TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:43:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata uz KETO dijetu  (Pročitano 6984 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Jun 20, 2013, 08:38:20 pre podne »

To je sve tačno, a i nije...neki ljudi mogu bez problema da podnesu čak i 0 UH, a neki ne mogu uopšte, ali jedno je sigurno ukoliko se ostaje bez energije ishrana definitivno ne valja, a šta tačno ne valja to je sasvim drugo pitanje...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Jun 19, 2013, 10:18:35 posle podne »

Keto dijeta primarno kao gorivo trosi protein sto ce reci da trosite veoma skupo gorivo !
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jun 19, 2013, 04:39:53 posle podne »

To je to .  Ja unosim samo 10g UH , i to 2 put iz wheya (2 merice). Pokusao sam da sredim ishranu , ali ne ide .... Keto mi je najbolja za metabolizam . Jedini problem mi je energija.... Ali  uzimam BCAA i L-Glutamin , tako da mi to vrsi poso. Takodje uzimam i dyma burner extreame . Dobar je . Pozdrav

Kombinuj low carb nedelju dve,pa nedelju dve rotacije i tako u krug, ali rotacije su bolji sistem, a to sto ti radis sebi svakodnevno sa 10 gr UH,em ces postojece misice potrositi,em ce ti ostati salo,em neces imati snage,i tako dalje u krug sve sto ide jedno uz drugo..Keto ima smisla kad si vec na jednocifrenom pa ides do koske i 5% body fat,u tvojem slucaju klasicnog debeljka keto nema smisla,maltretiras organizam. A i za keto treba kilo,kilo i po mesa dnevno, jer ce dosta toga ici kao primarni energy jer nemas UH,pa mora telo da trosi druge resurse,tako da vidi gde si i dal ti se i ista isplati.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Jun 18, 2013, 12:22:31 pre podne »

Keto daje rezultate ali osim sto nije zdrava kasnije se kilogrami vracaju veoma brzo.Ukoliko nemas energije znaci da si u velikom deficit kalorijskom a i to je dokaz da bez UH ne moze na pravi nacin ni da se vezba a samim tim doci ce do pada snage a samim tim i do misicne mase.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Jun 17, 2013, 10:48:31 posle podne »

To je to .  Ja unosim samo 10g UH , i to 2 put iz wheya (2 merice). Pokusao sam da sredim ishranu , ali ne ide .... Keto mi je najbolja za metabolizam . Jedini problem mi je energija.... Ali  uzimam BCAA i L-Glutamin , tako da mi to vrsi poso. Takodje uzimam i dyma burner extreame . Dobar je . Pozdrav

Koliko dugo si na tom rezimu? Ne mozes tj ne treba nedostatak energije kompenzovati suplementima, narocito ne na duge staze, samo mucis organizam.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Jun 17, 2013, 08:11:20 posle podne »

To je to .  Ja unosim samo 10g UH , i to 2 put iz wheya (2 merice). Pokusao sam da sredim ishranu , ali ne ide .... Keto mi je najbolja za metabolizam . Jedini problem mi je energija.... Ali  uzimam BCAA i L-Glutamin , tako da mi to vrsi poso. Takodje uzimam i dyma burner extreame . Dobar je . Pozdrav

Pa ako ti fali energije onda ti nije najbolje za organizam...

Ja sam uvek imao više energije na treningu kada sam na low carb-u, ali samo gubim kilažu i dehidriram...što govori da je rotacija daleko bolji pristup...

Možda gubiš kilažu kada si na keto, ali to ne znači da ti takva ishrana odgovara ili da je bolja za tebe...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2013, 07:27:14 pre podne »

To je to .  Ja unosim samo 10g UH , i to 2 put iz wheya (2 merice). Pokusao sam da sredim ishranu , ali ne ide .... Keto mi je najbolja za metabolizam . Jedini problem mi je energija.... Ali  uzimam BCAA i L-Glutamin , tako da mi to vrsi poso. Takodje uzimam i dyma burner extreame . Dobar je . Pozdrav
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2013, 06:47:23 posle podne »

Ne može se nikada reći ova ili ona količina je potrebna jer to je ionako samo okvirna cifra, a vremenom svako nauči koliko mu je hrane dovoljno da se goji ili da skida salo...

Keto dozvoljava po nekoj literaturi 15gr Uh, po nekoj 50 i to iz bilo kakvog izbora što se Uh tiče, ali ovo obično ne radi jer one osobe koje mogu da podnesu keto bez problema su ujedno i mesožderi i UH im ionako smetaju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2013, 05:15:39 posle podne »

Na svakoj dijeti se mora smanjiti i unos proteina jer (zavisno od vežbača do vežbača), jer to je isto količina kalorija, pogotovo iz crvenog mesa, jer i ono ima tendenciju da podiže nivo insulina itd...jer ako se izbace UH, povećaju masti i proteini i dalje će biti previše kalorija da bi se gubila telesna mast...a da ne pričamo da će arterija izduvati od silne masti zbog dodatog mesa i slično...

