TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:25:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobra ishrana ?  (Pročitano 5513 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #20 poslato: Decembar 13, 2013, 11:10:01 pre podne »

Najbolja su ti kuvana,i to ne do panja kuvana,jer posle (kao i pržena jaja) gube svoje nutritivne vrednosti.Očekuj da ćeš prvo morati da nabaciš masu,a tek posle definiciju.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #19 poslato: Decembar 13, 2013, 07:49:02 pre podne »

Treba mi pomoc u vezi ishrane, ne znam sta je najbolje da pojedem pre treninga, da mi da malo energije,
takodje nisam siguran da li mi je za dorucak dovoljno da pojedem 3 jaja + 60g ovsenih sa 20g grozdja, ili ponekad tunjevina umesto jaja

A koliko imaš kg,koliko si visok?Koji ti je cilj? Moramo to znati,da znamo otprilike šta ti je dovoljno. U kom obliku jedeš ta jaja?

17godina, 67kg, cilj mi je da dodjem do 75 kg ali i definicija. Jaja jedem uglavnom spremljena 'na oko' ili kao kajganu, a kad imam vise vremena pre skole, pojedem kuvana. Sta je bolje?
Kuvana ili pecena su dobra opcija,mozes i da kombinujes jednom jedno,pa onda drugo,ako mislis da ce ti dosaditi. Samo ih nemoj prziti u ulju. 3 jajeta cela,zavismo od velicine,ti imaju oko 2o-25 gr. proteina,ovsene uklapas u dnevni unos UH,treba da ti daju energiju za trening. Suvo grozdje i ja stavljam u ovsene kao brz UH,pre treninga,ali umereno.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2013, 09:38:06 posle podne »

Treba mi pomoc u vezi ishrane, ne znam sta je najbolje da pojedem pre treninga, da mi da malo energije,
takodje nisam siguran da li mi je za dorucak dovoljno da pojedem 3 jaja + 60g ovsenih sa 20g grozdja, ili ponekad tunjevina umesto jaja

A koliko imaš kg,koliko si visok?Koji ti je cilj? Moramo to znati,da znamo otprilike šta ti je dovoljno. U kom obliku jedeš ta jaja?

17godina, 67kg, cilj mi je da dodjem do 75 kg ali i definicija. Jaja jedem uglavnom spremljena 'na oko' ili kao kajganu, a kad imam vise vremena pre skole, pojedem kuvana. Sta je bolje?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Decembar 11, 2013, 11:49:30 posle podne »

Treba mi pomoc u vezi ishrane, ne znam sta je najbolje da pojedem pre treninga, da mi da malo energije,
takodje nisam siguran da li mi je za dorucak dovoljno da pojedem 3 jaja + 60g ovsenih sa 20g grozdja, ili ponekad tunjevina umesto jaja

A koliko imaš kg,koliko si visok?Koji ti je cilj? Moramo to znati,da znamo otprilike šta ti je dovoljno. U kom obliku jedeš ta jaja?
Sačuvana
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2013, 11:19:37 posle podne »

Sto se tice tih jaja u prahu ja ti ne bi preporucio da ih dalje koristis,ja sam ih koristio jedno vreme,pomesam ih sa vodom i ispecem i imao sam bas ozbiljne probleme sa stomakom,nisam trenirao 3 nedelje zbog toga..
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2013, 10:51:38 posle podne »

Treba mi pomoc u vezi ishrane, ne znam sta je najbolje da pojedem pre treninga, da mi da malo energije,
takodje nisam siguran da li mi je za dorucak dovoljno da pojedem 3 jaja + 60g ovsenih sa 20g grozdja, ili ponekad tunjevina umesto jaja
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Decembar 10, 2013, 10:13:54 pre podne »

Pa sto se tice balanaca cim popijem njih sa mlekom osetim se nekako sit i za sada nisam imao nikakvih problema sa stomakom  .  Pa sta jedem da povecam broj kalorija ?

Pa isto to što jedeš sada, samo više.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Decembar 10, 2013, 07:48:34 pre podne »

Slozili smo se da je whey bolja opcija!  :)
Nemas konkretno neku vrstu namirnice koju treba da unosis,treba da unosis i proteine,i UH i masti.
Jedan gram proteina ima 4 ccal.
Jedan gram UH ima 4 ccal.
Jedan gram amsti ima 9 ccal.
Pa ti sad pravi sebi dijetu.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #12 poslato: Decembar 10, 2013, 02:23:11 pre podne »

ta belanca nisu nista jeftnija od wheija samo su goreg ukusa xD i izazivjau gasove lol
Sačuvana
kapL0
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2013, 12:48:37 pre podne »

Pa sto se tice balanaca cim popijem njih sa mlekom osetim se nekako sit i za sada nisam imao nikakvih problema sa stomakom  .  Pa sta jedem da povecam broj kalorija ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Decembar 09, 2013, 11:28:41 posle podne »

Ta belanca u prahu su pravljena za kolače. Nisam siguran šta je, ali od njih dobijam gasove kao da sam fabrika metana. Kako ti stojiš po tom pitanju?

Ukoliko je cena ista kao whey kupi whey, bolje je i za stomak ili naĂ°i kvalitetan protein od belanaca.

Nego više se fokusiraj na te kalorije, ovako si na dobrom putu da dobiješ dobru definiciju.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2013, 11:03:47 posle podne »

Cena mu je 270 dinara za 100gr . Sto znaci priblizno kao whey :) ...Sad malo skrecem sa teme ali cak mi je to preporucio rodjak koji je dugi niz godina trenirao i bas je otisao u masu pa sam mislio da to i nije tako lose .

Kako podnosis belanac u prahu? Ne smeta ti stomaku?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2013, 11:31:40 pre podne »

najbolja stvar koju sam ja videla su belanca u tetrapaku ili u flaši od 0,5 ili 1 l...  e to je sjajna stvar
Sačuvana
kapL0
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2013, 11:28:04 pre podne »

Cena mu je 270 dinara za 100gr . Sto znaci priblizno kao whey :) ...Sad malo skrecem sa teme ali cak mi je to preporucio rodjak koji je dugi niz godina trenirao i bas je otisao u masu pa sam mislio da to i nije tako lose .
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2013, 11:15:58 pre podne »

Vecina belanaca u prahu na koja sam ja naisao nije namenjena za konzumaciju vec za dalju upotrebu u prehrambenoj industriji,ali kazem ne znam na kakva si ti naisao,i koja je cena u odnosu na whey protein.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.