TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 12:54:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 16471 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #70 poslato: Jun 24, 2014, 08:40:24 pre podne »

Nisam kontras, ali treba da batalis meso koje je marinirano u necemu, koje ima dodataka, ulja, marinadi, sokova, secera. K Plus u salamuri, to ti je tuna i voda. Jeftinija od Rio Mare, ali znas bar da je to (uslovno receno) meso tune i nista vise.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #69 poslato: Jun 23, 2014, 08:50:19 posle podne »

Sta mislite o tunjevini u soja sosu ili maslinovom ulju i koja je bolja? Obicno uzimam Rio Mare u sopstvenom soku, ali nije bas jeftina

Nije jeftina,ali je najkvalitetnija :) U maslinovom ulju je meni lepša :)
« Poslednja izmena: Jun 24, 2014, 07:36:49 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
S1908
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #68 poslato: Jun 23, 2014, 06:02:02 posle podne »

Sta mislite o tunjevini u soja sosu ili maslinovom ulju i koja je bolja? Obicno uzimam Rio Mare u sopstvenom soku, ali nije bas jeftina
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #67 poslato: Jun 05, 2014, 02:16:26 posle podne »

Zbog podizanja nivoa lucenja testosterona
Sačuvana
Arbeit macht frei.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #66 poslato: Jun 05, 2014, 12:06:49 posle podne »

Tunjevina se ne jede svaki dan..
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #65 poslato: Jun 04, 2014, 10:32:33 posle podne »

tribulus pred spavanje

sto to?

inace,sve ovo sto si nabrojao je poprilican broj suplemenata :D


ljudi,ove cene tunjevina nisu normalne,secam se pre godinu dana  mogao si da nadjes tunjevinu za tipa 120 din i to neku dobru u komadima...sad je cak i onaj krs u komadicima oko 200...uzas...bolje mi onda da kupujem junetinu ili piletinu,posto je cena tunjevine postala nerealna....
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #64 poslato: Maj 30, 2014, 10:21:55 pre podne »

ili sto bi novinari rekli - snagator  :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #63 poslato: Maj 29, 2014, 11:11:13 pre podne »

Ervin nije powerlifter nego strongman ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #62 poslato: Maj 28, 2014, 12:57:45 posle podne »

Pa i nije toliko perfektan odnos, to ispada da sam ja onda perfektan u ishrani  :D :D možda sam postao perfektan za ovih 5 godina, kuda dalje sad jbte  :D :D
šalu na stranu, low carb je zato što generalno uvek preferiram meso, jako malo me privlači hrana koja nema meso u sebi, takav sam od malena. JEdem gomilu povrća i ne volim slatke stvari: voće, kolače, torte, slatkiše generalno... U tim makroima ima gomila stvari koje su ljudi po bodibilding forumima prokleli: majonez, senf, masno meso, dinstanje na suncokretovom ulju, mast od mangulice, šunka od mangulice, makarone, topljeni sir...

Nekad na silu moram da jedem pirinač ili krompir da malo pojačam uh, ali generalno mogu da dobijam i da gubim kilograme na low carbu, jer je bitan kalorijski unos..

Nisam rekao da je hrana nebitna, izuzetno je bitna raznovrsna ishrana na duže staze, jer nam pored rasta mišića može obezbediti dug i plodonosan život bez bolesti. Rekao sam da je malo izvikana ta priča oko proteina i teretane tj. hipertrofije, može to sve daleko jednostavnije i jeftinije, ali to je borba sa vetrenjačama.

Što se tiče suplementacije, ja bih svakom pametnom čoveku predložio da sve te pare koje daje na protein, bcaa, eaa, kreati, no reaktore uloži u kvalitetan izvor namirnica koje sprema da jede. Na suplementaciju se posle toliko godina ne oslanjam ni puno, ni srednje, ni malo, VEĆ NIKAKO. Mislim da već skoro dve godine nisam popio mericu proteina, i nisam zapao u katabolizam  :D :D pisao sam već negde davno da su jedini suplementi koje uzimam neki mg/ca, vitamin E, coq10, omega3, omega 369, tribulus pred spavanje, kofein ili powerforce pred trening i to je to.

Evo uslikaću se za jedno 2-3 meseca kad se malo oderem da vidimo jel katabolizam uzeo maha ili me umastila zla mangulica  ;D i da vidimo šta sam napravio od sebe u ovih 4-5 godina  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #61 poslato: Maj 28, 2014, 11:33:02 pre podne »

Iron, ovo bez suplemenata uopste nije tako prosto receno, vec iz razloga da se ne misli da se upotpunosti oslanjam na njih i da ih branim. Moja filozofija stvorena kroz iskustvo i posmatranje, je: "glavno ulaganje u hranu" i za sada ide dobro, obimi se povecavaju, masti miruju i tezine se blago ali konstantno povecavaju.

U prethodnim postovima si veoma prosto napisao da je hrana skoro pa nebitna i da se ne treba toliko njome zamarati a ovamo napises perfektan ondnos nutrijenata (pretpostavljam za low carb).

