TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:51:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: DA LI SU STETNI PROTEINI I OSTALI SUPLEMENTI  (Pročitano 39327 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Novembar 30, 2006, 04:35:02 posle podne »

Bubrežna insuficijencija je nedovoljna funkcija burega koja za posledicu im nagomilavanje eletrolita (kalijuma) i azotnih materija (urea, kreatinin) i vode i organizmu.

Kreatin ne može da dovede do bubrežne isnuficijencije ali ako neko već ima BI uzrokovanu dijabetesom, jetrenom bolešću, arterijskom malformacijom on ne sme da uzima kreatin.
Sačuvana
Duh sa sekirom
Iron Man
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2796

Lord of Darkwood

« Odgovor #18 poslato: Novembar 30, 2006, 03:44:52 posle podne »

koja odvala ;D ;D
Plus za Pedzonija
Sačuvana
"Woe to you, Oh Earth and Sea,
for the Devil sends the beast with wrath,
because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon
the number of the beast for it is a human number,
it's number is Six hundred and sixty six"
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #17 poslato: Novembar 30, 2006, 12:17:06 posle podne »

 8) 8) 8)

E zato ce Bugarska u EU pre nas ;D ;D ;D
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #16 poslato: Novembar 30, 2006, 09:48:04 pre podne »

juce sam cuo na predavanju da su bugarski dizaci tegova 5GODINA za dedom svaki dan uzimali 40g kreatina i da nisu imali nikakvih problema :o :o :o 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #15 poslato: Novembar 30, 2006, 08:51:07 pre podne »

danijela svarc sta je to bubrezna insuficijencija i kako se ona moze primetiti. Da li moze da se upotrebom kreatina ta bolest bubrega dobije .
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2006, 07:55:15 posle podne »

Pitanja o štetnosti proteina dobijam maltene "on daily basis"...

Jednom me je jedna žena počela ispitivati na tu temu a ja sam je pitala da li misli da je jabuka koju jede mnogo zdravija od onoga što je u šejku? Kad sam joj zatim rekla da je ta jabuka prskana 15 puta (i zaista je tako ne preterujem) lagano se povukla...

Na žalost, ali zaista na žalost, živimo u vremenu kad ne znamo šta jedemo.. od hormona u mesu do paesticida u voću...
Proteini surutke iako pakovani kako jesu, zaista su nešto najzdravije što možemo ovih godina i decenija uneti u organizam..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 18, 2006, 11:40:37 pre podne »

Narod je u velikoj ZABLUDI, pogotovu ovaj nas u SRBIJI!!! Vecina misli da su proteini stetni i uporedjuju ih sa steroidima. Kad kazem nije isto oni meni: "Sve je to isto"! U pocetku sam se nervirao ali ih sada kuliram, sta da im radim kad su NEOBRAZOVANI I NEOBAVESTENI, ZIVE JOS UVEK U TURSKOM DOBU!!!
Pre nego sto sam poceo da koristim protein dosta sam se informisao o tome, najvise na netu, citao sve moguce clanke, itd. Kad mi neko kaze da se trujem proteinima, ja mu odgovorim:"SIGURNO SE TRUJEM MANJE NEGO TI OD TIH CIGARETA"!
Sto se tice roditelja rekao sam im da nije stetno, iako su im drugi ljudi(drugarica i jos neki) pricali da ne valja, meni su pre verovali jer znaju da ne bih koristio nesto sto moze da mi steti. Znaju da se ne drogiram, ne pusim, vrlo slabo(retko retko kad) pijem alkohol (sto je cudo u mojoj familiji, svi mogu da popiju dosta) tako da nisu pravili problem, a poceo sam da ih uzimam u 20. godini.
Kod tebe moze biti problem jer si maloletan. Raspitaj se kod nutricionista, tu su i Danijela i Miki pa mogu tvojim roditeljima objasniti sve vezano za suplemente.
U, al sam se raspisao, otvorih dusu, tema me pogodi. Nema sta nepravda boli!   pozz

