TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:23:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana potreban savet  (Pročitano 1000 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2013, 12:54:52 pre podne »

Ishrana sta stignem i koliko stignem je greska u startu.

Uz ovsene za dorucak trba ubaciti neki protein, jaja su najbolji izbor, a kad budes uzeo whey mozes i njega kombinovati ujutru. Kad smo vec kod wheya, posle treninga merica, merica ipo je sasvim dovoljna. Pa onda uzina, tu je najbolje uzeti nesto od voca ( jabuka, narandza, grejp, ili sada nesto sezonsko), ali naravno ne preterivati. Za drugu uzinu moze lesnik, badem, pistaci, orasi, indijski orah..

Riba nije obavezna, ali je pozeljna, tako ces unositi i zdrave masti koje su neophodne organizmu, pa nije lose da je ubacis s vremena na vreme.

Posle treninga ok je odmah uzeti whey, ali posle toga sto pre unosis proteine iz cvrstog obroka.
Sačuvana
Ognjen94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2013, 12:37:19 pre podne »

Posto sam vec pitao vezano za proteine koje bih uzeo evo da pitam i za ishranu u ovom delu foruma pa da cujem misljenja
Dakle ukratko visok sam 186cm imam oko 94kg, isao u teretanu oko godinu i po imam neku pristojnu misicnu masu kao osnovu (iako sam trenutno nabacio ipak nekoliko kila viska) ali sad bi hteo da to dovedem do nekog maksimuma sto se tice izgleda.
Do sad sam u principu jeo sta stignem i u kolicinama kojim stignem i to ima nekih rezultata ali dosta sporo ide.

Da li ovakva ishrana moze da bude ok da ujedno zadovoljava potrebe misica tokom treninga a i da mogu da skinem koju kilu i sredim se maksimalno?

Dorucak (ujutro u periodu od 8-10) : sejk ovsene pahuljice, mleko, banane
Rucak (oko 4): piletina 300gr (ili snicle od mlevenog mesa) , dosta salate (paradajz, krastavac, zelena salata), krompir ili pirinac kao prilog
Trening od 7-9, a posle toga (sad kad kupim) whey (i koliku dozu je najbolje da uzmem? )

Kada ubaciti neku uzinu i da li je bolje da to bude neko voce ili lesnici i slicno?

Sta jos mogu za rucak osim ovoga da jedem a da ne bude previse kaloricno? Inace nisam neki veliki ljubitelj ribe i morskih plodova pa ako je moguce bez toga...

I da napomenem da mi je sad vise cilj da izdefinisem trenutnu masu nego da nabijam dalje tako da me zanima shodno tome sta je najbolje

Hvala unapred na pomoci  ;)


« Poslednja izmena: Maj 09, 2013, 12:44:39 pre podne od strane Ognjen94 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 18 upita.