TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 04:35:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 84500 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #333 poslato: Februar 11, 2015, 11:42:05 pre podne »

facet joint - zadnji medjupršljenski zglob, predstavlja male zglobove sa zadnje strane kičmenog stuba, sa obe strane. Ovi zglobovi trpe veliki mehanički stres pri savijanju kičmenog stuba u nazad, bočnom savijanju i pri torziji (uvrtanju) odnosno rotaciji kičmenog stuba. Takodje, skloni su degenerativnim promenama (oštećenje hrskavice, okoštavanje) sa starenjem. Dobro su inervisani malim nervnim grančicama, što dovodi do jakih bolova i velike napetosti slabinskih mišića u slučaju njihove povrede i oštećenja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #332 poslato: Februar 11, 2015, 11:41:17 pre podne »

najverovatnije se radi o ovj vrsti povrede
 Spondiloza (spinal facet syndrome):
osteoartritis pršljenova ili spondiloza predstavlja oštećenje na nivou malih pršljenskih zglobova (facet joint). Facet sindrom može biti posledica iznenadne povrede ili  hroničnog degenerativnog procesa (dugotrajnog napredujućeg oštećenja zgloba). Povreda ovih zglobova posledica je naglog pokreta kod zdravih, manje opterećujućeg pokreta ili prinudnog položaja kod osoba koje već imaju odranije oštećenje ovih zglobova. Karakteristika ovog sindroma je:
- bol u jednoj strani ledja
- bol na početku pokreta
- bol u sedećem položaju
- bol se pogoršava pri savijanju na bolnu stranu ili u nazad
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #331 poslato: Februar 09, 2015, 07:31:22 posle podne »

Ja ti napisah u drugoj temi da ne zatrpavam ovu za rame ali cu ti iskopirati i ovde jer si me ovde pitao sve to. Ako mislis da trebam da otvorim novu temu ili da prebacim negde drugde odgovor, ti mi reci.
Evo prvo tekst koji sam ti okacio na temi za ledja:

Citat
kao sto znas zbog povrede ramena sam pauzirao gornji deo tela sa tezinama i radio samo noge 3 puta nedeljno. Cucanj, leg press, kvadriceps i zadnja loza i listove. I to svaki trening. Poceo sam iskorak ali mi nije prijao pa sam uz konsultacije sa tobom prestao. Na svim vezbama sam povecao tezine jer su mi ove sa kojima sam radio postale prelake. Posle svakog treninga dobijem po manju upalu. E sad, sve ovo ti pisem da imas u vidu sta sam radio. Poslednji trening sam sve to isto plus probao jednu seriju na hack masini i odradio 5 serija vezbe za trbusnjake (na masini za lat gde se radi triceps, okrenem se ledjima njoj, sipku stavim kod glave i sagnem se napred sa kontrakcijama u gornjim trbusnjacima, kao da se poklonim, noge ostaju prave). Sutradan sam osetio blagu upalu u donjem delu ledja ali ne znam od koje vezbe. Krenuo sam da ubacim neku kutiju u kola i umesto da je spustim ja sam je bacio u gepek istegnuvsi ruke da se sto vise priblizim a telo je ostalo u mestu. Istog trenutka sam osetio kao da me je nešto preseklo u donjem delu ledja, ispod pojasa sa leve strane. Jedva sam se ispravio ali sam seo u auto i otisao. Kada sam izasao iz auta vec je uveliko bolelo, toliko da sam jedva hodao i tu kutiju koju sam hteo da izvadim nisam mogao da drzim. Dosao sam kuci i vise nisam mogao da se ispravim bez bolova. Najvise mi je prijao pogrbljen stav. Jutros sam isao kod lekara i prepisali su mi injekcije 4 dana i neki lek da pijem protiv bolova.  A ja sam uzeo i neku kremu koju su mi preporucili  (Gavez). Sada me manje boli i lakse se ispravljam ali moguce da je od injekcije.

Sada nije "toliko strasno" kao prvo vece jer bukvalno nisam mogao da se uspravim, odgovarao mi je samo pogrbljen polozaj. Kad krenem da ustanem sa stolice zaboli me ali mogu bez nekih vecih bolova da ispravim ledja dok prvo vece nisam to mogao. Znaci, boli me ispod pojasa sa leve strane.

Da ti odgovorim i na pitanja koja si mi postavio u medjuvremenu:
Nisam sedeo dugo u neprirodnom polozaju mada mi inace drzanje ledja dok sedim nije za neku specijalnu pohvalu.
Kad sedim ili stojim bol prestane ali moram da nadjem odgovarajucu pozu. Prija mi da mi je taj donji deo ledja naslonjen uz nesto.
Boli me kad se savijam unazad i na levu stranu i kad guram levu nogu unazad. Boli me kad napregnem taj donji deo ledja (ustajanje, sedenje, da podignem nesto i sl.).
Kada rotiram trup me ne boli, ne boli me kad se savijam na desnu stranu ili napred, niti kad podizem napred nogu (levu i desnu). Spavam radnim danima oko 7h, vikendom malo duze. Neke vece stresove nemam... Povrce jedem, voce manje zbog dijete mada sam poceo da ga ubacujem, jedem bademe, kikiriki, lesnike. Dodatne vitamine i minerale pijem jedino ZMB6.

