kcal to je 3000 kalorija pa zar to nije malo mnogo na mojih 60kg koliko bi to trebalo da bude P,UH,M znam da omjer treba da bude 50%uh,30%p,20%m ali ne znam da izracunam .
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #26 poslato: Maj 22, 2013, 08:18:58 posle podne »

Vazi hvala ti , a ada li je ok da trening radim posle dorucka negdje oko 1h popodne , posto je tad najmanja guzva cini mi se , sve sprave su slobodne. Pa da imam onda citav dan fore da cepam sa proteinima i ugljenim hidratima da sve nadoknadim i nahranim misice jer rucam obilno pa mi je glupo da treniram posle rucka jer cu sve to potrosit , a onda ne mogu sve nadoknadit kasnije?

Nema najboljeg vremena za trening. Uklopi ga sa tvojim obavezama. Sto se tice proteina bilo bi pozeljno da ih ravnomerno rasporedis u toku dana ali ni to nije obavezno. Od ukupne kolicine UH u toku dana 40-50% pre treninga (ali ne neposredno vec ravnomerno rasporedjeno). Nas digestivni trakt ne radi na 24h vec na 48-72h.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #25 poslato: Maj 22, 2013, 06:34:55 posle podne »

Vazi hvala ti , a ada li je ok da trening radim posle dorucka negdje oko 1h popodne , posto je tad najmanja guzva cini mi se , sve sprave su slobodne. Pa da imam onda citav dan fore da cepam sa proteinima i ugljenim hidratima da sve nadoknadim i nahranim misice jer rucam obilno pa mi je glupo da treniram posle rucka jer cu sve to potrosit , a onda ne mogu sve nadoknadit kasnije?
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #24 poslato: Maj 22, 2013, 05:40:49 posle podne »

Kreni sa 2200,2300,2400, ako nije dovoljno, povecaj.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #23 poslato: Maj 22, 2013, 05:34:35 posle podne »

Ako nije problem neko da mi napise koliko trebam kalorija dnevno unositi da bi dobio na masi visina 173 tezina 54 kg, 16 god.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #22 poslato: Maj 20, 2013, 09:22:54 pre podne »

Svakako bi whey isao neposredno nakon treninga, pa pola sata nakon toga cvrst obrok. Mozes pojesti meso ( npr belo, mada moze i crveno ) sa pirincem i salatom, u salatu stavis par kapi maslinovog ulja i imas kompletan obrok da podmiri sve sto si izgubio tokom treninga.
Mislim da ti dekstroza nije neohodna, ako imas samo nju od suplemenata.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #21 poslato: Maj 20, 2013, 09:14:52 pre podne »

Hvala na savjetima, I ja znam da whey nije stetan , ali roditelji koji se apsolutno ne razumiju govore suprotno misleci da je sve to za moje dobro, a moze neki predlog sta da pojedem posle treninga umjesto whey-a, uzimam dekstrozu , ali ne znam sta u kombinaciji sa njom?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #20 poslato: Maj 19, 2013, 11:29:12 posle podne »

I to je sasvim ispravno razmisljanje, ipak je osnova kvalitetna ishrana, sve od nje zavisi i uvek prvo treba uloziti u nju. Najbolje je da se dobro hranis i od pocetka naucis kako pravilno da treniras, sve ostalo moze da saceka. Pozeljno bi bilo da te prati instruktor kad budes krenuo u teretanu, cisto dok vidis sta i kako se radi, da naucis kako da pravilno izvodis vezbe i na taj nacin izbegnes povredjivanje i imas rezultat iza sebe.

