TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:16:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja u vezi skidanja masnoce i pracenja rezultata  (Pročitano 21123 puta)
isotec1
Gost
« Odgovor #41 poslato: April 04, 2014, 08:56:10 pre podne »

Posle pola sata telo izlazi iz fat burning dela, i ulazi u deo Stvaranje rezervi. Barem sam ja tako razumeo neke tekstove koje sam citao. A i u praksi sam to sproveo a kg-mi su padali.

Ovako otprilike:

1. dan 4X 1km - lagano ako se pocinje, ako si u jacoj kondiciji jace
2. dan 2 km + 3 km
3. dan 2 km + 3 km
4.dan 10 km

Inace ovako idu pripreme za polumaraton, sa tim da se primenjuje jedno 16 nedelja program, ili slicno, a vise sam nasao na sajtu trcanje.rs. Znaci trci se cak upola manje nego ti. A kasnije sam uveo samo brz hod, teretanu i regulisao ishranu i efekti i rezultati su bili isti.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #40 poslato: April 03, 2014, 11:24:45 posle podne »

Pa ja se najvise oslanjam na kardio trening sa pulsom u fet burn zoni.
A ostale vezbe koje radim isto su usmereni ka tome da mogu lakse i vise da istrcim.

Iskreno, ovaj navedeni trening 4-5 nedeljno odradim bas bez problema. Naravno da se umorim i da se trduim na treningu ali ne predstavlja mi nikakav problem, nema nikakvog preteranog zamora ili nus efekata (bol u nogama zbog kojeg ne mogu da treniram dan za danom...).
I sada kad sam dosao u taj stadijum da ovakav trening odradjujem bas bez problema, doslo je do toga da bas sa uzivanjem idem na stazu i bukvalno uzivam u trcanju.

Samo me zanima ako u necemu gresim sto bi moglo da uspori napredak (na prvom mestu skidanje masti) ili dovede do nekih negativnih posledica, ili ako preskacem nesto bitno sto bi trebao da ubacim u trening....
Sačuvana
isotec1
Gost
« Odgovor #39 poslato: April 03, 2014, 10:11:03 posle podne »

Covece bre netreba ti uopste tolko trcanja. Najvise 10 km u toku sedmice. Ja bih samo radio taj brzi hod i neki bodyweight ili teretanu.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #38 poslato: April 03, 2014, 09:51:08 posle podne »

Posto ovih dana potpuno izbacujem teretanu i skroz prelazim na tening napolju na otvorenom, potreban mi je jos jedan savet.
Zadrzacu pravilnu ishranu, a posto sam potrosio jedno pakovanje AC sada pravim pauzu jedno 10 dana pa cu preci na jos jedno pakovanje AC i to bi bilo to sto se tice sagoravaca.

Ono sto me interesuje jeste sta mislite o samom treningu:
- Trcanje 6-7km / 35-40min (prilagodjeno pulsu u fer burn zoni)
- Brzi hod 1km
- Trbusnjaci - 4 x 30
- Vezba za ledja (legnem na stomak i izdizem grudi i noge), ovu vezbu radim na smenu kombinovano sa serijama trbusnjaka - 4 x 15
- Vezba za listove (propinjanje na prste na uzdignutu podlogu tako da pete propadaju na nizi nivo od prstiju) - 6 x 20
- Klasicni cucnjevi sa punim gazom stopala - 3 x 10
- Cucenjevi na prstima sa odskokom prilikom podizanja - 4 x 10
Poslednje tri vezbe (listovi / klasicni cucnjevi / cucenjvi sa skokom) kombinujem jednu za drugom u kurg.
Naravno pre treninga ide zagrevanje a posle istezanje. Tokom treninga popijem oko 0,5L vode.
Ovakav trening odradjujem 4-5 puta nedeljno.
Bude tu manjih korekcija, obicno poslednji trening u nedelji odradim malo jace pa istrcim preko 8km, odradim vise ponavljanje kod vezbi, istrcim nekoliko sprinteva....

Sta mislite o tome da se okvirno pridrzavam ovakvog treninga narednih dva meseca?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #37 poslato: April 01, 2014, 08:17:58 posle podne »

Naravno da ne odustajem, guram dalje kao i do sada.
Pomak vidim u svemu osim u tezini, i bas sam se iznenadio kada sam stao na vagu.

@Marko, da mislio sam na visceralne masnoce. Vaga pokazuje na skali od 0 do 10, i meni je taj parameta uvek bio zakucan na 10 i sada prvi put vidim devetku.  ;D

Znam da brojke umeju da zavaraju i opterete... ali isto ne mogu da se ne merim jel ipak je logicno da pored ostalih parametara koje pratim (napredak u kondiciji, otkucaje srca, merenja obima tela na vise mesta, procenat masnoce i misica, sam izgled ispred ogledala...) ispratim i tezinu.
I kao kod drugih parametara, i tu imam neki svoj zacrtan cilj koji jurim (ispod 90kg).

