TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 03:19:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporuka za ishranu  (Pročitano 9562 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:07:01 posle podne »


I jos koliko porcija bi trebao da pijem proteina dnevno, BCAA i Glutamina ???


Bilo bi dobro po 10 g BCAA i 10 g glutamina pre treninga, i isto toliko posle treninga zajedno sa proteinskim šejkom. Ukoliko nisi u mogućnosto, onda samo posle treninga.

Glutamin, ukoliko si imao težak trening, možeš i pre spavanja dodatno da uzmeš.

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2013, 08:51:49 pre podne »

Obrok pre treninga treba imati, u zavisnosti od brzine metabolizma, sat do dva pre treninga, ali, nikako manje od sat vremena. Taj obrok mora biti takav da ne opterecuje zeludac, a da obezbedi sve sto treba za sam trening - energiju ces dobiti kroz spore ugljene hidrate ( krompir, pirinac, ovsene, mozes i testeninu...) koji postepeno oslobadjaju energiju, a proteine iz mesa, belog i crvenog, jaja, sira...

Ukoliko ti je ishrana balansirana kako treba, protein mozes uzimati samo nakon treninga, i po potrebi u kombinaciji sa jos necim kao zamenu za obrok ( kad ne mozes jesti kvalitetno ), uz dorucak npr. BCAA pijes 15 ak min pre treninga, i jos u toku ili posle njega, glutamin posle treninga obavezno, a mozes i uvece, pre spavanja ili mozes ubaciti jos jednu dozu, ako imas mogucnosti za to.
Sačuvana
ikamen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 19, 2013, 07:16:36 posle podne »

Nisam u mogucnosti da idem dva puta na trening jer radim do 17h, tako da idem u teeretanu u vecernjim satima obicno izmedju 18 i 19h, kad bi trebao da imam obrok pre tog treninga i od cega bi trebao da se sastoji ???

I jos koliko porcija bi trebao da pijem proteina dnevno, BCAA i Glutamina ???

Hvala puno !!!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2013, 02:58:56 posle podne »

Ovako imam 37 godina visok sam 177cm i tezak 90kg, od pre mesec dana sam poceo sa treninzima u teretani hteobih da skinem masne naslage, pa je na red dosla i ishrana pa vas molim za par konkretnih saveta u vezi ishrane i teninga, u teretanu idem 3 dana pa 1 odmaram, svakog od ovih dana sto treniram prvih pola sata provedem na traci za trcanje otprilike pretrcim izmedju 4-5 km i posle rad sa tegovima.
I naravno sta od suplemenata treba da koristim i kad jel bih trebao odmah ili kroz neki period, hvala unapred na vasem trudu

Što se izhrane tiče,za doručak jedi ugljene hidrate i protein. Pa užina neko voće.Ručak i večera meso,riba,povrće,pirinač-krompir i to je to.Od suplemenata za početak uzmi whez protein i aminokiseline,a vremenom ćeš dodavati suplemente. E,da i uzmi neki vitaminsko'mineralni kompleks,jer će ti trebati zbog gubitka kilaže i stanja organizma.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2013, 02:53:59 posle podne »

Ovako imam 37 godina visok sam 177cm i tezak 90kg, od pre mesec dana sam poceo sa treninzima u teretani hteobih da skinem masne naslage, pa je na red dosla i ishrana pa vas molim za par konkretnih saveta u vezi ishrane i teninga, u teretanu idem 3 dana pa 1 odmaram, svakog od ovih dana sto treniram prvih pola sata provedem na traci za trcanje otprilike pretrcim izmedju 4-5 km i posle rad sa tegovima.
I naravno sta od suplemenata treba da koristim i kad jel bih trebao odmah ili kroz neki period, hvala unapred na vasem trudu

Pogrešno ti je sto trčiš pola sata,pa onda uzmeš da radiš sa tegovima,jer si za tih pola sata započeo proces razgradnje i tegovi ti nece imati efekta. Kada se samo zagrevaš,radi max 15min trcanja i to lagan lagan tempo,onda zagrevanje,pa trening. Ako bi npr. u jednom danu hteo i kardio i trening opterećemnja,onda kardio radi ujutru,a sa tegovima uveče,ili jednostavno rasporedi 3 dana nedeljno jedno,a 3 dana nedeljno drugo.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 18, 2013, 07:38:16 pre podne »

Da li je bolje onda da odvojim kardio od treninga sa tegovima, i koliko puta nedeljno da radim kardio
I jos jedno pitnje koji whey protein, BCAA i Glutamin mi preporucujete, hvala

za kardio si vec dobio odgovor a sto se tice BCAA i Glutamina,

od BCAA preporucujem Scitec Bcaa Express, Dymatize Bcaa, ako ces ekonomicnije pakovanje onda SNI BCAA od 1 kg