Potpisujem ovo u potpunosti!   Samo bih dodao da po meni jos si mlad da bilo sta uzimas.Radi malo Spartanski na suvo pa posle godinu dve kreni sa suplementacijom.A dotle samo trening i kvalitetna ishrana.
Sačuvana
acivi85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2006, 08:36:35 posle podne »

Narod je u velikoj ZABLUDI, pogotovu ovaj nas u SRBIJI!!! Vecina misli da su proteini stetni i uporedjuju ih sa steroidima. Kad kazem nije isto oni meni: "Sve je to isto"! U pocetku sam se nervirao ali ih sada kuliram, sta da im radim kad su NEOBRAZOVANI I NEOBAVESTENI, ZIVE JOS UVEK U TURSKOM DOBU!!!
Pre nego sto sam poceo da koristim protein dosta sam se informisao o tome, najvise na netu, citao sve moguce clanke, itd. Kad mi neko kaze da se trujem proteinima, ja mu odgovorim:"SIGURNO SE TRUJEM MANJE NEGO TI OD TIH CIGARETA"!
Sto se tice roditelja rekao sam im da nije stetno, iako su im drugi ljudi(drugarica i jos neki) pricali da ne valja, meni su pre verovali jer znaju da ne bih koristio nesto sto moze da mi steti. Znaju da se ne drogiram, ne pusim, vrlo slabo(retko retko kad) pijem alkohol (sto je cudo u mojoj familiji, svi mogu da popiju dosta) tako da nisu pravili problem, a poceo sam da ih uzimam u 20. godini.
Kod tebe moze biti problem jer si maloletan. Raspitaj se kod nutricionista, tu su i Danijela i Miki pa mogu tvojim roditeljima objasniti sve vezano za suplemente.
U, al sam se raspisao, otvorih dusu, tema me pogodi. Nema sta nepravda boli!   pozz
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2006, 08:00:33 posle podne »

Sve je štetno kad se preteruje..čak i voda.. nekad po novčanik,nekad po zdravlje..

hoću da kažem čitajte više šta piše po ovom forumu i neće biti problema ni sa jednim supleemntom
Sačuvana
Duh sa sekirom
Iron Man
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2796

Lord of Darkwood

« Odgovor #10 poslato: Novembar 16, 2006, 06:24:14 posle podne »

tu si u pravu
Sačuvana
"Woe to you, Oh Earth and Sea,
for the Devil sends the beast with wrath,
because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon
the number of the beast for it is a human number,
it's number is Six hundred and sixty six"
H2SO4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

sve je to na psihickoj bazi

« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2006, 01:14:41 pre podne »

stetni su jedino po novcanik
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2006, 12:25:49 posle podne »

TAKO JE 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2006, 12:24:55 posle podne »

svi ti suplementi su testirani na VMA i ne bi se zvali Prirodni dodaci ishrani da su shtetni ;)
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2006, 06:30:22 posle podne »

tako je, take one je zakon  :)
sve ostalo je receno, samo citaj ishranu to smo najbolje odradili  ;)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2006, 06:28:15 posle podne »

Za tebe je zaista najvažnije pravillna ishrana. Prema tome 5 puta dnevno treba da jedeš i redovno da vežbaš..
Za savete u vezi sihrane možeš da pitaš detaljnije ali pre toga pogledaj postove pod Ishrana jer ima jako dobrih saveta naših forumaša,

što se suplemenata tiče, ako nema bubrežnu insuficijenciju krajnjeg stepena (što verovatno nemaš jer bi inače znao, veruj mi) suplementi tipa whey proteina (čiste surutke) ti neće škoditi.
Potreban ti je i neki dobar mulitvitamin tipa Take One od Natrola i to je to za sada :)

Čuvaj se za kasnije...

Ako želiš tvoji roditelji nas slobodno mogu pozvati telefonom ili napisati mail meni ili mikiju jer zaista ne krijemo ništa i voleli bi da im razbijemo zablude i predrasude, ako ih imaju.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.