TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 06:04:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko ugljenih hidrata možete jesti na dijeti?  (Pročitano 19157 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Jul 20, 2014, 07:12:32 posle podne »

Eh...neki od nas doktora su i vezbaci  ;D...dzabe ti je teoretisem, ako to nisam "probao" na sebi...dakle, samo polako, eksperimentisi, misli i ponasaj se logicno, ne idi protiv svog tela...NIKADA...

U prilogu je moja slika proslogodisnje transformacije...dakle, "do koske"...sada sam u fazi "jurenja mase"...ne zaboravi...NIKO NIJE SVEZNAJUC...NIKO NIJE SVEMOGUC...SVI GRESIMO...MA KOLIKO NAM SE CINI DA ZNAMO...sportski pozdrav!
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #35 poslato: Jul 20, 2014, 06:58:11 posle podne »

Pa sve sto vise citam na forumu shvatam da extremni low carb rezim nije dobar, jos nisam osetio na svojoj kozi, ali necu ni da pokusavam..
Kako vreme bude prolazilo shvaticu koje cifre mi odgovaraju i njih cu se i pridrzavati.
Smatram da cu se sa 85-90 kg i sa 10-14% bf osecati najbolje, ali opet treba finansijski ispratiti tu ishranu.

Phil, ti druze izgledas extra, odrzavaj tu formu!
Slavisa, hvala na odgovorima, stvarno razumem ono sto pises, ne zavijas ga u neke "doktorske omote" :)

Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Jul 20, 2014, 06:49:39 posle podne »

Ljudski je gresiti, ali je neljudski istrajati u tome...znam taj osecaj trazenja sebe...ehhhhhhhhh...nikome ko se profesionalno ne bavi bodibildingom ne preporucujem manje od 120 grama ugljenih hidrata dnevno...jednostavno, vase telo pocinje da se "gasi", ekonomise sopstvenim resursima, ulazi u "stanje stednje"...pada nivo hormona stitne zlezde, metabolizam se usporava...tako se telo brani od daljeg "katabolizma"...ima tu jos "nezeljenih efekata", npr. na psihu...ali da vas ne "davim"...nekada je dovoljno i "malo vise" aerobnih aktivnosti za fat-burning efekat...ali za vecinu vas garantujem da niste ispostovali osnovne preporuke...npr. 2gr/kg proteina ili cak i malo vise na low carb rezimu...ali to je vec neka druga prica  ;D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #33 poslato: Jul 20, 2014, 06:45:56 posle podne »

Najbitnije je da izgledas lepo sebi.Ja sebi bolje izgledam sa 83-4 kg i bf-om 6-7% nego u off-u sa 95kg.
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #32 poslato: Jul 20, 2014, 06:37:23 posle podne »

Ovo sam kopirao da vidim sta mislite o tome. I meni je nebulozno kad uporedim sa svim procitanim ovde na forumu.

Ja jos uvek eksperimentisem doduse, pokusavam da vidim kako mi telo reaguje na odredjene rezime ishrane, uglavnom drzim se na 5-6 obroka dnevno, hidrate sam poceo da merim rigorozno, proteini mi zavise i od finansija, nemam para da unosim svaki dan preko 150gr proteina, masti cu morati da pocnem da merim malo bolje pa cu da vidim kako i sta.

Mislim da jos uvek nisam sredio u glavi kako hocu da izgledam :)

Da li vam dolaze periodi kad vam jedan dan dodje da budete veliki sa prosecnim procentom bf-a,
a jedan dan da imate 80ak kg i budete izdefinisani? :)

Dal' sam prolupao....
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Jul 20, 2014, 06:10:29 posle podne »

Objasnio ti je chika Slave sve :)

Da se nadovezem, jer u teorije ne verujem, nego u praksu,to sto si napisao sa 300 gr masti po meni je nebulozno jer mi smo na takvom podneblju i telo ti na to nije naviknuto, dakle ne obracaj paznju toliko na masti, unosi ih kao i do sada i bice sve ok..manipulaciju vrsi sa UH ali ne preteruj..

I jos jedno pitanje, kazes zadovoljan si sada formom i zelis je odrzavati ? Pa zasto bi onda menjao bilo sta kada ti je do sada  ta forma napravljena sa jelovnikom i prisutnim UH ? Jer kontradiktorno mi je to malo, ako neki recept radi ne menjaj ga..Dakle postoje hiljade teorija, sve je to samo parce papira i slova dok ne primenis na sebi..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Jul 20, 2014, 05:25:36 posle podne »

Obozavam ovu eru low-carb dijeta! Naprosto obozavam!

Podseticu vas da mozak nema drugo pogonsko gorivo osim UGLJENIH HIDRATA, tj. glukoze, osim ukoliko niste Eksim(od rodjenja) pa je vas mozak naucio kako da koristi ketonska tela( nastaju razgradnjom masti, kada nema ugljenih hidrata) :D Tj. kod Eskima se telo vekovima uspesno adaptiralo na taj nacin ishrane...tj. to im je u genima!!!

