TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:07:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: DA LI SU STETNI PROTEINI I OSTALI SUPLEMENTI  (Pročitano 39325 puta)
Lokk1
Gost
« Odgovor #34 poslato: Februar 22, 2008, 01:35:11 posle podne »

ne znam kako neko odavde da objasni tvojim roditeljima ... nek dodju na forum :D :D

ne vredi tako ... ja sam moje ,,edukovao'' ali prvi put je kanta nekog gainera letela sa terase ://

1) ti morash da nauchish shta pijesh i zashto .. nauchi teoriju ... shta su proteini .. chemu sluze .. shta grade .. uloge prot u organizmu i onda im polako objashnjavash .. ili ako poznajesh neku osobu u koju imaju poverenja da im to objasni (u mom sluchaju to je jedan stari iskusni doktor ... porodichni prijatelj .. jer tek kada im je on rekao kao pa u chemu je problem shto pije kreatin ?? oni onako se pogledali ..zbunjeni .. valjda su ochekivali da ce reci da je bolje da se drogiram nego to :// ) i tek od onda je ok ...

e da .. i koristi termin belanchevine .. mnogo lakshe svare tada :D
Sačuvana
marko023
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 259

mafija radi mafija nespava

« Odgovor #33 poslato: Februar 22, 2008, 12:20:25 posle podne »

sto je decko na pocetku rekao da mu roditelji zabranjuju suplemente,isti je slucaj i kod mene,sacu da kupim nesto za masu ali cu morati da sakrijem u orman,jednostavno oni to nerazumeju,kazem drugu kupicu geiner a on "nemoj steroide el si lud"...znaci i mene to jako nervra ali sta mi vredi,ja cu da pijem i da krijem :)..ako bas bude nekih problema el cu biti u mogucnosti da neko od vas strucnjaka objasni mojim roditeljima sta ja uzimam?? unapred hvala :)
Sačuvana
Nema dobrog treninga bez dobre muzike :)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #32 poslato: Mart 09, 2007, 05:39:39 posle podne »

Verovatno je Žilberov sindrom... da bi to otkrio morao bi da gladujes nekoliko dana tako da nije bas praktično.. U svakom slučaju samo kozmetska greška enzima koji metaboliše bilirubin - nema posledice
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #31 poslato: Mart 09, 2007, 11:26:22 pre podne »

Sto se tice price u AST i ALT-u secam se da su i meni to proveravali. Naime, prvi put kada sam otisao na regrutaciju imao sam malo povisene bilirubine (oko 30), onda su mi rekli da dodjem sledece nedelje opet. Sledece nedelje su mi proveravali AST, ALT i bilirubine. Sve je bilo u redu drugi put. Posle sam ja svojevoljno ovde isao da kontrolisem bilirubine... primetio sam da mi skacu (ne mnogo) kada sam na visokoproteinskoj dijeti sa jako malo UH, a intenzivno treniram. Takodje znaju da skoce i kada preteram sa alkoholom i gaziranim picima, ali ne strasno, uvek su ispod 30 i za 2-3 dana se normalizuju.
Doktor mi je rekao da to nije nista strasno, i kod momaka u razvoju i sportista ponekad zna i iz cista mira to da bude poviseno. Inace kada neko oboli od zutice bilirubini su mu preko 200.
Sačuvana
100% NATURAL.
Viktor Becar
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 210

« Odgovor #30 poslato: Mart 09, 2007, 11:12:49 pre podne »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa PA NIJE TO EKSPERIMENTALNI STEROID KREATIN SE VEC DUUUUUUUUUUUGO KORISTI, BOLOVI U BUBREZIMA, MA HAJTE MOLIM VAS OVO STVARNO NEMA SMISLA ;D ;D ;D PROCITAJ MALO FORUM!!!
Sačuvana
hazard86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #29 poslato: Mart 09, 2007, 10:40:09 pre podne »

Danijela imam jedan problem! Cuo sam svasta o creatinu i veoma se dvoumim da li da pocnem da ga koristim! Treniram vec pet godina i nikada ga do sada nisam uzimao. Najvise me plase bubrezi i bolovi u njima koji se javljaju kod pojedinih vezbaca. Treba mi tvoe strucno misljenje o uticaju creatina na bubrege i da li je pametno da pocnem sa uzimanjem. Hvala unapred!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Decembar 06, 2006, 05:29:48 posle podne »

