TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:51:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 16426 puta)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #10 poslato: Novembar 22, 2013, 02:15:19 posle podne »

Okej momci,iako sam jeo dnevno po jednu tunjevinu,evo prekidam i jednom do dva puta tokom nedelje cu ubaciti ovaj vid proteina!

Hvala za informacije!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: Novembar 22, 2013, 02:12:58 posle podne »

Iron svaka cast za tekst. Sve obrazlozeno. Situaciju u nasoj zemlji,sto se tice ovoga, ne bih ni da komentarisem. Pojedem nedeljno jednu konzervu cisto radi promene,u salamuri,ali verujem da je domaci svinjski odrezak zdraviji od konzervirane tune.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #8 poslato: Novembar 22, 2013, 01:48:58 posle podne »

bilo kakva hrana koja je konzervirana nije zdrava. Jedna konzerva tunjevine dnevno na duže staze može biti problem. U nekoliko navrata je ranije pokrenuta slična diskusija, pa sam kačio isti ovaj grafikon kao sad. Omega 3 koja se izvlači iz ribe i koristi u suplementaciji isto tako je podložna kontaminaciji živom, pa postoje firme koje sertifikuju da je mercury free, a ima i onih koji peglaju bez sertifikata.

Poreklo ribe koju dobijamo konzerviranu s Tajlanda je sumnjivo, i nigde nećeš videti od koje vrste tune je meso iz konzerve, ali računaj da je to u 99% slučajeva tuna koja je najprofitabilnija za proizvoĂ°ača tj. plaovrepa atlantska tuna, skipdžek ili žutorepa koja može dostići težinu i do 700kg. Što je veća tuna, time je i starija, i ima više vremena da se nakupi žive- veća riba=više žive u njoj. Negde sam ranije i računao da je jedna konzerva nedeljno maksimum koji čovek može sebi da dopusti ako baš mora da jede tunu iz konzerve. Što se tiče porekla, kačio sam snimke o čuvenom somu 'pangasius' koji je pre nekoliko godina postao ultra popularan kod nas, načinima kako se uzgaja maltene u septičkim jamama-farmama u Vijetnamu, kako se razmnožava ubrizgavanjem nekog dela mokraće od druge životinje da bi bio plodniji...

Ono što je zanimljivo jeste da SAD ima zakon po kom ne sme da proizvodi ili uvozi konzerviranu tunu koja nema dokaz da je isključivo roda ''albakor'', koja se smatra da ima najmanji procenat žive od svih vrsta. U Srbiji je sitacija malo drugačija, nemamo ljude na vlasti koji razmišljaju o ovakvim stvarima, pa se uvozi sve živo i trujemo se raznim stvarima da to i ne znamo. Dovoljan podatak ti je da je u Maxi i Tempo objektima (Delhaize grupa) skoro osvanuo smrznuti file oslića iz oblasti FAO 61 (piše na deklaraciji) koji je pacifička oblast izložena radijaciji od katastrofe koja je bila na nuklearnom postrojenju Fukušima.

Naravoučenije, zajebi sve što je kozervirano/uvezeno/preraĂ°eno, čitaj deklaracije i trudi se da, koliko je to moguće, znaš poreklo hrane koju unosiš u organizam. Evo ti ovaj link organskih proizvoĂ°ača iz Vojvodine http://www.zelenamreza.org/odrziva-poljoprivreda/pijaca-moj-salas/prodavci-pijace-moj-salas.html   

stefolinho, samo lagano sa savetovanjem ljudi, moraš imati na uvid činjenice na osnovu kojih donosiš zaključak da li je nešto dobro ili ne  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2013, 12:19:33 posle podne »

Tunjevina kao tunjevina je dobra,ali je jako štetno sve što se pakuje u konzerve i što je predviĂ°eno da traje 100 godina :D
Ali to ne znači da je ne jedem :D
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2013, 10:06:21 pre podne »

Nisam rekao da tunjevina sidu leci niti da je od daily formule zdravija  :) ali sigurno nece mu nastetiti jedna konzerva dnevno.`
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2013, 09:19:27 pre podne »

@stefolinhoo

Kako možeš biti siguran za kvalitet tunjevine koja se kod nas prodaje? Da li imaš neke informacije za koje mi ne znamo?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #4 poslato: Novembar 21, 2013, 07:04:40 posle podne »

Nema na cemu,slobodno pitaj sta te interesuje!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
TheRestricted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 83

« Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2013, 07:00:48 posle podne »

E hvala ti! Takodje,ukus nje mi je najbolji. A sto se tice komada naravno, ono u komadicima ni ne smatram tunom.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2013, 06:54:48 posle podne »

Jedi slobodno tunjevinu,dnevno 1-2 nece praviti problem,neces pojesti karton tunjevine sigurno!

Ja licno jedem tunjevinu u salamuri,ona mi najvise prija,mada nemam nista ni protiv one u ulju ali pod uslovom da je u komadu...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
TheRestricted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 83

« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2013, 06:53:08 posle podne »

Po netu sam gledao i video da postoje dve glavne vrste tune u inostranstvu: chunk light tuna i neka albacore (kao white tuna). E sad razlika je u sadrzaju zive ova prva ima 3 puta manje pa je mnogo sigurnija da se jede u cescim i vecim kolicinama. Sada ja nisam siguran, koja je ova sto se kod nas prodaje (sad sam gledao ovu sto sam uzeo je uvezena iz tajlanda). Da bi znao koliko cesto mogu da je jedem. Ukoliko neko zna zahvalan sam na odgovoru :)!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.