TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:47:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 16474 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #55 poslato: Maj 27, 2014, 01:42:29 posle podne »

Pričamo o baletu, bodibildingu, powerliftingu, klizanju ili bandži-džampingu. Svejedno je. Mašiš poentu: nije poenta u količini PROTEINA, ako si natural vežbač i ako si rekreativac. Za profesionalni sport neću da pričam. Profesionalni sportista = čovek koji osnovi izvor primanja za obezbeĂ°enje egzistencije ostvaruje iz takmičenja/sporta.

Previše je frke oko količine proteina i računice koliko grama po kilogramu telesne težine. Previše je dževe dignuto oko proteina iz wheya, oko proteina kao suplementa, oko proteina iz bilo kog izvora. Naravno da nećemo sad svi da budemo vegani, ali normalan unos proteina će ti obezbediti normalan mišićni rast. TO NE ZNAČI da će ti duplo veća doza proteina obezbediti DUPLO VEĆI rast mišića, već najverovatnije isto onoliko koliko si imao sa duplo manje mesa/jaja/wheya. To će ti pokazati vreme.

Usput, sa visokim unosom PROTEINA iz hrane i/ili suplementacije (sve preko 20% od ukupnog kalorijskog unosa smatra se VISOKIM unosom), opterećuješ bubrege, jetru, srce, enormno se povećava mogućnost za kancer, osteoporozu... izvadi krv biće povećan kreatinin, urea... A SVE TO TI NEĆE napraviti skoro nikakvu razliku u odnosu na to da jedeš manju količinu proteina, o tome pričam.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #54 poslato: Maj 27, 2014, 01:01:21 posle podne »

Druze ne znam o kom sportu pricamo? Jel ti ove preporuke savetujes kao dnevni unos proteina ili samo kao dorucak?
Ja trenutno dnevno proteine unosim iz sledecih izvora: 400g junetine, 8 jaja, merica whey, merica casein.
Prilicno dugo treniram i ukapirao sam da mi sve manje od ovoga ne moze doneti nikakav napredak u rekreativnom bodybuildingu.
Trenutno faza definicije, rotacije uh, 180cm 85kg.

« Poslednja izmena: Maj 27, 2014, 01:06:04 posle podne od strane murbi » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #53 poslato: Maj 27, 2014, 12:01:30 posle podne »

nemojte hranu ceniti samo prema količini proteina koje sadrži  :D Ne valja jesti ni tunjevinu ni jaja baš svaki dan, ceo dan. 

vrlo često izbalansirana ishrana može imati bolji efekat od jedenja jedne te iste vrste namirnica gde se kalkuliše samo broj proteina. Varenje može uticati na raspoloženje, opšte zdravstveno stanje, libido itd. a jednostrana ishrana često može dovesti do problema u želucu i crevima.

Daleko je pametnije jesti zdravu i različitu hranu, osećati se dobro i opušteno, nego računati koliko je to proteina po kg telesne težine i ići za nekom provizornom cifrom jer će to ne znam kako uticati na mišićni rast.

Na kraju, ishrana pretrpana proteinima generalno opterećuje organizam u celosti, a dijete koje se zovu proteinske ili se baziraju uglavnom na proteinima i mastima mogu biti okidač dosta ozbiljnim oboljenima.

Jedan dan tuna,
drugi ovsene&whey,
treći jaja,
četvrti voće,
peti sendvič sa piletinom,
šesti palenta i jogurt,
sedmi tortilja wrap sa nekom mesinom...
= jel ovo toliko komplikovano?     

Neverovatno. Kad čovek kaže: PROTEIN! Svima se oči zacakle, ko da se lopatama dele čoko bananice :D :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #52 poslato: Maj 27, 2014, 11:27:02 pre podne »

Tuna mi je bila obrok nakon pwm, sa pirincem, a za dorucak vec jedem 4 jaja. Sada jedem 8 celih jaja dnevno, troumim se da ubacim belo meso umesto jaja u tom obroku, ali me vuce to sto jaja dobijam za dz od babe :) .
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #51 poslato: Maj 27, 2014, 07:36:16 pre podne »

Ali kod nas je tuna postavljena kao najzdravija hrana za one koji nisu bas edukovani. Samo da vide da je tuna, i to je to. A nebitno sto je u suncokretovom ulju, sa povrcem i secerom, u sosu od paradajza. A i ljudima je lakse da uzmu konzervu, otvore je i izvrnu u tanjir. A jaja treba odvajati, kuvati, peci, a i nisu toliko ''zanimljivog'' ukusa kao tuna. Po nemi nema spora da su jaja bolji izvor od konzervirane tunjevine.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #50 poslato: Maj 27, 2014, 06:30:55 pre podne »

Jaja su ti svakako bolji izvor proteina od bilo koje konzervirane ribe.
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #49 poslato: Maj 26, 2014, 03:11:38 posle podne »

Mislim da je za period od 9 meseci, da ne racunam sad :) . Jeo sam 4 nedeljno. Sada menjam 1 konzervu sa 4 jaja, posto sumnjam da je veci deo u konzervi soja.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #48 poslato: Maj 26, 2014, 03:06:02 posle podne »

120 konzervi za koji period? :) Ja pojedem 1-2 nedeljno.
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #47 poslato: Maj 26, 2014, 01:29:47 posle podne »

Roberte ja sam pojeo oko 120 konzervi te tunjevine. Mislim da je tunjevina, koja je pakovana u "komadicima", u vecem delu soja, koja i omogucava ovakvu cenu. Sve je maskirano sojinim uljem koje je unutra.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #46 poslato: Maj 26, 2014, 11:20:30 pre podne »

Ja sam počeo da kupujem ovu. Velika konzerva (160 g), prelepo meso, a izuzetno povoljna cena. Mogao bih je jesti svakog dana, ali ipak izbegavam.

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Maj 16, 2014, 03:10:36 posle podne »

dobro a kad bi izbacio tunjevinu i dodao 200 gr belog mesa, posto jedem 3 puta dnevno belog mesa po 200 grama ? to ce mi biti 4 puta po 200 grama dnevno + ujutru 100 gr ovsenih pahuljica i 7 belanca i uvece 200 gr ella sira

A zašto jedeš samo piletinu,od mesa, u jednom danu?

to mi najlepse sto sta fali :)

možeš i ribu, goveĂ°e meso, ćuretinu... ako već jedeš meso...

da ti ne dosadi, a i crveno meso ima gvožĂ°a i nešto drugačiji sastav amino kiselina
Sačuvana
ljubicica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #44 poslato: Maj 16, 2014, 02:36:47 posle podne »

U Tempu i Maxiju ima povoljno tunjevina u sopstvenom soku,njihova marka,dal Premia,nisam sigurna a ispod 100din je velika konzerva.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #43 poslato: Maj 16, 2014, 01:33:22 posle podne »

Zavisi gde kupuješ meso. Ali razmisli samo logično, koliko je zdravo nešto što je predviĂ°ena da ko zna koliko traje.... šta je sve ubačeno u to.
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #42 poslato: Maj 16, 2014, 01:28:56 posle podne »

ma pusti ih sto ne valja svako vece tunjevina ne kapiram, pa ako cemo realno ni to belo meso sto jedete ne valja , sve je genetski modifikovano , boga pitaj cime zivinu hrane ... meso nije isto kao sto je bilo pre 50 godina
Sačuvana
i've never been much of a romeo
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #41 poslato: Maj 16, 2014, 07:11:04 pre podne »

Twin posalji momcima slike. :D
Hocu brate samo da izguram jos 5 nedelja ovog mog novog programa, da se lepo vidi neki napredak ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.