Aha, nisam te dobro razumeo. Mislio sam da povezuješ količinu proteina sa ketozom, a ne sa uspešnošću dijete, pa sam se zbunio. Ima smisla to što pričaš, samo mislim da velike količine mesa ne utiču na zdravlje arterije, ali je to potpuno druga tema..
Sačuvana
--
cheers,
milan.
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #8 poslato: Jun 06, 2013, 09:59:57 pre podne »

hmmm ja sam citao da uz keto dijetu moze da se unosi i 3g po 1kg proteina . ali kao UH do 30 g max . za vezbace
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2013, 08:10:42 pre podne »

a amino kiseline ? recimo kombinacija l glutamina i bcaa

Pa ako ti fali BCAA i glutamina onda treba i to, ali kako ćeš ti da odradiš koliko ti glutamina fali u ishrani?

Sam glutamin bi možda imao bolju primenu jer postoji šansa da zadrži vode u mišiću, a keto dijeta je notorna po tome što maksimalno dehidrira vežbača... u stvari veći deo izgubljene kilaže na ovakvoj dijeti je samo voda i upravo i tog razloga svi dobiju više kila nego što su imali na početku jednom kada dijeta prestane...Jo-Jo efekat na keto dijeti je neizbežan i uvek će doći do superkompenzacije, osim ako se posle dijete ne ostane na deficitu još mesecima što je opet apsurd samo po sebi...

Alene, zašto smanjiti unos proteina za keto dijetu? TakoĂ°e, keto dijeta može biti efektivna sa npr 30g UH u toku dana, neki kvalitetniji (u smislu da ima malo UH) proteinski šejk neće valjda smetati?

Šhvataš li ti šta je 30gr UH i koliko brzo se to nakupi kroz povrće koje se jede?

Na svakoj dijeti se mora smanjiti i unos proteina jer (zavisno od vežbača do vežbača), jer to je isto količina kalorija, pogotovo iz crvenog mesa, jer i ono ima tendenciju da podiže nivo insulina itd...jer ako se izbace UH, povećaju masti i proteini i dalje će biti previše kalorija da bi se gubila telesna mast...a da ne pričamo da će arterija izduvati od silne masti zbog dodatog mesa i slično...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2013, 10:46:21 pre podne »

Alene, zašto smanjiti unos proteina za keto dijetu? TakoĂ°e, keto dijeta može biti efektivna sa npr 30g UH u toku dana, neki kvalitetniji (u smislu da ima malo UH) proteinski šejk neće valjda smetati?
Sačuvana
--
cheers,
milan.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2013, 08:32:19 pre podne »

glutamin i bcaa su uvek dobrodošli kad se radi definicija/skidanje kilaže...

tačna kombinacija suplemenata uvek zavisi od same osobe, od njenog načina treniga, ishrane, finansija... preporuka koju sam ja napisala je samo okvirna
Sačuvana
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2013, 07:43:28 pre podne »

a amino kiseline ? recimo kombinacija l glutamina i bcaa
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2013, 07:21:29 pre podne »

Ako moze neko pomoci . MightyMo je u njenoj temi objasnila . kombinaciju za misicnu definiciju . E sad mene interesuje da li kod definicije i dijete (keto)
vazi ista suplementacija kao sto je MightyMo napisala ili ?
Hvala na odgovorima u napred . Mnogo ce te mi pomoci ... a mozda i jos nekome ;-)
Pozdrav

Keto zahteva da se u prvih par nedelja drastično poveća unos masti i limitira ili izbaci gotovo sva ostala hrana, a isto tako zahteva da se ograniči i unos proteina kako bi sama keto dijeta bila uspešna...

Iz toga razloga bi Omega masti bile dobar izbor i to do 50gr dnevno, opet zavisno od ostatkva ishrane i samog vežbača...

Multivitamini i minerali su obavezni zbog limitiranja unosa voća i povrća, ali opet u kojim doazama niko ne može da ti kaže, jer za to bi se morala poznavati čitava ishrana itd...

Proteinski šejkovi ovde ispdaju iz igre jer gotovo svi imaju neke UH u sebi...a ionako se mora jesti dosta mesa i jaja kako bi dijeta uopšte imala smisla...

Dodavanje vlakana je dobra ideja jer većina keto entuzijasta voli da jede meso, a ne jede povrće i salate...

Dextroza i maltodextrin su dobar dodatak kod Dan Duchaine varijante gde punjenje kreće već u petak i to sa najprostijim šećerima...ali to je samo jedna varijacija keto dijete...

Ostalo opet sve zavisi od situacije do situacije.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 18 upita.