Sto se tice perioda za merenje, samostalno sam odredio da se merim na 15 dana jel mislim da tokom fet burning faze na tih 15 dana uvek mora da se pokaze neki pomak ako se sve radi kako treba, pa cisto da ispratim jel napredujem.

Inace, bas sam zadovoljan sto sam uspeo da istrcim frtaljmaraton od 10,5km bez stajanja, cak sam na kraju video da mi je ostalo snage da bez problema istrcim jos koji kilometras ili sam mogao da drzim jos jaci tempo. To mi je i neka satisfakcija za ovo sto sam radio jel ipak na prvom treningu nisam mogao da mrdnem preko 3km i to uz zestoko mucenje i upale...
Najbitnije je zadavati sebi realne ciljeve koji su dostupni i pratiti progress,bas na nacin na koji ti radis.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: April 01, 2014, 04:42:43 posle podne »

imaš našu podršku i sve razloge da budeš zadovoljan svojim napretkom!!!  samo tako nastavi...  15 dana je ok, i imaš cilj, što je najbitnije!
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #35 poslato: Mart 31, 2014, 10:32:30 posle podne »

Naravno da ne odustajem, guram dalje kao i do sada.
Pomak vidim u svemu osim u tezini, i bas sam se iznenadio kada sam stao na vagu.

@Marko, da mislio sam na visceralne masnoce. Vaga pokazuje na skali od 0 do 10, i meni je taj parameta uvek bio zakucan na 10 i sada prvi put vidim devetku.  ;D

Znam da brojke umeju da zavaraju i opterete... ali isto ne mogu da se ne merim jel ipak je logicno da pored ostalih parametara koje pratim (napredak u kondiciji, otkucaje srca, merenja obima tela na vise mesta, procenat masnoce i misica, sam izgled ispred ogledala...) ispratim i tezinu.
I kao kod drugih parametara, i tu imam neki svoj zacrtan cilj koji jurim (ispod 90kg).

Sto se tice perioda za merenje, samostalno sam odredio da se merim na 15 dana jel mislim da tokom fet burning faze na tih 15 dana uvek mora da se pokaze neki pomak ako se sve radi kako treba, pa cisto da ispratim jel napredujem.

Inace, bas sam zadovoljan sto sam uspeo da istrcim frtaljmaraton od 10,5km bez stajanja, cak sam na kraju video da mi je ostalo snage da bez problema istrcim jos koji kilometras ili sam mogao da drzim jos jaci tempo. To mi je i neka satisfakcija za ovo sto sam radio jel ipak na prvom treningu nisam mogao da mrdnem preko 3km i to uz zestoko mucenje i upale...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #34 poslato: Mart 31, 2014, 09:40:21 posle podne »

Po meni ideš tačno u smeru u kom i treba da ideš. Napreduješ . Moraš shvatiti da je to samo 15 dana. I mislim da bi treba da se meriš nako većeg vremenskog perioda,a možda i uopšte ne,jer brojke znaju da psihički opterete ljude i da se samo na njih fokusiraju. Meseci su potrebni,pa i godine za postizanje odreĂ°enog procenta masnoće u telu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Mart 31, 2014, 09:08:11 posle podne »

Svi parametri govore u prilog da ispravno radis,kilogrami na vagi u ovom slucaju nisu bitni a i uocices pomak i tu samo treba vreme.Ovde si napisao vaskularne masti,verovatno mislis visceralne masti ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Mart 31, 2014, 02:40:07 posle podne »

ja mislim da nemaš razloga da budeš nezadovoljan.  Kilaža ti je gotovo ista, a procenat masti se smanjuje. Tih 400 g ni ne računam.   Dok god imaš pomaka u smanjenju obima i smanjenju procenta masnog tkiva, nemaš šta da brineš.

Težina, kao što uvek kažem, samo zbrku pravi :)

nemoj da odustaješ... u početku je sve išlo tri puta brže zbog gubitka vode i detoksikacije organizma... sad ćeš malo da staneš, ali to ne znači da nešto ne radiš kako treba.  Ja stvarno mislim da si na dobrom putu.
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #31 poslato: Mart 31, 2014, 09:49:09 pre podne »

Danas je usledilo merenje na 15 dana i opet nisam prezadovoljan a pridrzavao sam se svih pravila 101%.  :-\
Merenje uvek radim ujutru pre dorucka.
Iako kilaza nije isla kako sam planirao, ima tu i pozitivnih pomaka pa cete sami zakljuciti kakvo je stanje i u kojem smeru idem. Naravno, sve ovo gledam kao pocetak i nema odustajanja...