Mislim da nije do dijete tj ishrane

Kao što sam ti već preporučila javi se lekaru.. ako te mrzi ili već šta ponovi ALT i AST i bilirubine i šećer u krvi pa mi se javi
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #27 poslato: Decembar 05, 2006, 07:02:20 posle podne »

danijela svarc sta mislis ti da ja odradim jedno mesec dana totalne dijete pa onda da proverim te enzime i znas li nesto sta je dobro za regeneraciju jetre.poz daco
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #26 poslato: Decembar 05, 2006, 06:48:00 posle podne »

To su transaminzame (tj aminotransferaze).. enzimi koji se normalno nalaze samo u ćelijama jetre.. ali koad doĂ°e do upale jetre i raspadanja bar nekoliko ćelija ovi enzimi (proteini) se izlivaju u krvotok
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #25 poslato: Decembar 04, 2006, 06:26:31 posle podne »

HVALA DANIJELA .SAMO ME INTERSUJE JOS NESTO STA JE TO AST I ALT.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Decembar 04, 2006, 05:30:58 posle podne »

Treba da odeš kod lekara. To je moj iskren savet.
Ne verujem da je srce. Gastritis će ti pre napraviti bol u stomaku nego nadutost.

Ne sviĂ°a mi se što se znojiš iz čista mira i što imaš povišene ALT i AST.
Ne mislim da je išta strašno ali trebalo bi da posetiš gastroenetrologa po mom mišljenju.
Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #23 poslato: Decembar 04, 2006, 01:50:02 posle podne »

Pa ne treniram vec 2 godine zbog ovog preblema koji mi se desava.Od preparata sam uzimao keatin monohidrat i to tri puta uvfek sam uziao po 300 grama jednom sam pravio mesec dana pauze i jednom 1 godinu  znaci nisam nista uneo od preparata vec dve godine i ne vezbam.Sto se tice stolice redovna je ali imam stalne gasove mislim da imamm gastritis ali sto se tice mokrenja po nekad mi se tako ide u wc ali mislim da ne izmokrim dovoljno ali to nije bas toliko cesto.A kad sam naveo drhtavicu lose sam se izrazio to mu vise dodje kao neki strah od nicega i tad pocinje to znojenje a temperaturu nemam .Vrucina i top[lota mi isto smetaju mogu da dehidrimam u sedecem stavui tro u vrlo kratkom roku 3 do 4r minuta.Obozavam ovj sport ali vec 2 godine nemogu da vezbam.Da nije mozda u pitanju neki srcani problem ,ako nesto znas vise o tome reci mi?poz danijela svarc
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Decembar 01, 2006, 06:40:12 posle podne »

Morala bi i da te pregledam..
Ali evo pitanja: koliko treniraš, kojim intenzitetom i koliko već dugo bez pauze?
Koje suplemente uzimaš i koliko već dugo?
Da li imaš redovnu stolicu i koliko mokriš?

trbuh ti je veroavtno napet od meteorizma (vazduha u crevima).. ovo može biti zbog načina ishrane (puno proteina nedovoljno povrća i vode).
AST i ALT su malo povišeni, što se može dogoditi posle dugotrajnog korišćenja suplemenata bez pauze.
Drhtavica i preznojavanje (nisi rekao da li onda imaš temperaturu) mogu biti od virusa ali i od premora i još koječega.

Ako hoćeš možeš mi poslati iličnu poruku a uštinu ćemo preneti na post, jer je ovo sad već razgovor lekara i pacijenta.

Simptomi koje opisuješ mi sugerišu da bi trebao da napraviš pauzu u usimanju suplemenata i treningu ali ajde videćemo...

Sačuvana
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2006, 05:45:38 posle podne »

Zaboravio sam jos nesto stalno se osecam umorno i kada nesto radim nije bitrno da li je teretana ili nesto drugo veoma tesko se odmaram.
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
Dzony
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 219


« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2006, 05:37:53 posle podne »

posle godinu kad sam uziamo kreatin uradio sam sve testove od davanja krvi do snimanja stomaka i ultra zvuk i sve je ok ,ali mi nije jasno samo jedno  nisam se ugojio ni jedno kilo a stomak mi je kao kod zene koja je trudna 4 mesec a pri tome stomak mi je tvrd i nema slobodne tecnosti u trbusnoj duplji, stalno dihidriram pa cak i kad sedim mogu da se natopim znojem  i hvata me drhtavica tresenje ruku itd ,secer mi je 4,2 jedinice .Jedino ste ne valja u krvnoj slici to je AST 56 i ALT 48 holesterol 5 ,80 i trigleciridi 2,29 sve ostalo je perfektno.DANIJELA SVARC da li znas mozda o cemu se radi ?poz
Sačuvana
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.