Alene, od uvek sam sve voleo da radim sa ulozenim maksimumom i do otkaza, a narocito u teretani i misici mi nisu rasli dok proteini zivotinjskog porekla u ishrani nisu presli 1,8g tt.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #60 poslato: Maj 28, 2014, 11:31:31 pre podne »

U jednoj emisiji nakon Ervinovog ucestvovanja u VB-u, pricao je kako pre 12-13h ne jede meso, i ako mnogi misle da pojede bar kilogram dnevno. Za dorucak je rekao da pojede kutiju mlevene plazme sa mlekom ako se secam. To za plazmu mi je ostalo u secanju.  :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #59 poslato: Maj 28, 2014, 11:25:00 pre podne »

Pa lako je vama kad ste ti i Ervin genetičari  :D :D nemoj otkrivati velike tajne, to uvek povalači velika razoačaranja zbog sasvim drugačijeg horizonta očekivanja.
A znaš da raja voli veselo- proteina i igara- da dobija kilo krtine mesečno i bude Ăśbermensch  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #58 poslato: Maj 28, 2014, 08:26:43 pre podne »

Opet moram da ponovim jednu te istu priču. Ja imam ~120kg i dnevno jedem 4 jaja i jedno 200 - 300g mesa, ostalo se svodi na UH jer opet za razliku od bildera nemam potrebu za niskim procentom telesne masti. Katona, sa kojim treniram poslednje 3 godine jede nešto više jogurta na ovo  što sam već naveo, a suplementaciju u životu nije uzeo...osim kad ga nateram da pije kreatin u periodu pripreme...

Kod dobijanja mišićne mase ishrana je skroz u drugom planu, a prvi plan je trening. Kod skidanja kila stvari se obrnu, ali samo zato što je potrebno napraviti veći kalorisjki deficit.

Konstatno se opterećujete količinom proteina koju unosite, a opet 90% vas nema nikakav rezultat u teretani.

Probajte malo više da se fokusirate na težine sa kojima radite i da vam svaki trening bude do kompletnog otkaza i bez obzira koliko tunjevine pojedete biće dobrog napretka ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #57 poslato: Maj 28, 2014, 08:05:50 pre podne »

Pa šta ima neko da me demantuje ili ispravlja? Jel ti meriš verodostojnost izjava po broju postova? Po datumu registracije na forum? Pa nismo svi sisali vesla pre foruma, a i nije nam svima dato isto da razmišljamo, učimo i zaključujemo iz iskustava. Imaš ljudi koji ceo život tapkaju u mesto i pričaju jednu te istu priču. Ovo što pišem je lično iskustvo za nešto manje od 5 godina INTENZIVNOG i AKTIVNOG treninga, ishrane, suplementacije, gde sam se načitao, naslušao, nagledao svega i svačega, i većinu tih stvari probao na sebi.

Nekom može da se svidi, neko će reći 'pazi ovu budalu', neko će kapirati 'pa ima smisla šta ovaj priča', koga briga. Bitno je da će ovo pročati neko ko ima sličnu putanju kao ja, ko se vodi kao guest, ko se neće možda nikad ni registrovati na ovaj forum, pa će mu MOŽDA ovi i slični postovi MALO pomoći da ne mora da luta previše u traženju nekih formula koje su pravljenje da bi firme koje proizvode suplementaciju više zaraĂ°ivale.  

Po tome kako pišeš vidim da ti mnoge stvari još nisu jasne. ''Skoro sve bez suplemenata'' ljudima koji su dugo u ovom sportu puno govori. Suplementi su suplementi, ne postoji nikakva magija u njima, nikakva moć koja bi tvoj trening ''Sve sa suplementima'' načinila ne znam kako efikasnijim ili svrsishodnijim. Da si imao sve suplemente ovog sveta u 99% slučajeva bi bio na istom tom mestu na kom si sad dok si radio skoro sve bez njih. To ti mogu reći iz ličnog iskustva, jer sam probao i dugo koristio 90% proizvoda koje prodaje ova firma čiji je ovo forum, usput u to uložio sigurno četvorocifrene sume u evrima...  

Kompanije koje proizvode suplemente su (sa jedne strane) marketinški ciljano ZAKOMPLIKOVALE STVARI vezane za teretanu i dobijanje mišića DA BI MOGLE DA PRODAJU SVOJIh 549 ARTIKALA iz proizvodnog asortimana. Sa druge strane, iste te kompanije plaćenim ''naučnim studijama'' i velikim slovima na kutijama proizvoda OLAKŠALE SU dobijanje mišića. Ali to je samo na kutijama. Situacija u realnosti je duplo JEDNOSTAVNIJA što se tiče recepta za uspeh, a 10x teža što se tiče hipertrofije. Ali, veliko ALI, ljudima je mnogo lakše da veruju da je sve moguće mnogo brže uz pomoć formula koje prodaju pomenute firme i uz pomoć suplemenata, pa se onda automehaničari bave biohemijom i endokrinologijom, dele savete po forumima ni ne znajući da su oni ustvari najbolji promoteri volonteri ovih kompanija,  i sve ide naopako i u krug... ko razume shvatiće...

Pitao si šta ja jedem: trenutno sam na nekih 96-7kg/175cm, pojedem u 3-4 obroka oko 2.500kcal, P180, UH170, M80... tu i tamo to varira +/- 300-400kcal, uglavnom hrana koju volim da jedem, iz kvalitetnih izvora, bez previše komplikovanja života sebi i ljudima oko sebe..
Sačuvana
Arbeit macht frei.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #56 poslato: Maj 27, 2014, 10:01:41 posle podne »

Cudi me da te neko od iskusnijih forumasa nije demantovao do sada. Ja treniram aktivno ~3 god, od toga skoro sve bez suplemenata vec je akcenat na proteinima iz hrane. U pocetku je to bilo 1g tt dnevno sa totalno zbrkanim rasporedom, gde je mleko islo odmah nakon treninga i sada sa ovom ishranom - ne moze se porediti hipertrofija iz ta 2 perioda, dok je trening uvek bio kratak i visokointenzivan. Ako ovo mislis za proteine, verovatno ti je stav o uh slican, kako izgleda tvoja dnevna ishrana i koji su tvoji ciljevi?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.