TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:53:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Савети и сугестије око свакодневне исхраl  (Pročitano 11739 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2013, 06:48:15 posle podne »

Ako misliš na pečena pileća prsa a ne na salamu,onda je definitivno odličan izvor proteina za doručak. Ne znam sada koliko treniraš i kako,ali je to i dalje samo doručak.Dakle,tokom dana moraš nastaviti unos proteina.Ti dimnjeni proizvodi imaju puno soli,pa ih izbegavaj.Ella i jogurt su super.
Ne mislim na piletinu vec kako ti to zoves "salamu" tacnije kuvani/peceni file od 70% mesa. Bilo bi divno kad bih mogla triput dnevno da jedem piletinu, ali nemam taj standard. Za rucak jedem kvalitetno meso/ribu, a za veceru neku riblju konzervu obicno ili Ellu. Salama je za mene parizer, mortadela, stisnjena sunka i sl. Mislim da je ovo maksimum kompromisa koji mozes da dobijes po toj ceni...

Mogu li ponekad i lignje, krabe i sl? :)

Jeftinija ti je piletina od lignji i kraba :) A ja ne znam ni jedan drugi način za spremanje lignji osim za prženje u ulju...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2013, 05:16:16 posle podne »

piletina na pijaci 500, pileca prsa u radnji 600+
70% mesa + 30%gluposti = 100% da ne moze
Pitanje je i odakle je ta piletina, velike su sanse da je gajena sa GMO sojom i kukuruzom pa kad pogledas dodje na slicno... ja kupujem na meru kuvani pileci file, prsa u crevu ne jedem. Oseca se velika razlika.

Ako primetim da koci rezultate, batalicu neko vreme.

Nisam ipak ni za ortoreksiju, treba biti umeren u svemu. Velika je stvar da sam izbacila skroz soju iz ishrane...
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #14 poslato: Decembar 11, 2013, 04:00:38 posle podne »

piletina na pijaci 500, pileca prsa u radnji 600+
70% mesa + 30%gluposti = 100% da ne moze
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2013, 02:58:44 posle podne »

Ako misliš na pečena pileća prsa a ne na salamu,onda je definitivno odličan izvor proteina za doručak. Ne znam sada koliko treniraš i kako,ali je to i dalje samo doručak.Dakle,tokom dana moraš nastaviti unos proteina.Ti dimnjeni proizvodi imaju puno soli,pa ih izbegavaj.Ella i jogurt su super.
Ne mislim na piletinu vec kako ti to zoves "salamu" tacnije kuvani/peceni file od 70% mesa. Bilo bi divno kad bih mogla triput dnevno da jedem piletinu, ali nemam taj standard. Za rucak jedem kvalitetno meso/ribu, a za veceru neku riblju konzervu obicno ili Ellu. Salama je za mene parizer, mortadela, stisnjena sunka i sl. Mislim da je ovo maksimum kompromisa koji mozes da dobijes po toj ceni...

Mogu li ponekad i lignje, krabe i sl? :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2013, 08:59:49 pre podne »

Ako misliš na pečena pileća prsa a ne na salamu,onda je definitivno odličan izvor proteina za doručak. Ne znam sada koliko treniraš i kako,ali je to i dalje samo doručak.Dakle,tokom dana moraš nastaviti unos proteina.Ti dimnjeni proizvodi imaju puno soli,pa ih izbegavaj.Ella i jogurt su super.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2013, 12:24:44 pre podne »

Htela bih samo da pitam da li su cureca i pileca prsa, pored jaja, dobra varijanta proteina za dorucak? Ili je bolje uzeti Ella sir (mada ga ja cuvam za veceru :)) Vecini nas je nedostupno da jede meso/ribu triput dnevno iz ekonomskih razloga, pa me zanima da li je 100g prsa dnevno ok iako znam da moraju da imaju taj neki minimum aditiva? Da li je bolja varijanta od svinjske/govedje prsute/pecenice? Takodje, sta je najpreporucljivije od mlecnih proizvoda, ne racunajuci mleko? Ja recimo najvise volim kiselo 2,8% masti,  jer mi se cini da su jogurti danas prepuni secera, a pavlaka sadrzi vec previse masti...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2013, 10:54:22 pre podne »

Ja svakog dana unesem 8 belanaca i 2 zumanceta. Krvna slika super. Vezbanje redovno. A sokirao sam se kada je nas ''najcenjeniji nutricionista'',necu da mu pominjem prezime,godiste mog dede,izvalio kako 2 jajeta dnevno sigurno dovode do infarkta i kojecega...  :-\

Nutricionisti profesionalnih sportista preporučuju 20 jaja na nedeljnom nivou za regeneraciju tela.
Blago tom nutricionisti sa 2 jaja :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2013, 10:46:58 posle podne »

Ja svakog dana unesem 8 belanaca i 2 zumanceta. Krvna slika super. Vezbanje redovno. A sokirao sam se kada je nas ''najcenjeniji nutricionista'',necu da mu pominjem prezime,godiste mog dede,izvalio kako 2 jajeta dnevno sigurno dovode do infarkta i kojecega...  :-\

Ja sam svojevremeno jeo par meseci i do 10 jaja dnevno celih, pa sam jos na nogama, i naravno zdrav i prav :D Manimo se tih metuzalema i naucnika od stotinu ljeta :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2013, 10:39:56 posle podne »

Ja svakog dana unesem 8 belanaca i 2 zumanceta. Krvna slika super. Vezbanje redovno. A sokirao sam se kada je nas ''najcenjeniji nutricionista'',necu da mu pominjem prezime,godiste mog dede,izvalio kako 2 jajeta dnevno sigurno dovode do infarkta i kojecega...  :-\
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:08:32 posle podne »