Da, onda krece davljenje sa glikemijskim indeksom...bla, bla, bla...koji je "stvoren" kako bi pomagao dijabeticarima za prilagodjavanje injekcija insulina, glikemijski indeks meri kojom brzinom 100gr unetih ugljenih hidrata ulazi u krv(tj.razlozi se do glukoze).
"Indeksi" su zapravo brojevi koji oznacavaju razlicite tipove hrane.
Glikemijski indeks su "zloupotrebili" bodibilderi i drugi sportisti kako bi ogranicili telesne masti, "neki kvazi-znalci" i cak su PRETERALI u upotrebi.

Kada namirnice VISOKOG GLIKEMICKOG INDEKSA( npr. Krompir,beli pirinac,psenicne pahuljice,pekmezi,dzemovi ,med, testa...)  kombinujete sa proteinima te vrednosti se mogu radikalno smanjiti.
Tako ce npr. pecivo sa visokim glikemijskim indeksom postati prihvatljiva namirnica ako mu dodate proteine i malo masnoca kao sto je npr. curetina.

Jos jedan nacin manipulacije brzine kojom se ugljeni hidrati visokog glikemijskog indeksa pretvaraju u secer(glukozu) ukljucuje DIJETNA VLAKNA.
Ako ranije navedenom obroku dodate malu kolicinu vlaknastog povrca usporice se brzina kojom ce se namirnica visokog glikemijskog indeksa pretvara u secer u krvi.

Npr.porciji pirea mozete dodati porciju mesanog kuvanog povrca.

Zasto se onda toliko ljudi pridrzava namirnica niskog glikemijskog indeksa? Hm...pa da mazohizam na delu :)
Ne vise od 3 meseca low-carba...previse je faktora u pitanju...
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #29 poslato: Jul 20, 2014, 04:13:47 posle podne »

PROPORCIJA UNOSA PROTEINA I MASTI KOD LOW CARB DIJETA

Minimum 0.5 g masti na 1g proteina OBAVEZNO a mže i više

OBJAŠNJENJE:

Kada se u znatnoj meri eliminišu ugljeni hidrati iz ishrane potreban je unos masti da bi se aktivirao proces sagorevanja masti. Treba organizam "ubediti" da nam je primarno gorivo masnoća. Ako je nema dovoljno, a već smo smanjili UH onda organizam onda organizam počinje proces glukenogeneze i u jetri pretvara protein u glikogen.

Nauka je dokazala da svu potrebnu količinu energije organizam može da "povuče" iz masti. U ishrani Eskima dominira masnoća:

Dnevni unos kalorija: 2000–3100
Dnevni unos proteina: 100–140 grama (15–25% kalorija)
Dnevni unos masnoće: 200-300 grama (75-85% kalorija)
Dnevni unos ugljienih hidrata 7-12 grama (1-2% kalorija)

Pa žive ceo život tako.

Mršavite i skidate salo tako što malo trenirate a malo smanjite unos kalorija. Onda to organizam nadoknaĂ°uje sagorevanjem masnoće.

Milan Jovanovic Strongman je napisao ovaj text, sta mislis o ovome?
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #28 poslato: Jul 20, 2014, 04:10:51 posle podne »

A recimo da sam zadovljan trenutnim izgledom i ne zelim da budem u deficitu vec samo da odrzavam trenutnu formu, da li je moguce odrzavati tu formu sa minimalnim unosom UH, a ostatak kalorija unositi putem masti?
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
pedjoni986
Gost
« Odgovor #27 poslato: Jul 20, 2014, 03:54:56 posle podne »

Zasto bi pravio deficit UH a povecao unost masti koje iznose 9 kalorija po gramu ? Ako pravis deficit onda trebas biti u defiticu ne to kompenzovati mastima zar ne ? Na pitanje kako organizam reaguje ne postoji adekvatan odgovor, jer svaki je RAZLICIT. Sve mere se daju odokativno ali moras sam isprobati da bi video jel valja
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #26 poslato: Jul 20, 2014, 03:48:42 posle podne »

Kako organizam reaguje na povecan unos masti i visokim unosom proteina u toku dijete sa smanjenim unosom hidrata?
Zbog cega savetujes da se masti drze kao sto jesu?
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
pedjoni986
Gost
« Odgovor #25 poslato: Jul 20, 2014, 03:18:47 posle podne »

Drzi protein visoko, jos vise ga trebas drzati kad si na dijeti, jer dosta od njega ide za primarnu energiju jer si redukoovao unos UH..masti ne trebas povecavati
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #24 poslato: Jul 20, 2014, 01:52:11 posle podne »

Zanima me da li je potrebno smanjiti unos proteina na dijeti posto se vec smanjuju hidrati, a recimo blago povecanje dobrih masti kao glavni izvor energije?
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #23 poslato: Jul 20, 2014, 12:27:00 pre podne »

Palenta i sir, fantastična kombinacija. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Jul 19, 2014, 09:06:41 posle podne »

Da, to je to. Ukusno je. :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.