I moram reci da whey nije stetan, da ne ispadne da se slazem i sa tom konstatacijom, ali naravno nije neophodan, pa se ti baziraj na ishrani i treningu i bice ok.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #19 poslato: Maj 19, 2013, 10:13:34 posle podne »

Da zaboravio sam meso , jaja, mlijeko pred spavanje , posni sir povremeno ubacim , mama stvarno svaki dan za rucak sprema meso ili neko jelo sa mesom , onda pasulj , pa grasak sa komadima junetine , tjesteninu sa junetinom i tako , da ne nabrajam , i naravno povrce jedem kroz salatu uz obrok ili kuvano , a sto se voca tice najvise jedem bananu posto je kaloricna dosta i jagode jer ih sad dosta ima, a sto se suplemenata tice ne uzimam nista htio sam neki whey ali mi kuci ne daju roditelji kazu da je stetno iako ja znam da nije ali ih ne mogu ubijediti , mama i tata su rekli da ce sve nadoknaditi sto se prehrane tice samo da ne uzimam whey i ja sam naravno pristao .
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Maj 19, 2013, 09:47:46 posle podne »

I ne treba ti dijeta, narocito ne u tim godinama, sada treba da unosis sto raznovrsniju hranu. U sustini, odabir namirnica ti je dobar. Pretpostavljam da nisi naveo ali da redovno unosis i proteine kroz meso, ribu, jaja, mleko i mlecne proizvode. Sta je sa povrcem?

Mozes slobodno pojesti picu, palacinke ili sta vec volis od toga, samo gledaj da ti osnova budu ove zdrave stvari koje si naveo, i zbog zdravlja a i da ta masa bude kvalitetnija. Junk food ti nece momentalno napraviti problem, ali nije dobar na duge staze.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #17 poslato: Maj 19, 2013, 07:57:21 posle podne »

Hvala na savjetu , cilj mi je misicna masa , sto se ishrane tice nemam neku dijetu u smislu da postoji nesto sto ne smijem da jedem smijem sve , ali postoji nekoliko zdravih namirnica koje unosim svaki dan , recimo , riza, krompir, ovsene, meso , med , orascasti plodovi, danas sam recimo jeo i picu ne smeta naravno jedem i slatkise cisto da dopunim kalorijski unos , ali se iskreno mnogo ljepse osjecam dok jedem zdravu hranu i treniram lakse spavam ranije se budim ranije legnem , imam neke osnovne navike, bukvalno mogu reci zdrav zivot.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Maj 19, 2013, 06:24:53 posle podne »

Pozdrav i tebi. :)

Može se ići trenirati u teretani u tim godinama, uopšte nema problema. Bitno je imati pouzdanu osobu na samom početku, koja će te uputiti u osnove pravilnog treninga i nadgledati te.

Može se napredovati i sa telesnim vežbama, ali sve zavisi kakvi su tvoji ciljevi. Ne trebaju ti nikakve posebne dijete. Bitno da unosiš što više kvalitetne hrane, a u godinama si kada možeš sebi dozvoliti da jedeš opušteno i onu lošiju hranu. Grubo rečeno, gledaj da barem 50% hrane koju pojedeš bude kvalitetna.
« Poslednja izmena: Maj 19, 2013, 06:27:02 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #15 poslato: Maj 19, 2013, 05:53:35 posle podne »

Pozdrav ljudi sta vi mislite da li je sa 16 godina ok ici u teretanu i jesti po nekim dijetama , neki kazu radi kuci sklekove zgibove i sve ostale bodyweight vjezbe mali si jos i jedi sve sto stignes jer si u razvoju, sta vi mislite od tome , zelim neki savjet naravno>
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #14 poslato: Maj 06, 2013, 04:33:27 posle podne »

Brur ti isto kao i ja ... Ja sam bio mrsav bas bas,kreuno sam da treniram 5x nedeljno i jeo sam sve i svasta ! Elite Whey Protein i napredujem solidno :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #13 poslato: Maj 04, 2013, 05:04:24 posle podne »

Nikolic stvarno Vam od srca hvala jer sam ovo trazio a nikako nisam mogao da nadjem , stvarno vam hvala puno.
Ne moras da mi persiras, nema na cemu.  :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.