TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 04:45:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 84509 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #108 poslato: Januar 29, 2014, 01:21:48 posle podne »

front i lateral sa 4kg, a bent over sa 7kg.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #107 poslato: Januar 29, 2014, 01:17:30 posle podne »

sa kojim težinama radiš bučice ramena?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #106 poslato: Januar 29, 2014, 01:16:43 posle podne »

@R1
ok, to je bolja varijanta, sa podom, kreni sa manjim težinama,  možda probaj pre toga sklek u statičkom položaju izdržaj, ruke prave, pa probaš i blago da saviješ - brojiš 20-30sec....
javi kako ide  :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #105 poslato: Januar 25, 2014, 03:16:49 posle podne »

dumbbell bench press, tacnije floor d press, radim na podu da ne odu ruke previse nisko.

http://www.youtube.com/watch?v=uUGDRwge4F8
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #104 poslato: Januar 23, 2014, 11:06:06 posle podne »

misliš na dumbell bench press ili dumbell press?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #103 poslato: Januar 23, 2014, 06:39:08 posle podne »

Ognjene hvala, bilo je par treninga od onda, radim kako si rekao i ta istezanja. Prolazi, mada ocigledno nije naivna povreda cim toliko dugo traje.
da li ima bolova? kakve treninge radiš?

Bola nema, radim sve sem zgibova, propadanja i nisam radio trening grudi par nedelja mada mislim da mogu da pocnem dumbbell press od nedelje polako i mozda sklekove.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #102 poslato: Januar 22, 2014, 11:09:51 posle podne »

btw, propadanja ne radi par nedelja, oni pojačano opterećuju ramena....
radi istezanja i za grudi, ledja, triceps, biceps...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #101 poslato: Januar 22, 2014, 11:08:31 posle podne »

ok, treba da radiš istezanja, imaš skdaćene tetive rotatora ramena.
najvažnije istezanje je ispravljena ruka pdeko suprotno ramena,  privlačiš je suprotnom rukom savijenkm u laktu... povlačiš do osećaja zatezanja,  zadržaj 45sec,  pojacaš malo, povlačenje, opst zadržaj 45sec,  ponoviš 3-4puta.... uradiš sa obe ruke  istezanja ucek na zageejan mišić.
javk kako ide
Sačuvana
Marko866
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #100 poslato: Januar 22, 2014, 06:19:33 posle podne »

Pa osim sklekova radim:naveo sam ti teg,koji je težine nekih 25kg,radim preskakanje vijače,boksovanje u dzak,....                            
Ima tu vježbi kako što je propadanje koje nisam radio nekih četri mjeseca,bolove u ramenima ne osjećam ,već samo blago pucketanje koje me veoma nervira,ali to pucketanje nije intezivno,već se čuje kada podignem ruke preko visine ramena i pri zagrijavanju ramena kruženjem....
TakoĂ°e držao sam led neki tri do četri puta ovih nekoliko dana,ali to mi nije ublažilo  pucketanje koje imam...Veoma sam se disciplinovao ovih dana ,tj gledam da ne naprežem tetive i da to još ne pogoršam..
Pa u zadnje vrijeme nisam radio isteznja,ali u zadnjih nedelju dana jesam,doduše to su blaga isteznja.Po mom mišljenje ja mislim da je to zamor tetiva,pa sam ti se obratio za stručnu pomoć..... :-\
Unaprijed zahvaln...:)
« Poslednja izmena: Januar 22, 2014, 06:28:14 posle podne od strane Marko866 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #99 poslato: Januar 22, 2014, 01:45:21 posle podne »

Ćao Ognjene!Obracam ti se zbog problema sa ramenima koji imam. Stalno radim sklekove,vratilo i razboj i ponekad teg tezine oko 25 kila.Dosad nisam imao problema sa tim ali u poslednja 3 dana cujem intezivno doduse blago pucketanje u ramenima.Mislio sam da su u pitanju zamorene tetive i drzao sam led na njih ali sad vise nisam siguran u to pa bih ti bio zahvalan ako mozes da mi preporucis nesto da mi prodje to puckanje da bih mogao da se vratim normalnim aktivnostima.I kao vrhunski fizioterapeut mozes li odprilike da mi das nagovjestaj koliko bi to moglo da traje mislim taj oporavak. Hvala ti unaprijed ;) :)
pozdrav marko, da li radiš još neke treninge osim sklekova, vratila...?
da li imaš bllova u ramenima?
da li radiš istezanja ramena?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #98 poslato: Januar 22, 2014, 01:40:32 posle podne »

Ognjene hvala, bilo je par treninga od onda, radim kako si rekao i ta istezanja. Prolazi, mada ocigledno nije naivna povreda cim toliko dugo traje.
da li ima bolova? kakve treninge radiš?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #97 poslato: Januar 21, 2014, 07:08:58 posle podne »

Ognjene hvala, bilo je par treninga od onda, radim kako si rekao i ta istezanja. Prolazi, mada ocigledno nije naivna povreda cim toliko dugo traje.
Sačuvana
Marko866
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #96 poslato: Januar 21, 2014, 01:21:24 posle podne »

Ćao Ognjene!Obracam ti se zbog problema sa ramenima koji imam. Stalno radim sklekove,vratilo i razboj i ponekad teg tezine oko 25 kila.Dosad nisam imao problema sa tim ali u poslednja 3 dana cujem intezivno doduse blago pucketanje u ramenima.Mislio sam da su u pitanju zamorene tetive i drzao sam led na njih ali sad vise nisam siguran u to pa bih ti bio zahvalan ako mozes da mi preporucis nesto da mi prodje to puckanje da bih mogao da se vratim normalnim aktivnostima.I kao vrhunski fizioterapeut mozes li odprilike da mi das nagovjestaj koliko bi to moglo da traje mislim taj oporavak. Hvala ti unaprijed ;) :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #95 poslato: Januar 17, 2014, 09:08:30 pre podne »

sva istezanja radiš do tačke osećaja zatezanja, ne bola, statički zadržaj 45sec, pa povećaš zatezanje za 2-3cm, ponoviš nekolio puta...
posle treninga led+gel 1-2x na dan

javi kako ide...
pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #94 poslato: Januar 17, 2014, 09:06:59 pre podne »

Odradio sam trening. Dobro je proslo, kod front raises malo osetim to rame pa sam smanjio kilazu, dok sam lateral i bent over raises odradio super. Istezanja za triceps, za rame neka 2, ali cekam tebe jos za predlog. Da radim te vezbe jednom nedeljeno? Takodje sam uradio ekstenzije iza glave za triceps manjom kilazom, veci broj ponavljanja, za grudi nisam smeo nista, bojim se.

ok, polako sa kilažama.

istezanja:
- stojeći prava ruka u visini ramena, preko suprotnog ramena, privlačiš suprotnom rukom prema ramenu.
- prava ruka, zakačena za zid ili spravu, šaka ka napred, u visi ramena, ruka u liniji sa telom i rotiraš se od ruke....
- triceps istezanja iznad glave.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 19 upita.