Tezina je sa 98,2kg otisla na 98,6kg i to je ono sto mi se ne svidja.
Medjutim sve ostalo je pozitivno:
1. Posto sam se merio na pomenutoj vagi u istim uslovima, procenat masnoce je pao sa 26,5% na 25,3%, procenat misicne mase skocio sa 35,3% na 36%, vaskularne masnoce su prvi put sa maksimalnih 10 pale na 9...
2. Kada sam uzeo metar da merim obime isto sam dobio pozitivne rezultate. Smanjio mi se obim struka (1-1,5cm) i butina u svim delovima.
A vec vidim i po garderobi u odnosu na sam pocetak procesa da sam jednostavno utanjio i da drugacije izgledam.
3. Kondicija je sve bolja i u tu lepo napredujem. Juce sam istrcao frtaljmaraton od 10,5km za 65min bukvalno bez problema i mogao sam opusteno da nastavim sa trcanjem ili da nastavim trening. Nisam se trkao vec sam trcao tempo u fet burn zoni, za mene je trka vise bila trening i izazov da istrcim tu deonicu i zadovoljan sam sto sam uspeo bez problema.

Sta mislite o ovim parametrima na 15 dana?
Mene malo nervira sama tezina iako sam sa ostalim parametrima zadovoljan.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Mart 16, 2014, 07:53:24 posle podne »

Kupio sam vagu Omron BF511 i po onome sto sam citao trebalo bi da je jedan od boljih modela, meri pomocu 8 plocica i na rukama i na nogama (citao sam da je to bitno)....
http://www.prizma.co.rs/sr/index.php/om ... nes/bf-511


Ne znam koliko je to merenje precizno, procitao sam da sve imaju odredjeno odstupanje ali ako se merenja vrse u identicnim uslovima (ujutru u isto vreme na prazan stomak) da je moguce pratiti napredak rezultata u odnosu na predhodna meranja, sto i radim.
Nije bi bitan sam podatak vec razlika u odnosu na proslo merenje.

Sta inace mislite o ovoj spravi?
Najbitnija stvar je da budes dobro hidriran,a to je oko 60% a idealno vreme merenja je 16h .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2014, 05:14:42 posle podne »

Vodim urednu tabelu svih meranja sa svim parametrima (tezina, procenti masnoce i misica, svi obimi, rezultati trcanja na treninzima). Merenja radim na 15 dana (ovo je vec trece) a posto imam slike sa samog pocetka, sledece slikanje cu uraditi na kraju ovog meseca mada i sam vidim uocljivu razliku u ogledalu ali i po garderobi.
Kada se budem slikao na kraju meseca (posle maratona  ;D) okacicu slike pre i posle, mada je to tek pocetak i imam ja jos mnooogooo da radim.

Super!!!  Nema veze što imaš još puno da radiš, važno je da ideš napred.

Znaš kako kažu, korak po korak je najbrži put!
Sačuvana
goblinin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #28 poslato: Mart 15, 2014, 02:27:20 posle podne »

Vodim urednu tabelu svih meranja sa svim parametrima (tezina, procenti masnoce i misica, svi obimi, rezultati trcanja na treninzima). Merenja radim na 15 dana (ovo je vec trece) a posto imam slike sa samog pocetka, sledece slikanje cu uraditi na kraju ovog meseca mada i sam vidim uocljivu razliku u ogledalu ali i po garderobi.
Kada se budem slikao na kraju meseca (posle maratona  ;D) okacicu slike pre i posle, mada je to tek pocetak i imam ja jos mnooogooo da radim.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Mart 15, 2014, 02:19:14 posle podne »

nemam puno iskustva sa različitim vagama, iako mi je uvek bila želja da imam jednu takvu.  Mi smo (Pansport) počeli da saraĂ°ujemo od nedavno sa TANITA kompanijom, koja je jedna od najproverenijih i zaista su veoma hvaljene u svetu. Cena im je viša nego prosečna, ali su veoma dobro kotirane.

Ja bih se složila sa tobom, ne mora da znači da će biti precizna brojka, ali napredak će biti vidljiv iz merenja u merenje, i upravo to je ono što te zanima kakva je razlika.

Ako imaš i meriš redovno sve parametre - obime, težinu, procenat masti... fotografišeš se na 15-30 dana,  imaćeš vrlo lepu sliku napretka što se fizičkog izgleda tiče.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.162 sekundi sa 18 upita.