TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:44:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Да ли ваља следећа комбинација?  (Pročitano 12851 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #38 poslato: Januar 13, 2014, 05:50:16 posle podne »

Izbegavajte sarkazam, kao i direktno ili indirektno uvredljivo pisanje. Držite priljateljski i kvalitetan nivo diskusije, i poštujte druge članove. Može se i takvom komunikacijom razmenjivati mišljenje i učiti nove stvari. Hvala.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #37 poslato: Januar 13, 2014, 02:33:23 posle podne »

ne, nije, jer jedno je sta je dobro jesti a drugo je sta je dobro jesti u pwmu i preporucuje se svima na keca bez obzira na cilj zelje ostatak ishrane, generalno, nevezano samo za ovaj post

inace, treba da naucis da ne budes nepristojan kad drugi nisu nepristojni prema tebi
sta si ti pokusao objasniti? da imam 30 kg, da ne jedem zumanca i citam blic zenu? :o lele, sta je na ovom forumu normalna komunikacija...
toliko si primitivan da nemam daljih komentara ;)
Hvala na komplimentu! Ako ti zatreba jos neka informacija, tu sam. pusa :-x
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Januar 13, 2014, 02:28:10 posle podne »

evo iz mog ličnog iskustva.... u toku dugih vožnji, od po 5-6 sati kada vozim bajs - maraton, nema boljeg izvora energije od banane...  odličan mineralni sastav, lako se vari, ne stvara težinu u želucu, brzo vraća energiju...   npr. teniseri kao što možemo da vidimo jedu banane u pauzi...    izotonici i banane su nezaobilazni u sportovima izdržljivosti.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #35 poslato: Januar 13, 2014, 02:25:13 posle podne »

ne, nije, jer jedno je sta je dobro jesti a drugo je sta je dobro jesti u pwmu i preporucuje se svima na keca bez obzira na cilj zelje ostatak ishrane, generalno, nevezano samo za ovaj post

inace, treba da naucis da ne budes nepristojan kad drugi nisu nepristojni prema tebi
sta si ti pokusao objasniti? da imam 30 kg, da ne jedem zumanca i citam blic zenu? :o lele, sta je na ovom forumu normalna komunikacija...
toliko si primitivan da nemam daljih komentara ;)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #34 poslato: Januar 13, 2014, 02:20:39 posle podne »

Ja jedva cekam da cujem koje je to voce bolje od banane u pwm ? Banana je za pwm idealna, sad zavisno od celokuponog jelovnika, moze da se izbegne naravno, necete se sigurno umastiti od jedne banane :D
U pravi cas si usao bro! Pokusao sam obijasniti i Monika je.. ali nema vajde.. izgleda da osoba koja je procitala 2 pasusa o ishrani u Blic zeni isuvise ZNA.. :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: Januar 13, 2014, 02:15:53 posle podne »

Ja jedva cekam da cujem koje je to voce bolje od banane u pwm ? Banana je za pwm idealna, sad zavisno od celokuponog jelovnika, moze da se izbegne naravno, necete se sigurno umastiti od jedne banane :D
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #32 poslato: Januar 13, 2014, 02:12:44 posle podne »

Sam sastav vitamina i minerala u prirodnom obliku je dovoljan da bi se banana ubacila u redovnu ishranu
 A, B1, B2, B6, C, D, kalijum, magnezijum, kalcijum, fosfor, gvožĂ°e, jod i hlor

da li će je bilderi izbegavati zbog fruktoze ne znam, ali u redovnoj ishrani jednog rekreativca, a pogotovo sportiste, za voće mora biti mesta.
Da li ti je ovo dovoljno pametan odgovor?? jekko
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Januar 13, 2014, 02:10:05 posle podne »

Sam sastav vitamina i minerala u prirodnom obliku je dovoljan da bi se banana ubacila u redovnu ishranu
 A, B1, B2, B6, C, D, kalijum, magnezijum, kalcijum, fosfor, gvožĂ°e, jod i hlor

da li će je bilderi izbegavati zbog fruktoze ne znam, ali u redovnoj ishrani jednog rekreativca, a pogotovo sportiste, za voće mora biti mesta.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #30 poslato: Januar 13, 2014, 02:08:27 posle podne »

izvini ali tebi niko nije postavio pitanje :)
banana NIJE idealno voce za posle treninga, i postoje bolji izbori
inace polazis od toliko glupavih pretpostavki da nema svrhe odgovarati
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #29 poslato: Januar 13, 2014, 01:58:17 posle podne »

banana sadrzi mnogo fruktoze, zbog cega je preporucujete?
Ako si ti resila da imas 25.9 kila i zbog toga izbacila sve ugljene hidrate iz ishrane, zumanac, banane i td.. To nije razlog da druge ljude sputavas u napredku i pravis im konfuziju u glavi.. Ta banana ima puno drugih korisnih sastojaka koji su potrebni coveku, pogotovu coveku koji dize tegove.. isto i taj zumanac.. isto i ugljeni hidrati koji su preko potrebni organizmu za pravilno funkcionisanje.. Ti ako mozes slobodno izoluj kalijum iz banane pa samo njega jedi, protein iz govedine, bez masti.. To sto je priroda dala, to se jede, dokle vise ta pametovanja..
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #28 poslato: Januar 13, 2014, 01:41:14 posle podne »

banana sadrzi mnogo fruktoze, zbog cega je preporucujete?
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #27 poslato: Januar 13, 2014, 12:56:09 pre podne »

E ok, onda nastavi tako da povecavas. Mozes ici i ciklicno, povecaj pa smanji, samo nemoj da si non stop na niskom unosu.
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #26 poslato: Januar 13, 2014, 12:36:44 pre podne »

Банану увек поједем након тренинга, а циљано радим, пошто одувек слабо уносим УХ па последњих месец дана повећавам. Имам снаге, тренинг ми траје максимално 75-80 минута.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: Januar 13, 2014, 12:19:08 pre podne »

Jel to ciljano sada radis?

Slazem se da uvece ne moras unositi ugljene hidrate, ali ubaci ih nakon treninga. Nakon treninga treba popuniti rezerve glikogena - pojedi npr bananu odmah, pa onda i kod kuce ubaci nesto od hidrata.

Da li imas dovoljno snage za trening sa ovakvim unosom?
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #24 poslato: Januar 13, 2014, 12:09:48 pre podne »

Моника, овде заиста не могу да се нађу квалитетне свеже рибе, све је то пуно воде, па сам осуђен на туњевину, а читао сам о штетности. Докторка, мало УХ уносим, па покушавам да то надоместим овсеним, дешава се и да их увече једем, а знам да није пожељно.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.