Glutamin - Scitec glutamine (300 ili 600 g), Dymatize, Labrada....  ako ces i tu ekonomicnije pakovanje na akciji trenutno Primaforce Glutamine 1 kg

whey protein - Elite whey Dymatize, Scitec 100% whey ili 100% whey professional
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2013, 11:00:10 posle podne »

Ne moras odvojiti kardio i trening sa tegovima, samo kreni obrnutim redom, kao sto je Monika navela. A Ako ti vise tako odgovara, prepodne uradi kardio trening pa popodne trening sa tegovima. Za pocetak neka bude bar tri puta nedeljno ( to dodje svaki drugi dana odprilike ), a kako budes imao vise kondicije mozes i cesce.


Sačuvana
ikamen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2013, 08:21:40 posle podne »

Da li je bolje onda da odvojim kardio od treninga sa tegovima, i koliko puta nedeljno da radim kardio
I jos jedno pitnje koji whey protein, BCAA i Glutamin mi preporucujete, hvala
Sačuvana
ikamen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2013, 07:02:00 posle podne »

Hvala puno na savetima
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2013, 08:09:41 pre podne »

i još jedna stvar, kardio u zoni srednjeg intenziteta (osećaj takav da ne ostaješ bez daha, već da možeš da pričaš u isto vreme) - radiš posle treninga sa tegovima, ne pre. Možeš 5-10 minuta na početku da se zagreješ, ali prvo uradi trening sa opterećenjem i onda preĂ°i na kardio. Naravno može i odvojeno, ali ako spajaš onda ovako.

Od suplementacije ovo što je Marko nabrojao, sagorevače za sada ne, pogotovo ne animal cuts...  sagorevače kasnije, kad doĂ°e do zastoja ili kad ti bude trebao mali podsticaj-stimulans za trening
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2013, 08:26:00 pre podne »

Ovako imam 37 godina visok sam 177cm i tezak 90kg, od pre mesec dana sam poceo sa treninzima u teretani hteobih da skinem masne naslage, pa je na red dosla i ishrana pa vas molim za par konkretnih saveta u vezi ishrane i teninga, u teretanu idem 3 dana pa 1 odmaram, svakog od ovih dana sto treniram prvih pola sata provedem na traci za trcanje otprilike pretrcim izmedju 4-5 km i posle rad sa tegovima.
I naravno sta od suplemenata treba da koristim i kad jel bih trebao odmah ili kroz neki period, hvala unapred na vasem trudu
Prva greska je sto ces trcanjem vise da steknes kondiciju nego gubitak mast!idi sat vremena ali hodaj na brzini 5,5 .ishrana treba da ti ima 50% uh 35% p i 15%m da je iznad vrednosti ili oko vrednosti bazalnog metabolizma.od suplementacije mozes koristiti whey protein ,neki multivitamin,bcaa,glutamin.
Sačuvana
NikolaZyzz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2013, 01:38:43 posle podne »

Što se tiče suplemenata možeš uzeti po meni najbolji i najefikasniji sagorevač masti ANIMAL CUTS (pošto želiš smršati) , takoĂ°e ukoliko želiš nešto najbolje za mišiće to su WHEY proizvodi (gledaj da budu 100%) , ali bez dobre ishrane sve je to skoro džaba .. Znači moraš unositi proteinske namirnice kao što su jaja ,riba , meso ,mleko ,krompir i tako dalje .. Ako te interesuje opširnije guglaj malo ili pitaj ovde još nešto ako te zanima .. Btw nisam ti ni ja nešto iskusan ali sam dosta čitao o svemu .. Imam 16godina i treniram 3 ipo meseca tako da ako sam negde pogrešio mada ne verujem , ne zamerite :) .. Btw ne smeš unositi nikakva gazirana pića , slatkiše , alkohol , pozdravi se sa tim :P
Sačuvana
ikamen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2013, 01:13:07 posle podne »

Ovako imam 37 godina visok sam 177cm i tezak 90kg, od pre mesec dana sam poceo sa treninzima u teretani hteobih da skinem masne naslage, pa je na red dosla i ishrana pa vas molim za par konkretnih saveta u vezi ishrane i teninga, u teretanu idem 3 dana pa 1 odmaram, svakog od ovih dana sto treniram prvih pola sata provedem na traci za trcanje otprilike pretrcim izmedju 4-5 km i posle rad sa tegovima.
I naravno sta od suplemenata treba da koristim i kad jel bih trebao odmah ili kroz neki period, hvala unapred na vasem trudu
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.