Zumanca moze odvajati ako jede vise jaja u toku dana, i tako svakodnevno, u suprotnom ne mora. ( ovo vazi samo za one koji redovno vezbaju, oni koji nisu fizicki aktivni bi trebali ograniciti unos jaja, prema zvanicnim preporukama ).
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2013, 12:41:30 posle podne »

Не, не желим ја више масе. Ова килажа ми је скорз ок. Циљ ми је да је одржавам и да теретаном набацујем мишиће, да се храним што здравије и да ми укупан постотак масти у телу буде 10 или мање(последњи пут кад` сам имао преглед за кошарку, пре 2 ипо недеље имао сам 11%, а у том периоду сам већ почео овако да се храним).
Да повећам број јаја за доручак и да ли ће то утицати на повећан унос масти? Када је најбоље време за воће у току дана?
Што се тиче ручка, увек има јунетине, пилетине, рибе.
Иначе нисам љубитељ туњевине, волим пржену рибу, ал` туњевину никако.


Izvini stvarno,ne znam zašto sam mislio da sam pročitao da jedeš ćureće meso za doručak :)
Uglavnom,onda slobodno povećaj broj jaja,3 do 4 komada.Možeš i cela,a možeš i npr. jedno celo i 3 belanca.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2013, 12:11:50 posle podne »

Не, не желим ја више масе. Ова килажа ми је скорз ок. Циљ ми је да је одржавам и да теретаном набацујем мишиће, да се храним што здравије и да ми укупан постотак масти у телу буде 10 или мање(последњи пут кад` сам имао преглед за кошарку, пре 2 ипо недеље имао сам 11%, а у том периоду сам већ почео овако да се храним).
Да повећам број јаја за доручак и да ли ће то утицати на повећан унос масти? Када је најбоље време за воће у току дана?
Што се тиче ручка, увек има јунетине, пилетине, рибе.
Иначе нисам љубитељ туњевине, волим пржену рибу, ал` туњевину никако.


Nema potrebe da povećavaš broj jaja kada jedeš i ćuretinu za doručak.
Voće je najbolje jesti prepodne,dakle za užinu izmeĂ°u doručka i ručka,ali ti neće škoditi i ako uneseš npr. bananu za drugu
užinu u toku dana.
Nemoj forsirati tunjevinu ako je ne voliš,a i svakako ti je bolje da jedeš svežu ribu a ne iz konzerve.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2013, 12:08:19 pre podne »

Da, povecaj broj jaja za dorucak, mozes jesti celo jaje, ne samo belanac, a voce mozes jesti u toku celog dana ali izmedju obroka, nemoj odmah nakon obroka ( ako jedes dosta voca neka to bude ranije u toku dana, uvece manje ). Ne moras jesti tunjevinu ako je ne volis, ali przena riba ti nije najbolje resenje - pokusaj da je ispeces u rerni, lakse se spremi, ukusna je jako i nije przena, sto je bitno. Kuvanje je jos jedna dobra opcija.

Izvori zdravih masti u ishrani su orasi, bademi, pistaci, lesnici, maslinovo ulje, riba, a kroz jaja ces uneti 1,5 g zasicenih masti od ukupno 5 g masti po jajetu ( ovo prakticno znaci da jaje ima odlican odnos zasicenih i "dobrih" masti pa ih mozes jesti bez bojazni da ce uticati na povecanje masnoce ).
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2013, 11:00:28 posle podne »

Не, не желим ја више масе. Ова килажа ми је скорз ок. Циљ ми је да је одржавам и да теретаном набацујем мишиће, да се храним што здравије и да ми укупан постотак масти у телу буде 10 или мање(последњи пут кад` сам имао преглед за кошарку, пре 2 ипо недеље имао сам 11%, а у том периоду сам већ почео овако да се храним).
Да повећам број јаја за доручак и да ли ће то утицати на повећан унос масти? Када је најбоље време за воће у току дана?
Што се тиче ручка, увек има јунетине, пилетине, рибе.
Иначе нисам љубитељ туњевине, волим пржену рибу, ал` туњевину никако.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2013, 11:24:16 posle podne »

Pozdrav Raduleeee :-),

lepo sto si poceo da vodis racuna o ishrani, svaka cast. Ja imam par sugestija koje ce ti, nadam se, biti od koristi.
Generalno, unosis malo proteina - jedno jaje ti je malo za dorucak, sve i da pojedes malo sira ili sunke u kombinaciji. Zatim imas dve uzine u kojima dominiraju ugljeni hidrati, pa tek onda rucak - da li tu uvek bude mesa ili ribe? Kompletan rucak bi trebalo da sadrzi( primer ) meso, krompir ili pirinac, salatu sa par kapi maslinovog ulja. Mogao bi da za neku od tih prepodnevnih uzina pojedes neki sendvic sa belim mesom ili tunjevinom i salatom.
Za drugu uzinu ( popodne ) mozes pojesti nesto kostunjavo ( bademe, lesnike, pistace, orahe, ili svega po malo ) jer kostunjavo voce drzi sitost zbog vlakana koje poseduje.
Vecera - tu mozes pojesti tunjevinu sa salatom, mladi sir, belo meso, jaja, pecurke, testeninu ponekad...

Nemoj svakodnevno konzumirati namaze i suhomesnate proizvode, povremeno mozes ali izbegavaj.Odlicno je sto si izbacio pekaru, grickalice, gazirano, sto pijes dosta vode. A sa cokoladom nemoj preterivati jer vec dosta ugljenih hidrata unosis kroz ishranu.

Sta je tvoj cilj ustvari, da li hoces jos malo mase ili cisto zelis da se hranis kako treba?

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.