Ja se nadam da nije nista strasno vec da sam imao tu upalu ledja (mozda i dan pre toga na treningu nesto nepravilno uradio) i da sam nezgodno bacio tu kutiju u auto. Nisam je spustio vec se nekako oslonio na taj dodji deo kicme i odbacio je od sebe. Osetio sam kao da me je nesto ustinulo tu gde me sada boli.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #330 poslato: Februar 09, 2015, 11:42:02 pre podne »

kičma tj ledja treba da su izvijena u luk i pri sedenju i pri stojanju i pri vežbanju i podizanju/spuštanju kutija iz auta...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #329 poslato: Februar 09, 2015, 11:38:38 pre podne »

Za zastitu ledja od povrede kičme važno je zakrivljenost slabinskog  dela kičme održavati stalno tokom celog dana (pri sedenju stojanju, hodanju, svakodnevnim aktivnostima i poslovima) - ona je prirodan položaj za kičmu i čuva kičmu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #328 poslato: Februar 09, 2015, 11:26:39 pre podne »

Da li spavas dovoljno?
Imas viška stresa?
Uzimas antioksidanse (multivitamine, sveze voće i povrće, koštunjavo voće...)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #327 poslato: Februar 09, 2015, 11:20:14 pre podne »

Da li boli pri rotaciji trupa?
Da li boli kada stojeći podigneš nogu (levu/desnu?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #326 poslato: Februar 09, 2015, 11:17:46 pre podne »

Da li se bol ledja smiri u mirovanju (kad sedis pravim ledjima, ležiš? )
Da li boli pri savijanju u stranu?
Da li boli pri savijanju napred?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #325 poslato: Februar 09, 2015, 11:13:56 pre podne »

Da li si radio nesto u nekom savijenom položaju?
(Bio u jednom neprirodnom/povijenom/iskrivljenom položaju 5-10min...?)
(Da li si sedeo iskrivljen?)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #324 poslato: Februar 06, 2015, 12:40:55 pre podne »

Ne osecam bol u ramenu vise "iz cista mira", javlja se jos ponekad kada istegnem ruku (npr da dohvatim nesto) a rame je u gornjem polozaju. Pretpostavljam da trebam jos da mirujem?
Prosto da ne poverujes koliko sam nesto kilav u poslednje vreme... taman sredio to koleno kad zeznem ramena. Palac na ruci me uzasno boli u podnozju kad god ga malo jace cimnem ili dodirnem i to vec neko vreme a povrh svega, kao slag na tortu, danas me malo bolela ledja u donjem delu ali ne bol kao da se udaris vec kao upala. U poslednje 2 nedelje radim samo noge u teretani 3 puta nedeljno pa sam mislio da sam dobio upalu zbog toga. Medjutim, sagnem se da nesto ostavim i tako me presece da ne mogu da se pomerim tj ispravim. Uzasan bol u predelu ispod pojasa sa leve strane. Evo me idem pogrbljen po kuci kao Zvonar Bogorodicine crkve. Prosto ne znam sta ce jos da me zadesi... da covek poludi, definitivno cu morati jos da pauziram teretanu.  A zagrevam se lepo, ne preterujem sa tezinama (dobro, kod cucnja mozda jesam ali ga radim pravilno), pazim da svaku vezbu radim kako treba...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #323 poslato: Februar 05, 2015, 10:40:04 posle podne »

E da, jel da cekam bas skroz da me prodje rame pa da krenem vezbe koje ces mi dati?  Ili ne smeta ako jos malo osecam bol ponekad? Boli me jos jedino kad lezim na njemu ili kad jace istegnem ruku.
Da li mozes da radis sa bucicama 4 ili 6kg - imas takve bučice?

Imam bucice svih tezina u teretani...

Sto se tice sundjera, onaj klasicni sto se stavi na sipku kada se radi cucanj da ne bi sipka pritiskala direktno vrat i ledja.
Sa šipkom mozes raditi, ako ti ne pravi bllove u ramenu, moras biti dobo istegnut, tj da ne zateze u ramenima, siri hvat... (ne sme biti bolova u ramenima - bolcje uvek znak opterećenja i povreĂ°ivanja...)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #322 poslato: Februar 04, 2015, 05:26:46 posle podne »

E da, jel da cekam bas skroz da me prodje rame pa da krenem vezbe koje ces mi dati?  Ili ne smeta ako jos malo osecam bol ponekad? Boli me jos jedino kad lezim na njemu ili kad jace istegnem ruku.
Da li mozes da radis sa bucicama 4 ili 6kg - imas takve bučice?

Imam bucice svih tezina u teretani...

Sto se tice sundjera, onaj klasicni sto se stavi na sipku kada se radi cucanj da ne bi sipka pritiskala direktno vrat i ledja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #321 poslato: Februar 04, 2015, 02:20:21 posle podne »

@dzejkatler
Koje vezbe radis za ramena i ledja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #320 poslato: Februar 04, 2015, 02:18:37 posle podne »

Često je problem sa spuštenim ramenom posledica krive kičme...
Od kada si primetio taj problem sa ramenom?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #319 poslato: Februar 04, 2015, 02:17:10 posle podne »

Mozes okaciti sliku na kojoj se vidi kakav je problem sa ramenom (spustenim)...
Mozes okaciti i sliku ledja da se vide ramena i do struka (stojis pravo)...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.289 sekundi sa 18 upita.